30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 11 12 [13] 14

Autor Téma: japonec - komplikace ? :-)  (Přečteno 215236 krát)

Dvořik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #180 kdy: 11 Srpna 2015, 13:21:10 »

Zdravím, v Židlochovicích jsou vytrvalí už mě odemleli taky  na 62km/h. Těch dopisů co to stálo. Zarytě odpovídali a reagovali na vše co jsem poslal, včetně reklamace pošty /nebyli líní to ověřit/. Teď ještě nemám odpověď na odvolání, ale rok už proběhl, takže pokud je prekluze i na SPRDEL 1 rok mělo by to být ok. Hlavně NEPODCENIT nepřítele ze Ž.
« Poslední změna: 11 Srpna 2015, 13:23:07 od Dvořik »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #181 kdy: 11 Srpna 2015, 13:32:43 »

Vzhledem k tomu, že je odvolacím orgánem KÚ JmK, tak bych na ten rok nesázel.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #182 kdy: 11 Srpna 2015, 18:54:18 »

No. Abych to osvětlil po pravdě. Přistály mi 2x židlochovice. 1x moje, (ty budu ignorovat a co bude dál je můj boj) a 1x jsem to přebral od kolegyně z práce. A to bych bych právě nerad nějak doprasil. Ona je asi jeden z mála lidí, kteří jsou ochotni jít do odporu a dokonce se na to těší, tak bych ji nerad zklamal. :)
Čas běží, a lhůta výzvy taky, takže řeším dilema. Chci použít Helmuta, ale : Buď budu ignorovat a pokud nenasadí turbosprdel, uplyne drahocenný čas a ve správním prásknu Maďara ( mám v záloze rodilého mluvčího, který mi bude překládat maďarovu korespondenci), pak to pravděpodobně po čase vzdají, nebo hodí na sprdel, ale to už bude vyčerpána spousta času. Pokud použijí turbo, tak už se rovnou bude řešit sprdel, tzn odvolání atd, na což budou mít spoustu času oni :(
A nebo: Prásknu Maďara hned a proběhne výše uvedené, ale s jistotou, že oddálím sprdel.
Takže dilema je, ignorovat a riskovat okamžitou sprdelní variantu, nebo prásknout hned a ke sprdeli se možná ani nedostat a když, tak za dlouho, kde je šance prekluze.
Co vy na to?
Jo a vozidlo je lehce poškozeno, takže jako bonus připadá v úvahu i doplnění přiznání s nehodou.
Bude to má premiéra, jdu do toho z optimismem, jen potřebuji trošku pomoct a rozptýlit nejistoty...

D.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #183 kdy: 11 Srpna 2015, 21:35:26 »

.....turbosprdel, uplyne drahocenný čas a ve správním prásknu Maďara ( mám v záloze rodilého mluvčího, který mi bude překládat maďarovu korespondenci), pak to pravděpodobně po čase vzdají, nebo hodí na sprdel, ....

A nebo: Prásknu Maďara hned a proběhne výše uvedené, ale s jistotou, že oddálím sprdel.
Je lepší to držet na úrovni řešení přestupku, takže je Vaše volba jak dlouho se tím bavit. Pokud máte kvalitního Helmuta, tak nemá smysl to řešit na prekluzi. Naopak ochotnou spoluprací věrohodnost Helmuta zvětšíte.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #184 kdy: 11 Srpna 2015, 22:41:23 »

Taky si myslím. Jen mám trochu strach, že i když se Helmut písemně přizná a pak přestane přebírat poštu ( v případě, že to nebudou fikcí házet do schránky ), tak stejně pak najedou na sprdel. :( Zkusím tam hodit i tu nehodu. Má Helmut psát rovnou maďarsky, nebo napřed googleczech a požádat o obesílání v rodném jazyce?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #185 kdy: 11 Srpna 2015, 23:27:04 »

Když se existující Helmut přizná (nebo aspoň nevyloučí, že by řídil), tak to orgán nikdy nemůže vyhrát.
Např. můj obeslaný napráskaný cizinec jim napíše na česky psanou výzvu toto :
Když použije úřad google translate, tak si přečte něco takového :

Já pochopil, že Vy mě změřit při jízdě 61 kmh. OK, Vy asi mít pravda. Já musím ještě hovořit s kamarád, co je to "urcena castka" a potom Vám sdělím, jak budu postupovat. Nadále já preferuji korespondenci v anglicky, jinak nemohu zaručit, že vše pochopím. 

IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #186 kdy: 14 Srpna 2015, 10:22:20 »

tak mám Židlochovice na stole. Považte, jsou korektní, žádná žádost o výpalné - možná, že už mne poznali :-)
Poučili že je možnost výpověď odepřít, jinak v podstatě poslali Výzvu k podání vysvětlení - provozovateli

Pokud nepošleme, zahájí správní řízení s provozovatelem vozidla. ale v jiném odstavci píšou, že bude pokračovat v šetření přestupku.

