30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?  (Přečteno 29251 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #15 kdy: 01 Února 2017, 20:04:52 »

Byla by fotka, kde je celá brzdná dráha Vašeho vozu?

Je to tak, jak píše opas, tenký led, ale bez boje se nevzdávat. Proti poslednímu argumentu (měl si udělat odstup, aby viděl na stav povrchu vozovky) lze zkusit: z jakého důvodu? Pokud se povrch změní na kluziště, zpomalí vozidlo přede mnou a když zachovám bezpečnou mezeru, zavinění přestupku jaxi nevidím. Budeme klouzat oba stejně, resp. autobus ještě déle, než já. Náhodné krátké kluziště nejsem IMHO na základě principu omezené důvěry povinen očekávat.

Můžeme případně cvičit dopředu argumenty proti předpokládanému postoji SO, ale přijde mi to zatím zbytečné. Vyčkejme, co na to ouřad, zda přímo vykouzlí příkaz, ústní jednání či na to půjde od lesa přes podání vysvětlení.
« Poslední změna: 01 Února 2017, 20:38:35 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #16 kdy: 02 Února 2017, 07:12:13 »

Bohužel ,jediná fotka,kde je vidět brzdná dráha je fotka 483.Prostě zkusím variantu ledových ploten a částečně uklizené a neuklizené vozovky  :(
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #17 kdy: 02 Února 2017, 07:57:40 »

Já teda nevim, ale na takovymhle povrchu má těžkej autobus s dvojmontáží v nízké rychlosti mnohem kratší brzdnou dráhu než lehkej osobák. Takže pokud thc poslechne tyhle rady bude tak akorát za idiota.
A nějaký kecy o nepředvídatelný ledový plotně - pardon na fotkách je jasná sračka od vidim do nevidim a řikat, že jsem neočekával že to někde bude o fous horší - zase bude za idiota.

BTW - kdyby takhle do Vás někdo zezadu praštil jako do toho autobusu - říkali byste - nojo ty za to nemůžeš tam asi byla ledová plotnička viď :)
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #18 kdy: 02 Února 2017, 09:38:01 »

...na takovymhle povrchu má těžkej autobus s dvojmontáží v nízké rychlosti mnohem kratší brzdnou dráhu než lehkej osobák...

Děkuji ti, náčelníku, že ses mě zastal...

Podobný argument jsem už jednou použil. Dokonce i s fyzikálními vzorečky na několik řádků (pravděpodobně ani nebyly úplně správně, ale byl jsem si jist, že paraziti stejně mají nějakou školu humanitního směru, tak jim stejně neporozumí)... :-) Netvrdím, že zrovna to byl ten hlavní hlavní argument, spíše jsem použil manévr zvaný kobercový nálet, který obvykle u odvolacího orgánu přinášel ovoce.

Mně pomáhá na vyjádření/odvolání pracovat několik dní a nenechávat to na poslední dny, mít to rozepsané a postupně přidávat, upravovat, zmírňovat invektivy a urážky SO prvního stupně, dohledávat podobné případy z veřejně dostupných zdrojů a zkušenosti z tohoto fóra a odjinud...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #19 kdy: 02 Února 2017, 10:38:19 »

Já teda nevim, ale na takovymhle povrchu má těžkej autobus s dvojmontáží v nízké rychlosti mnohem kratší brzdnou dráhu než lehkej osobák.
Technicky máte samozřejmě pravdu, ale na relativně poklizeném povrchu má i lehký osobák zpomalení něco málo přes 2 ms-2, autobus MHD si to nemůže dovolit. Něco jiného je na sněhovém bordelu mezi předchozí křižovatkou a místem nehody, tam se BUS vahou protlačí přes bordel na asflat a brzdí pořád 1,8 ms-2, osobák začne klouzat/ABS začne dávkovat brzdnou sílu a výsledkem je směšné zpomalení okolo 1 ms-2.

A nějaký kecy o nepředvídatelný ledový plotně - pardon na fotkách je jasná sračka od vidim do nevidim a řikat, že jsem neočekával že to někde bude o fous horší - zase bude za idiota.
Ani bych neřekl, na fotkách vidím nadstandardně kvalitně poklizené jízdní pruhy s jedním úsekem sraček. Mimo jízdní pruhy jsou na komunikaci hory sraček, s tím souhlasím.

