30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa  (Přečteno 14638 krát)

tnemec

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 21
  • Audemus Jura Nostra Defendere
    • Zobrazit profil
    • Dopravní poradce
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #15 kdy: 12 Dubna 2017, 14:40:29 »

Rovněž se přimlouvám za zpřístupnění záznamu vybraným zájemcům, nejlépe privátní cestou. Vždy existuje interpretace, která není přestupkem...
IP zaznamenána

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #16 kdy: 12 Dubna 2017, 22:59:50 »

fu: Máte pravdu, moje chyba s předáním záznamu, ale byl jsem v tu dobu docela v šoku, protože první nehoda.. Navíc s cizím autem. Nehledě na to, že jsem si vubec tu červenou neuvědomil, došlo mi to až zpětně když jsem se doma díval na video. Příště budu chytřejší.

2M: Bohužel kamera zaznamenává i rychlost a je zřejmý průjezd téměř konstantní rychlostí.

Pokud však s tím nepůjde nic dělat, tak sklapnu paty a půjdu si pro pokutu a body.. Ovšem mě to docela štve, protože jsem v životě nedostal pokutu ani za rychlost nebo parkování a teď je člověk trochu ve stresu z práce, zamyslí se a je to tam a ještě na vlastním videu.

Kdo bude chtít to video tak pošlete zprávu, domluvme se tam.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #17 kdy: 12 Dubna 2017, 23:07:12 »

Vždycky s tím jde něco dělat. Nevzdávejte se bez boje.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #18 kdy: 12 Dubna 2017, 23:15:45 »

Tom565: Bohuzel, chybami se clovek uci - v tom lepsim pripade.
Kdyz nejde o zivot... ale tak si muzete s uradem pohrat, kdyz Vas prudi, na placeni pokut byva hodne casu.

Pokud chcete - url na video zaslete SZ, podivam se s Enzymem
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #19 kdy: 13 Dubna 2017, 08:37:25 »

2M: Bohužel kamera zaznamenává i rychlost a je zřejmý průjezd téměř konstantní rychlostí.

To bych určitě nebral za bernou minci. GPS není tolik přesná. Mohlo kolísat spojení a hlavně má většinou nějaké zpoždění.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #20 kdy: 13 Dubna 2017, 08:50:16 »

GPS v zástavbě lže i s doplňkovou tringulací (nebo jaxe to jmenuje, SW upřesnění pozice), pozice plave plusminus 15 m, rychlost má zpoždění nejméně 2 s a když se ztratí jeden stalit - což není v zástavbě žádná vzácnost, údaj je úplně mimo, resp. obvykle je udávaná předchozí hodnota - záleží na systému, co uloží.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #21 kdy: 13 Dubna 2017, 11:56:51 »

Jestli najdu chvíli, zkusím si problematiku soukromého záznamu předaného orgánu O1 k účelu Ú1 a využitého orgánem O2 k jinému účelu Ú2 projít podrobněji ...
Tak jsem něco málo sondoval a nevypadá to dobře. Nic tvrdého ve prospěch (např. nějaký jednoznačný nález ÚS, silný názor v odborné literatuře apod.) jsem nenašel. Včera jsem to nadhodil ve skupince těch, jichž 100 na dně moře je dobrý začátek, a vyslechl jsem případ uchazeče o veřejnou zakázku, který v nějaké vyžadované příloze nabídky uvedl zcela korektní informace, které se ale bohužel úplně neshodovaly s tím, co v nedávné minulosti tvrdil finanční správě. Linie obrany postavená na nepoužitelnosti takového podkladu zástupce samozřejmě napadla a udělali si k tomu nějakou interní rešerši, jejíž závěr byl, že tudy cesta nevede. Mám přislíbeno, že mi to pošle, jestli se mu to podaří dohledat ...
IP zaznamenána

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #22 kdy: 13 Dubna 2017, 16:55:52 »

fu: Máte pravdu, chybami se člověk učí a za blbost se platí. Navíc jsou asi horší věci na světě než pokuta a body. Za celý život jsem žádnou nedostal tak aspoň to bude poprvé nejspíš, pokud tedy někdo na něco nepřijde, nebudu to dělat ještě horší.

Mates, enzym: Ano ta GPS litá dost mimo občas, navíc je to nějaká no name čínská kamera a kvalita také není zrovna oslňující.

hh: Velice Vám děkuji za snahu, kdyby nahodou jste ještě něco zjistil, za každou radu budu rád.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #23 kdy: 14 Dubna 2017, 00:01:59 »

Tak si tak jako obvykle zvolím Nepřečtená témata od poslední návštěvy a najednou jsem v krajině za zrcadlem... Tvl, kdo z vás v tom má prsty...?

