30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ  (Přečteno 11086 krát)

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil

edit 4-1-2017: veškeré dokumenty nahrávány  v příspěvku od str. 2 v dolní části stránky.
--------
vzhledem k neobvyklé identifikaci mé osoby ve spise a důvodu našeho malého města Hradec Králové, žádám o přesun do NEVEŘEJNÉ.
-------

DObrý den, prosím o pomoc s řešením případu.
Právničinou jsem nevyrost, sprdel jsem nikdy v raném stádiu neřešil. Dříve jsem všechna podezření utnul ve správním řízení právem nevypovídat. Jen jednou jsem řešil rychlost až na odvolání kraji a po roce to překludovalo, s vydatnou pomocí zdejšího předpokládám spoluzakladatele těchto stránek. Místní zkušenosti čtu a je jich tolik, že nevím co použít; půlce věcí ve správňáku ještě nerozumím ale chtěl bych. Je toho prostě moc na mě v současné době (práce, děti). Prosím o pomoc. Cíl: neplatit výpalné, dostat se na whitelist je-li v HK vůbec nějaký, chci do sporu jít pokud to nebude stát desítky tisíc. Dokumenty jsou anonymizovány, požadavek do Neveřejné části jsem zjistil až ke konci anonymizování. Bude-li přesunuto do Neveřejné a anonymizovat už nemusím, tím lépe pro mě. 

1) jaké jsou dnes po 2 letech zkušeností s 2 letým řešením přestupku v sprdeli? téměř 100 % úspěch? naopak?

Přišla mi Výzva k zaplacení určené částky. Viz soubor <A....pdf>. Na tu jsem nereagoval.

Přišel mi Příkaz. Viz soubor <B....pdf>.

Moje postřehy, pokud se to dá využít, ale nechci tím vám poradcům zbytečně žrát čas:
- zóna začíná např. zde s touto dopravní značkouhttps://mapy.cz/s/1abvU. Je to ve městě, končí někde o pár ulic dál na různých místech.
- vozidlo bylo nalezeno v této ulici https://mapy.cz/s/1abv9  (což je ve vzálenosti cca 200 m od začátku zony https://mapy.cz/s/1abwR  )
- sprdel jde namotnovat na značku Zóna, byť s vyobrazením IP13c?
- v Příkazu je 2x chybně uvedena moje adresa (vyznačeno v Příkazu) . Auto mám přihlášené ještě na starou adresu. Občanku a tyto dva dopisy byly adresovány správně a moje adresa na ostatních místech textu také správně.
- v Příkazu je na jednom místě uvedeno datum přestupku nikoliv 06/2016, ale dd.mm.2015. Zřejmě překlep toho, co to psal. Lze to využít? (vyznačeno v Příkazu).
- vypovídat na městké policii jsem nebyl, ani jsem jim nic nepsal. Jestli mi domů od nich přišel nějaký dopis už si nevzpomínám. Na 90 % ne.
- s Michálkovou jsme v minulosti už leccos řešili posledních 15 let (okolo 5 případů). Zlá není, neovlivňuje, podle mě si chce/potřebuje splnit své pracovní nezbytné minimum.
- z pošty vyzvednávám písemnosti na poslední chvíli. Datovku nemám.
- v připojených souborech lze hledat fulltextem vč. diakritiky, snad vám to pomůže 

Co ted?
2) Podat Odpor do 8 dnů jednou větou? ("K výše uvedenému č. j. podávám odpor.  S pozdravem Audis"). (Umím to:-). A před datem případného nařízeného  jednání si pořídit kopii spisu (umím) a hodit ho sem pár týdnů předem?  Nebo raději zaplatit, protože vyhlídky jsou špatné?
3) bylo správné po Výzvě k zaplacení určené částky nereagovat? Když si čtu zdejší zkušenosti, jak jsou lidé zamotaní do vzdálených osob, tak jsem nereagoval, abych to nekomplikoval u správního řízení. Dále jsem nereagoval z důvodu téze "kdo jednou zaplatí, vždycky oslovován k platbě bude" a doufal že to vyhnije už v raném stádiu. Snad je to správně. Mno nevyhnilo.

