30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti  (Přečteno 64010 krát)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Řeším několika lidem několik případů a konečně jsem se dostal k prvnímu rozhodnutí o SprDel a v příloze připojuji nástřel odvolání. Zatím to pokládám za hrubou verzi. Podávat se bude začátkem února.

Pokud si myslíte, že tam něco chybí nebo přebývá, případně máte jakékoliv návrhy nebo připomínky, sem s tím  :)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil

mi se to líbí, je to na můj vkus dost dlouhé, ale při čtení mi došlo, že vše je potřeba tam mít.
Zároveň si vždy, když se nějakým případem zaobírám, říkám si že pro správní orgán je docela zapeklité mít všechno v pořádku a nenapadnutelné... a že si z hovna na sebe ušili sami bič.

Sám mám od Brna pokus mi hodit na hlavu SPRDEL - v 00,30 v noci strážník MP našel moje auto v prázdné Obytné zóně ve Slatině parkovat mimo vyznačené parkoviště. Zatím jsem jim hodil Japonce a čekám co dál. Taková újma na zájmu společnosti  - jestli bych si neměl zakázat po obědě doutník, abych se potrestal :-)
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

mi se to líbí, je to na můj vkus dost dlouhé
To je záměr. Schválně píšu odvolání na 8-15 stran (pokud to aspoň trochu jde), protože mám takovou zkušenost, že to z důvodu délky odvolačka tak v 50 % případů hodí do koše a nikdy žádné rozhodnutí nevydá prostě proto, že se s tím nikomu nechce srát, zvlášť když by jim nezbylo nic jiného než to zrušit, což je v podstatě vždy. Mám odvolání, u nichž nebylo rozhodnuto ani po 2-3 letech, ačkoliv jsem se toho v některých případech i aktivně domáhal  :)
Třeba to hodnocení uložení sankce je víceméně nepodstatná omáčka, napsaná jen proto, abych to o 2 strany natáhnul.
« Poslední změna: 27 Ledna 2014, 14:17:48 od jkraus222 »
IP zaznamenána

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil

Velmi zajímavý kousek. Velmi. Hodně bych se přimlouval (modlil) za úřední odpověď, žel se obávám, že marně...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Ještě mě napadlo, jestli by na začátku kromě "Toho komu jsem to půjčil jsem poučil, že nemá páchat dopravní přestupky" se ještě rozepsat, že s dotyčným máte zkušenosti jako se spolehlivým zkušeným řidičem který přestupky nepáchá, takže nebyl ani důvod předpokládat, že by nějaký přestupek spáchal.

Kdyby se to snažili zahrát na to, že jste měl očekávat, že řidič bude páchat přestupky.

(Jako další level se pak nabízí výborný argument proti přestupku: Já řidiče znám a on by tam v životě nezaparkoval bezdůvodně, takže to určitě nemohlo naplnit znaky přestupku :) )
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil

Řeším několika lidem několik případů a konečně jsem se dostal k prvnímu rozhodnutí o SprDel a v příloze připojuji nástřel odvolání. Zatím to pokládám za hrubou verzi. Podávat se bude začátkem února.

Pokud si myslíte, že tam něco chybí nebo přebývá, případně máte jakékoliv návrhy nebo připomínky, sem s tím  :)

Líp bych to nenapsal, nejsem tak dobrý bijec. Jen mám za to že na straně 6 je chyba a má být "se správní orgán vůbec nezabýval naplněním materiálního znaku přestupku"
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Ještě mě napadlo, jestli by na začátku kromě "Toho komu jsem to půjčil jsem poučil, že nemá páchat dopravní přestupky" se ještě rozepsat, že s dotyčným máte zkušenosti jako se spolehlivým zkušeným řidičem který přestupky nepáchá, takže nebyl ani důvod předpokládat, že by nějaký přestupek spáchal.
Jasně, tenhle bod by se dal rozepsat celkem hodně, ale je jenom podpůrný, takový úvod do problematiky, tak jsem to moc nepřeháněl :)

