30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: [?] Úsekovka Dobříš  (Přečteno 27829 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
[?] Úsekovka Dobříš
« kdy: 14 Června 2016, 16:51:03 »

Takže přátelé, úsekovka v Dobříši funguje!
Zaprasil jsem si 7.4., výzvu poslali včera. Snaží se mě vytěžit za 64 (po korekci 61) na 50. Výpalné 500,-

Na Helmuta se vykašlu, nechám to spadnout až na sprdel a až potom jim předhodím dokumenty z porodnice, kam jsem ten den spěchal :-) O tom jak jsou rychlí budu informovat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2016, 00:58:16 »

Předpokládám, že při sprdeli se bude tvrdit, že přestupek nebyl prokázán, protože se jednalo o nouzovou situaci. Pokud by to uznali, tak ta sprdel je zbytečná komplikace.
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2016, 14:45:02 »

Hm, tak to mě hodně zaujmulo, brzo čekáme mimino a do porodnice to mám cca hodinku skrz dva tuneli na R0... jsem přemýšlel, že hodim igelitku pře část značky, kdyby bylo potřeba spěchat... ale že by to šlo obejít rychlostní omezení i legálně mě vůbec nenapadlo...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2016, 15:37:52 »

Ale úřad může argumentovat že jste měli zavolat sanitku.. tak je dobře se na to připravit.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2016, 19:37:09 »

Na to lze argumentovat, že v sanitce se císař neudělá a celkový čas by se prodloužil o dojezdovou dobu sanitky.

Navíc popřeji paní, až na ni přijde porod, aby její manžel pronesl "miláčku, dodržovat padesátku je daleko důležitější, než cokoli jiného, zvlášť když si tu úřední zmrdi udělali kasičku. Takže rizikový porod není žádný problém, kdyžtak ho zvládnem na benzince." Myslím že ji to určitě dojme :-D
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2016, 19:39:27 »

Hm, tak to mě hodně zaujmulo, brzo čekáme mimino a do porodnice to mám cca hodinku skrz dva tuneli na R0... jsem přemýšlel, že hodim igelitku pře část značky, kdyby bylo potřeba spěchat... ale že by to šlo obejít rychlostní omezení i legálně mě vůbec nenapadlo...

To je jednoduché. Nejste lékař, tedy nejste schopen ani oprávněn posuzovat vývoj porodu. Naopak rychlou jízdou odvracíte riziko škody na zdraví a pokud nikomu nezpůsobíte škodu, tak v podstatě můžete porušovat, na co si vzpomenete.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2016, 22:08:45 »

Apropo, zlý signal, nefunkčný mobil, značné rozrušenie... Myslím že možností je viac
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #7 kdy: 17 Června 2016, 00:03:58 »

Předpokládám, že při sprdeli se bude tvrdit, že přestupek nebyl prokázán, protože se jednalo o nouzovou situaci. Pokud by to uznali, tak ta sprdel je zbytečná komplikace.


Jenže to bych se napřed musel přiznat k řízení a to nechci. Nemám pro to žádný důvod.
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #8 kdy: 15 Srpna 2016, 08:08:21 »

Tak před 6ti nedělemi jsem spěchal ráno před 6hod. do porodnice a jak Cholupický tak Lochkovský tunel jsem svižně prolítnul (fakt jsem spěchal, porod v autě bych zažít nechtěl) a zatím žádný liebesbrief nedorazil, pravda ze zvyku jsem měl čáru mezi kolama... tak teď nevím, jestli ráno neměřej nebo jejich slibovaný upgrade nefunguje a jízda mezi pruhy je stále ok :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #9 kdy: 21 Dubna 2017, 10:12:52 »

Hmmm tak Dobříš nic. Ticho po pěšině a už je to déle než rok.
Vyzkoušel jsem na nich můj nejnovější nápad:

Okamžitě, jakmile přijde odpustek, požádal jsem o kopii spisu do datové schránky. Vyhověli, ale zřejmě si udělali poznámku "nechat vyhnít", protože jedno správko už tam mám za sebou.

K tomu bych měl ideu: Zkuste to masově. Jak je odpustek, okamžitě žádost o kopii spisu. Měli by poslat minimálně fotku. Když nepošlou a sklopí na sprdel, tak by mělo jít je uvařit na argumentaci "Vozidlo měly svěřené dvě osoby, potřeboval jsem identifikovat řidiče. Správní orgán fotku neposlal, tedy mi to znemožnil."
IP zaznamenána

Rod

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #10 kdy: 21 Dubna 2017, 13:33:19 »

Macek> Nevím, jak je na tom Praha, ale testoval jsem jízdu stylem letadlo (středem auta po "naváděcí čáře") na úsekovce ve Zlíně a pozdrav přišel:

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #11 kdy: 09 Května 2017, 16:18:08 »

Tak přátelé - POKROK! Dnes dorazila výzva k podání vysvětlení:


