30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Oblejzání auta  (Přečteno 77657 krát)

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #30 kdy: 16 Března 2017, 13:14:58 »

...Řeknu třeba, že ho nemůžu najít a že jsem ho asi nechal doma...

V mém případě by pak přišlo do 14 dnů dopis z "našeho" úřadu o zahájení přestupkového řízení a stanoveném ústním jednání tak za 6-10 dnů...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #31 kdy: 16 Března 2017, 13:26:04 »

Jakto? Když poté, co opadne hrozba dýchání či lízání ten ŘP předložíte, tak za co by vás chtěli stíhat? Když při kontrole nic jiného nenajdou než že nemáte ŘP u sebe, tak to patrně budou chtít řešit blokově, když nebudete souhlasit, sepíšou o tom oznámení a dají vám možnost se vyjádřit. No tak se tam vyjádříte, že jste ŘP dodatečně našel a předložil.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #32 kdy: 16 Března 2017, 13:35:03 »

Pokud bych jej dodatečně našel a předložil, tak samozřejmě (stejně bych jim ho ale nedal do ruky, takže osobně nemám důvod jej předtím zatajovat).

Jenom jsem se snažil připomenout, že pokud při kontrole nepředložím ŘP z jakéhokoliv důvodu vůbec, tak je to přestupek a pak musím u přestupkového složitě prokazovat, že jsem jej předložil a že fízl lže. V mém případě místní fízli a místní úřad volí velmi rychlý turbo model - jsem u nich známý a velmi "oblíbený". Kdyby mohli, oběsí mě hned na prvním stromě bez soudu.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #33 kdy: 16 Března 2017, 13:38:30 »

Proto nahráváme a pak to muže jít az k soudu za zneužití pravomocí
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #34 kdy: 16 Března 2017, 13:41:44 »

Proto nahráváme...

BINGO. Proto jsem v 10:49:23 přesně popsal svůj model, který je pro mé potřeby názoru neprůstřelný v jakékoliv situaci. Pro inspiraci.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #35 kdy: 16 Března 2017, 14:48:11 »

Nez sem dopsal otazku, jak resite nevydani rp do rukou, protoze jedine ceho se bojim, je falesne pozitivni test na drogy ...
Když pak kontrola proběhne bez nějakého důvodu k zadržení, tak můžu ŘP dodatečně najít.

Ono jde treba i o to, ze dychani probehne v poradku, protoze nalitej nejezdim, jen jednou sem nadychal nekolik hodin po poslednim vinu a diky foru sem o papiry neprisel, nic neplatil a to mi dostatecne vylecilo od dalsiho podobneho chovani:)) ale pokud ja bych po dychani rp nasel, oni teprve az pak prisli s testem na drogy , ktery by vysel falesne positivni a v tu dobu by uz rp meli.. na to je jedine reseni nemit rp celou dobu u sebe , predpokladam?
Jen mit cislo rp a dle toho si jej muzou overit tedy?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #36 kdy: 16 Března 2017, 14:58:18 »

Ono jde treba i o to, ze dychani probehne v poradku, protoze nalitej nejezdim, jen jednou sem nadychal nekolik hodin po poslednim vinu a diky foru sem o papiry neprisel, nic neplatil a to mi dostatecne vylecilo od dalsiho podobneho chovani:)) ale pokud ja bych po dychani rp nasel, oni teprve az pak prisli s testem na drogy , ktery by vysel falesne positivni a v tu dobu by uz rp meli.. na to je jedine reseni nemit rp celou dobu u sebe , predpokladam?
Jen mit cislo rp a dle toho si jej muzou overit tedy?

Papirky neoblizujeme (mohli je ne/vedome prenest na papirek drogu z interieru PCR vozidla apod.) , trvame na krvi -> nemaji, jak zduvodnit odebrani RP - RO do doby testu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #37 kdy: 16 Března 2017, 15:38:46 »

... na to je jedine reseni nemit rp celou dobu u sebe , predpokladam?
Jen mit cislo rp a dle toho si jej muzou overit tedy?

Číslo ŘP je zbytečné jim sdělovat, to si najdou online při lustraci osoby a ničemu to nepomůže, pokud si teda člověk zrovna nepotřebuje při Alzheimerovi cvičit paměť...

