30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS  (Přečteno 23084 krát)

LuPa

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil

Hezký den všem,

vyskytla se mi jedna kulišárna, kde bych chtěl požádat, než spíše o radu jak postupovat, o radu zda budu postupovat správně.

I stalo se 3/9/2015, že jsem dostal lísteček od městapa za stěrač. Což jsem přirozeně ignoroval. Nenechal na sebe dlouho čekat odpoustek ve výši 300 Kč - klasickou poštou. Je třeba říct, že cca 5 let mám právě pro tyto případy datovou schránku. Odpustek ignorován, dále přišlo poštou "pozvánka" k podání vysvělení - ignorováno, další krok přišlo poštou uložení pokuty 1500 Kč + 1000 Kč náklady na řízení ve SPRDEL - ignorováno. Poslední přišlo 1/7/2016 poštou Vyrozumění o výši nedoplatků - upomínka.

Protože mám DS, tak toto vše okázale ignoruji, leč další krok je postoupení je už asi vymáhání přes exekuci, což se mi nechce, byť si myslím, že bych tahal za delší konec provazu.
Další věc, je že pošta všechny dopisy s modrým pruhem po neúspěšném doručení hází do schránky - tudíž vždy vím, co se po mě chce. Nikdy jsem si nic nepřevzal, ani nepodepsal. Navíc jsem opravdu reálně přes týden mimo trvalé bydliště - i kvůli tomu DS.

Teď bych si rád utřídil myšlenky:
1) datovou schránkou napíšu na magistrát, že vůbec nevím co má to vyrozumění znamenat. Asi bych to měl napsat na odbor správní, který vydal to rozhodnutí? Raději to i navíc poslat nějaké té "paní" na magistrátu, co vydala to vyrozumění? (ta s tím nic neudělá, to je mi jasné, ale spíš aby o tom věděla a nenapadlo jí to předat hned dál)

2) ještě řeším jednu otázku a sice, jak jim to poslat:
Něco jako:
Vážený orgáne,

Zkontrolujte si spis předmětné záležitosti se zaměřením na správné doručování do datové schránky.
Následně žádám o správné projednání dané úřední záležitosti.

Nebo jim to napsat nějak víc "jako blbeček":
Vážený orgáne,
obdržel jsem poštou vyrozumění o výši nedoplatků k rozhodnutí ze spisu xxyy. Vůbec nevím co to je?

Není mi pak jasná jedna věc - jak jim mohu odepisovat na něco, o čem vlastně nevím, že existuje?

Další postup by pak měl být takový, že by vše měli vrátit do původního stavu, tedy začít od začátku?

Doufám, že mé otázky a hlavně myšlenky nejsou úplně mimo mísu.
Budu rád, když mi věnujete chvilku času.
Pokud k tomuto tématu má někdo nějaké cenné poznatky, budu určitě rád, když se je také dozvím.
Děkuji.



IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2016, 16:53:08 »

Vážený orgáne, dostala se mi do ruky jakási výhrůžka s č.j. 123456
Nejsem si jist oč se jedná, moje datová schránka na mě ospale zívá a nic s uvedeným č.j. v ní není.

Proto si zkontrolujte spis předmětné záležitosti se zaměřením na správně doručování. Buď zásilka není určena mě, nebo byla projednána protizákonně bez toho, že bych byl o uvedené záležitosti informován.

Dále si dovoluji upozornit, že jakékoli případné náklady způsobené nesprávným úředním postupem po vás budu důsledně vymáhat.

S pozdravem


            Pyrát
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #2 kdy: 18 Července 2016, 17:17:30 »

Pro inspiraci a uklidneni viz muj pripad: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1127


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

LuPa

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #3 kdy: 18 Července 2016, 17:35:18 »

Pro inspiraci a uklidneni viz muj pripad: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1127


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pěkné, pěkné - děkuji.
IP zaznamenána

LuPa

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #4 kdy: 18 Července 2016, 17:49:21 »

Vážený orgáne, dostala se mi do ruky jakási výhrůžka s č.j. 123456
Nejsem si jist oč se jedná, moje datová schránka na mě ospale zívá a nic s uvedeným č.j. v ní není.

Proto si zkontrolujte spis předmětné záležitosti se zaměřením na správně doručování. Buď zásilka není určena mě, nebo byla projednána protizákonně bez toho, že bych byl o uvedené záležitosti informován.

Dále si dovoluji upozornit, že jakékoli případné náklady způsobené nesprávným úředním postupem po vás budu důsledně vymáhat.

