30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Téma: On board kamera  (Přečteno 43332 krát)

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #30 kdy: 22 Června 2017, 14:53:08 »

Mnou původně plánovaná vestavba nepůjde provést, zdání klamalo, kamera by byla hodně vidět, nebo překážela.

Chci se ubírat jinou cestou: vlezu do auta a NFC přepne telefon do režimu záznamu, kdy na pozadí bude apka nahrávat. Tzn. ve voze nebude nic, co by bylo vestavěné, takže to nebude lákat. Na krátkých trasách někdy foun do držáku nedávám, to je ale už můj boj.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #31 kdy: 23 Června 2017, 00:09:30 »

Mnou původně plánovaná vestavba nepůjde provést, zdání klamalo, kamera by byla hodně vidět, nebo překážela.

Chci se ubírat jinou cestou: vlezu do auta a NFC přepne telefon do režimu záznamu, kdy na pozadí bude apka nahrávat. Tzn. ve voze nebude nic, co by bylo vestavěné, takže to nebude lákat. Na krátkých trasách někdy foun do držáku nedávám, to je ale už můj boj.

Tohle zní dobře, jen by to chtělo tu appku která bude nahrávat na pozadí a v popředí pojede navigace, naučit to nahrávat cca 1 hodinu po cca 3 minutových záznamech a ty přemazávat (aby to jelo ve smyčce), myslím že by se to uživilo i v zahraničí, prostě navigace a čau. Pokud bys měl víc info jak to provést tak informuj, rád budu sledovat průběh.

Edit: intuitivní zamykání záznamů jako v klasické dashcam asi není nutnost, pokud vezmeme v potaz že video má zachytit poslední momenty před crashem mým nebo cizím a pak asi půl hodiny než poskytneš první pomoc a přijede sanitka. U fízlů by to bylo taky super. Jedinou nevýhodu vidim v tom, že je třeba mít android, protože jabko nedokáže nahrávat na pozadu ani zvuk když přijde hovor.
« Poslední změna: 23 Června 2017, 00:12:28 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #32 kdy: 23 Června 2017, 03:28:36 »

Na to jsou přímo app, které to dělají. Ale nepřišlo mi to užitečné, kamera je praktičtější bych řekl. Ono už jenom mít puštěnu navigaci a záznam dá telefonu zabrat, takže teplo, možná nepostačí ani obyčejné CL a bude to chtít nějaké lepší kvůli odběru. Pár let mám neustále v autě 2x mini 0805 a nikdo nic nevidí.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #33 kdy: 23 Června 2017, 06:08:20 »

Na to jsou přímo app, které to dělají. Ale nepřišlo mi to užitečné, kamera je praktičtější bych řekl. Ono už jenom mít puštěnu navigaci a záznam dá telefonu zabrat, takže teplo, možná nepostačí ani obyčejné CL a bude to chtít nějaké lepší kvůli odběru. Pár let mám neustále v autě 2x mini 0805 a nikdo nic nevidí.
Co třeba v Německu, kde jsou kamery zakázané?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
On board kamera
« Odpověď #34 kdy: 23 Června 2017, 09:36:18 »

Možná tam ano, ale aby je třeba u mně viděli při kontrole, museli by se na to zaměřit. Pak je otázka, jestli by se při takové kontrole nazeměřili i na telefon v zorném poli. Ano, jde ho vytáhnout z držáku, ten ale zůstává. Já zase můžu vytáhnout kameru a zůstane jenom malej dock. Tedy, tu přední, zadní nevytáhnu, to je pravda.

EDIT: Zvenčí zepředu opravdu problém vidět (když tak nafotím), protože je za tou fólií, vzadu je to obdobné, ani orgáni, co mě staví, to nevidí a dělají za autem opičky, že jsem blázen, nebo jeden druhému naznačuje "psst", protože jsem mu vepředu řekl, že si pořizuju záznam.
« Poslední změna: 23 Června 2017, 09:59:43 od swenak »
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #35 kdy: 23 Června 2017, 11:16:48 »

Na to jsou přímo app, které to dělají. Ale nepřišlo mi to užitečné, kamera je praktičtější bych řekl. Ono už jenom mít puštěnu navigaci a záznam dá telefonu zabrat, takže teplo, možná nepostačí ani obyčejné CL a bude to chtít nějaké lepší kvůli odběru. Pár let mám neustále v autě 2x mini 0805 a nikdo nic nevidí.
Co třeba v Německu, kde jsou kamery zakázané?