Pyrát, nar. XYZ, trvale bytem U pastoušky
dále jen „povinný“ se měl dopustit přestupku proti zákonu č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních
komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších
předpisů tím, že dne xx.04.2016 v xx.xx hodin byla automatizovaným technickým prostředkem používaným bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, v obci Dobříš, okr. Příbram na pozemní komunikaci
č. II/114 ulici Pražská v úseku mezi křižovatkou s ulicí Březová a přechodu pro chodce u budovy č. p. 1666, ve směru z centra naměřena motorovému vozidlu tov. zn. Šrot,rz 123456789 rychlost
jízdy 64 km/h, kdy v tomto místě je nejvyšší dovolená rychlost 50 km/h. Po odečtení tolerance
měřicího přístroje ve výši mínus 3 km/h, byla jako nejnižší rychlost vozidla stanovena na 61 km/h.
Tímto je dáno podezření, že řidič/ka uvedeného vozidla porušil/a ustanovení § 18 odst. 4 zákona o
silničním provozu.
Na základě záznamu z měření vytvořeným automatizovaným technickým prostředkem byl
provozovatel vozidla ve smyslu ustanovení § 125h odst. 1 zákona o silničním provozu vyzván k
uhrazení určené částky. Provozovateli uvedeného motorového vozidla Pyrátovi,
nar. XYZ byla dne 13.06.2016 dodána do datové schránky příjemce datová zpráva s výzvou
k uhrazení určené částky.
Datová zpráva je nyní doručena. Případné dřívější datum doručení fikcí nebo doručení dodáním do
schránky orgánu veřejné moci není dotčeno. Určená částka byla splatná do 15 dnů od doručení této
výzvy, tedy do 29.06.2016, kdy za okamžik uhrazení určené částky se považuje datum její připsání na
účet města Dobříše nebo uhrazení určené částky na pokladně města Dobříše.
Vzhledem k tomu, že určená částka nebyla do tohoto dne uhrazena, byla uhrazena po tomto datu
nebo byla uhrazena nesprávně, Městský úřad Dobříš, odbor správních agend a obecní živnostenský
úřad Vás podle § 59 správního řádu a § 60 odst. 1 přestupkového zákona předvolává a vyzývá
k podání vysvětlení k uvedenému přestupku dne xx.07.2017
v budově Městského úřadu Dobříš, Mírové náměstí 230, I.patro, č.dveří 13, odbor správních agend.
Poučení:
• Přineste s sebou průkaz totožnosti, tj. občanský průkaz nebo jiný doklad podle § 36 odst. 5
správního řádu, plnou moc.
• Podle § 60 odst. 1 přestupkového zákona je každý povinen podat správnímu orgánu nezbytné
vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku. Podání vysvětlení může být odepřeno,
jestliže by takovým osobám nebo osobám blízkým (§ 68 odst. 4 přestupkového zákona) hrozilo
nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě trestný čin nebo by porušily státní nebo služební
tajemství anebo zákonem výslovně uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti.
• Předvolaný je podle § 59 správního řádu povinen dostavit se včas na určené místo; nemůže-li tak
ze závažných důvodů učinit, je povinen bezodkladně se omluvit správnímu orgánu s uvedením
důvodů.
• Pokud se předvolaný bez závažných důvodů na výzvu nedostaví nebo podání vysvětlení
bezdůvodně odmítá, může mu být podle § 60 odst. 2 přestupkového zákona uložena pořádková
pokuta až do výše 5000,- Kč.
• Jestliže se předvolaný bez náležité omluvy nebo bez dostatečných důvodů na předvolání
nedostaví, může být podle § 60 správního řádu předveden. Předvedení zajišťuje Policie České
republiky nebo jiný ozbrojený sbor, případně obecní policie.


Teď přemýšlím, jestli si ze mě dělají prdel  ;D
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #12 kdy: 09 Května 2017, 19:55:08 »

To je ovsem velika krasa :-D
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #13 kdy: 28 Června 2017, 13:38:57 »

Nakonec jsem jim na to odpověděl (teď to odjelo):

ČJ.: MDOB xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Vážená pověřená úřední osobo,

požadujete po mě vysvětlení, proč jsem já - ošklivý pirát - nerespektoval omezení rychlosti.

Pokud byste vložili děrné štírky do vašch nejmodernějších počítačů tak již za několik hodin naleznete jméno xxxxx xxxxxxxx. Při zapojení mozkového myšlení vám za několik dalších hodin začne být trochu nápadná shoda jejího data narození s datem spáchání údajného přestupku. A mám pro vás překvapení - tato shoda není náhodná. Prostě jsme spěchali do porodnice. A doznávám, že ten ošklivý řidič jsem byl já. A krom několikerého porušení rychlosti jsem se dopustil následujících pirátských činů:

- nezastavení na stopce
- projetí semaforu na oranžovou
- projetí zákazem průjezdu
- zastavení na zákazu zastavení
- několikerého hlasitého označení úředníků za osoby velmi mdlého rozumu a nejasných schopností

Vraky dětských kočárků a rozlámané berle přejetých důchodců jsem již odvezl do tříděného odpadu.

Doufám, že už mě nebudete obtěžovat a také doufám, že když vás někdo poveze fofrem do porodnice, tak že vás poveze velmi pečlivě dodržovanou padesátkou, abyste si tu bezpečnost hezky užili.

Na podání vysvětlení se nedostavím.

S pozdravem
         Ošklivý pirát silnic

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Dobříš
« Odpověď #14 kdy: 28 Června 2017, 13:51:36 »

měl jste se ještě přiznat k zamordování tchyně, pane kolego…  ;D
Jinak pozdní gratulace k potomkovi. Tak to má být, jen ať je nás víc…
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6