30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14

Autor Téma: japonec - komplikace ? :-)  (Přečteno 215199 krát)

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #165 kdy: 04 Května 2015, 14:34:33 »

Já po nich neustále chci statistiku nehodovosti před a po zavedení výpalného, ale kašlou na mne. Asi využiju jiného paragrafu o svobodném přístupu k informacím a dostanu to z nich. A běda jim, jestli se ta nehodovost nesnížila, tak snad podám na soud v Brně žádost o předběžné opatření zákazu měření, za účelem příjmů do obecní pokladny.

Třeba by šlo něco vyčíst odsud: http://maps.jdvm.cz/cdv2/apps/nehodyvmape/Search.aspx

Tady je podobná mapa, ale s trochu jinými možnostmi vyhledávání:

http://maps.jdvm.cz/cdv2/apps/nehodynalokalite/Search.aspx

Dá se tam vyznačit přímo obdélník s části silnice (např. kde často měří) a dostanete pěkné pdf.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Židlochovice - nová causa
« Odpověď #166 kdy: 28 Července 2015, 10:55:19 »

zdar pánové, trochu s omluvou se ozývám, nicméně s radostnou zprávou  - budou zase Židlochovice  8)
nějaký pyrát tam jen s autem mého bratra přes 100 km/hod kolem jejich buzerbudky. je to hrůza, na místě by ta bouda měla střílet, myslím.
(kdo to tam zná, ví, že jednu budku mají už skoro venku z obce a zvlášť směrem ven z obce už není nic, jen stromy a potok ...) a obávám se, že šlo ze strany řidiče o naschvál, nikoli o přehlédnutí nebo zapomenutí se ....

tož tak na světě, budu hlásit vývoj, soudružka na okresním národním výboru se na mě už určitě těší - protože ještě neví, že přijedu já  :)

Plus jako bonus mám vyhraný spor (už na úrovni města) o telefonování a chybějící žárovičky. Ti četníci by fakt měli jít spíš někam k lopatě za to co předvedli u výslechu. Poreferuji zvlášť, nicméně musím uznat, že velkou měrou přispěla i rozumná a inteligentní paní na odboru dopravy. Viděla neschopné švestky, můj odhodlaný postoj a argumentaci a tak to smetla hned ....
IP zaznamenána
Concorde

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice - nová causa
« Odpověď #167 kdy: 28 Července 2015, 14:39:09 »

že velkou měrou přispěla i rozumná a inteligentní paní na odboru dopravy

Tys fakt potkal UFO ? :)))
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #168 kdy: 28 Července 2015, 19:20:03 »

no, paní dělá na odboru dopravy hlavně nehody a tohle jí dali, protože ostatní nestíhali....
přišlo mi, že je povznesena nad kraviny typu telefonování a žárovičky a také četníci nic neprokázali, udělali asi 5 porušení zákona při samotné kontrole
nicméně jak říkám, byla rozumná a když jsem jí řekl, jaké další dokazování budu požadovat, tak to radši odpískala ... takové být všechny úřednice, máme po legraci :-)
IP zaznamenána
Concorde

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #169 kdy: 28 Července 2015, 23:07:27 »

Concorde, ty ses dábel, ;D nemůžu se dočkat pokračování. Ty židle vypadaj jak nekonečněj příběh z fantazie  ;D.
IP zaznamenána

mafi98

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Moto Židlochovice
« Odpověď #170 kdy: 06 Srpna 2015, 14:41:30 »

Na úvod zdravím členov tohto skvelého fóra, ktoré som nedávno objavil a preventívne začal študovať jeho obsah. Nečakal som dlho a prišla Výzva z legendárnych Židlochovic. Matne som si spomenul na nejaké vlákno venujúce sa úradníckej elite z tohto mestečka. Našiel som ho, takže prispievam sem.
„Blíže neustanovenému řidiči“ so spolujazdcom na motorke registrovanej na mňa namerali šialených 62 km/h – 3km/h odchýlka = 59 km/h. Spoločnosť zastúpená MÚ Židlochovice mi však po uhradení 500 kč odpustí, že ju jazdci na mojej motorke ohrozili. Aké veľkorysé...

