30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti  (Přečteno 63665 krát)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #15 kdy: 02 Března 2014, 18:43:34 »

Jaké jste tam našel chyby? Zatím se to neposílá, takže připomínkové řízení a případné úpravy jsou možné  8)
IP zaznamenána

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #16 kdy: 02 Března 2014, 21:14:48 »

Já si myslím, že námitku z podjatosti v této fázi - po vydaní rozhodnutí již nemůžeš uplatnit (§36 odst. 1 SŘ). Navíc už to dále Malaník nemůže řešit (ikdyž řeší :) ).
Zneužití pravomoci úřední osoby?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #17 kdy: 02 Března 2014, 21:58:30 »

Já myslím, že námitku podjatosti uplatnit můžu: § 14 odst. 2 SprŘ: Účastník řízení může namítat podjatost úřední osoby, jakmile se o ní dozví. V tomto případě se nejedná o žádný návrh podle § 36 SprŘ. Zde je důvod dán právě tím žvástem, co napsal - že jde z jeho strany o nezákonný postup, který vůbec neměl učinit, možnost namítat podjatost nevylučuje. Samozřejmě, že relevantní je jen první polovina podání, tu druhou jsem napsal čistě proto, abych Malaníka nasral. Námitkou podjatosti ho nutím předat to nadřízenému a jsem zvědavý, jak se s tím vypořádá. Dále kdyby Malaníka v záchvatu vzteku např. napadlo, že udělí pokutu za "hrubě urážlivé podání", tak platí, že do vyřízení námitky podjatosti může činit jen úkony, které nesnesou odkladu, což pořádková pokuta není (= nezákonnost).

Zneužití pravomoci teoreticky ano, ale s trestním oznámením se mi teď nechce srát, pro samotné správní řízení to není účelné a jelikož to není můj SprDel, tak se provozovatele snažím co nejméně zatěžovat.
« Poslední změna: 02 Března 2014, 22:03:12 od jkraus222 »
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #18 kdy: 03 Března 2014, 15:12:00 »

Jaké jste tam našel chyby? Zatím se to neposílá, takže připomínkové řízení a případné úpravy jsou možné  8)

Je to jenom pár naprostých pitomostí, ale jsem na "úřední" podání hnidopich, tak mě to praštilo do očí.

Na str.2 je u bodů I. 1. a 3., II. a) i b) rozházené formátování, v bodě III. ve větě "...z téhle pokutičky nic nebude“, dohnaly k zuřivosti, a je mi ho líto"... se domnívám, že čárka před "a je" být nemá.

Str. 4. hned první věta "aby Malaníkův představený či nadřízený správní orgán přezkoumali následující skutečnosti:" předpokládám, že, "přezkoumali" je překlep a chtěl jste použít jednotné číslo.


Kdybych to psal já, tak bych ještě pár věcí formuloval jinak, ale to je jen můj subjektivní pohled na věc a obsahově je to stále na jedničku s hvězdičkou :)

IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #19 kdy: 03 Března 2014, 15:37:56 »

Díky, opraveno  :)
IP zaznamenána

VK II

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #20 kdy: 10 Března 2014, 18:39:52 »

Smekám, nádherná slohová práce  ;D Už u odvolání jsem se bavil, jak jste je nádherně rozebral, ale ta stížnost nemá chybu  8)
Umyl jste mu hlavu, jak malému klukovi a jsem zvědav, jak se k tomu postaví nadřízený orgán....Nemůžu se dočkat pokračování  ;)
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #21 kdy: 16 Března 2014, 01:15:26 »

Řeším několika lidem několik případů a konečně jsem se dostal k prvnímu rozhodnutí o SprDel a v příloze připojuji nástřel odvolání. Zatím to pokládám za hrubou verzi. Podávat se bude začátkem února.

Pokud si myslíte, že tam něco chybí nebo přebývá, případně máte jakékoliv návrhy nebo připomínky, sem s tím  :)
Co je, prosím, v začerněném "nadpisu" na samém začátku obou podání? Nejde mi samozřejmě o konkrétní text, který jste nezačernil proto, abyste ho následně veřejně vyslepičil, ale o samotný předmět textu. Mimochodem, je nutné při adresaci na správní orgán uvádět na obálku pod adresu přímo jméno úředníka nebo ne? Tuším, že to chodí tak, že se stará jedna osoba o poštu a ta má plnou moc, takže dopis může otevřít a podívat se na č.j., podle kterého pozná, komu je psaní určeno?
« Poslední změna: 16 Března 2014, 01:48:26 od unlimited »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #22 kdy: 16 Března 2014, 09:04:18 »