Pokud řidič nemá u sebe ŘP, dopouští se přestupku. Pak záleží, jak a zdali vůbec z toho vybruslí u přestupkového. Někdo rád zaplatí 2-3 tisíce následnou pokutu za to, že mu ta plastová kartička fyzicky zůstala v ruce:
- pokud měl drogy nebo alkohol v krvi a bude mu vysloven zákaz řízení, je mu ta kartička v ČR už stejně k ničemu, ale v zahraničí se mu stále hodí (pokud nepojmou podezření a nebudou zjišťovat - běžná silniční kontrola bude ok),
- pokud měl drogy nebo alkohol v krvi pod limitem na zákaz, je to vlastně cena za to, že těch pár měsíců do rozhodnutí mohl mít tu kartičku u sebe,
- pokud drogy ani alkohol v krvi neměl, jsou to zbytečně vyhozené peníze.


Člověk si musí sám v konkrétní situaci uvědomit, zdali je pravděpodobné, že v krvi bude mít alkohol/drogy v množství na zabavení ŘP na místě, a podle toho mít připraven další postup (když už chlastám nebo hulím, je dobré znát tyto limity nazpaměť a nejvhodnější postup v každém tomto limitu):

zdali foukám, lížu nebo ne, zdali bez foukání jedu raději hned na krev, pokud už něco nafoukám, zdali si můžu dovolit jet na krev nebo ne, a k tomu navíc podle toho

1. nedám, neukážu = nemám = přestupek, pokuta, zatím bez záznamu v registru přestupků, ale salámovou metodou to přijde později,
2. ukážu, nedám = mám, ale poté musím také věrohodně doložit, že jsem ho skutečně měl:
  2a. alkohol/drogy nejsou = nic se neděje
  2b. alkohol/drogy jsou v malé množství, fízl se nechce špinit a přetahovat o řidičák, bo mu končí šichta a musel by ještě něco dělat = nic se neděje
  2b. alkohol/drogy jsou, fízl je aktivní - konflikt, donucovací prostředky, želízka...
3. předám - se všemi riziky s tím souvisejícími, nemusí být žádný problém, ale také být může
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #38 kdy: 16 Března 2017, 16:27:11 »

Žádný drogy ani chlast být nemusí, stačí že jim to krabička nebo poštovní známka ukáže, nebo oni budou tvrdit že ukáže, pak si dosvědčí, že jste klad odpor a odmítl jet na krev poté, co vám zakázali/vzali telefon…známe.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #39 kdy: 16 Března 2017, 22:41:57 »

Papirky neoblizujeme (mohli je ne/vedome prenest na papirek drogu z interieru PCR vozidla apod.) , trvame na krvi -> nemaji, jak zduvodnit odebrani RP - RO do doby testu.

né vždy je zrovna vhodné se nechat zdržet x hodin, minimálně jednu určitě odvozem na krev.. jak rychle se vůbec ví výsledek? který jsem si 100% jistý by byl negativní

PVS: příjde mi , že si trochu protiřečíte.. v jednom příspěvku napíšete , že řp nepředkládáte a sdělujete jen číslo, v dalším to hodnotíte jako zbytečné a hloupé..

tak nevím, co si z toho odnést, ukázat - neukázat?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #40 kdy: 16 Března 2017, 23:46:26 »

Tak hlavní je vědět jak na tom jsem a podle toho adekvátně jednat. My co tak trochu chlastáme to máme jednodužší než huliči v tom, že podle toho co a kdy jsem vypil se dá dost dobře odhadnout kdy za koláč nesednout ani náhodou, a kdy to možná bude se zbytkáčem na hraně ale dá se to risknout a kdy je jasná nula. To hulič to má horší páč nikdy neví jak to THC co má víceméně permanentně pod  kůží ocení nějakej ten takytest a případně potom na krvi nějakej ten takyznalec... to já se lízání nebojím - jednak jsem ve věku, kdy mně z toho už nepodezřívaj a druhak tím že jsem s tím nikdy nic neměl dočinění, tak těžko v krvi nakonec něco najdou i v případě false-positive testu no a jezdit taxíkem na státní útraty mně bude úžasně bavit, kamarádi taxikáři mne nejen rádi povozí, ale i nějakej ten nevyzvednutej účtíček jistě navíc dodají, takže to bude veselé....
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #41 kdy: 17 Března 2017, 01:01:01 »

...to já se lízání nebojím - jednak jsem ve věku, kdy mně z toho už nepodezřívaj a druhak tím že jsem s tím nikdy nic neměl dočinění, tak těžko v krvi nakonec něco najdou i v případě false-positive testu no a jezdit taxíkem na státní útraty mně bude úžasně bavit, kamarádi taxikáři mne nejen rádi povozí, ale i nějakej ten nevyzvednutej účtíček jistě navíc dodají, takže to bude veselé....
Přítelkyně pár týdnů před porodem, člen rodiny s rakovinou na vesnici a kolegové v práci hulí a nijak to neskrývají. ŘP radši nechávám už doma. Test-netest, riskovat to v mé situaci nehodlam.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #42 kdy: 17 Března 2017, 07:09:37 »

PVS: příjde mi , že si trochu protiřečíte.. v jednom příspěvku napíšete , že řp nepředkládáte a sdělujete jen číslo, v dalším to hodnotíte jako zbytečné a hloupé..