BTW - kdyby takhle do Vás někdo zezadu praštil jako do toho autobusu - říkali byste - nojo ty za to nemůžeš tam asi byla ledová plotnička viď :)
Nikdo se tady nesnaží popírat zavinění nehody a odpovědnost za škodu, jde o popření zavinění přestupku řidičem ve smyslu ZPPK a PřesZ před správním orgánem. S tím nemá postižený řidič nic společného a ani se o obraně viníka nic nedozví. Pro pojišťovny je to jasné.

Citace
Mně pomáhá na vyjádření/odvolání pracovat několik dní a nenechávat to na poslední dny, mít to rozepsané a postupně přidávat, upravovat, zmírňovat invektivy a urážky SO prvního stupně, dohledávat podobné případy z veřejně dostupných zdrojů a zkušenosti z tohoto fóra a odjinud...
Příkladný přístup, asi netrpíte prokrastinací.
« Poslední změna: 02 Února 2017, 10:40:51 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #20 kdy: 03 Února 2017, 01:41:44 »

Nikdo se tady nesnaží popírat zavinění nehody a odpovědnost za škodu, jde o popření zavinění přestupku řidičem ve smyslu ZPPK a PřesZ před správním orgánem. S tím nemá postižený řidič nic společného a ani se o obraně viníka nic nedozví. Pro pojišťovny je to jasné.

Tak zrovna při takovéhle zavinění nehody pokuty vyjímečně uznávám. Ono totiž ten nedobržďující řidič nezpůsobil škodu pouze na tom autobusu, ale také například také cestujícím v tom autobuse, kteří třeba přišli pozdě do práce a byli z to potrestáni, dále se jistě vytvořila kolona a tím mohla vzniknout škoda dalším motoristům. Takže, samozřejmě nějakou přiměřenou *), pokutu v tomto případě zcela kvituji.

*) Přiměřená pokuta v mém podání je ve výši ceny večeře pro dva v nějakém normálním podniku. Neboli  dnešní době do cca 1000 Kč.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #21 kdy: 03 Února 2017, 02:36:25 »

Nikdo se tady nesnaží popírat zavinění nehody a odpovědnost za škodu, jde o popření zavinění přestupku řidičem ve smyslu ZPPK a PřesZ před správním orgánem. S tím nemá postižený řidič nic společného a ani se o obraně viníka nic nedozví. Pro pojišťovny je to jasné.

Tak zrovna při takovéhle zavinění nehody pokuty vyjímečně uznávám. Ono totiž ten nedobržďující řidič nezpůsobil škodu pouze na tom autobusu, ale také například také cestujícím v tom autobuse, kteří třeba přišli pozdě do práce a byli z to potrestáni, dále se jistě vytvořila kolona a tím mohla vzniknout škoda dalším motoristům. Takže, samozřejmě nějakou přiměřenou *), pokutu v tomto případě zcela kvituji.

*) Přiměřená pokuta v mém podání je ve výši ceny večeře pro dva v nějakém normálním podniku. Neboli  dnešní době do cca 1000 Kč.

Pokud nekomu vznikla skoda, ma se obratit na pojistovnu vinika.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #22 kdy: 03 Února 2017, 05:15:17 »

No nevím, kdysi jsem denně přes celou Prahu sema tam a jak takhle trochu nasmrkalo, tak pár takovejch šikulů dokázalo ucpat půl města na několik hodin. A už vidím tu pojišťovnu , která by mi proplatila třeba čas strávený v těch kolonách :)

To je taková ta rádoby pravicová rada vo hovně....no a anarchismus tady zatím nemáme.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #23 kdy: 03 Února 2017, 08:14:54 »

Pokud jsem to pochopil správně, kolega pk202 by si představoval, že by se do ZPPK nebo PřesZ zavedl nový přestupek, jehož skutková podstata by zněla kdo alespoň dvěma osobám způsobí škodu a trestalo by se to pro začátek pokutou 1000 Kč. Odpovídalo by se nedbalostně nebo možná dokonce objektivně, protože se subjektivními kategoriemi typu úmysl a zavinění má tento zákonodárce nějaký problém ...

Záměr je to jistě ušlechtilý, ale snad by bylo lepší s ním jít na veřejnost až trochu více uzraje, aby se toho ten skutečný zákonodárce náhodou nechytil ...