Z čeho čerpáte to, že jsou zakázané? Ano, zaznamenal jsem články v médiích, kde vyhrožují pokutou až 300k € s tím, že v AT&DE jsou kamery zakázané, ale když jsem začal problematiku zkoumat hlouběji (v Aj nebo Nj, v češtině zdroje nejsou), tak jsem došel zhruba k tomu že samotná přítomnost kamery není problém, ale systematický sběr dat ano a zveřejňování ano, dále nemusí být záznam ani připuštěn jako důkaz u soudu, ale na druhou stranu pár takových důkazů již v poslední době připuštěno bylo. Tak bych rád věděl, jestli mi uniklo něco dalšího (nebo novějšího).
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #36 kdy: 23 Června 2017, 11:37:58 »

Přesně tak, Youtube je plné záběrů z kamer od AT&DE, často ale mají anonymizované SPZ.
OT: Celkem zajímavý kanál [size=78%]https://www.youtube.com/channel/UCUvoulvwzCnUVk7yoduI_Gw[/size]
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #37 kdy: 26 Června 2017, 14:23:35 »

Ja sa uz nejaku dobu pohravam s myslienkou vlastneho riesenia kamery postavenej nad RPi. Povodny zamer bol hlavne nenapadnost (kamerovy modul je prakticky len sosovka na kuse dratu), bez problemov by slo poriesit sifrovanie atd... Ci sa ale k tomu vobec niekedy dostanem je otazka, skor asi nie.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #38 kdy: 26 Června 2017, 14:32:16 »

Tak čocku jde často odpájkovat a napojit na dráty i u komerčních kamer. Někdo myslím třeba tu mini 080x rozdělal a vložil do zpětného zrcátka celou. Je to o tom, jak se komu chce s tím....:)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #39 kdy: 26 Června 2017, 22:33:49 »

Tak čocku jde často odpájkovat a napojit na dráty i u komerčních kamer. Někdo myslím třeba tu mini 080x rozdělal a vložil do zpětného zrcátka celou. Je to o tom, jak se komu chce s tím....:)
Chybí pak šifrování ...

... to raspberry mě nenapadlo, jaká by byla teoretická cena tý věci?
« Poslední změna: 26 Června 2017, 22:35:35 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 198
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #40 kdy: 27 Června 2017, 00:51:09 »

... to raspberry mě nenapadlo, jaká by byla teoretická cena tý věci?
http://www.instructables.com/id/Car-Raspberry-Pi3-Dash-Cam/

http://pidashcam.blogspot.cz/ - jde videt, ze zaznamu nejde vcas rozpoznat RZ
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #41 kdy: 27 Června 2017, 01:13:42 »

Tak čocku jde často odpájkovat a napojit na dráty i u komerčních kamer. Někdo myslím třeba tu mini 080x rozdělal a vložil do zpětného zrcátka celou. Je to o tom, jak se komu chce s tím....:)
Chybí pak šifrování ...

O šifrování jsem nic nepsal, bylo to k velikosti a viditelnosti kamery.
IP zaznamenána

jazz

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #42 kdy: 18 Září 2017, 10:12:31 »

Škoda že na trhu není něco co by umožňovalo záznam šifrovat.
https://www.cel-tec.cz/kamery-do-auta/ - a to jsem dal do googlu jen cosi "gps kamera do auta se šifrováním"  ;D

Pravdepodobny vyrobce Shenzhen Hongsheng Micro Electronics - model roku 2014/5 - takze na CZ trhu opet jen doprodej odpadu.

[1] https://www.policista.cz/clanky/reportaz/policejni-personalni-kamera-cel-tec-pd-77-g-1234/

Jiz dlouho hledam nejakou kamerku co by se krome on-board dala nosit i na bunde a ty policejni me inspirovaly..

Koukam, ze alibaba uz ma skoro stejnou kolem nejakych 100 usd.

https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-New-SJ4000W-Wifi-HD-1080P-Helmet-Sports-Camera-Cam-Free-Battery-Home-Car-Charger/2021639726.html
https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2K-S60-Body-Personal-Security-Police-Camera-Night-Vision-Record-32GB-with-GPS-with/32728078452.html

(ta druha ma navic dalkove ovladani a GPS)

Jedina vada na krase je, ze nema ze spodu zavit na stativ (coz prave ta ceska "policejni" ma), takze do auta nebo na motorku se bude hodne slozite pridelavat..

Ale jako osobni kamera 32gb s mikrofonem a prisvicenim LED vypada slusne.. oproti tem na ceskem trhu za 7200,- kc je 100usd super cena.

Mate nekdo nejake jine doporuceni?

« Poslední změna: 18 Září 2017, 10:18:32 od jazz »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #43 kdy: 18 Září 2017, 11:06:01 »

Tak dodělat držáček třeba na 3d tiskárně není žádné drama.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #44 kdy: 18 Září 2017, 11:52:53 »

dodělat držáček třeba na 3d tiskárně
Když si někdo takový držáček navrhne, milerád mu ho na 3D tiskárně vytisknu - pro členy 30kmh zdarma.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7