30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ  (Přečteno 11182 krát)

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #30 kdy: 07 Ledna 2017, 00:43:47 »

jdu do odvolání. Jak to napsat? jako moje vyjádření (F.pdf) , ale okořeněné ve smyslu "MMHK neuznává XXX, i přesto že mu bylo oznámeno YYYY"? + inspirace zdejšími odvoláními?  (je fakt, že ve vyjádření (F.pdf) jsem se jimi již inspiroval)
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #31 kdy: 15 Ledna 2017, 01:24:54 »

sestavil jsem odvolání na kraj.
1. je to dobré?
2. zapracoval jsem v tom námitku podjatosti. Z komunitně globálně stratetických důvodů námitku už ted, nebo s ní vyčkávat?
« Poslední změna: 15 Ledna 2017, 01:45:43 od audis »
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #32 kdy: 15 Ledna 2017, 07:57:00 »

Mne se odvolání libi. Námitka podjatosti je dle mého názoru v tento moment dle mého nahoru neproduktivní. MMHK již rozhodl. Mela byt podána pred tímto rozhodnutím.

Jeden námět, ktery bych ja osobne použit: zpochybnění příslušnosti MMHK k reseni sprdele: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2197.0

Je to zajímavá hříčka, která říká, ze provozovatel (pokud je to tedy vas případ - mate jako provozovatel bydliště mimo působnost MMHK?) porušil svou povinnost "zajistit" ve svém sídle, nikoliv na miste přestupku, kde vůbec ani nebyl. Mohlo by to úřady malinko zaměstnat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #33 kdy: 15 Ledna 2017, 09:34:57 »

Teorie, že sprdel spadá do působnosti orgánu podle sídla provozovatele je nonsens. Z toho by plynul závěr, že sprdel bude řešit orgán, v jehož působnosti se provozovatel v době spáchání deliktu nacházel, pokud byl v zahraniči, tak sprdel nelze stíhat. Tento závěr nedává smysl.
Tedy i předpoklad je chybný. Naopak provozovatel měl být na místě přestupku, aby mu zabránil, leč nebyl.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #34 kdy: 15 Ledna 2017, 10:40:21 »

macoch: ne. Mám trvalý pobyt v působnosti MMHK.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #35 kdy: 15 Ledna 2017, 17:00:09 »

Na strane 4 je misto "pohybu" napsano "pochybu" a pak veta ktera konci "realizovat" sice chapu co tim chce basnik rici, ale napsal bych ji radeji jinak, takhle podle meho nedava uplne citelne smysl. Na strane 7 bych za strednik nepsal "a", ale to jen muj nazor:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #36 kdy: 17 Ledna 2017, 01:22:37 »

Erooo opraveno.
Marcoch námitka podjatosti ponechána.

odesláno. Díky všem!
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #37 kdy: 01 Května 2017, 15:51:13 »

situace má další vývoj. V únoru 2017 jsem si vyzvedl Sdělení k námitce podjatosti od MMHK. Viz soubor I).
1. měl jsem na to nějak reagovat v únoru?
2. co to tam ta Markétka implikuje na nesouvisející věci? Je to běžný stav a nemám se nad tím pozastavovat?
3. Mgr. Markéta Bartušová též uvádí bezpředmětnost námitky a že měla být uplatněna před vydání Rozhodnutí, jak píše Macoch.
« Poslední změna: 01 Května 2017, 15:53:50 od audis »
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #38 kdy: 01 Května 2017, 16:38:38 »

krajský úřad královéhradeckého kraje vydal Rozhodnutí na mé odvolání (ruší a vrací). Výtah a dotazy:
- KU potvrzuje legitimitu turbomodelu (str. 4. nahoře)
- KU se ztotožňuje, že k porušení úpravy silničhí provozu došlo (str. 4 uprostřed)
- KU se neztotožňuje, že je dokázáno místo přestupku  + spis obsahoval další nové fotografie, které byly do spisu přiloženy dodatečně a nejsou datumovány. (str. 4 předposlední odstavec). Vau, to sem vůbec netušil. Díky KU.
- KU doporučuje prověřit možnost úhrady přes SMS u městké monocie (taky díky nekomu za návrh námitky!!)

