30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP  (Přečteno 13198 krát)

radek.wes

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dobrý den, dostal jsem se do divné situace, prosím o pomoc  :-[

PČR hlídka mě zavolala k zaparkovanému vozu (prý kvůli nezabezpečení vozidla, otevřené okénko) a chtěli mi napařit pokutu 1000,- V tu chvíli ale zjistili, že nemám ŘP (zákaz řízení ze zdrav. důvodů). Odvezli mě na stanici a tam ode mě chtěli přiznání, že jsem řídil. To jsem odmítl. Chtěli jméno, kdo tedy auto řídil - to jsem odmítl.

Jednání na stanici skončilo podpisem papíru (něco jako podezření ze spáchání přestupku, nebo trestného činu řízení bez ŘP) že mě poučili o možnostech nevypovídat, což jsem také udělal a toť vše... Co mi teď můžou a co bude následovat? Co kamery, které jsou na místě. Jinak se vlastně nic nestalo a nemuseli ani nic řešit...

děkuji
« Poslední změna: 31 Ledna 2017, 10:05:45 od radek.wes »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2016, 10:05:39 »

Až od někud něco přijde, tak se to bude řešit. Podobných odmítnutí podání vysvětlení mám za sebou několik a nikdy se už nikdo neozval.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2016, 19:07:43 »

Klasika, mají jen to, co jim sprostý podezřelý přizná a s chutí ho za to osolí. Takže setrvejte v neochotě sebeobviňování. Kamer se neobávejte, není to žádný důkaz. Vím to, protože soud nebyl schopen odsoudit zloděje, kterého jsme měli na kameře pro neprávníky celkem prokazatelně a jeho mobil byl ve 03 ráno blízko naší provozovny lokalizován. Dostali ho na další z 13 krádeží, kde nechal otisky a u posledního se nechal chytit.
IP zaznamenána

radek.wes

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #3 kdy: 31 Ledna 2017, 08:32:15 »

Zdravím všecky! Přišla mi pozvánka k podání vysvětlení na úřad... mám to nahrát sem nebo založit nové téma? Jsem tam "obviněný" dokonce ze spáchání tří přestupků  :-\

děkuji předem za podporu  :o
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2017, 08:42:12 »

Nahrajte to sem. Pokud se požaduje vysvětlení, zpravidla by ještě nemělo být zahájeno řízení o přestupku, takže není ani žádný obviněný. Takže na vás nejspíš nic nemají, jinak by už zahájili a tahali vás na ústní jednání.
« Poslední změna: 31 Ledna 2017, 08:44:57 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

radek.wes

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2017, 08:50:33 »

...nahrány dokumenty - pozvánka k podání vysvětlení (dvě strany)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #6 kdy: 31 Ledna 2017, 08:57:53 »

Navrhoval bych odepsat něco ve smyslu: Vážené dámy, vážení pánové, s odkazem na svá zákonná a ústavní práva odmítám v této věci podat vysvětlení. V takové situaci se mi jeví má cesta ke správnímu orgánu jako bezpředmětná. Proto laskavě omluvte mé nedostavení se. S úctou ...
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

radek.wes

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #7 kdy: 31 Ledna 2017, 09:13:20 »

:D taky dobrý. Nechci je rozčilovat, takže bych raději napsal důvod neúčasti něčím podložený :) Taky není probém se dostavit na úřad, mám to pár kilásků od domova.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #8 kdy: 31 Ledna 2017, 09:20:52 »

Však je to dost slušné, ni? Případně lze tu první větu ještě vylepšit na: "... s odkazem na svá zákonná a ústavní práva odmítám – nikoliv bezdůvodně – podat v této věci vysvětlení."

Chodit tam mi přijde zbytečné, nicméně nemáte-li nic lepšího na práci... Jen se nechte před zahájením poučit o svých právech, pak odrecitujte výše zmíněné zaklínadlo a na žádné další otázky neodpovídejte.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2017, 09:26:24 »

Pokud půjdete na úřad, je dost pravděpodobné, že se jejich otázkami budou snažit Vás na něčem uvařit, proto písemné vyjádření je vhodnější.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #10 kdy: 31 Ledna 2017, 09:28:36 »

Vidím dvě zcela rozdílné věci:
A)
- přestupek řidiče Vašeho vozidla, za kterého mylně považují Vás (pokud dobře chápu tak nezamčený, resp. s otevřeným oknem, a nezaklínovaný náklaďák),
- domnělý přestupek Vás jako konkrétní osoby, že jste řídil bez ŘO.
Na tyto dvě věci funguje iWarpova formulace. Nebo se Vám článek 37 LZPS se Vám nejeví býti dostatečným? iWarpova formulace je dokonalá, nehraje si na zbytečně chytrého.

B) propadlá technická - to je delikt, na který 37 LZPS nefunguje, takové vozidlo nemá na pozemní komunikaci co dělat. Pokud jste nejen majitel, ale i provozovatel, tak z toho se vyvléci beze ztráty kytičky bude poněkud obtížnější.
« Poslední změna: 31 Ledna 2017, 09:34:07 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

radek.wes

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #11 kdy: 31 Ledna 2017, 09:33:01 »

Okej, odpovím písemnou formou dle iWarpa...

Co bude následovat ze strany úřadu???
Co ta technická? tam stačí tato odpověď? že nechci vypovídat?

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #12 kdy: 31 Ledna 2017, 09:37:03 »

Zatím počkejte, až se k tomu vyjádří matadoři přes správní řízení, není to tak jednoduché, jak se kolegům zdá. Propadlá technická to zbytečně komplikuje a můžete se dostat do solidních problémů, pokud to nebudete hrát přesně. Vykašlat se na technickou není dobrý nápad.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #13 kdy: 31 Ledna 2017, 09:39:40 »

Jestli jsem dobře koukal, tak v tom liebesbriefu je 3x podezření na spáchání přestupku řidičem, ani jednou provozovatelem.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #14 kdy: 31 Ledna 2017, 09:53:28 »

vždyť auto neřídil, jen se dostavil jako provozovatel. Tzn. uvařit ho můžou jen v případě, že tam přijde a vysype jim jak s autíčkem bez technické jezdí pravidelně na pivo :-) Nebo ne?
IP zaznamenána