30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování  (Přečteno 18047 krát)

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #30 kdy: 25 Ledna 2018, 11:46:05 »

zápis
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #31 kdy: 25 Ledna 2018, 12:46:47 »

Chtěl jsem pouze upozornit na nesprávné zahájení a předvolání (dle starého zákona), ale to jsem ani nestihl doříct a UO ihned spustila, že je to zahájení v pořádku, že to konzultovala na kraji a že se to nebere jako nové, ale pokračují v původním i s původním spisem, kdy zahájení se počítá od prvního platného doručení. No prostě si to obhájí jak popsal hh. 

Dále zhruba takto:
Já: to nemyslím, ale že postupuje dle 1/2 roku neplatného zákona
UO: bere se zákon, který platil v době přestupku
Já: takže případné odvolání musím podat taky podle starého zákona?
UO: ke všemu se vyjádřím až v rozhodnutí
No, vyčkejme na rozhodnutí. Samozřejmě je třeba tvrdit (i s ohledem na legitimní očekávání založené rozhodnutím kraje), že to včas zahájené nemají. S tím starým/novým zákonem taky ještě uvidíme, jak se s tím popere.

Je jasné, že rozhodnutí vydá do termínu, protože mi odmítla poskytnou 14 dnů na doplnění, protože cituji: "... bych to pak už nestihla vydat..."
Hrubá chyba ... při podpisu protokolu, ve kterém je uvedeno, že jste na vyjádření měl dost času, vám ta úřednice mířila brokovnicí na hlavu, nebo co? Že je tlačí čas opravdu není váš problém, vy jste teď konečně ve své věci absolvoval úplně první ÚJ spojené s prováděním důkazů, a přiměřený čas na vyjádření (řekněme třeba týden, když to tedy tak hrozně spěchá), je nezpochybnitelným právem obviněného.

Bez ohledu na to vyjádření bych jí tam nějaké písemné podání hodil, nebo tu žádost zopakoval a donutil ji vymýšlet nějaký důvod pro odmítnutí.

Další věc - to její prohlášení o konzultaci na odvolacím orgánu se v nějaké podobě dostalo na papír? Nemyslím třeba jen do protokolu z ÚJ, mohlo by to být i obsahem nějakého úředního záznamu ve spisu atp. Pokud ne, máte to nahrané? Tohle je v dané fázi řízení zakázané, maří to opravný prostředek, resp. u odvolacího orgánu to pak může být důvodem podjatosti (poměr k věci).
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #32 kdy: 25 Ledna 2018, 12:59:33 »

Nemířila. Trval jsme na 14 dnech a ona to udělala tak, že mi předala na místě rozhodnutí, kdy mi 14 dní zamítá a uděluje 7. Tyto textace v zápisu jsem rozporoval, ale odmítla to přepsat, že je to šablona z kraje a kraj to takto chce. Jako doklad o termínu 7 dnů mi musí stačit vydané rozhodnutí.

Takže proti tomu rozhodnutí se odvolat? Kdy mam pak další důkazy dodat? Počkat jak dopadne odvolání nebo do 7 dnů ?

Jakým způsobem jim mám předat to video? Musím to donést na flashce nebo musí akceptovat odkaz na youtube?
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #33 kdy: 25 Ledna 2018, 13:06:05 »


Další věc - to její prohlášení o konzultaci na odvolacím orgánu se v nějaké podobě dostalo na papír? Nemyslím třeba jen do protokolu z ÚJ, mohlo by to být i obsahem nějakého úředního záznamu ve spisu atp. Pokud ne, máte to nahrané? Tohle je v dané fázi řízení zakázané, maří to opravný prostředek, resp. u odvolacího orgánu to pak může být důvodem podjatosti (poměr k věci).


Bohužel není, odmítla cokoliv do zápisu dopsat nad rámec mé strohé věty o upozornění. Začalo to být dost vyhrocené, v tu chvíli jsem přemýšlel i o podjatosti, ale nakonec jsem vyměkl.  Nahrával jsem, ale 2 hod to mobil nedal a neuložilo se nic, opět špatná příprava. :'(
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #34 kdy: 25 Ledna 2018, 13:10:49 »

Takže proti tomu rozhodnutí se odvolat?
Za tím rozhodnutím se skrývá usnesení podle § 39 SprŘ (určení lhůty k provedení úkonu)? Ohledně toho protokolu, který „nejde“ opravit, protože to tak údajně „kraj chce“ (všechno výmluvy kvality prodejce ojetin, který zásadně prodává jen garážovaná auta po důchodcích) doporučuji vaší pozornosti § 18(3) druhou větu SprŘ :)

Jako důkaz může sloužit cokoliv, klidně video z YT, na které odkážete, ale jinak je to na vás. S flashkou mi to přijde komplikované, ale pokud ji neberete za spotřebák a chce se vám tam s ní chodit a čekat, až si to stáhnou, není problém, třeba se zase dozvíte nějaká moudra z kraje. Jinak kdybych měl nějaký digitální obsah dodat úřadu fyzicky, tak bych to asi vypálil na CD za 7 korun (je to sice trochu retro, ale funguje to hladce).
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #35 kdy: 25 Ledna 2018, 13:20:19 »

Omluva za OT.

