30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Menší nátlaková akce  (Přečteno 20304 krát)

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #15 kdy: 02 Března 2017, 05:21:02 »

(4) S právem nahlížet do spisu je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části.
Ja myslim, ze ne. Ve spravnim radu jsem nenasel, ze by meli narok na proplaceni kopii.

IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #16 kdy: 02 Března 2017, 07:11:01 »

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #17 kdy: 02 Března 2017, 07:58:55 »

Dobry den,
na zaklade prava nahlizet do spisu me zajima kolik stran ma spis cislo ####, abysme dohodli dostatek casu z nej poridit kompletni opis, pokud tedy neni mozne jej zaslat elektronicky, vezmu si na to cely den.
Porizovanii fotokopii nepripada v uvahu pro nedostatek fin. prostredku, ale muj zastup smradlavy bezdak ma casu dost a rad mi za 3 dny udela opis -pise pomalu.

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #18 kdy: 02 Března 2017, 08:50:08 »

Pozor.. kopie nemusí myslím dělat zdarma.. musí nechat nahlížet a pořídit výpisky, ale kopírování může zpoplatnit.
Tady existuje (existoval?) rozpor. Zpoplatnění kopií či výpisů čehokoliv úředního podle Položky 3 sazebníku zákona o správních poplatcích stanoví obecný režim a není úplně jasné, zda tomu podléhá i nahlížení, nebo zda jde o speciální režim. Nevím, zda to je už nějak vyřešeno, každopádně nepamatuju, že by po mě v reálu někdo ten poplatek za kopie při nahlížení chtěl (dost často při avizovaném nahlížení je už kopie celého spisu připravena, aniž bych ji explicitně požadoval).

Tlačit na pilu ani obstruovat jsem ale v tomto směru nikdy nezkoušel.
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #19 kdy: 02 Března 2017, 14:12:10 »

Takové  Židlochovice mají zpoplatnění kopie spisu uvedeno přímo ve svém FAQ pro rychlé oholení http://www.zidlochovice.cz/cs/mesto-zidlochovice/mestsky-urad/jak-si-vyridit-formulare/odbor-dopravy/objektivni-odpovednost-provozovatele-vozidla-mereni-stacionarnimi-radary-mp-zidlochovice.html. Zdá se, že vydělávají i na tomto, částky za stránku mi přijdou trochu přestřelené, ale jak moc je ta cena regulovaná, to teď zpatra nevím.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #20 kdy: 02 Března 2017, 14:19:29 »

Ad kopírování zdarma:

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-634#prilohy

Citace
Předmětem poplatku není
1. Vydání prvního stejnopisu, opisu, kopie, fotokopie nebo výpisu, uvedené v písmenu a) této položky, z daňového spisu vedeného podle zvláštního právního předpisu upravujícího správu daní a poplatků, nejde-li o listinu nebo záznam na technickém nosiči dat, které poplatník - daňový subjekt předložil správnímu úřadu nebo již jednou obdržel od správního úřadu.

Já z toho chápu, že první kopie spisu je zdarma.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #21 kdy: 02 Března 2017, 14:37:26 »

Cena je regulovaná právě tím zákonem o správních poplatcích, který tam správně citují. Otázka, zda je ta sazba přiměřená (když náklady na papír a provoz tiskárny/kopírky jsou min. o řád nižší a ani cena té obsluhy to nedorovná, nehledě na to, že obsluhu stejně platíme z veřejných rozpočtů bez ohledu na to, jestli kopíruje spisy nebo se fláká u kafe) není úplně relevantní, jednou to je stanovené zákonem a kromě neústavnosti není jak s tím hnout.

Spor je o tom, jestli na kopírování v rámci nahlížení tento poplatek vůbec může být aplikován. Pokud to někoho zajímá, jistě nebude problém si to dohledat. Vyzní-li situace ve prospěch bezplatnosti, tak by se třeba Židlím dalo i tímto způsobem zatopit - tj. v rámci běžícího sprdelního či přestupkového řízení se tam řádně dostavit, prohlédnout spis, požádat kopii, po sdělení poplatku zaprotokolovat že s tím nesouhlasíte a trváte na tom, aby vám byla kopie spisu v souladu s vašimi procesními právy poskytnuta bezplatně, a nadále jen všechny další kroky SO odbýt s tím, že bez spisu na ně nemůžete reagovat.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #22 kdy: 02 Března 2017, 15:44:27 »

Ad kopírování zdarma:

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-634#prilohy

Citace
Předmětem poplatku není
1. Vydání prvního stejnopisu, opisu, kopie, fotokopie nebo výpisu, uvedené v písmenu a) této položky, z daňového spisu vedeného podle zvláštního právního předpisu upravujícího správu daní a poplatků, nejde-li o listinu nebo záznam na technickém nosiči dat, které poplatník - daňový subjekt předložil správnímu úřadu nebo již jednou obdržel od správního úřadu.