Tady bych si skoro dovolil říct, že buď mohou pokračovat v šetření přestupku - tedy podle nich čekat na 2 měsíce, kdy nic nezjistí a  pak překlopí na SPRDEL a nebo mohou rovnou, byť chybně zahájit SPRDEL s provozovatelem. Pořád v tom ti jezeďáci nemají jasno. Jak zahájí SPRDEL, nemohou řešit přestupek. To už se jim několikrát vymstilo, ale nedají si pokoj. i Kraj jim to omlátil o hlavu.

Tak já jim pošlu.... modří už vědí a soudruhům z Židlí nebudu napovídat, když už to tady čtou. Plus samozřejmě žádost o spis, aby se nenudili :-)

P.S. řidič jel rychleji než o 20 v obci a vím, že se to tu řešilo, zákon nechtěl vážné přestupky řešit SPRDELí, ale obce to dělají. mají na to někde oporu ?

tož tak na světě.

doplnění: jo, už vím, nemohou pouze vyzvat k odpustku, když přestupek nebylo možné projednat v blokovém řízení. Ale pak už se do SPRDELE vrhnou.
« Poslední změna: 14 Srpna 2015, 10:27:38 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #187 kdy: 14 Srpna 2015, 11:35:22 »


Tady bych si skoro dovolil říct, že buď mohou pokračovat v šetření přestupku - tedy podle nich čekat na 2 měsíce, kdy nic nezjistí a  pak překlopí na SPRDEL a nebo mohou rovnou, byť chybně zahájit SPRDEL s provozovatelem.

Soudruzi ze západu v jiném případě tady vymysleli kreativnější řešení:
Pachatele neřešili a rozhodli že pachatele nenašli a jeli SPRDEL. Po odvolání jim kraj vytkl že nehledali pachatele.
A tak formálně začali hledat pachatele přestupku.. v rámci SPRDELu (kde je podmínka zahájení že nenašli pachatele přestupku) a s tím že původní rozhodnutí o odložení kvůli nenalezení pachatele zůstalo v platnosti (protože jeho zrušení by jim zbořilo SPRDEL).

Vydat rozhodnutí že jsem pachatele nenašel předtím než ho začnu hledat je opravdu revoluční..
IP zaznamenána

Pohan

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
3x Židlochovice
« Odpověď #188 kdy: 18 Srpna 2015, 11:59:35 »

Dvě příznivé zprávy ze Židlochovic a jedna špatná:

Případ č. 1

Měsíc M, den D: Auto registrované na mě údajně spáchalo přestupek, jelo 59 km/h po odečtení odchylky v místě, kde je dovoleno 50 km/h.
Měsíc M, den D+2: Výzva k zaplacení určené částky. Bez odezvy z mé strany.
Měsíc M+5,5: Příkaz. V zákonné lhůtě podán odpor. Poslána žádost o spis. Spis jsem obdržel bez obstrukcí.
Měsíc M+9: Oznámení, že se mám dostavit k projednání přestupku před vydáním rozhodnutí. Oznámení mělo dvě strany a na každé bylo uvedeno jiné číslo jednací. Dva dny před projednáním jsem poslal zdvořilý dopis se žádostí o odstranění vady čísla jednacího, protože nevím, jakého jednání se mám zúčastnit. Odpověď přišla obratem (za 2 dny), bohužel jsem byl pracovně velmi vytížený, tak jsem si ho vyzvedl až poslení den lhůty (asi 10 dnů po jednání).
Měsíc M+12: Přestupek překludoval. Skoro se mi chce říci bohužel, protože jsem měl připravený krásný odvolání. Už jen v příkazu byly 4 chyby, a to jsem se ani nedostal k projednání.
Měsíc M+13: Rozhodnutí o zastavení řízení jsem nedostal, tak jsem si ho vyzvedl osobně formou nahlédnutí do spisu.

Případ č. 2:

Auto registrované na mě (stejné jako v případu č. 1) údajně spáchalo přestupek překročení rychlosti, ale jindy rychlé Židlochovice se neozvaly.

Případ č. 3:

Kamarádka údajně spáchala v Židlochovicích 72 km/h na padesátce. Dostala výzvu na 1200 Kč. Nabídl jsem ji pomoc, ať mi donese dopis, že s tím za 3 známky na dopisy něco udělám. Včera bez průtahů zaplatila...
IP zaznamenána

dynomir

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #189 kdy: 20 Října 2015, 19:42:02 »