Pokud byste lépe a pomaleji četl, zjistil byste, že tam mám kompletní popis.
1. Doporučuji nedávat fízlovi ŘP do ruky, ale připravit si důkaz, že mu jej ukazuji, tedy že jej mám při řízení u sebe, nahrávkou,
2. upozorňuji, že pokud řidič u sebe nemá doklady podle zákona, dopouští se přestupku, člověk si sám musí ujasnit, zdali riskuje přestupkové řízení nebo si to alibi připraví,
3. a uvádím, že pamatovat si údaje na kartičce a diktovat je fízlovi je zbytečné - sám si je zjistí následnou lustrací tak jako tak a proti přestupku to stejně neuchrání.

A zde ještě jednou přesná citace mého postupu, pro ty, kteří nechápou saný text - ŘP nepředávám fízlovi do ruky a připravuji si důkaz, že se nedopouštím přestupku tím, že ukázání ŘP  včetně přečtení údajů z té kartičky (ty si fakt z hlavy nepamatuji) si nahrávám:

Pokud by někoho zajímalo, jak postupuji já, bezvýznamný človíček... :-) tak (samozřejmě) zapínám nahrávání a obvykle se zeptám, jaké konkrétní doklady ode mě chce vidět, že je mám u sebe. Aby bylo jasno, o čem se konkrétně bavíme (to platí obecně pro jakékoliv úřední jednání). Poté, co je vyjmenuje, je v klidu a beze spěchu najdu, mám totiž dost času, a předám mu je do ruky, VYJMA řidičáku. A sdělím mu tak, aby to bylo i zřetelně nahráno, že tady mu ukazuji ŘP číslo... na tyto a tyto skupiny... vydaný tehdy a tehdy... (v mém specifickém případě ještě dodávám: vydaný Spolkovou Republikou Německo) a platný do tehdy a tehdy...
Někdy se snaží si vynutit si jeho fyzické předání, samozřejmě neúspěšně, někdy to hned vzdají, jdou lustrovat, zkusí foukání... Zatím mě ještě nezkoušeli šikanovat na povinné výbavě.

Pokud fízl oznámí úřadu, že jsem se dopustil přestupku tím, že jsem nepředložil doklady potřebné k řízení - už to několikrát udělal, jednou dokonce navíc nepravdivě přidal, že jsem nepředložil ani zelenou kartu - mám k dispozici nahrávku, že to není pravda. Výsledek je hladký Win i na dálku.


Tedy speciální sumarizace pro:
...tak nevím, co si z toho odnést, ukázat - neukázat?
Devět z deseti zubních lékařů doporučuje: ŘP nepředávat fízlovi do ruky, ale UKÁZAT a to ukázání si NAHRÁVAT jako důkaz, že jej mám u sebe podle zákona. PŘEČTENÍ údajů z té kartičky nahlas do nahrávky je jen jištění, že to z nahrávky bude zcela jasné i správnímu orgánu, který nás chce dostat za každou cenu, případně pak odvolacímu orgánu.
« Poslední změna: 17 Března 2017, 07:22:26 od PVS »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #43 kdy: 17 Března 2017, 07:23:12 »

Jestli skutečně máte tuhle šaškárnu s „nedáním ŘP do ruky“ nahranou, tak se podělte.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #44 kdy: 17 Března 2017, 07:32:00 »

Jestli skutečně máte tuhle šaškárnu s „nedáním ŘP do ruky“ nahranou, tak se podělte.

Žádost se zamítá:
- musel bych to hledat na záložním disku mezi ostatními nahrávkami, kterých mám několik GB.
- jsou tam citovány mé osobní údaje.

Citím tady jízlivost a nedůvěru. A je mi to vlastně jedno - popsal jsem, jak to dělám v případě kontrolní kontroly na území ČR a mám negativní zkušenosti to tak dělat už napořád (na území ČR). Někdo se tím inspiruje, někdo ne a zvolí vlastní postup.
IP zaznamenána