30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování  (Přečteno 17977 krát)

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #45 kdy: 12 Února 2018, 11:37:53 »

V předmět DS bylo ROZHODNUTI a je to stejná úřednice. Prekluze je za chvíli, 26.2.2017 jsem z DS vyzvedl první zprávu k tomuto případu, tak pak se asi za úřednici zase zastavím. Nechci to řešit až třeba exekuci za 1/2 roku, kdy už ta zpráva v DS nebude.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #46 kdy: 12 Února 2018, 13:14:02 »

Zprávu si můžete stáhnout jako celek (včetně hlavičky, doručenky a toho samotného pdfka). S takto uloženou zprávou by ani za deset let neměl být problém prokázat co vám v konkrétní den pod konkrétním číslem zprávy (ne)přišlo.

IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #47 kdy: 12 Února 2018, 13:38:04 »

Datovou zprávu (celou, nejen jednotlivé přílohy) si lze archivovat i svépomocí a kdyby někdo zkusil zpochybnit, že to co máte schované, vám skutečně došlo a není to vámi dodatečně manipulované, tak tam je jednak elektronická značka (či dle nové terminologie pečeť, strojový ekvivalent elektronického podpisu), jednak si ISDS pamatuje hashe všeho, co jím prošlo, a to i poté, co už byl samotný obsah zprávy po 90denní expiraci vymazán. (Teď koukám, že mě iWarp předběhl.)

Navíc v případě konkrétního dokumentu udělali soudruzi ve F-M chybu někdy ve fázi přípravy/exportu toho PDF, ale elektronicky podepsat se to Ing. R. Blahutové povedlo správně, a též byl dokument označen platným kvalifikovaným časovým razítkem k okamžiku 2.2.2018 10:01:17. Tedy s ohledem na fundamentální vlastnosti elektronického podpisu (integrita, nepopiratelnost) v tomto konkrétním případě stačí archivovat i jen to samotné PDF.

Nicméně jestli je prekluze takto blízko, tak poté, co si desetkrát ověříte, kdy skutečně bylo řízení zahájeno a zda se v jeho průběhu nestalo něco, co by mohlo závěr o promlčení zpochybnit, tak si je pak klidně za tepla vychutnejte. Po samotném WINu ve věci vašeho přestupku ještě můžete úřad trochu proprudit v tom smyslu, aby škodu spočívající v nevybrané pokutě vymáhal po referentce.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #48 kdy: 12 Února 2018, 13:48:21 »

... co si desetkrát ověříte, kdy skutečně bylo řízení zahájeno


No jo, ale jak to zjistit? K tomu se na UJ nechtěla vyjádřit, protože to dá až do rozhodnutí.   
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #49 kdy: 12 Února 2018, 14:22:38 »

Pokud mohu soudit podle zde dostupných fragmentů, tak dodržte rádiový klid do konce února (resp. do okamžiku, na kdy připadá výročí od prvního platného doručení do DS, plus den) a pokud do té doby SO chybu nenapraví, mělo by být hotovo. I tak jste to měl rozehrané slušně a tento nicotný akt je jen bonus.

Jak plyne i z odůvodnění SO2, které zrušilo první rozhodnutí, jakékoliv doručování před prvním doručením do DS je absolutně neúčinné. Je sice fakt, že SO2 úplně nedomyslel, jak je to se zahájením řízení, když přikázal jej znovu zahájit, a pak si to nějak mimoprocesně vyjasňoval s OÚO se závěrem, že platí zahájení k okamžiku prvního platného doručení do DS, ale pokud se tam nestalo něco dalšího, co by nám dosud unikalo, tak lze asi celkem spolehlivě vyloučit, že by mohly SO hájit jakýkoliv jiný termín zahájení než a) okamžik prvního doručení do DS nebo b) doručení toho opakovaného oznámení v lednu. No a v případě a) dojde k prekluzi, protože do roka od zahájení nebylo vydáno rozhodnutí a v případě b) došlo k prekluzi už k výročí spáchání. Je vyloučené, aby účinek zahájení řízení (včetně přerušení promlčecí lhůty) měly oba úkony a) i b), jeden si musí každý interpret vybrat, přičemž až do toho posledního kiksu byste prosazoval b), ale objektivně je správně opravdu spíše a).

Je možné, že úřad bude sveřepý a bude zkoušet tvrdit, že to rozhodnutí bylo včas vydáno, ale jen nějakou administrativní chybou, za kterou nikdo nemůže, vám nebylo doručeno, nicméně že k přetržení promlčení došlo. V takovém případě bych se s vámi možná domluvil na přímém angažmá, protože to bych chtěl vidět na vlastní oči :) Ale nepředbíhejme a nejdřív vyčkejme ...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #50 kdy: 12 Února 2018, 18:28:47 »

Zprávu si můžete stáhnout jako celek (včetně hlavičky, doručenky a toho samotného pdfka). S takto uloženou zprávou by ani za deset let neměl být problém prokázat co vám v konkrétní den pod konkrétním číslem zprávy (ne)přišlo.

