30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18

Autor Téma: Pár perliček  (Přečteno 179038 krát)

kverbeatle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #210 kdy: 08 Listopadu 2021, 20:14:04 »

IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #211 kdy: 08 Listopadu 2021, 23:22:21 »

To huleni chci taky!
IP zaznamenána

kverbeatle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #212 kdy: 09 Listopadu 2021, 07:31:12 »

ad doc. Oliva Karel: debil, popř. debilitas---neschopný, slabý , nezpůsobilý
pokud jde o legální metrologii, debilními v tomto smyslu jsou prakticky všichni orgánové, neb způsobilých v metrologii a měření se vyskytuje v česku pramálo,
příklad: inženýr přes ryby a rybářství se vyjadřuje k mikrovlné technologii, tímto zdravím jihomoravský městečko s rozvinutým rybářstvím, tedy jest debilem ve věci, tedy nezpůsobilým,
no a i v běžné mluvě, pokud někdo něco pokazí, je označen za debila, tedy neschopného něco vykonat, v zásadě to není urážka, ale konstatování, tedy, kdo použije např: výraz ---technická tolerance v souvislosti s měřením rychlosti , jest debilem, nezpůsobilým pochopit to, že vyslovil debilitu,
poznámka pro bezftipné,nezpůsobilé k ftipu, že nadpis tématu jsou perličky
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #213 kdy: 09 Listopadu 2021, 10:55:51 »

kverbeatle, jungvoj?
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #214 kdy: 06 Ledna 2022, 09:53:53 »

Kontext: žádal jsem před Vánoci 106kou o informace z našeho menšího města. Nikdo se mi neozval, tak jsem podal stížnost. Na tu SO reagoval tím, že mi poslali, že budou chtít za to zaplatit. Jenže nepokračovali v souladu s §17, odst. 3 (poučení), tak jsem podal další stížnost - na to nelenila naše starostka a napsala mi celkem naivní email ve smyslu: stěžuješ si, zaplať:

Citace
Ty jsi dobrý, na nás podáváš stížnost, že jsi to neměl vyřízené hned, ale pak se divíš, že Ti to paní XXXXX zpoplatní. Ono ji to ale bude stát spoustu času. Když to bereš oficiálním mechanismem žádosti o informaci, tak to má své náležitosti.

Kdyby ses mě zeptal normálně, tak bych Ti to řekla normálně a zadarmo :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #215 kdy: 06 Ledna 2022, 10:13:51 »

OldSoldier> Tento e-mail bude parádní příloha ke stížnosti na vyčíslení výše nákladů. Dokazuje, že požadavek na proplacení je jen a pouze pomsta za podání stížnosti.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #216 kdy: 06 Ledna 2022, 11:30:44 »

Přesně tak
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #217 kdy: 06 Ledna 2022, 14:02:49 »

Judikatorně se hranice "mimořádně rozsáhlého vyhledání" (§ 17(1) InfZ) ustálila tuším na jedné úředníkohodině. A musí jít skutečně přímo o samotné hledání či pořizování té informace (tedy pokud paní starostka myslela, že tou "spoustou práce" samotnou administraci vyřízení infožádosti, tedy že je třeba to hodit na papír, do obálky, interně nějak evidovat atp., tak to se do toho nepočítá).

E-mail od starostky je velmi vtipný, nabízí se kromě jeho užití v řízení o infožádosti té nabídky využít a "normálně se zeptat".
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #218 kdy: 07 Ledna 2022, 21:09:59 »

věřím, že už nyní je v obci "oblíben"  8)
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #219 kdy: 24 Října 2022, 00:44:44 »

Trošku oživím, není to od úředníků, ale inteligenční úroveň je podobná.

Kontext: Zákaznice si objednala výpočet polohy zařízení z dat získaných ze senzorů. Byl sestaven matematický model a ten byl dodán s upozorněním, že je potřeba senzory naladit / kalibrovat, jinak dává model špatné výsledky. Kalibraci samozřejmě neudělali a pak si stěžovali, že jsme dodali totální crap. Dotyčná napsala: "Matematický model nelze použít, protože úloha výpočtu polohy není matematická, ale reálná!"  ;D ;D
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #220 kdy: 27 Listopadu 2022, 10:11:35 »

Tatovi prisla vyzva k zaplaceni urcene castky za poruseni B29 - Zakaz stani. Bohuzel to musim dat sem, protoze tata i pres ocividne nedostatky zaplatil a az pak mi o tom rekl... Vyzva samozrejme plna klasickych chyb jako ze nikdo se nezabyval tim, zda tam vozidlo stalo ci jen zastavilo, zda mohl znacku vzdalenou 160 m od vozidla videt, zda je na fotce poruseni nejakych pravidel ci spatne napsana adresa (napsali ze to bylo pobliz domu, ktery je realne o 4 domy vedle).

U vyzvy byly prilozene dve fotografie...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #221 kdy: 20 Prosince 2022, 10:16:46 »

Z webu obce Čeperka:

O odvolání je nutné rozhodnout do 15 dnů od předložení rozhodujícímu subjektu. Pokud rozhodující subjekt v uvedené lhůtě o odvolání nerozhodl, má se za to, že vydal rozhodnutí, kterým se odvolání zamítá a napadené rozhodnutí potvrdil. Rozhodnutí o odmítnutí žádosti o poskytnutí informace je přezkoumatelné soudem.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #222 kdy: 20 Prosince 2022, 12:03:14 »

Tak už nás budou posílat do pr... i konkludentně?  ::)
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #223 kdy: 20 Prosince 2022, 12:56:18 »

Jako jo, ja ty cyklisty take moc nemusim, ale tohle uz je vylozene pekne vysirani :D

https://mapy.cz/s/nasemeloju
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #224 kdy: 20 Prosince 2022, 16:30:10 »

Jako jo, ja ty cyklisty take moc nemusim, ale tohle uz je vylozene pekne vysirani :D
Tohle podle mě dává perfektní smysl na nějakém úzkém nebezpečném místě - je to stále cykloztezka, ale máte to chvilku vést pěšky - např. Vyšehradská skála to tak má - metrový průchod kam se obousměrně musí narvat pěší i cyklisti.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18