Co je, prosím, v začerněném "nadpisu" na samém začátku obou podání?
Osobní údaje obviněného (jméno, datum narození, bydliště)
Mimochodem, je nutné při adresaci na správní orgán uvádět na obálku pod adresu přímo jméno úředníka nebo ne?
Ne, jde to na podatelnu a předání pošty v rámci úřadu je jejich věc.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #23 kdy: 16 Března 2014, 19:15:51 »

Ne, jde to na podatelnu a předání pošty v rámci úřadu je jejich věc.
To jsem si myslel. Jak tedy probíhá samotné doručení ke konktrétní osobě na úřadě? Poštu vyřizuje zmocněnec, který je oprávněn dopis otevřít a podle č.j. nebo sp.zn. zjistit osobu, která věc vyřizuje? Nebo jak jinak dojde na správný místo, když je na obálce vyznačeno jen jméno, adresa a oddělení správního orgánu?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #24 kdy: 16 Března 2014, 19:58:57 »

Jak tedy probíhá samotné doručení ke konktrétní osobě na úřadě? Poštu vyřizuje zmocněnec, který je oprávněn dopis otevřít a podle č.j. nebo sp.zn. zjistit osobu, která věc vyřizuje?
Normálně to otevírají na podatelně a pak to předávají konkrétnímu úředníkovi, ty procesy jsou na různých úřadech nastaveny různě.
IP zaznamenána

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #25 kdy: 18 Března 2014, 19:17:04 »

Melo by to byt tak, ze pokud je v hlavicce prvni jmeno osoby a pak organizace, tak se to preda dane osobe k otevreni, pokud je prvni organizace, tak dopisy otevira podatelna (kdokoliv).
rozhodne bych psal prvne nazev organizace, aby dana osoba nerekla, ze je to soukromy dopis a nehodila to do kose :)
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #26 kdy: 18 Března 2014, 20:05:45 »

Já spíš hledám spojitost, proč nedochází k naplnění sk. pod. TČ podle § 182 Porušení tajemství dopravovaných zpráv, TZ. Ale co si tak pamatuju ze svých podání proti rozkazům, rozhodnutím SO, tak na dodejce bylo vždycky jméno zmocněnce s razítkem. Čili moje pochybnost nejspíš pramenila z neznalosti služby doporučeného dopisu od ČP, měl jsem totiž za to, že doporučený dopis má stejnou váhu, jako dopis s červeným pruhem, tedy výhradně jen adresátovi. A teď se dočítám, že doporučený dopis slouží jen k poslání zásilky s potvrzením a ještě asi komukoliv, protože za "dodání do vlastních rukou" nebo "dodání do vlastních rukou výhradně jen adresáta" se připlácí.

Čili když jsem v minulosti posílal dopisy doporučeně bez této příplatkové služby, tak to mohl SO klidně nepřevzít?

Toto jsou všechno elementární věci, který by každý bijec měl ovládat. Co mi ale nikdy nebylo jasný, jak je to s písemnostma celkově. Platí nám od 2009 fikce doručení, ale jak se SO vypořádává s tím, že ČP dopis prostě z nějakého důvodu nedoručí a tím pádem se adresát nemohl s dopisem seznámit i přesto, že chtěl? SO dopis zpět nedostane, uplatní fikci doručení, za 15+30 dnů nedostane zaplaceno a adresát se dozví o své pokutě až na základě exekuce? Jak je právně ohlídané, že ČP 100% dopis doručí a fikci doručení je možno uplatnit? Stejně tak musí asi každý na podatelnu ten dopis osobně odnést, aby si mohl být 100% jistý tím, že se odpor/odvolání  bude brát v potaz a bude mít odkladný účinek?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #27 kdy: 19 Března 2014, 07:15:10 »

Melo by to byt tak, ze pokud je v hlavicce prvni jmeno osoby a pak organizace, tak se to preda dane osobe k otevreni, pokud je prvni organizace, tak dopisy otevira podatelna (kdokoliv).
Tady žádné jméno osoby není, je to adresováno úřadu jako takovému. Jestli to otevřou na podatelně nebo ne je mi srdečně jedno, proč by mě to mělo zajímat?  :)
rozhodne bych psal prvne nazev organizace, aby dana osoba nerekla, ze je to soukromy dopis a nehodila to do kose :)
Nerozumím tomu, jak by dotyčná osoba mohla tvrdit, že dopis adresovaný úřadu, označený spisovou značkou a číslem jednacím a nadepsaný jako odvolání proti rozhodnutí, je soukromý. Ale do koše ať to klidně hodí, tím lépe pro Vás  :D
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #28 kdy: 19 Března 2014, 07:30:52 »