S pozdravem


            Pyrát

Děkuji, vidím to na dopis DS v takové formě. Jsem zvědav, co vymyslí dál.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #5 kdy: 18 Července 2016, 18:06:10 »

Nevymyslí nic. Zruší vymáhání, pošlou znovu odpustek, tentokrát do DS. Vy se udáte sám sebe, obratem dostanete pozvánku na ústní jednání a zhruba někdy v ten moment přestupek prekluduje.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2016, 14:51:33 »

Nevymyslí nic. Zruší vymáhání, pošlou znovu odpustek, tentokrát do DS. Vy se udáte sám sebe, obratem dostanete pozvánku na ústní jednání a zhruba někdy v ten moment přestupek prekluduje.

Neni prekluze 2 roky?! Pak by tento postup asi nebyl nejlepsi :-D
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2016, 15:02:49 »

přestupek se stal ještě v době, kdy platil jeden rok.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #8 kdy: 09 Září 2016, 13:12:37 »

Nevymyslí nic. Zruší vymáhání, pošlou znovu odpustek, tentokrát do DS. Vy se udáte sám sebe, obratem dostanete pozvánku na ústní jednání a zhruba někdy v ten moment přestupek prekluduje.

Když již bylo překlopeno na SPRDEL (i když špatně), nelze již odSPRDELit, nebo se toto na chybné doručování nevztahuje a jede se znovu od začátku?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #9 kdy: 09 Září 2016, 14:57:56 »

Řízení z moci úřední je zahájeno až doručením oznámení prvnímu (zde i jedinému) účastníkovi. Jelikož účastníkovi nebylo nic doručeno, žádné řízení zahájeno nebylo. To historické doručování už se zpětně nenapraví (dotyčný by musel mít sebevražedné sklony a přiznat, že se s tím fakticky seznámil). Znovu už to udělat nemohou, protože odpovědnost za přestupek zanikla a nejsou již tedy splněny podmínky pro zahájení/projednání sprdele.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #10 kdy: 03 Února 2017, 11:29:03 »

Ať nezakládám nové téma, chápu to tedy správně, že pokud úřad nedoručuje do DS, musí se to natáhnou tak, aby nová pozvánka na ústní jednání přišla do DS rok+den po spáchání přestupku?


Pokud je úřad aktivní a vypadá to že to tak dlouho natahovat nepůjde, jak dlouho to má cenu ignorovat?
Přestupek listopad, pozvánka na ústní leden, teď další oznámení ve schránce. Jde o přestupek bez sprdele.


« Poslední změna: 03 Února 2017, 11:36:13 od standap »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #11 kdy: 03 Února 2017, 13:05:41 »

Aby bylo promlčeno z titulu nezahájení řízení do roka od spáchání přestupku, tak ano, musí být zahájení řízení platně doručeno nejdříve do roka a do dne. Zahájením řízení je buď příkaz, nebo dokument nadepsaný většinou oznámení o zahájení řízení odkazující se na § 67 PřesZ a obsahující většinou i nařízení ÚJ - i když ne každé zahájení řízení obsahuje pozvánku na ÚJ a ne každá pozvánka je zahájením řízení. V případě zpackaného (ne)doručování do DS je samozřejmě podstatné, co a kdy přijde do DS plus to, s čím se účastník seznámil prokazatelně i jinak.

Na novou věc si založte nové vlákno, pokud to tady už není vyřešeno.
IP zaznamenána

radek.wes

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #12 kdy: 03 Února 2017, 13:27:37 »

Pokud LuPa nebude žádné kroky provádět získá příkaz k exekuci? Co by šlo v tu chvíli dělat aby nebyl "pošpiněn" apod.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #13 kdy: 03 Února 2017, 13:41:51 »

Těžko říct, jaká je situace pana LuPa. Obecně pokud v tom řízení jde jen o pokutu a ne např. zákaz řízení a či jinou formu ztráty ŘO, tak může být řešením i řízení ignorovat, a protože správní ani soudně-exekutorská exekuce nebývá zahájena bez alespoň jednoho dodatečného upozornění či výzvy, tak to pak na tuto výzvu uhradit. Následně vyčkat prekluze, zrušit doložku právní moci a vykonatelnosti a požádat si o vrácení peněz.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #14 kdy: 03 Února 2017, 19:11:13 »

Krátce shrnuto : Pokud se Vám nedá prokázat, že jste se s některým z dokumentů seznámil, tak je již hotovo. Je to září 2015, sprdel byla zahájena neoprávněně a přestupek prekludoval (do 1.10.2015 byla prekluze 1 rok).
IP zaznamenána