Mrzí mě že KU:
- potvrzuje sprdel
- potvrzuje turbo
- nevyjádřil se k námitně podjatosti

Mám radost:
- našel chybu/vyleštění spisu
- potvrdil nedokázání místa přestupku a na tomto to shodil

Co bude dál?
- MMHK to hodí pod stůl pravděpodobně?
- MMHK to zkusí znovu, se stejnou textací, možná doplní ty dodoplněné fotky? A já se stejnou textací se opět odvolám (díky někomu zde za námitku o  místě přestupku - to bylo super!!!!! !)
- mám to chápat tak, že KU nechtěl naférovku nasrat MMHK a zároveň mi dal návod (nedokazovatelné místo  přestupku), jak se nenechat trestat?
« Poslední změna: 01 Května 2017, 16:41:00 od audis »
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #39 kdy: 02 Května 2017, 11:18:35 »

Co bude dál?
- MMHK to hodí pod stůl pravděpodobně?
- MMHK to zkusí znovu, se stejnou textací, možná doplní ty dodoplněné fotky? A já se stejnou textací se opět odvolám (díky někomu zde za námitku o  místě přestupku - to bylo super!!!!! !)
- mám to chápat tak, že KU nechtěl naférovku nasrat MMHK a zároveň mi dal návod (nedokazovatelné místo  přestupku), jak se nenechat trestat?

Gratulace k vyhrané bitvě!

Vzhledem k tomu, jak jsou v HK rychlí (ve srovnání s Prahou a Středočeským krajem) bych čekal druhou možnost. SO I by tedy měl:
- doplnit spis (něco už asi udělal, SMS jak chápu chyběla),
- pozvat Vás alespoň k seznámení s materiály před vydáním rozhodnutí (možná i k novému ústnímu jednání, ale to bych nečekal),
- tam byste měl zajít a případně požádat ještě o další doplnění spisu,
- můžete zase požádat o lhůtu pro vyjádření, v něm bych se nerozpakoval zopakovat i důvody, které odvolací orgán posvětil (můžete je zdůvodnit, ale nemusíte, úředníky občas vyděsí i suchá formulace "Přestože odvolací orgán v rozporu s ustálenou judikaturou NSS [tento bod] odmítl, stále na něm trvám a v případě neúspěchu ve správním řízení mi nezbude než se v otázce .... obrátit na soud."
- SO I rozhodne,
- Vy se můžete znovu odvolat s tím, že využijete zejména jakýkoliv bod, se kterým se SO I nevypořádal dostatečně.

Hodně štěstí.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #40 kdy: 02 Května 2017, 11:25:07 »

Ještě jedna věc - napráskal jste jim někoho? Pokud ještě ne, můžete to zkusit. Sice se vede řízení o SPRDELi (a přestupek by se už projednávat neměl), ale mohlo by je to trochu zmást a zaměstnat  :). Nejlépe Helmuta, dle rad ze začátku vlákna.

Cílem by mělo být natažení řízení aspoň do prázdnin, lépe do Vánoc, když to odvolačka dokáže rozhodnout za tři a půl měsíce.

P.S. Zlatá Praha a okolí, kde jednoduché úkony trvají čtvrt až půl roku a odvolání přes rok, pokud o něm vůbec někdo do prekluze rozhodne...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #41 kdy: 02 Května 2017, 12:28:33 »

A taky od července začne platit nový přestupkový zákon a změní se pravidla správních deliktů.. sice na tohle řízení to přímo nedopadne, ale půjde to využít na zmatení nepřítele.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #42 kdy: 02 Května 2017, 12:37:15 »

1. Zatím jsem nikoho nenapraskal, ani sebe. Rozumím doporučení v příštím kole magistrátu někoho dát. Rozumím, že můžu to vyhrát zcela novým způsobem :-D
2. Kolik je teď v mém případě prekluze? 2 roky? Jo tam je to vlastně složitější, něco se počítá něco ne. Neumím si to spočítat.
3. Jaká prekluze bude od července?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #43 kdy: 02 Května 2017, 13:31:51 »

Od července bude se sprdelí problém, protože se vyžaduje zavinění.
A půjde to IMO využít na stávající řízení, protože pokud nový zákon se použije v případě, že je to pro pachatele příznivější. A nemožnost potrestat je určitě příznivější než pokuta :-)
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #44 kdy: 02 Května 2017, 14:11:53 »

Od července bude se sprdelí problém, protože se vyžaduje zavinění.
OT: to mi nejak uniklo. Mas k tomu nekde neco vic?
IP zaznamenána