Pokud jde o škodu způsobenou zdržením v důsledku nehody, tak je-li to tzv. v dosahu kauzálního nexu (v daném případě půjde např. o cestující v tom autobusu a očekávatelnou škodu vyčíslitelnou např. obvyklou hodinovou mzdou), pojišťovna nemá problém ji proplatit a běžně se to dělá, pokud to někomu stojí za to.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #24 kdy: 03 Února 2017, 08:41:58 »

Nikdo se tady nesnaží popírat zavinění nehody a odpovědnost za škodu, jde o popření zavinění přestupku řidičem ve smyslu ZPPK a PřesZ před správním orgánem. S tím nemá postižený řidič nic společného a ani se o obraně viníka nic nedozví. Pro pojišťovny je to jasné.

Tak zrovna při takovéhle zavinění nehody pokuty vyjímečně uznávám. Ono totiž ten nedobržďující řidič nezpůsobil škodu pouze na tom autobusu, ale také například také cestujícím v tom autobuse, kteří třeba přišli pozdě do práce a byli z to potrestáni, dále se jistě vytvořila kolona a tím mohla vzniknout škoda dalším motoristům. Takže, samozřejmě nějakou přiměřenou *), pokutu v tomto případě zcela kvituji.

*) Přiměřená pokuta v mém podání je ve výši ceny večeře pro dva v nějakém normálním podniku. Neboli  dnešní době do cca 1000 Kč.

Jak vidím,měl jsem se ihned po zavinění nehody střelit pistolí do spánku  ;)Tolik škody na národním majetku a také ti soudruzi,co nemohli včas se postavit k soustruhu a frézám.......... ;D ;D
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #25 kdy: 03 Února 2017, 08:44:53 »

No nevím, kdysi jsem denně přes celou Prahu sema tam a jak takhle trochu nasmrkalo, tak pár takovejch šikulů dokázalo ucpat půl města na několik hodin. A už vidím tu pojišťovnu , která by mi proplatila třeba čas strávený v těch kolonách :)

To je taková ta rádoby pravicová rada vo hovně....no a anarchismus tady zatím nemáme.

Jak jsem psal již výše - udělal jsem to z lehkomyslnosti a nerozvážnosti a v budoucnu se takového závadového chování vyvaruji  ;D ;D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #26 kdy: 03 Února 2017, 08:56:16 »

Jak vidím,měl jsem se ihned po zavinění nehody střelit pistolí do spánku  ;)Tolik škody na národním majetku a také ti soudruzi,co nemohli včas se postavit k soustruhu a frézám.......... ;D ;D

Slysel jsem vtip, ze je dobre vzit nejakou skodou sebou...rika se udelat neco pro obcany, kteri se rozhodli zustat  :D

PS: muzete reagovat v jednom prispevku na vice lidi soucasne a je mozne i prispevek patricne zkratit...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #27 kdy: 03 Února 2017, 08:57:21 »

Citace
udělal jsem to z lehkomyslnosti a nerozvážnosti a v budoucnu se takového závadového chování vyvaruji
Tomu se říká účinná lítost, sankce se stanovuje na jednu čepovanou plzeň.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #28 kdy: 03 Února 2017, 11:36:50 »

Jen tak mimochodem, řekl bych, že většinu těhle ťukanců mají na svědomí stejný typy, který jindy na dvouproudý silnici v průmyslový čtvrti jsou schopný uhánět tachometrických 45Km/h aka 40 reálných a ještě nejlépe přes dva pruhy, protože "jezděj podle předpisů" tak co je má kdo co předjíždět. No a protože pojem "přizpůsobit rychlost stavu atd.." je pro ně naprosto nerozluštitelný jsou schopni stejné jízdy i na ledovém kluzišti.

 
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - nedobrzdíš,neukecáš?
« Odpověď #29 kdy: 05 Února 2017, 20:32:37 »

Jen tak mimochodem, řekl bych, že většinu těhle ťukanců mají na svědomí stejný typy, který jindy na dvouproudý silnici v průmyslový čtvrti jsou schopný uhánět tachometrických 45Km/h aka 40 reálných a ještě nejlépe přes dva pruhy, protože "jezděj podle předpisů" tak co je má kdo co předjíždět. No a protože pojem "přizpůsobit rychlost stavu atd.." je pro ně naprosto nerozluštitelný jsou schopni stejné jízdy i na ledovém kluzišti.

Chlape bídná,vám snad nějakej takovej  maník chodil za manželkou a pak vás ještě naboural zezadu do kufru - ale teď vážně.Za 35 let co mám řidičák na auto se mi něco podobného stalo poprvé.
Pokuta Jedna Plzeň čepovaná se přijímá a je splatná ihned na nějakém setkání  :)
IP zaznamenána