30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti  (Přečteno 62674 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #30 kdy: 19 Března 2014, 17:32:55 »

unlimited:
Ještě je možnost dopis odnést přímo na podatelnu a nechat si orazítkovat jeho kopii. Pak máte jasně potvrzené kdy a co jste jim dodal.
Přijde vhod u klíčových dokumentů, pokud očekáváte nějaké problémy.
A samozřejmě pokud úřad není přes půl republiky.

Když jsem potřeboval doručit více dokumentů najednou, místo kopie každého jsem si udělal papír, že mi potvrzují převzetí níže uvedeného výčtu dokumentů.
Legrační bylo, že mi ten papír potvrdili aniž by někoho jakkoliv zajímalo, jaké dokumenty jim vůbec předávám a jestli souhlasí s tím výčtem. Na dotaz, jestli si to chtějí zkontrolovat, mi bylo řečeno, že na takové věci fakt nemají čas. :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #31 kdy: 20 Března 2014, 08:32:29 »

To bylo myšleno mimo SprDel, pouze pokud příjde příkaz nebo rozhodnutí. To znamená, že ideálně zřídit na poštovní schránku kameru? Jinak se nic neprokáže.  :P
Ideálně zřídit datovou schránku  ;)

Tedy až přijde exekuce, tak napadnout? Problém je v tom, že už asi nikdo nedokáže z podacího lístku, jakej byl obsah dopisu a zda se adresát třeba jemně nespletl v adrese. To snad jedině min. se svědkem, lépe s kamerou, celou věc od natočení jednotlivých listů, hození do obálky a samotného poslání zaznamenat?
Obsah dopisu nikdo neprokáže, to lze pojistit pouze osobním potvrzeným podáním na podatelně nebo zasláním přes DS. Ale nevím o tom, že by třeba úřad tvrdil, že mu někdo poslal úplně něco jiného, než co mu skutečně došlo  :) V praxi by se to asi dalo dokazovat jen nepřímo (např. kdyby úřad tvrdil, že jste mu poslal jeden list papíru a ono jich bylo pět, tak obálka s jedním papírem váží X gramů a obálka s 5 Y gramů, přičemž váha je na podacím lístku, podstatný rozdíl by mohl být argumentem) nebo svědeckými výpověďmi pracovníků podatelny (samozřejmě ve váš neprospěch).
Adresa na podacím lístku a na obálce musí být stejná a pracovník na přepážce to má kontrolovat. Takže by ke stejnému omylu muselo dojít jak na obálce tak na podacím lístku, pak by ale chybná adresa byla zjevná a prokazatelná. Netvrdím, že by na poště nemohli převzít i dopis s rozdílnou adresou, ale správní orgány i soudy by argumentovaly tím, co jsem napsal.

Spis. zn. a č.j. musí být i na samotné obálce nebo jen v obsahu dopisu?
Ne, to žádný předpis nenařizuje. Já to na obálku nikdy nepíšu.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #32 kdy: 20 Března 2014, 14:26:51 »

Díky za odpovědi. Mám ještě jednu otázku - došlo k tomu, čeho jsem se bál, v pondělí jsem posílal dopis doporučeně s dodejkou, potvrzenou dodejku jsem nedostal, tak koukám na sledování zásilky Track & Trace na stránkách ČP a tam taky ticho po pěšině, že o zásilce není žádná informace ať zavolám na infolinku. Dneska koukám a po třech dnech se tam objevilo následující: "Uložení zásilky - sjednaná výhrada odnášky.", což proběhlo hned následující den. Absolutně nechápu, co to má znamenat? Má to ještě nějakou šanci na doručení, popřípadě má to moje podání okladnej účinek rozhodnutí? Jako znalý Antlovy metody jsem dopis podával na samém konci lhůty pro odvolání. Předpokládám, že pokud si dopis nepřevezmou a vrátí se mi, tak můžu rovnou otevírat internetový bankovnictví a platit nebo je tam ještě nějaká možnost napadnutí? Vždyť si přece na podatelně MHMP nemohli vzít dovolenou bez zástupu.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #33 kdy: 20 Března 2014, 14:58:22 »

Dneska koukám a po třech dnech se tam objevilo následující: "Uložení zásilky - sjednaná výhrada odnášky.", což proběhlo hned následující den. Absolutně nechápu, co to má znamenat? Má to ještě nějakou šanci na doručení, popřípadě má to moje podání okladnej účinek rozhodnutí?
To znamená, že jim to pošta nedoručuje, ale odnášejí si to z ní sami. Doručeno to tedy bylo (mělo by se to objevit i na Track & Trace pošty).
Odvolání je podáno dnem předání k doručení poště, je jedno, kdy to bylo doručeno.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #34 kdy: 20 Března 2014, 16:25:32 »

Nic o doručení tam zatím není, tak uvidíme. Je tedy doriučeno a má odkladný účinek rozhodnutí i přesto, že si dopis z pošty nevyzvednou?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #35 kdy: 20 Března 2014, 16:50:53 »

Nic o doručení tam zatím není, tak uvidíme. Je tedy doriučeno a má odkladný účinek rozhodnutí i přesto, že si dopis z pošty nevyzvednou?
Vyzvedávají to každý den, takže to už doručeno bylo. Myslím, že mně se to ve sledování zásilek zobrazilo, když to vyzvedli (možná s nějakým zpožděním), ale nejsem si už jistý (používám už docela dlouho DS).
Ano, kdy to vyzvednou je jejich problém. Pokud jste to včas podal, není co řešit.
« Poslední změna: 20 Března 2014, 16:52:57 od jkraus222 »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #36 kdy: 09 Července 2014, 09:22:11 »

Tento případ v neděli 6.7.2014 spadl do prekluze a tím skončil  8)
IP zaznamenána

vudry

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #37 kdy: 09 Července 2014, 09:53:35 »

Poslali vyjadreni ke stiznosti pro pobaveni?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odvolání proti rozhodnutí o SprDel - stání na vyhrazeném parkovišti
« Odpověď #38 kdy: 09 Července 2014, 10:51:29 »

Na stížnost odpověděl jeho nadřízený - samozřejmě se nic nestalo, svět je krásný  :) Jelikož by ale žádost o přezkoumání vyřízení stížnosti řešil kraj, čímž bychom nežádoucím způsobem přitahovali pozornost i na samotný přestupek a mohli tak nechtěně urychlit vyřízení odvolání, nechali jsme to plavat, cílem byla likvidace pokuty a toho bylo dosaženo.
IP zaznamenána