30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Oblejzání auta  (Přečteno 77629 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #15 kdy: 15 Března 2017, 07:45:25 »

PaCh: "Dobrý den, omlouvám se za zdržení, rychlá evidenční kontrola. Poprosím techničák..."
Techničák vám nedám. Nemáte na něj nárok.

Nemá? Z jakého důvodu? A jak je to se zadržením TP, když policista mozkovým myšlením uzná, že je vozidlo technicky nezpůsobilé.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #16 kdy: 15 Března 2017, 08:10:53 »

Vy u sebe vozíte techničák? Já ne, tak možná osvědčení o registraci vozidla  ;)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #17 kdy: 15 Března 2017, 09:05:36 »

Když už jsme u toho slovíčkaření, tak se podívejte, co je skutečně nadepsáno na nějakém recentním ORV a TP - ono to totiž obojí je Osvědčení o registraci vozidla (část I. a II.) a termín zákona 56/2001 Sb. „technický průkaz“ už je jen v závorce. Vychází to ze směrnice Rady 1999/37/ES o registračních dokladech vozidel - Čl. 3(1): Členské státy vydávají osvědčení o registraci na vozidla podléhající registraci podle jejich vnitrostátních právních předpisů. Osvědčení sestává buď z jediné části podle přílohy I, nebo ze dvou částí podle příloh I a II.

Takže až budete machrovat na policajta, který chce „technický průkaz“ s tím, že podle ZPPK smí požadovat jen ORV, tak si připravte i odpověď na protiúder typu „Ano, omlouvám se, samozřejmě jsem měl na mysli osvědčení o registraci vozidla, prosím předložte obě části.“
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #18 kdy: 15 Března 2017, 09:08:01 »

tak si připravte i odpověď na protiúder typu „Ano, omlouvám se, samozřejmě jsem měl na mysli osvědčení o registraci vozidla, prosím předložte obě části.“

Otočte to :-)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #19 kdy: 15 Března 2017, 21:09:57 »

Nevozím s sebou technický průkaz, to je rodný list automobilu...

Policajt ale řekne "předložte doklady potřebné k řízení vozidla". Tohle říkají Češi. Možná by to chtělo FSM jak a co překládat.
Třeba Rakušák mi ty doklady ještě vyjmenuje.

takže kdyby policajt řekl, že chce vidět technický průkaz, tak můžu říct "sorry jako" ?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #20 kdy: 15 Března 2017, 22:25:51 »

Striktně vzato jsou i „doklady potřebné k řízení vozidla“ nonsens. K řízení auta potřebujete ruce, oči, u neupravených aut většinou i nohy a především mozek. Řidičák k tomu fakt nepotřebujete a byť je jasné, že jde o zkratku, tak ani platný zákon takhle blbou formulaci nepoužívá, takže s tím můžete policajta klidně poslat do háje.

Zákonem máte uloženou povinnost mít určité doklady u sebe, konkrétně to je v § 6(7) ZPPK (ŘP a ORV všichni, plus ti, koho se to týká, profesní a zdravotní způsobilost), a § 17 zákona č. 168/1999 Sb. (zelená karta).

Kdyby policajt byl nějaký guru sboru a zvládnul by vygenerovat modifikaci typu „předložte všechny doklady, které máte jako řidič povinnost mít u sebe“, tak ho pořád můžete poslat do háje. Můžete klidně říct, že nevíte nazpaměť, co všechno máte mít u sebe, a ať laskavě vyjmenuje, co chce kontrolovat. Nebo mu prostě mlčky vrazit ŘP a dál zůstat pasivní, dokud si nevyžádá něco jiného. Reakce typu „vy nevíte, jaké doklady máte mít u sebe, vy neznáte zákon atd. atp.“ ignorujte. Debatovat s policajtem nemá smysl a jinak si zapamatujte (a to platí obecně, nejen na silnici), že sice máte obecnou povinnost se řídit celým právním řádem, ale rozhodně nemáte povinnost jakékoliv předpisy recitovat. Nevím, kolik % polulace ví či tuší, že poškození geodetického bodu je trestný čin, překvapivě však při procházkách po krajině nedochází k jejich masové likvidaci.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #21 kdy: 15 Března 2017, 22:28:43 »

Na zadost "předložte doklady potřebné k řízení vozidla" odpovidam: "které konkrétní doklady chcete vidět.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #22 kdy: 16 Března 2017, 08:05:32 »

Tak zrovna s vydáváním ŘP do ruk asi není to nejlepší řešení, viz. nedávný případ 0,27 - 0.26 - řp odebrán.
Pán mohl zvesela odjet, kdyby nevydal svůj ŘP do ruky. To jako jsem čuměl, co vše se může stát, nicméně o takových případech se nikdo nedoví, teda nikdo v běžných médiích. Tam je atraktivnější řidič, co opilý někde rozsekal nějaké luxusnější auto...

Zrovna o těch geodetických bodech to vím, vždycky jsem si říkal, co jsou to za barevné tyčky někde uprostřed lesa s cedulkou "poškození je trestné". V praxi kdo by to dělal že.

