30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa  (Přečteno 14871 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #45 kdy: 25 Dubna 2017, 22:43:37 »

Nikam nevolejte, to stejně neuznaj, nemáte žádný závažný důvod se nedostavit, navíc těžko jim pak prokážete že jste jim volal a omlouval jste se, řeknou že jim nikdo nevolal.

Pokud chcete být zbytečně aktivní pošlete ráno dopis že odmítáte podat vysvětlení a dneska v noci jim ještě můžete napsat to samé emailem kde doplníte že se nedostavíte ať zbytečně nestavěj na kafe.

Nemáte jediný důvod se nikam osobně dostavovat a něco vysvětlovat.

A smažte to telefonní číslo v předvolání, už jsem podle toho zjistil o jaký se jedná úřad.

enzym - Co se podle Vás tedy stane když se nedostaví? I kdyby náhodou dostal tu pokutu 5 tisíc (stejně by to nebyla horní hranice) tak je to furt přijatelnější než
http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-5.html

Potřebjou ho tam fyzicky dostat aby se přiznal a podepsal to, kdyby si byly jistý tak rovnou pošlou oznámení o zahájení správního řízení, teď to jen zkoušej

EDIT: To kafe tam radši nepiště
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 23:14:28 od t4455 »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #46 kdy: 25 Dubna 2017, 23:01:38 »

Citace
A smažte to telefonní číslo v předvolání, už jsem podle toho zjistil o jaký se jedná úřad.
Též z úvodu značek lze snadno úřad identifikovat.
>t4455: vím, že d-fdens je někdy trochu nepřesný, nicméně doporučení
Citace
Proto doporučuji  na žádosti úřadů o podání vysvětlení vždy nějakou formou reagovat, tedy například úřadu sdělit, že mu žádná vysvětlení podávat nebudete, protože je to vaše právo.
mi přijde dobře vyarguemntované i na pozadí rozsudků NSS.
Váš postoj také nepostrádá logiku.

Teď jsem dočetl editaci příspěvku t4455: Aha, takže vy to vidíte až takto. V tom případě je přiměřená písemná rekace "odepírám v této věci podat vysvětelní".
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 23:08:55 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #47 kdy: 25 Dubna 2017, 23:20:54 »

Úplně jsme se ztratil. Jestli tomu dobře rozumím, mám poslat dopis s tím, že odepírám v této věci podat vysvětlení?

E-mail žádný posílat nemám?

Telefonicky se omlouvat také nemám?

Nebylo by jednodušší se na místo dostavit a úředníkovi říct, že v této věci odepírám podat vysvětlení a odejít? Protože než se dostanu k posláni dopisu bude konec týdne. To tam raději zítra na otočku zajedu mu to říct.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #48 kdy: 25 Dubna 2017, 23:36:55 »

Je to vaše rozhodnutí, já vám svůj názor řekl. Pokud tam půjdete osobně očekávejte nátlak k přiznání. Pokud opravdu řeknete jen: "Dobrý den, (položíte na stůl občanku a to předvolání) v této věci odmítám podat vysvětlení, hezký den a sbohem" podepíšete a půjdete pak je to ok, ale každé slovo navíc vás do toho zamotá a je naprosto zbytečné.

Pokud se vás bude na cokoliv dalšího vyptávat opakujte stále dokola: "v této věci odmítám podat vysvětlení"
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 23:39:43 od t4455 »
IP zaznamenána

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #49 kdy: 25 Dubna 2017, 23:44:44 »

Dobře chápu, děkuji. Zítra tam určitě zajedu a zkusím nejdřív zjistit jakou pokutu mi chce navrhnout. Pokud řekne nějaké nesmyslné číslo, řeknu že odmítám podat vysvětlení a hotovo, jdu pryč.

Pak to muže dát do správního, kde je minimální pokuta 2500, to už bych platit nechtěl, takže bych se tomu nejraději vyhnul už zítra.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #50 kdy: 25 Dubna 2017, 23:48:45 »

OT: Jestli je pro vás lepší na otočku zbytečně cestovat 400 km než zajít/zajet na nejbližší poštu, máte asi o dost lepší vrtulník než nohy/auto.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #51 kdy: 25 Dubna 2017, 23:50:40 »

Citace
Zítra tam určitě zajedu a zkusím nejdřív zjistit jakou pokutu mi chce navrhnout.
Vůbec nechápete o co jde a já jsem konečně pochopil, že jste úplně mimo mísu. Jako kdybych nic nenapsal a nenavrhoval. Nikam nejzděte, nikam netelefonujte a vyviňte maximálně tuto
Citace
Pokud chcete být zbytečně aktivní pošlete ráno dopis že odmítáte podat vysvětlení a dneska v noci jim ještě můžete napsat to samé emailem kde doplníte že se nedostavíte ať zbytečně nestavěj na kafe.
aktivitu.
Zjevně jste přetížený podnikatel, který na rozlišení jednotlivých úkonů v rámci všelijakých tahů dopravního fašismu nemá čas. Objednejte si bodyguarda https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0 a pošlete jim tu neanonymizovanou výzvu - oni si Vás už udirigují podle svého, nebo budete za chvíli s plným bodovým kontem a bez řidičáku aniž nebudete tušit za co. Vy byste jim snad sežral i správní delikt, zjištěný vlastním videem.