Chcel by som sa teda s vami poradiť o ďalšom kroku. Keďže som v ten deň motorku požičal dvom ľuďom, jedného z nich by som asi napráskal (je moc pekné, že obálka z MÚ už obsahuje formulár na toto určený). Tlačivo poslali len jedno, takže udám len jednoho z nich, ktorého doporučujete?
1. Helmut, ktorý sa pri ceste do rodného nemecka na svojej motorke rozsekal a už bohužiaľ nie je medzi nami, alebo
2. Jeho kolega z Ruska/UAE/Japonska

Prípadne odporúčate iný postup?

Ešte pár postrehov na záver:
V Židlochovicích sa asi nudia, keďže Mestapo vyššie popísanú skutočnosť zistilo v sobotu 1.8 večer a 5.8 v stredu je dopis u mňa v Brne.
Prekvapilo ma, že trafili adresu. Na techničáku mám uvedenú adresu, z ktorej som sa odsťahoval a novú adresu som nahlásil len na cudzineckej polícií (kvôli prechodnému pobytu). Židlochováci však poslali na adresu novú.
Asi dokážem prekusnúť stratu 500 kč, ale nedokážem prekusnúť, že niekoho vyfotia v helme a čiernej koži na mojej motorke a rovno príde šek. Takže by som sa nerád podieľal na sponzorovaní platov nudiacich sa úradníkov, prípadne nákupu nového radaru. 

Díky za každú radu
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #171 kdy: 06 Srpna 2015, 15:48:30 »

A čím a jak to měřili? Vždyť motorka má RZ jenom vzadu?
IP zaznamenána

mafi98

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #172 kdy: 06 Srpna 2015, 16:07:49 »

Vedel som, ze je v CR len niekolko radarov, ktore vedia fotit zo zadu, takze ich obecne neriesim. Ze taky ale maju aj v prdeli ako su zidlochovice, tak to mi uslo.
Tu su nejake fotky z toho radaru http://www.motorkari.cz/tema/?t=162212
IP zaznamenána

bierbitzch

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #173 kdy: 06 Srpna 2015, 16:25:22 »

Vedel som, ze je v CR len niekolko radarov, ktore vedia fotit zo zadu, takze ich obecne neriesim.

pozor, bezny Ramer 10T (co je snad v kazdej buzeracnej budke) dokaze standardne merat oba smery, na snimku je potom smer naznaceny sipkou. Myslim ze tato feature bola v predsprdelnych dobach malo vyuzivana z dovodu absencie snimky zpredu, ale zmrdi uz rozsiruju obzory.
Napr. v mekke dopravneho fasizmu pouzivaju obojsmerne meranie na Chloumku.


IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #174 kdy: 06 Srpna 2015, 18:24:46 »

já doporučuji variantu nájemní smlouva. Klidně Helmut, v němčině nebo v češtině, to je jedno si pronajal Váš motocykl na dobu neurčitou. je důležité do nájemní smlouvy uvést následující větu:
Nájemce byl pronajímatelem poučen o povinnosti dodržovat pravidla bezpečnosti a plynulosti silniční dopravy a zavazuje se je dodržovat. Nájemce, jako provozovatel vozidla tím splnil svou povinnost s ohledem na ustanovení § 125f odst. 1 zákona o silničním provozu tím vynaložil veškeré úsilí, které bylo možno požadovat. soudruhům v Židlích poslat tedy dopis, že sdělujete fakt, že motocykl byl pronajatý tomu a tomu, doložit nájemní smlouvou a že jste nájemce řádně poučili o povinnosti dodržovat předpisy.

Já budu dělat brzy stejný postup, jen nechávám vyhnít první žádost o výpalné, na to se ze slušnosti vůbec nereaguje.
Židle musí obeslat nájemce - proto je hezké uvést klidně Helmuta, nebo Toma Cruise, tč bydlištěm Malibu 45, ...... LA, USA - nějakou adresu si najdete, ne ?
Nebo uveďte někoho, kdo se tam pojede pobavit ....