Já z toho chápu, že první kopie spisu je zdarma.

Je otazka, jak to uplatnit. Zda na kopii spisu jako celku (kopii jste uz dostal pred pul rokem a trd budete platit)  a nebo 1.kopie AKTUALNIHO spisu, ktery po dalsim podani zase naroste...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #23 kdy: 02 Března 2017, 16:01:00 »

Řekl bych že na ty části spisu, které účastník ještě neobdržel (a ani je sám nepodal).
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #24 kdy: 02 Března 2017, 16:48:09 »

Asi to moc nepomůže, ale toto mám z Ministerstva dopravy z jednoho rozhodnutí. Praha totiž tvrdila, že se žádostí dle InfZ chci vyhnout osobní návštěvě a nahlížení do spisu proto, že nechci platit poplatky, což jsem v odvolání k MD rozporoval.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #25 kdy: 02 Března 2017, 19:45:29 »

Zak uvidime, co v danem pripade prijde. V kazdem pripade spis nafouknu minimalne omluvenkou z UJ a mozna jeste pred tim i odporem. Pak se vypravim pro kopii a dle reakci kdyztak vyuzijeme sit nahlizecu.
Ja to chapu tak, ze min. 1.kopie bude zdarma a u dalsich se mozna budou cukat a pak se budeme hadat... ;D
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #26 kdy: 02 Března 2017, 23:50:32 »

V rámci obstrukcí by šlo se dostavit se skenerem, notebookem, skenovat, opisovat, dohledávat info na netu a znepříjemňovat úředníkům práci svojí přítomností, popřípadě klást úředníkovi dotazy, které budete tajně nahrávat a pak s tím osolíte podjatost. Kurva já začínám být svině jako úředník a policajt ;D
« Poslední změna: 02 Března 2017, 23:52:05 od paty »
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #27 kdy: 03 Března 2017, 06:05:17 »

V rámci obstrukcí by šlo se dostavit se skenerem, notebookem, skenovat, opisovat, dohledávat info na netu a znepříjemňovat úředníkům práci svojí přítomností, popřípadě klást úředníkovi dotazy, které budete tajně nahrávat a pak s tím osolíte podjatost. Kurva já začínám být svině jako úředník a policajt ;D

A pro prioad obstrukci uredniku si vzit do kanclu i malou benzinovou centralu  ;D
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #28 kdy: 03 Března 2017, 06:20:05 »

V rámci obstrukcí by šlo se dostavit se skenerem, notebookem, skenovat, opisovat, dohledávat info na netu a znepříjemňovat úředníkům práci svojí přítomností, popřípadě klást úředníkovi dotazy, které budete tajně nahrávat a pak s tím osolíte podjatost. Kurva já začínám být svině jako úředník a policajt ;D

A pro prioad obstrukci uredniku si vzit do kanclu i malou benzinovou centralu  ;D

Tohle už jsem jednou udělal - dělali mi obstrukce se spisem a jako že elektřinu mi "nedají" (už si nevzpomínám, jaká konkrétně byla výmluva) , tak jsem si přinesl vlastní autobaterii a měnič napětí, na které jsem notebook a skener zapojil.
A protože jsem gauner a sviňa sprosta, tak když jsem telefonoval s někým, vyjadřoval jsem se do telefonu o ženském osazenstvu úřadu jako o slepicích. Tvl. ty byly vzteklé, dokonce na mě jedna šéfka začala verbálně útočit, jak to o nich mluvím, že nejsou žádné slepice a že to je urážka, bla bla. Moje reakce byla jednoduchá: mé soukromé telefonní hovory jsou soukromé a vy nemáte právo odposlouchávat, pokud se vám nelíbí, jak vás vaši živitele vidí, zatkněte mě nebo zažalujte. A nebo sklapněte a jděte raději dělat něco užitečného - v jiné práci a ne za peníze daňových poplatníků...
No, nemají mě na to úřadě rádi...  8)
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #29 kdy: 03 Března 2017, 20:10:49 »

Myslim si, ze jsme oba asi stejni extremiste. Ale ja bych si z firmy pujcil malou centralu. A nebo  smradlaveho bezdomovce, rotoped a generator.  ;D
IP zaznamenána