Tak jakým způsobem vy předkládáte doklady ke kontrole?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #23 kdy: 16 Března 2017, 08:13:22 »

Záleží na okolnostech a přístupu fízla, někdy bez problému dám všechno do ruky, někdy po něm hodím (doslova) jenom občanku a zavírám okýnko a ťukání na okýnko a jeho pokusy o rozhovory ignoruji.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #24 kdy: 16 Března 2017, 10:01:06 »

Tak ze zajímavosti.. jaké jsou kritéria pro "přístup v pohodě" a pro "napadení veřejného činitele občanským průkazem"?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #25 kdy: 16 Března 2017, 10:33:58 »

Zrovna o těch geodetických bodech to vím, vždycky jsem si říkal, co jsou to za barevné tyčky někde uprostřed lesa s cedulkou "poškození je trestné". V praxi kdo by to dělal že.
Hmm, blbý příklad, nedošlo mi, že o té trestnosti je to u těch bodů napsané. Snažil jsem se jen sdělit že na to, aby v běžném životě člověk dodržoval zákon, není nezbytné jej nazpaměť znát a ani nikomu není formálně taková povinnost uložena.

Citace
Tak jakým způsobem vy předkládáte doklady ke kontrole?
Protože obvykle nejezdím nalitej, tak ŘP předkládám. I do Drageru si fouknu, pokud nemám chuť a čas s ochránci zákona cestovat do nemocnice. Na nějaké pokusy o zkoušení ze znalosti zákona reaguji viz výše, dám jim ŘP z peněženky a u zbytku dokladů (které jsou jinde v autě) si počkám, až si o ně řeknou. Pokud policajt postrádá sociální inteligenci a není mu z dosavadního průběhu kontroly jasné, že na mě ty jejich triky nemá zkoušet, tak na opakované pokusy o testování mé znalosti ZPPK mu sdělím např. „Pane nadstážmistře, když na tom trváte, rád vám § 6 odst. 7 zákona č. 361/2000 Sb. odcituju, pokud mi vy na oplátku odcitujete § 9 zákona o policii ČR.“ Ale když chcete machrovat, musíte mít křídla. Ignorování podobných pokusů je zcela dostatečné.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #26 kdy: 16 Března 2017, 10:49:23 »

Citace
Tak jakým způsobem vy předkládáte doklady ke kontrole?

Pokud by někoho zajímalo, jak postupuji já, bezvýznamný človíček... :-) tak (samozřejmě) zapínám nahrávání a obvykle se zeptám, jaké konkrétní doklady ode mě chce vidět, že je mám u sebe. Aby bylo jasno, o čem se konkrétně bavíme (to platí obecně pro jakékoliv úřední jednání). Poté, co je vyjmenuje, je v klidu a beze spěchu najdu, mám totiž dost času, a předám mu je do ruky, VYJMA řidičáku. A sdělím mu tak, aby to bylo i zřetelně nahráno, že tady mu ukazuji ŘP číslo... na tyto a tyto skupiny... vydaný tehdy a tehdy... (v mém specifickém případě ještě dodávám: vydaný Spolkovou Republikou Německo) a platný do tehdy a tehdy...
Někdy se snaží si vynutit si jeho fyzické předání, samozřejmě neúspěšně, někdy to hned vzdají, jdou lustrovat, zkusí foukání... Zatím mě ještě nezkoušeli šikanovat na povinné výbavě.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #27 kdy: 16 Března 2017, 10:57:30 »

Nez sem dopsal otazku, jak resite nevydani rp do rukou, protoze jedine ceho se bojim, je falesne pozitivni test na drogy, ktery se krom jinychbstal i primo kamaradovi, nastesti narazil na normalni dvojku a ma sklopene usi pri komunikaci s pachama.. ja uz bohuzel nasazuji hned od zacatku, takze o pripadnem vraceni do rukou pri falesne pozitivite si nedelam iluze..

S tim cislem rp mi to prijde jako dobry napad, zatim si pamatuju jen cislo obcanky a vinko:))
IP zaznamenána
In dubio pro reo

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #28 kdy: 16 Března 2017, 12:10:55 »

Nez sem dopsal otazku, jak resite nevydani rp do rukou, protoze jedine ceho se bojim, je falesne pozitivni test na drogy ...
Kdybych se bál falešně (nebo i normálně) pozitivního testu na chlast/drogy nebo jiného důvodu, pro který lze zadržet ŘP, tak jim ho normálně nedám. Řeknu třeba, že ho nemůžu najít a že jsem ho asi nechal doma. Nadiktuju údaje, ať si existenci mého ŘP a ŘO klidně prolustrují. Když pak kontrola proběhne bez nějakého důvodu k zadržení, tak můžu ŘP dodatečně najít.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #29 kdy: 16 Března 2017, 12:41:33 »

Když vím že bych nadejchal (hodně) tak odmítnu dechovou i krev. Lepší než mít v EKŘ dosmrti zapsanejch chlast. Pokud by šlo jen o jedno, dvě piva tak co nejvíce zdržuju, odmítnu dechovou a chci na krev, samozřejmě co nejvíce pořád zdržuju.
IP zaznamenána