30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa  (Přečteno 14805 krát)

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #30 kdy: 25 Dubna 2017, 20:11:35 »

fu: Ano hovor budu nahrávat, mám na to úředníka upozornit, nebo nechat jen telefon v kapse?

enzym: Takže jestli tomu dobře rozumím, co jste dal v odkaze, pokud písemnost nedostanu do schránky minimálně 5 dni před stanoveným termínem, tak z toho pro mne plyne že...?

Zítra samozřejmě úředníkovi zavolám a budu se chtít omluvit z daného termínu. Moje pracovní nasazení mi nedovolí se ze dne na den sbalit a jet přes celou republiku, spadá pode mne několik lidí za které odpovídám a nemůžu jim říct nechoďte zítra do práce, nebudu tady.

Dopis byl na poště dle papíru uložen do 21.4, což byla sobota a následně měl být vhozen do schránky. Pošta dopis v pondělí dala na doručování a v úterý tj. dnes byl vhozen do schránky, což není splnění těch 5 dnů.

O tom zda budu mít nebo nebudu mít body mi až tak nezáleží, v životě jsem neměl žádný přestupek ani pokutu a tak se mi časem ty body zase vymažou. Jde mi teď spíš o částku, aby si neřekl něco nesmyslného, protože to rozmezí mě docela straší.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #31 kdy: 25 Dubna 2017, 20:17:02 »

Body se vám vymažou, ale pořád tam bude vidět, že tam byly. A při každé další příležitosti toho orgán bude zneužívat, demagogicky zveličovat a označovat vás za nebezpečného recidivistu a tím, mimo jiné, odůvodňovat pokutu vyšší, než by musela být.

Na nahrávání zbytečně neupozorňovat.


Jestli počítám dobře, tak jej na poštu vypravili 10.4., 11.4 to bylo na adresátově poště, 21.4. konec lhůty pro vyzvednutí a 26.4. jednání. Udělal to přesně, šmejd.
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 20:18:38 od PVS »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #32 kdy: 25 Dubna 2017, 20:29:06 »

Dopis byl na poště dle papíru uložen do 21.4, což byla sobota a následně měl být vhozen do schránky. Pošta dopis v pondělí dala na doručování a v úterý tj. dnes byl vhozen do schránky, což není splnění těch 5 dnů.
Pokud by konec úložní doby vyšel na sobotu, tak se posouvá na pondělí. Nicméně bavíme-li se o roce 2017 a gregoriánském kalendáři, tak se obávám, že 21. 4. sobota nebyla.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #33 kdy: 25 Dubna 2017, 20:44:24 »

Ještě pro vysvětlení, zjevně v doručování poněkud plavete:
- do schránky vůbec vhozeno být nemuselo, fikce doručení stejně nastala
- pokud byla úložní doba do 21.4.2017 (pátek), tak je termín 26.4. správně a vy se nemáte čím efektivně omluvit.
Pracovní vytížení či povinnosti nejsou kvalifikovaná omluva, která by přiměla úřad přeložit ÚJ na jindy. Záleží na úředníkovi, jak se k Vám postaví, klidně může provést ÚJ v nepřítomnosti obviněného.
Snad jsem to moc nezamotal a je srozumitelné.
Poněkud OT: jaxe Vám povedlo ignorovat úřední dopis? To jste nebyl v místě bydliště celou tu dobu tak, abyste si mohl písemnost vyzvednout? Pokud je to u Vás běžný stav, koledujete si o kolosální potíže s (nejen) silničním fašismem, něco s tím proveďte (DS, doručovací adresa v registru - pokud máte stálé pracovní místo).
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 20:51:45 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #34 kdy: 25 Dubna 2017, 21:55:38 »

Máte pravdu má chyba, s datem, přehlédl jsem se.

Doma jsem celou dobu nebyl, podnikám a mám aktuálně práci na druhém konci republiky a jezdím i zahraničí, takže změna adresy nepřipadá v úvahu. Domu jezdím sice párkrát za měsíc ale jen na víkendy, kdy je pošta zavřená.

Takže i když jsem se datum a místo předvolání dozvěděl dnes kolem 18h, což není ani 24 hodin předem tak mám smůlu?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #35 kdy: 25 Dubna 2017, 22:01:59 »

I kdybyste se to nedozvěděl vůbec, tak máte smůlu srv. § 24 SprŘ. Jediná šance je doložený pobyt v zahraniční (letenky, jízdenky, hotely) na den konání ÚJ či nemoc.

