30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP  (Přečteno 13195 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #15 kdy: 31 Ledna 2017, 10:05:42 »

Souhlas, pokud kvalifikovaně odmítne podat vysvětlení (zakladateli čtěte zde: http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/, povinná literatura), zbaví se jako domnělý řidič postižitelnosti za všechny tři zmiňované přestupky. Pořád tam zbývá vozidlo bez technické, mám neodbytný pocit, že je tuto věc třeba mít na mysli od počátku, fakt nevím. Odmítnutí podat vysvětlení písemně se momentálně jeví jako nejschůdnější cesta, na tahu pak bude úřad.

K propadlé technické: samotné parkování takového vozidla není přestupek podle ZPPK, protože vozidlo není v provozu. Má to ale jistá rizika, třeba neoprávněný zábor veřejného prostranství.
« Poslední změna: 31 Ledna 2017, 10:19:50 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Zavolán k zaparkovanému vozu - obvinění z řízení bez ŘP
« Odpověď #16 kdy: 31 Ledna 2017, 10:13:43 »

Vzor ozkoušeného a prověřeného odmítnutí podání vysvětlení máte zde : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.msg12125#msg12125
Troufám si říci, že (pokud tam jsou kamery) bude nejvhodnější pokud na úřad ani nepáchnete a budete se snažit vše vyřídit korespondenčně.
Zapamatujte si (pro případ že by se to nevyřizovalo jen korespondenčně) především dvě věci :
1) Nebudu v této věci vypovídat ani podávat vysvětlení protože by mně nebo osobě blízké hrozil postih.
2) Kdo vozidlo řídil vím, ale nebudu podávat vysvětlení protože by mně nebo osobě blízké hrozil postih.
Přesně tato formulace, a nic jiného i kdyby vám vyhrožovali bůhví čím. ANI SLOVO NAVÍC.
IP zaznamenána