Ale bacha, jsou to kreténi, tetka je úplně blbá a chlapík, cos ní sedí v kanceláři je hysterický idiot. A proto se vyplatí na ně jet podívat a trochu je pozlobit.
IP zaznamenána
Concorde

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #175 kdy: 07 Srpna 2015, 10:51:28 »

Nájemce byl pronajímatelem poučen o povinnosti dodržovat pravidla bezpečnosti a plynulosti silniční dopravy a zavazuje se je dodržovat. Nájemce, jako provozovatel vozidla tím splnil svou povinnost s ohledem na ustanovení § 125f odst. 1 zákona o silničním provozu tím vynaložil veškeré úsilí, které bylo možno požadovat. soudruhům v Židlích poslat tedy dopis, že sdělujete fakt, že motocykl byl pronajatý tomu a tomu, doložit nájemní smlouvou a že jste nájemce řádně poučili o povinnosti dodržovat předpisy.
Opravit : Pronajímatel, jako provozovatel vozidla .......
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #176 kdy: 07 Srpna 2015, 11:58:06 »

Když už, tak bych postavil smlouvu takto:


"Já" coby vlastník pronajímá vozidlo Helmutovi coby provozovateli na dobu 1 roku. Helmut je povinen provozovat vozidlo vlastním nákladem, na vlastní odpovědnost za cenu XYZ splatnou při ukončení pronájmu.
"Já" je povinen požádat o přepis provozovatele v registru vozidel do 10 dnů od podpisu smlouvy. Helmut je povinen se k přepisu dostavit. Smluvní strany se shodly, že o přepis bude zažádáno 8 dnů od podpisu smlouvy.

A co se nestalo?
5 dnů po podpisu se stavil Helmut, že od smlouvy odstupuje - samozřejmě písemně. Důvodem je to, že se nečekaně musí vrátit do Německa, tedy nebude splňovat podmínky dle §6, odst. 1a) zákona 56/2001Sb a nemůže být nadále provozovatel.

Jsem tedy toho názoru, že oněch pět dnů byl provozovatelem Helmut :-)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #177 kdy: 07 Srpna 2015, 12:32:08 »


Opravit : Pronajímatel, jako provozovatel vozidla .......
[/quote]

ano ano, děkuji za upozornění :-)
IP zaznamenána
Concorde

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #178 kdy: 10 Srpna 2015, 16:08:40 »

Čau.
Mám dotaz především asi pro Concorda. Jestli je to OT, prosím o prominutí, ale zdá se mi, že se to sem vejde. Přistály mi 2x Židlochovice. Řídil kamarád Ušoplescu z Rumunska, který se samozřejmě hodlá přiznat. Otázka zní: Jaký je aktuální postoj Židlochovic? Je lepší na výzvu reagovat a udat kámoše, nebo se na to vysrat a počkat až mě obešlou ohledně vysvětlení a udat až pak?
Obešlou mě pak vůbec, nebo rovnou turboSPRDEL?
Dají se obě věci ( obě vznikly v odstupu 1 týdne ) nějak řešit společně, nebo pouze zvlášť?
Jinak Židlochovice frčí. Výzva přišla už po týdnu.

A ještě mám jednu věc, asi už to je nepodstatné vzhledem k uplynulé době, ale 18.12.2014 mi zemřel otec, měl řidičák a nevylučuji, že mohl řídit i půjčená auta kdo ví od koho. On byl strašně divoký :) A jsem si jistý, že kdyby se majitel některého z půjčených aut dostal kvůli němu do potíží, tak se určitě k přestupku přihlásí :)
V případě potřeby mě tedy lze klidně kontaktovat :) :) :)

Díky. D.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #179 kdy: 10 Srpna 2015, 18:03:14 »

Po 10 dnech bylo dnes bratrovi vhozeno do schránky. Zítra zjistím co poslali - první výzvu předpokládám - tedy žádost o výpalné.
Rozhodně ignorovat, hrajeme divadlo i o čas, ne ? A i kdyby zkusili Turbo SPRDEL, tak máme aspoň hezký bod do odvolání.... tedy se nebát :-)
IP zaznamenána
Concorde
Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14