EDIT: sorry, jde o podání vysvětlení, nikoli ÚJ, to je jiné kafe. Domluvte se na jiném termínu, správní řízení nebylo zahájeno.
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 22:08:09 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #36 kdy: 25 Dubna 2017, 22:03:45 »

Takže nezbývá nic jiného, než dojít anebo se zkusit omluvit, to ovšem záleží na úředníkovi.


Ještě přidávám to předvolání.



« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 23:16:28 od Tom565 »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #37 kdy: 25 Dubna 2017, 22:06:18 »

I kdybyste se to nedozvěděl vůbec, tak máte smůlu srv. § 24 SprŘ. Jediná šance je doložený pobyt v zahraniční (letenky, jízdenky, hotely) na den konání ÚJ.

Dneska v noci návštěva pohotovosti, ráno poslat email s omluvenkou že chcete jinej termín, připojit lékařskou zprávu a ještě to poslat poštou nebo datovkou.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #38 kdy: 25 Dubna 2017, 22:11:09 »

Bacha, je to podání vysvětlení, nikoli ÚJ v rámci SŘ. Podle mých zkušeností se lze na tomto aktu celkem slušně domlouvat a smlouvat, SŘ ještě neběží. Kdyby si byl SO jist, rovnou zahájí řízení. Takže asi přešlapuje a neví si moc rady.

OT: zde je vidět, jak je podstatné nahrát co nejdříve relevantní písemnost. Skáčeme z prípadu na případ a není v našich silách vše držet v hlavě, ani vše pročítat opětovně od počátku - já jsem nějak postupem času došel k tomu, že jde již o ÚJ, ani nevím proč. Netuším, co jste přesně sdělil svému právníkovi, ale pokud on radil ve stadiu podání vysvětelní rezignovat, nechat si napálit pokutu a body a posléze kontrovat (IMHO dost nejistým) TO na úřdeníka, tak asi v tomto koutě sankčních řízení nemá moc praxi.

K diskuzi znalejším - má smysl již v rámci podání vysvětelní mlít dokola mantru "nezákonně získaný důkaz, k ničemu takovému jsem souhlas nedal, nemám, co bych dodal, odepírám podat vysvětlení"? Vím, že hh se na to dívá dost skepticky https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4497.msg46837#msg46837
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 22:32:52 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #39 kdy: 25 Dubna 2017, 22:13:55 »

Bacha, je to podání vysvětlení, nikoli ÚJ v rámci SŘ. Podle mých zkušeností se lze na tomto aktu celkem slušně domlouvat a smlouvat, SŘ ještě neběží.

Jo teď na to čumím, měl jsem za to že řešíte už zahájený správko  ::) tohle zahoďte, vůbec na to nereagujte a běžte v klidu spát
IP zaznamenána

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #40 kdy: 25 Dubna 2017, 22:22:17 »

Počkat pánové, takže myslíte, že když to zahodím a budu ignorovat, nehrozí mi nic? Už jsem byl téměř smířený s tím, že ráno pojedu přes 400 km dosti naštvaný za úředníkem a pak hned zpátky do práce.


Když to tedy budu ignorovat, tak se může stát to? Vyšší pokuta? Pokuta za nedostavení, co je v té výzvě uvedena na druhé straně?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #41 kdy: 25 Dubna 2017, 22:24:47 »

IMHO ignorovat v žádném případě, je účelné se nějak omluvit a případně domluvit jiný termín. Dokonalý rozbor zde http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 22:27:46 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #42 kdy: 25 Dubna 2017, 22:29:41 »

Chtěj aby jste se přiznal. Kdyby to nechtěli tak už vám poslali "oznámení o zahájení řízení" kde se hraje podle jinejch pravidel.

Ignorace je nejjednodušší cesta. Pokuta za nedostavení nehrozí.
IP zaznamenána

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #43 kdy: 25 Dubna 2017, 22:31:20 »

Dobře, ráno tedy zkusím opět zavolat a omluvit se. Protože dnes kdy jsem to zkoušel to nikdo už nebral.

A uvidime co mi řekne.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #44 kdy: 25 Dubna 2017, 22:42:37 »

>T4455: dost jste mě svojí jistotou zviklal....opravdu je výhodnější (a nepostižitelná) ve stadiu podání vysvětelní totální ignorace a komunikačně minimalistická strategie?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.