Děkuji za pomoc.
« Poslední změna: 04 Ledna 2017, 22:43:26 od audis »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2016, 17:41:24 »

Ty drobné nepřesnosti které uvádíte podle mne nejsou toho rázu aby byly nějak využitelné, krom drobného popruzení.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2016, 19:52:33 »

Děkuji.
Pokud poslat Odpor, čas mám odeslání max dne 27-10-2016.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2016, 20:04:15 »

Dotáhnout to sprdele (ignorovat výzvy) není v těchto případech ideální, takže se musíte pokusit to vrátit na přestupek z důvodu doručování nebo nepředvolání provozovatele k podání vysvětlení (viz turbo model). Pokud vrátí (ačkoliv by již neměli), tak jim tam fláknout Helmuta. Ve sprdeli máte šanci na úspěch jedině pokud by jste prokázal, že jste měl nebo mohl mít parkovací lístek, což vyplyne z toho, jak to  tkz. polucisté zdokumentovali (takže získat spis).
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2016, 22:11:54 »

děkuji. Spis dodám.

Dotaz k významu pojmů předběžně:
XX)   turbomodel je účelový nezákoný postup úřadu, kdy úřad pokud neobdrží peníze nebo udání nějakého řidiče od provozovatele, by měl dále šetřit přestupek dle § 125h odst. 5 (např. předvoláním provozovatele k podání vysvětlení), ale on rovnou vystaví Příkaz na rovnou správní delikt? takže ten §125h odst.5 přeskočil. je to tak? (ano / ne). Takže můžu napadnout tento postup?

XY)   A jak je u mě napsáno v <A) výzva.pdf>
Kód: [Vybrat]
V době splatnosti máte právo namísto Zaplacení určené částky, písemně oznámit správnímu
orgánu na adresu v Záhlaví této výzvy, osobu řidiče (jméno a příjmení, datum narození,
bydliště, příp. kontaktní adresu), která v inkriminovaném čase skutečně řídila Vámi provozované
vozidlo. Sdělení totožnosti řidiče se považuje za podání vysvětlení dle § 125h odst. 6 Zákona O
silničním provozu.
, není to popis úřadu, že vlastně dělá to šetření dle §125 h odst. 5? (Tedy že úřad šetřil oslovením ve výzvě, já jsem nesdělil, takže úřad marná snaha, takže sprdel? )
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2016, 16:43:57 »

No pokud je to doručeno správně, moc toho teďkons nevymyslíte. Každopádně podat odpor, dražší už to být nemůže a pak se může něco vyvrbit. Ty nesrovnalosti v příkazu nehrajou roli.
« Poslední změna: 24 Října 2016, 16:45:28 od plikous »
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2016, 23:06:31 »

děkuji za rady pokyny. Zítra posílám odpor. Ozvu se zde s obsahem spisu. děkuji.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2016, 15:07:20 »

Dobrý den!
podal jsem odpor.

(Spis: pokud je to v souladu s vašimi doporučeními, anonymizoval jsem pouze r. č., zbytek nechal. Kdyžtak doanonymizuji.)

Kopie spisu viz soubor D)..pdf. Jsou to podklady od měštáků a Usnesení magistrátu. Soubor neobsahuje:
- můj odpor
- Výzvu a Příkaz (viz výše soubory A) a B))
- pozvánku na jednání (t. č. ještě na poště)
Fotky ve spise odpovídají na 90 % kvalitě, jakou vidíte vy nyní a jsou též černobílé.

Jednání mám tuším 22-11-2016. Na jednání jen přečtu, co si doma předem přirpavím, nebo mi připravit pomůžete, abych to nezkonil.
 
Co navrhujete?
Mě zaujalo:
- měštáci mě obeslali na starou adresu, na kterou je reg.  auto.
- je to v oblasti regulované značkou Zona (někdo mohl se pohybovat uvnitř zony a značku tak nemohl spatřit
- z foto není vidět chybějící lístek, v detailním foto také ne (mj. na foto je odlesk domu za zády fotografa)
- přeskočil magistrát 2. fázi? 

Děkuji mnohokrát.
« Poslední změna: 30 Listopadu 2016, 17:02:27 od audis »
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #8 kdy: 17 Listopadu 2016, 17:14:49 »

opravuji, jednání mám už v pondělí 21.11.2016 ráno.

přikladám oznámení o možnosti seznámení se spisem ( E)...pdf), i když asi není důležité.

Mohl by mi prosím někdo pomoci něco sepsat, nebo aspon dle čeho sepsat? Před týdnem jsem nahrával spis a nikdo zde dosud nereagoval. Jsem začátečník.

Děkuji mnohokrát!
« Poslední změna: 30 Listopadu 2016, 17:02:53 od audis »
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #9 kdy: 18 Listopadu 2016, 11:04:09 »

chápu-li to dobře nebyl jste vyzván k podání vysvětlení správním orgánem v rámci zjišťování pachatele a jedinou výzvou byl lísteček za sklem

1. o papírku za sklem nic nevíte. Auto jste v danou dobu neřídil a řidič se o lístku nezmínil (pokud ho nesebral vítr či děti, že...)