Tak jsem alespoň shlédl video a nepotěším vás - ta červená tam je kurva dlouho. A ač se vůbec nemůžu považovat za fandu parazitů, mám problém i s tím ťukancem... Vypadá to, jako by řidič jel a vůbec nevnímal cestu, jenom jel, jako by byl na speedu...
Napadla mě jediná věc: že se mi někdo delší část té cesty před křižovatkou lepil na prdel a nemohl jsem zastavit, aniž bych neohrozil svou těhotnou ženu, případně dítě v autě, prostě něco tím směrem. K tomu několik svědků, kteří shodou okolnosti procházeli kolem a viděli BMW 3er z roku 1988 s uřezaným výfukem a černými skly, k tomu slyšeli tlumeně tuc tuc, které se nebohé Oktávce(?) skutečně lepilo na prdel tak, že zbývalo 30 cm...

Pokud plácám nesmysly, je to tím, že jsem hlupák, nemám právní vzdělání, mám za sebou 7 hodin v autě na ucpaných dálnicích (bo kdejaký debil s koly na střeše musel vyjet zrovna dnes), a po usednutí na gauč pár velmi silných drinků...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #24 kdy: 14 Dubna 2017, 09:56:14 »

Tak bohužel, vidím to stejně jako PVS, technicky se není čeho chytit. Rychlost i bez ohledu na GPS nízká a neměnná, červená začala sekundu před průjezdem.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #25 kdy: 14 Dubna 2017, 23:26:27 »

Jojo, asi máte oba pravdu, holt stalo se.. Tak se k tomu postavím čelem a uvidím co na magistrátu vyřídím. Jen doma budu stejně nejdříve za 14 dni, tak to do té doby bude muset počkat.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #26 kdy: 16 Dubna 2017, 13:34:36 »

Docela by mne zajimal názor odvolacky na automatizované zařízení.
Jak uvedl hh jindy jinde, schopnost financaku a celníků vymáhat pohledávky je jinde, než u kopirovacu na městech/magistratech.

Budete bojovat?




IP zaznamenána

Tom565

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #27 kdy: 25 Dubna 2017, 18:27:57 »

asmodeus: Bude záležet na tom jak vysokou pokutu nebo body úředník dá. Každopádně pokud to bude nějaká pětistovka nebo tak, zaplatím a kašlu na to, pokud to bude v řádu tisíců, tak se budu hádat.

Jinak jsem se bavil ještě s právníkem a ten mi poradil, že mám pokutu zaplatit, a pak jit podat třrestní oznámení na úředníka za procházení soukromých zaznamů, na které neměl oprávnění. Poradil mi to na základě věty z výslechu u policie, kde je napsáno, že souhlasím s tím, že policie bude pracovat s mým záznamem z kamery kde je viditelná dopravní nehoda. Nikoliv že si muže beztrestně prochazet co si kdy a kde kamera nahrála.

Jinak dle informací z domu byl dnes byl vhozen dopis do schránky. Po rozbalení bylo zjištěno, že je termín už na zítra tj 26.4. v 13:00 . Což je úplně na hlavu. Takže ted zavolám na uřad, abych se omluvil, i když hádám, že tam dnes nikdo už nebude, tak zkusím zavolat ráno a uvidim jak to dopadne.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #28 kdy: 25 Dubna 2017, 18:41:32 »

Poslete email nebo nahravejte pro jistotu hovor, aby se urednik nemohl vymlouvat.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou, předvolání na základě mého vlastního videa
« Odpověď #29 kdy: 25 Dubna 2017, 19:28:45 »

Byl termín stanoven v souladu s § 49 odst. 1 PřesZ, tj. nejméně 5 dnů předem (11 + 5 = 16 dnů od vypravení písemnosti úřadem)?
Pokud ne, matadoři asi doporučí nějaký procesní postup, nechcete tu výzvu anonymizovanou vyvěsit?

EDIT:
Citace
a pak jit podat třrestní oznámení na úředníka za procházení soukromých zaznamů, na které neměl oprávnění.
Ale pokuta a body Vám zůstanou. Dotaz do fóra - nebylo by efektivnější v tom případě namítat nezákonné opatření důkazů? Pokud ano, v jakém stadiu, vyjádření k podkladům či až v odvolání. Na ÚJ bych to snad ani nezkoušel. Pokud by to byla směšná pokuta bez bodů za nějaký bagatelní přestupek, tak možná prosím, pouze TO. Ale i tak, každý záznam v KŘ je zbytečný a nebezpečný. Pokud budou body a v KŘ jízda na signál Stůj, tak těm se musíte bránit zuby nehty. Automaticky jste pyrát hrdlořez, likvidátor kočárků a důchodců a hrozí Vám § 125c odst. 6 písm. c) bod 1. ZPPK.
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 19:51:28 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.