30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS  (Přečteno 23086 krát)

LuPa

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #15 kdy: 11 Října 2017, 09:34:34 »

Nebyl jsem teď dlouho přítomen. Děkuji za rady. Situace byla následující:
- Napsal jsem na úřad svou datovkou zprávu typu - dostala se ke mě jakási výhrůžka č. 11111
- poměrně obratem jsem dostal datovkou naskenovaný úplně první dokument
- tak jsem jim opět datovkou odepsal, že samozřejmě díky, ale že nechápu, proč mi to posílali poštou, když mám prokazatelně několik let zřízenou DS
- ticho po pěšině...
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #16 kdy: 11 Října 2017, 09:39:57 »

Ještě bych se jich teda zeptal, co s tou věcí (ne)dělali dál.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #17 kdy: 14 Listopadu 2017, 20:06:51 »

Připojím svůj dotaz sem, ať nemusím zakládat nové vlákno. V květnu změřen, zastaven zedníkama a ztotožněn. U SO samozřejmě vinen, ale doručovali poštou, takže pro mě pohoda. Nyní od města už do DS přišlo lejstro upozornění na nedoplatek za  neuhrazenou pokutu + náklady řízení. Ideálně jsem to chtěl nechat hnít do května aby se to promlčelo. Musím na to už nějak reagovat nebo to můžu v klidu ignorovat a počkat co město udělá dál?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #18 kdy: 14 Listopadu 2017, 20:15:09 »

V květnu 2016 nebo 2017? Co město udělá je jasný, šáhnou vám na účet, nebo na mzdu a v krajním případě dojde až na mobiliární exekuci. Záleží o jak velký jde město a jak jsou rychlý, to je všude různý.

Pokud by se jednalo o přestupek z 5/2016 tak je to ideální, u přestupku z 2017 (i když budete dělat obstrukce) vám pošlou rozhodnutí těsně před prekluzí a pak zase budou mít rok.

Taky záleží jakej to je kraj, zda Praha nebo něco menšího...
« Poslední změna: 14 Listopadu 2017, 20:18:18 od t4455 »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #19 kdy: 14 Listopadu 2017, 20:17:45 »

Přestupek je 5/2017. V tý době si ještě nevšimli že mám DS a vše šlo poštou a teď už to maj uzavřený, tak jim to asi necvaklo. Tohle už šlo z finančního odboru, takže ti o správním řízení nic neví. Město je to malé (8k obyv.) a jsou tu celkem rychlí  :D
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #20 kdy: 14 Listopadu 2017, 20:21:14 »

Někdo tu i navrhoval zaplatit a pak (ihned po prekluzi) se ozvat, rozporovat to a chtít peníze zpátky, to by mohlo být pro vás ideální ale tohle jsem ještě nezkoušel

Nevím zda tím že zaplatíte tak všechno uznáváte a víte o co se jedná a není možnost to zpětně rozporovat.
« Poslední změna: 14 Listopadu 2017, 20:22:52 od t4455 »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #21 kdy: 14 Listopadu 2017, 22:50:32 »

Není doručeno - není zahájeno.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #22 kdy: 14 Listopadu 2017, 23:07:25 »

Nechte to být klidně až do exekuce. Jen si nechte na účtu dost hotovosti pro strnutí (pokuta + 1000 za exekuci).
Následně pak napíšete celníkům o co jako jde a následně to omlátíte o hlavu úřadu. To nějaký čas zabere a než si to dá orgán dohromady, tak bude květen.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #23 kdy: 14 Listopadu 2017, 23:18:43 »

V tomhle celníci nejedou, ty jdou pouze po blokových pokutách PČR. Tohle řeší přímo město.

Dále záleží jak chcete být bonitní ve své bance, kvůli této blbosti vám můžou na pár let zamítnout úvěr např..
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #24 kdy: 14 Listopadu 2017, 23:37:28 »

opas - na to zapomeňte.
Ex kolega (možná ho tarmara z popisu pozná) se kdysi z nerozvážnosti zaručil někomu za půjčku. Když šel vyřídit hypotéku kvůli rekonstrukci, zjistil, že má na domě exekutorskou plombu, cca půl roku starou. Pak mu dalo měsíc intenzivní práce se doptat, za co to bylo. Na účtě byl pritom bezpečně násobek exekuovane částky.
Trvalé adresy měl v životě dvě, z toho tu první u rodičů a nikdy žádný dopis neobdržel. Omluva za OT.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #25 kdy: 15 Listopadu 2017, 06:58:08 »

Tady je obdobný případ. Prostudovat a nevymýšlet si!!! :-)
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1127.msg12077#msg12077
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #26 kdy: 15 Listopadu 2017, 07:42:47 »

Pak mu dalo měsíc intenzivní práce se doptat, za co to bylo.
Ještě prosím tu o Sněhurce. Nebo snad chcete tvrdit, že když přijdu na katastr a budu chtít nahlédnout do sbírky listin vztahujících se k té plombě (kde bude jak příkaz od exekutora, tak podkladový titul), budu na to čekat měsíc? Nebo snad jednu návštěvu úřadu kolega považoval za měsíc intenzivní práce?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #27 kdy: 15 Listopadu 2017, 15:07:00 »

u přestupku z 2017 (i když budete dělat obstrukce) vám pošlou rozhodnutí těsně před prekluzí a pak zase budou mít rok.

Ale pozor.. jestli nedoručili ani zahájení řízení tak k restartu dojde už platným zahájením řízení.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #28 kdy: 15 Listopadu 2017, 15:13:19 »

Možná nebyla zvolena ideální cesta. Kolega došel na katastr, kde se dozvěděl o exekuci a dali mu info, kdo exekuci provádí.

Měl adresu, mail a telefon, na adrese exekutora byla sekretářka, která byla nárazník a dál se nedostal. Asi ho nechali vykysat. Pak se teprve dozvěděl, o co šlo a zlikvidoval to.
Takže se stalo, že na účtě peníze byly a exekutor je přešel-ignoroval-nezjistil a šel po nemovitosti. Pravda, neprodával ji, to by asi neprošlo, prostě jen čekal a nevyvíjel snahu.

Asi by se kolega dozvěděl hned, o co šlo, kdyby byl na katastru akčnější (pane, žádný zápis neuděláme, máte tam exekuci, tady je kontakt na exekutora, nazdar - taky bych odešel, přiznám se), následní jednání s exekutorem popisuje jako bezmoc, všechno padalo do černé díry a nijak to nespěchalo..
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Krůček od exekuce - neustálé doručování poštou - i když mám DS
« Odpověď #29 kdy: 15 Listopadu 2017, 21:08:33 »

Zkusím to teda proignorovat až do května. Objevil jsem ve zpravodaji článek kde psali, že město bude dávat dlužníky k exekuci co mají po splatnosti 2+ roky. Takže by to mělo být v pohodě a po roce od přestupku jim to omlátím o hlavu  :)
IP zaznamenána