Ideální je používat nějakého klienta, který zprávy v nativním formátu automaticky uchovává. Nemusíte se potom o nic starat. Já používám https://www.datovka.cz. Je zdarma a pro skoro všechny platformy.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #51 kdy: 05 Března 2018, 16:16:37 »

Tak další drobný posun. Už jsem chtěl dojít na úřad zjistit jak se věci mají, ale právě mi přišla notifikace, že mám v DS opět rozhodnutí. Jelikož nemám rozjetý žádný další případ se stejným úřadem, předpokládám, že paní bc. bylo divné, že jsem neposlal odvolání, znovu si to zkontrolovala a chybu se snaží "nějak" opravit.
Takže za 10 dní se ozvu s pokračováním  ;D
BTW, má smysl zase 10 dní čekat? Už jsem z toho nějaký nedočkavý.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #52 kdy: 05 Března 2018, 16:31:24 »

Já bych to nechal uležet (bortaS bIr jablu'DI' reH QaQqu' nay'), ale pokud si jste jist, že loni v březnu se v řízení nic nestalo, tak to vyzvedněte. Třeba to bude opravné rozhodnutí, to by velmi pobavilo.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #53 kdy: 05 Března 2018, 16:54:45 »

jIyaj
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #54 kdy: 15 Března 2018, 13:55:58 »

Tak jsem to z DS vyzvedl. Ouřednice si s tím asi dala spoustu práce, takže ji muselo naštvat, že to rozhodnutí poslala špatně a poslala ho znovu beze změny (viz datum 2.2.2018).


Text je čitá ukázka "nezaujatého" a "nestranného" úředníka. Čekal jsem hodně, ale tolik překroucených polopravd a nepodložených tvrzení mě fakt dostalo.  :x
K tomu novému zahájení se vůbec nevyjádřila, k předvolání podle starého zákona č. 200/1990 Sb ano - nezahájili znovu, pokračují tedy podle starého neplatného... 


Mám v odvolání rozporovat každou blbost nebo stačí jen to, že to bylo promlčené buď novým zahájením v lednu/2018 nebo 26.2.2018, kdy uběhl rok co jsem z DS vyzvedl první zprávu k tomuto případu (rozhodnutí) ?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #55 kdy: 15 Března 2018, 14:34:28 »

Nejlepší je rozporovat všechno..

ale určitě začněte že ze samotného rozhodnutí vyplývá že ke dni 09.12.2018 podle rozhodnutí odvolacího orgánu nebylo řízení platně zahájeno.. zároveň stejný den uplynula promlčecí lhůta a nebylo už možné řízení zahájit.
I v případě že řízení bylo zahájeno dříve tak k zahájení muselo dojít nejpozději vydáním rozhodnutí 01.02.2017 a tedy 01.02.2018 uplynutím roku od vydání rozhodnutí vypršela promlčecí lhůta.
V každém případě SO1 nemohl 02.02.2018 vydat rozhodnutí protože přestupek už nebylo z důvodu promlčení možné projednat.

Ale i když by přestupek promlčen nebyl tak máte další námitky..

..a protože první odvolání se táhlo 10 měsíců a v roce 2016 bylo maximální promlčení 2 roky tak myslím že dojde k uplynutí třetí promlčecí lhůty 09.11.2018  ;D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #56 kdy: 16 Března 2018, 07:32:46 »

Mám v odvolání rozporovat každou blbost nebo stačí jen to, že to bylo promlčené buď novým zahájením v lednu/2018 nebo 26.2.2018, kdy uběhl rok co jsem z DS vyzvedl první zprávu k tomuto případu (rozhodnutí)?
Podobenství o kanónu a vrabci nás učí používat v boji nejslabší prostředky, které spolehlivě postačí k dosažení stanoveného cíle. Jestli tam vidíte nějakou jinou zásadní chybu než promlčení, tak ji můžete zmínit, případně si můžete na okraj svého odvolání trochu zarýpat, ale neztrácel bych s tím zbytečně čas ani energii.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #57 kdy: 06 Června 2018, 17:10:39 »

4/2018 -  Podáno odvolání na promlčení + podjatost - úřednice SO a SO2 mají shodné příjmení a tedy možný příbuzenský vztah. (ještě jednou díky hh )
5/2018 - SO2 - zastavuje  - WIN



Prosím zveřejnit a přesunout.
Všem díky za pomoc.



IP zaznamenána