2. jako provozovatel jste nebyl vyzván k podání vysvětlení, pouze byl nabídnut odpustek
 -> orgán neučinil žádné kroky ke zjištění pachatele
 --> odložení přestupku a překlopení na sprdel je v rozporu se zákonem
 ---> celý sprdel je nezákonný, protože nebyly splněny podmínky pro zahájení řízení o něm

Nereagování na výzvu za sklem (postrádající konkrétního adresáta) není to samé jako nereagování na výzvu správního orgánu. To, že Vás MP vyzvala k dostavení se nezbavuje správní orgán povinnosti pokusit se zjistit totožnost pachatele - ať už předvoláním nebo výzvou ke sdělení totožnosti.

Přečtěte si spis, uveďte, že se vyjádříte do jednoho týdne písemně. Do písemného vyjádření pak uveďte výše uvedené.  Pokud to neodpískají, tak k soudu - tyhle věci dělá v HK JUDr. Kumprecht, který je soudí až překvapivě rozumně a zdá se, že na snahy o maximální rejžování a obcházení úředních postupů je trochu alergický.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #10 kdy: 18 Listopadu 2016, 12:53:39 »

[...] Pokud to neodpískají, tak k soudu - tyhle věci dělá v HK JUDr. Kumprecht, který je soudí až překvapivě rozumně a zdá se, že na snahy o maximální rejžování a obcházení úředních postupů je trochu alergický.
Podle aktuálního rozvrhu práce je na KS HK jediný senát 30 A, který může rozhodovat žalobu proti sprdelnímu rozhodnutí. Složení je Rutsch (předseda), Kumprecht, Konečná, Šubrtová. Fakticky věc rozhodne vždy jediný soudce, kterému je to přiděleno, zejména pokud ve věci neproběhne jednání, ostatní členové senátu mu to jen podepíšou. Rozdělení mezi 4 členy senátu bude zhruba rovnoměrné (o něco víc bude mít předseda Rutsch, protože nemá vlastní samosoudcovský senát). Ty soudkyně neznám, Kumprecht i Rutsch jsou kvalitní soudci. Ovšem bylo by bláhové u nich spoléhat na aktivismus - zejm. JUDr. Rutsch bude zcela jistě podrobně znát aktuální vývoj judikatury NSS a jde-li v kontextu tohoto vlákna o prolomení turbosprdele, chce to mít připravené dobré argumenty proč by KS měl rozhodnout jinak než NSS (ať už ve smyslu distinguish či overrule).
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #11 kdy: 19 Listopadu 2016, 09:45:22 »

děkuji za reakce a nástin, pokud to dojde k soudu.
1. zde u tohoto soudního řízení také platí "prohravší platí náklady (na právní zastoupení) obou stran"?

JJ:
2. opravdu mám v pondělí na tom ústním jednáním sdělit pouze "Dobrý den, Příkaz má závažné procesní nedostatky. Vyjádření vám odešlu písemně do 28-11-2016. Nashledanou."

3. proč to děláme? Vy nemáte ted čas? Zdržovací taktika? Provokace? Úspora času nevysedávat na magistrátu?

4. Jak "pak k soudu"? při neúspěchu na magistrátu ono už není > odvolání na kraj? Při neúspěchu myslím > kasační stížnost.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #12 kdy: 19 Listopadu 2016, 20:44:05 »

2. Ano, na jednání jim řekněte, že shledáváte nedostatky a vyjádříte se písemně.

3. Protože to nechceme úřadu zjednodušit. V konkrétním případě na rovinu přiznám, že chci naštvat zrmda Uhlíře.

4. Postup je odvolání na kraj -> žaloba ke KS -> kasační stížnost k NSS - nastudujte si základy.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #13 kdy: 19 Listopadu 2016, 23:19:19 »

rozumím, nadšeně souhlasím. V pondělí provedu!

Mám si zítra ve volných chvílích zkusit sepisovat nějaký text na ten dopis?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #14 kdy: 22 Listopadu 2016, 22:05:49 »

Já bych to špatné datum u přestupku až tak nezatracoval, viz

4 As 28/2010 – 56
Citace
Jen na okraj je třeba poznamenat, že zatímco
kopie pořízená ze záznamu měřícího zařízení jako čas naměření uvádí 19,54 hod.,
přičemž týž údaj je obsažen i v oznámení přestupku a úředním záznamu, tak v rozhodnutí
prvního stupně je zmíněn jako čas spáchání přestupku 19,45 hod. Ačkoliv se jedná zřejmě
o písařskou chybu, tak je nutné konstatovat, že i náležité časové určení je pro danou věc klíčové,
jak bude uvedeno níže.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5