Pokud SO1 otevřeně přiznává konzultace s krajem (tedy tady odvolacím orgánem), bylo by vhodné použít podjatost a kdy? Nebo by bylo taktičtější počkat a namítnost ji později? Pak ale zase nemůžu použít "hned jak jsem se  o ní dozvěděl".. To tady na fóru ještě nebylo, tuším.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #36 kdy: 25 Ledna 2018, 20:09:00 »

Za tím rozhodnutím se skrývá usnesení podle § 39 SprŘ (určení lhůty k provedení úkonu)?
Ano, spletl jsem to, neměl jsem to hned u sebe.
Když to odvolání nemá odkladný účinek, tak je to jen zaměstná a jinak mi to nepomůže co?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #37 kdy: 25 Ledna 2018, 21:12:25 »

Tak už stačí jen podat námitku podjatosti a je hotovo, ne?
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #38 kdy: 26 Ledna 2018, 10:28:42 »

To si nejsem jistý. Úřednice se sice snaží vydat rozhodnutí do roka od vydání rozhodnutí (1.2.2017). Nebere se ale zahájení až od doručení? To nastalo až přístupem do DS 26.2.2017. A to je ještě dlouhá doba.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #39 kdy: 29 Ledna 2018, 10:58:22 »


Odpoledne jim donesu video na flashce, bez zvuku :) .
Mám jim k tomu něco říkat? Třeba poukázat na to, že je šero a nejde rozeznat obličeje v protijedoucích vozidlech, nesvítí veřejné osvětlení,že jsem nastoupil až v při prvním zastavení vozidla, atd? Nebo si to schovat až do odvolání?


Přispěje k něčemu přiznání řidiče (ne mně) a potvrzení spolujezdce (písemné vyjádření)?


Nebo do toho už nevrtat a spoléhat se jen na to zahájení?     
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #40 kdy: 29 Ledna 2018, 11:15:30 »

Komentář klidně připojte, ve schovávání si něčeho do odvolání v dané fázi nevidím smysl. Taktika s přiznáním není špatná, pokud jej připojíte v podobě písemných vyjádření (řidiče + svědka), tak nezapomeňte dodat, že nebude-li to takto SO stačit k rozhodnutí, trváte na provedení jejich výslechu.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #41 kdy: 29 Ledna 2018, 13:05:37 »

Edit: vyřešeno přes PM
« Poslední změna: 29 Ledna 2018, 13:56:06 od standap »
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #42 kdy: 12 Února 2018, 10:18:06 »

Tak jsem si z DS stáhl rozhodnutí a ke čtení uvařil kávičku, no a ono není ani co číst, asi další error  :o :o :o .


Přikládám neanonymizované tak jak přišlo. (edit - smazáno, v dokumentu byla jen hlavička úřadu + č.j.)


Co s tím? Týden bych počkal a pak poslal dotaz co to je. Nebo musím reagovat v nějakém termínu?
« Poslední změna: 06 Června 2018, 17:00:18 od standap »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #43 kdy: 12 Února 2018, 10:42:41 »

Já bych nereagoval. Nemáte povinnost spolupracovat při nápravě chyb nebo na ně upozorňovat.
To je povinnost orgána, kdy uděláte chybu vy, obráceně to neplatí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:71 v obci, podivně zastaven + chyba v doručování
« Odpověď #44 kdy: 12 Února 2018, 11:23:52 »

Souhlas, pokud to byl pokus rozhodnutí, tak než se na to přijde, může dojít k prekluzi (takové rozhodnutí nikdy nebylo ani vydáno, nenastaly účinky přerušení promlčecí lhůty) a pokud to bylo něco jiného, tak dost silný bod do odvolání, pokud to tedy nebyl jen nějaký nepodstatný přípis, na který se ani neočekávalo, že by mohl účastník procesně relevantně reagovat.

Kdyby vám pak chtěli klást k tíži, že jste prázdný papír ignoroval, řekněte, že jste to považoval za upozornění na to, že následně dostanete další dopis z centrály byrokracie :)
IP zaznamenána