Čili když jsem v minulosti posílal dopisy doporučeně bez této příplatkové služby, tak to mohl SO klidně nepřevzít?
V praxi to je nereálné. Úřady většinou mají odnášku, kdy si jednou denně z pošty odnášejí veškerou poštu, která jim došla, nebo jim naopak pošta všechno dodává na podatelnu. Tam nikdo nezkoumá jednotlivé dopisy a není důvod něco nepřevzít. Navíc mám zato, že úřad ani nemůže odmítnout převzít zásilku, která mu je doručována.

Platí nám od 2009 fikce doručení, ale jak se SO vypořádává s tím, že ČP dopis prostě z nějakého důvodu nedoručí a tím pádem se adresát nemohl s dopisem seznámit i přesto, že chtěl? SO dopis zpět nedostane, uplatní fikci doručení, za 15+30 dnů nedostane zaplaceno a adresát se dozví o své pokutě až na základě exekuce? Jak je právně ohlídané, že ČP 100% dopis doručí a fikci doručení je možno uplatnit?
Nijak. Pokud pošta po 10 dnech nehodí dopis do schránky, ale do koše, ztratí ho apod., podle judikatury NSS je dokazování toho, že dopis nevhodili do schránky (případně že tam při prvním pokusu o dodání nenechali lísteček s poučením o doručování fikcí), na Vás. Což je pochopitelně naprosto nereálné, jak budete dokazovat, že se něco nestalo?
Ale pokutě ještě musí předcházet rozhodnutí, což znamená, že by Vám museli "nedoručit" minimálně dvakrát v relativně dlouhém časovém období.

Stejně tak musí asi každý na podatelnu ten dopis osobně odnést, aby si mohl být 100% jistý tím, že se odpor/odvolání  bude brát v potaz a bude mít odkladný účinek?
V tomto případě stačí prokázat, že jste dopis podal, pomocí podacího lístku. Jestli pošta ten dopis ztratí apod. není Váš problém, odvolání je právoplatně podáno dnem předání k přepravě (samozřejmě za předpokladu, že jste uvedl správně adresu).
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #29 kdy: 19 Března 2014, 08:00:12 »

Nijak. Pokud pošta po 10 dnech nehodí dopis do schránky, ale do koše, ztratí ho apod., podle judikatury NSS je dokazování toho, že dopis nevhodili do schránky (případně že tam při prvním pokusu o dodání nenechali lísteček s poučením o doručování fikcí), na Vás. Což je pochopitelně naprosto nereálné, jak budete dokazovat, že se něco nestalo?
Ale pokutě ještě musí předcházet rozhodnutí, což znamená, že by Vám museli "nedoručit" minimálně dvakrát v relativně dlouhém časovém období.
To bylo myšleno mimo SprDel, pouze pokud příjde příkaz nebo rozhodnutí. To znamená, že ideálně zřídit na poštovní schránku kameru? Jinak se nic neprokáže.  :P

V tomto případě stačí prokázat, že jste dopis podal, pomocí podacího lístku. Jestli pošta ten dopis ztratí apod. není Váš problém, odvolání je právoplatně podáno dnem předání k přepravě (samozřejmě za předpokladu, že jste uvedl správně adresu). Ikdyž pokud by nebyl špatný obsah dopisu nějak fatálně, potom by měli přistoupit na postup podle ust. 37 odst. 3, správního řádu?
Tedy až přijde exekuce, tak napadnout? Problém je v tom, že už asi nikdo nedokáže z podacího lístku, jakej byl obsah dopisu a zda se adresát třeba jemně nespletl v adrese. To snad jedině min. se svědkem, lépe s kamerou, celou věc od natočení jednotlivých listů, hození do obálky a samotného poslání zaznamenat?

Nerozumím tomu, jak by dotyčná osoba mohla tvrdit, že dopis adresovaný úřadu, označený spisovou značkou a číslem jednacím a nadepsaný jako odvolání proti rozhodnutí, je soukromý. Ale do koše ať to klidně hodí, tím lépe pro Vás  :D
Spis. zn. a č.j. musí být i na samotné obálce nebo jen v obsahu dopisu?
« Poslední změna: 19 Března 2014, 08:08:17 od unlimited »
IP zaznamenána