(Jako další level se pak nabízí výborný argument proti přestupku: Já řidiče znám a on by tam v životě nezaparkoval bezdůvodně, takže to určitě nemohlo naplnit znaky přestupku :) )
Popravdě jedna ze zvažovaných argumentačních linií ještě před vydáním rozhodnutí byla krajní nouze - zaparkoval tam, protože se mu udělalo hrozně špatně, musel okamžitě zastavit a zavolat si pomoc. Vyšperkovaná verze: musel si zavolat sanitku a v důsledku tehdy nastalého zdravotního stavu později zemřel. Když jsem ale viděl, jak to rozhodnutí zkurvili a že v podstatě nemají ani formální znak přestupku, tak mi přišlo zbytečné to hrotit něčím, do čeho by teoreticky šlo šťourat a zpětně prokazovat, že to tak nebylo (např. že v daný den na dané místo žádná sanitka nevyjela). I když tohohle se odvolačka bude koukat zbavit a ne to rozpatlávat ještě nějakým prováděním důkazů :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Jen mám za to že na straně 6 je chyba a má být "se správní orgán vůbec nezabýval naplněním materiálního znaku přestupku"
Ano, bylo tam pár chyb, tohle je jedna z nich. Dobrý postřeh  8)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Věc naprosto nevídaná: ouřada po vydání rozhodnutí a zaslání odvolání vesele dál pokračuje v řízení a předvolal k výslechu svědka (měšťáka, u kterého celý přestupek vzniknul). Řežu se smíchy a nejde to zastavit  ;D

Prý to odvolání na kraj pošle až po vyslechnutí svědka. A k čemu mu jako bude? To vydá další rozhodnutí, takže budeme mít dvě? Nebo ho pošle jako přílohu k odvolání, jako mimoprocesně provedený důkaz? Mám zkrátka dost. V nejbližších dnech si ho vychutnám dalším podáním  8)

Máme tu tedy novou praxi. Když úřad posere rozhodnutí a vy mu ho v odvolání rozbijete, tak ho nepošle nadřízenému orgánu, ale dál povede řízení tak, aby se s odvoláním sám vypořádal a nevím co dál, fakt netuším, jak si to představují  ;D
« Poslední změna: 27 Února 2014, 22:25:18 od jkraus222 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Třeba se chystá vyhovět tomu odvolání autoremedurou :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #10 kdy: 27 Února 2014, 22:47:26 »

To podle § 87 SprŘ může, ale nemůže již ve věci činit žádné procesní úkony - může rozhodnutí zrušit a odvolání vyhovět, nebo ho předat na kraj. Nic víc, nic míň. Navíc, pokud by chtěl vyhovět odvolání, na co by potřeboval vyslýchat svědka? A dokonce nejen fízla, ale ještě někoho dalšího, kdo vůbec nefiguruje ve spise. Což znamená, že se úředníček s někým - nejspíš s nějakým kolegou z úřadu - ex post domluvil, že bude svědčit ve prospěch úřadu - po vydání rozhodnutí  ;D

Někdy člověk zkrátka nestačí žasnout, co za kretény sedí na úřadech. Nejradši bych to ignoroval, ale děsí mě představa, že by to na kraji dostal další bezmozek a takový postup schválil, a navíc bych dotyčného rád seznámil se skutečností, jak je neskonale dementní, takže bude následovat stížnost  :)
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #11 kdy: 27 Února 2014, 22:53:22 »

Někdy člověk zkrátka nestačí žasnout, co za kretény sedí na úřadech. Nejradši bych to ignoroval, ale děsí mě představa, že by to na kraji dostal další bezmozek a takový postup schválil, a navíc bych dotyčného rád seznámil se skutečností, jak je neskonale dementní, takže bude následovat stížnost  :)

Doufám, že to na kraji další bezmozek nakonec schválí a dojde to až k soudu, aby se tím pobavilo co nejvíc lidí.  8)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #12 kdy: 01 Března 2014, 08:47:12 »

Tady jsem té svini přichystal malý zákusek k ranní kávě, který se nechá ještě 14 dní uležet, aby jí lépe chutnal  8)
IP zaznamenána

Petr Pavel

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #13 kdy: 02 Března 2014, 17:16:14 »

 ;D ;D ;D ;D
Za obsah a styl za 1..
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #14 kdy: 02 Března 2014, 18:26:37 »

Až na pár chyb naprosto vynikající!
Obávám se, že letos vám Malaník asi přání k vánocům nepošle ;D
IP zaznamenána