OT (a na půdoryse podání vysvětlení dvojité OT až nesmysl): mi chce navrhnout Asi si trochu přikrášlujete svoji pozici. Na úřadě nebude probíhat obchodní jednání mezi Vámi a úředníkem, ale vrchnostenské rozhodování státu, materializovaného do oprávněné úřední osoby vůči svému nevolníkovi. On Vám nic nenavrhne a vy nebudete mít prostor pro rozhodnutí, zda nabídku přijmete či dokonce prostor k licitaci.
Při podání vysvětlení úřad teprve zjišťuje, komu - a zda vůbec někomu  - půjde po krku, a jak.
« Poslední změna: 26 Dubna 2017, 00:34:49 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #52 kdy: 25 Dubna 2017, 23:54:13 »

Přečtěte si prosím ještě jednou co jsem psal, žijete asi na jiné planetě (neuražte se).

Pokud se budete ptát na výši pokuty tak se defacto přiznáváte, pokuta vás nezajímá, na červenou jste nejel, vůbec nevíte o co se jedná, pouze jdete sdělit že odmítáte podat vysvětlení, nejdete si povídat nebo se domlouvat.

Nehledě na to že pokud by jste do jednoho roku projel stopku nebo červenou znovu přijdete o řidičák.

Jedná se o celkem závažný přestupek (5 bodů + máte nakročeno přijít o papíry), zatím je to 1:0 pro vás ale může to být klidně debakl z ničeho nic.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #53 kdy: 26 Dubna 2017, 00:08:31 »

Příště si musíme ohlídat, v jaké fázi je "řízení", zjevnš jsme všichni byli přesvědčení o ústním jednání s obviněným - chybami se člověk učí.


Člověče, když už máte tolik času jet na úřad, ale nemáte čas poslat dopis nebo mail plus dopis (nechápu) - tak nahrávat od vstupu až do odchodu, říci jenom tu jednu větu a zmizet. Hlavně se nevykecávat!!!
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #54 kdy: 26 Dubna 2017, 00:30:38 »

Citace
Příště si musíme ohlídat, v jaké fázi je "řízení"
když není jediný papír od SO, vlákno má 4 strany docela sofistikovaných vyjádření, pyrát sám napíše
Citace
Jinak jsem se bavil ještě s právníkem a ten mi poradil, že mám pokutu zaplatit, a pak jit podat třrestní oznámení na úředníka za procházení soukromých zaznamů, na které neměl oprávnění.
tak co si o to má člověk myslet? Že je případ někde ve fázi po rozhodnutí orgánu 1. stupně a uvažuje se o tom, na čem postavit odvolání.

Jediné poučení, které z toho plyne pro mě: na vlákna bez scanu papírů od SO budu reagovat spíše "zde není delfská věštírna" a odkazy na návody a road-fens.... Těžko se přeskakuje z případu na případ, v hlavě se vše paralelně udržet nedá.
« Poslední změna: 26 Dubna 2017, 00:33:30 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #55 kdy: 26 Dubna 2017, 06:28:46 »

Neurazím se pánové, klidně do mě. Bohužel v tomhle neumím chodit a nerozumím tomu. A máte pravdu, dojit a ptát se na pokutu a následně odmítnou se bavit je nesmysl.

Pro mě bude bezpečnější poslat ten dopis jak jste mi na začátku radili a nevymýšlet komplikace, dojít tam a ještě něco pokazit neni dobrý nápad. Chtěl jsem tam jet z důvodu vyřešení věci, ale v konečném důsledku stejnak není co řešit.

Jdu ho udělat a jak pošta otevře, nechám jej poslat. Případně mám domluvit, aby dopis někdo zanesl osobně na vrátnici/recepci toho úřadu, aby tam byl ještě dnes před časem, kdy se mám dostavit?

Dopis bude vypadat takto:

Adresát...

Hlavička
Sp. zn.: S-Smol****
Č.j.: Smol
Ag.č.:
Oprávněná úřednická osoba
Pracoviště
Tel

Dobrý den,
 v této věci odmítám podat vysvětlení.

Jméno

V ... dne 26.4.....

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #56 kdy: 26 Dubna 2017, 06:42:07 »

Dopis musí obsahovat vaše jméno, trvalou adresu, datum narození, číslo jednací a váš podpis.

Oprávněná osoba není důležitá, napište jenom adresu úřadu, žádný telefonní čísla apod..

Pošlete to klasicky doporučeně a víc neřešte. Ješte ten dopis můžete naskenovat a poslat ho mailem kde jim napíšete že se nedostavíte.
IP zaznamenána

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #57 kdy: 26 Dubna 2017, 06:50:46 »

Dobře, děkuji. Dopis vytisknut a nechám jej poslat.

Email jdu stvořit, dopis dám do PDF do přílohy.

e-mail

Č.j.:***

Dobrý den,

 dne 26.4.2017 ve *** hodin k podání vysvětlení se nedostavím.

Ing. *****
nar.***
Adresa
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #58 kdy: 26 Dubna 2017, 07:00:54 »

Good. Kdyby vám z úřadu zase volali tak to nezvedejte, kdyby jste to omylem zvednul tak to zase hned položte a s nikým se nebavte. Pokud vám ještě něco přijde poštou tak to sem nahrajte co nejdříve.
IP zaznamenána

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #59 kdy: 26 Dubna 2017, 07:07:44 »

Dobře, ještě jednou děkuji. Jakmile cokoliv dojde, hned to skenuji.

Telefon na mě nemají, mají pouze na majitele vozidla. Tomu řeknu ať se s nimi nebaví.


Jaké muže být další pokračování případu?

Zahájení správního řízení s pokutou 2500 - 5000 a 5 bodů dle: http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-5.html

a nebo hození případu do koše? Je ještě jiná možnost?
IP zaznamenána