Mám tady případ, který tento týden spadne pod stůl - rok od spáchání.
1. rychlost - výzva k zaplacení
2. vozidlo prodáno do zahraničí (mimo EU, bezvízový styk) - kupní smlouva, ze které je patrná totožnost nového majitele
3. výzva k zaplacení - vozidlo stále v registru ČR
4. doplnění údajů - odstoupení od kupní smlouvy v rámci lhůty 8 dní ve které je povinnost hlásit změny v registru
5. po 3 měsících výzva k zaplacení pokuty dle SprDel
6. odpor
7. během několika dnů cizincovo doznání odeslané z jeho domoviny, že ten strašný čin opravdu spáchal on
8. předvolání na úřad za účelem seznámení se se spisem
9. seznámení se se spisem, ze kterého bylo jasně patrné, že SprDel je nesmysl - to jsem nechal zapsat do zápisu- paní za stolem se tvářila, že můžu za její zpackanej život
10. rozhodnutí dle SprDel, které vepřová odůvodnila tím, že je cizinec nedostupný - přitom s nimi komunikoval a doznal se
11. odvolání ke KÚ, námitka podjatosti, návrh na postoupení k jinému úřadu
12. prekluze

Tímto se má žena vyhla pokutě za strašný čin 56kmh v obci. Můj dotaz: z KÚ nemám rozhodnutí, můžu za to úřednictvo nějak buzerovat? Celkem mě to baví (ještě jsem kromě případu, kdy mě chytili okamžitě po přestupku za volantem, nikdy neplatil, bavím se tak už posledních 18 let) a to rozhodnutí by se též hodilo pro příště i pro ostatní.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #190 kdy: 20 Října 2015, 21:17:11 »

Já jsem to dělal tak že pokud bylo postaveno najisto že to spadne do prekluze a byl jsem v první instanci tak jsem dával návrh na uplatnění opatření proti nečinnosti nadřízenému správnímu orgánu. Když je nečinný kraj tak to jde taky ale nevím kdo je nadřízený správní orgán (Ministerstvo vnitra?).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #191 kdy: 20 Října 2015, 21:25:47 »

Když je nečinný kraj tak to jde taky ale nevím kdo je nadřízený správní orgán (Ministerstvo vnitra?).
Je to ministerstvo dopravy.
Já nevím, že Vás všechny baví jezdit v Židlochovicích natruc rychle pod radarem. Jako by nebylo dost jiných krásných míst k závodění.  :)
« Poslední změna: 21 Října 2015, 16:45:47 od kverulant »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #192 kdy: 20 Října 2015, 22:53:06 »

Jo, jo ...
Rosice, Pohořelice, Židlochovice - to je náš Bermudský trojúhelník  :)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #193 kdy: 20 Října 2015, 23:46:05 »

Mám tady případ, který tento týden spadne pod stůl - rok od spáchání.
1. rychlost - výzva k zaplacení
2. vozidlo prodáno do zahraničí (mimo EU, bezvízový styk) - kupní smlouva, ze které je patrná totožnost nového majitele
3. výzva k zaplacení - vozidlo stále v registru ČR
4. doplnění údajů - odstoupení od kupní smlouvy v rámci lhůty 8 dní ve které je povinnost hlásit změny v registru
5. po 3 měsících výzva k zaplacení pokuty dle SprDel
6. odpor
7. během několika dnů cizincovo doznání odeslané z jeho domoviny, že ten strašný čin opravdu spáchal on
8. předvolání na úřad za účelem seznámení se se spisem
9. seznámení se se spisem, ze kterého bylo jasně patrné, že SprDel je nesmysl - to jsem nechal zapsat do zápisu- paní za stolem se tvářila, že můžu za její zpackanej život
10. rozhodnutí dle SprDel, které vepřová odůvodnila tím, že je cizinec nedostupný - přitom s nimi komunikoval a doznal se
11. odvolání ke KÚ, námitka podjatosti, návrh na postoupení k jinému úřadu
12. prekluze

Tímto se má žena vyhla pokutě za strašný čin 56kmh v obci. Můj dotaz: z KÚ nemám rozhodnutí, můžu za to úřednictvo nějak buzerovat? Celkem mě to baví (ještě jsem kromě případu, kdy mě chytili okamžitě po přestupku za volantem, nikdy neplatil, bavím se tak už posledních 18 let) a to rozhodnutí by se též hodilo pro příště i pro ostatní.
Jestli se jedná o Židle, tak bych moc nejásal. Jihomoravský KÚ jede podle delší prekluze i u případů před listopadem 2014, takže můžete očekávat klidně i potvrzovací rozhodnutí. Pokud to samozřejmě neshodí na něčem jiném.
IP zaznamenána

dynomir

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #194 kdy: 21 Října 2015, 23:27:53 »

Ba jo, je to ta milá ves, jsou neskuteční. V Brně jim stačila neodbytnost hned u okýnka a bylo to vždy vyřešeno k mojí spokojenosti. Jak může jihomoravký KÚ prodlužovat prekluzi u případů, které se staly v době před listopadem 2014? Jak to odůvodní? No nic, kdyžtak půjdu k soudu, protože ten cizinec je ochotnej se k tomu kdykoliv vyjádřit (bohužel kvůli chudobě a nemoci nemůže přijet), kromě toho s ním v době spáchání přestupku i u té drobné kolize související s jeho spácháním cestovalo v autě několik lidí. Kdyby si to ta vepřová hlava ověřila při ústním jednání, tak bylo po problému.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 11 12 [13] 14