30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Parkování na chodníku  (Přečteno 14029 krát)

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] Parkování na chodníku
« kdy: 06 Dubna 2016, 02:08:08 »

Zdravím, přátelé. Stala se mi taková, nemilá, ošklivý skutek. Jednou školou v Praze, jsem byl pozván na nějakou přednášku pro děti. Zastavil jsem tedy cca 70 metrů od vchodu a šel se domluvit kam si mám nastěhovat vybavení, které k té přednášce budu potřebovat.  Byla mi tedy ukázána místnost a zároveň mi zaměstnanec školy poradil, abych si přijel autem na chodník, před vchod, abych se s tím nemusel tak dalece tahat. Že se to tu tak běžně dělá. Protože se jedná o vybavení o váze cca 80 kg, tak jsem to ve svých, téměř 60ti letech uvítal. Celá ta doba, než jsem to vynosil trvala asi půl hodiny a pak jsem zase přeparkoval. Rychleji to fakt nešlo. No ale bystré oko MP mi během té púlhodiny zanechalo vzkaz za stěračem. Už už jsem ho chtěl sebrat, ale náhlý poryv větru ho ofoukl pryč. Nicméně přišla výzva. Tlusťochu zaplať 300,-! A já teď koumám jak dál. Né, že by mě ty tři stovky položily, ale vzhledem k tomu, že při mém podnikání se takovým problémům vystavuji častěji, hledám nějaké schůdné řešení. Tak jsem si myslel, že se po 14 dnech sám nabonzuju a pak si o tom pohovořím s úřední osobou jakým způsobem to mám jinak řešit. Asi je to naivní představa, že se mi dostane nějaké rady, ale  pro mě je to do budoucna celkem zásadní otázka. Myslíte si, že má cenu za něco bojovat, nebo raději zaplatit výpalné, hodit to za hlavu, ušetřit si čas a peníze a smířit se s tím, že beztak s tím nic nedokáži?
Děkuji za názory.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2016, 03:59:38 »

1) prostudujte si fórum, identický či velmi podobný problém je zde opakovaně řešen, včetně názorů na jednotlivé varianty postupu

2) v Praze, pokud nehodláte odpustek zaplatit, určitě první výzvu ignorujte, počkejte si až na následující výzvu, kde už nebudou chtít odpustek, ale vyzvou provozovatele k podání vysvětlení. taky se klidně může stát, že už nic dalšího nepřijde

3) strategie "zavolat hodné tetě na magistrátu" nefunguje, poradí vám, ať zaplatíte ty tři stovky, a bude vyhrožovat, že když to neuděláte, bude to mnohem horší, a že kdo lže, ten krade, a kdo krade, může i zabít atp. - v této fázi nemá smysl se s úřadem jakkoliv bavit

4) ověřte si, kde jste přesně stál, jestli to bylo někde před vchodem, tak to třeba už nebyl chodník (tj. pozemní komunikace), ale pozemek patřící k té budově, na kterém jste stál se souhlasem vlastníka a nazdar bazar

5) pokud to byl chodník, tak šance magistrátu to dotáhnout k pravomocnému rozhodnutí o přestupku či sprdeli jsou nenulové a musíte se rozhodnout, jak se k tomu postavit - buď zaplatit, koupit si klid, ale také místo na seznamu osob, kterým se vyplatí ty výzvy posílat, nebo bojovat, což vás ale bude stát nějakou energii a čas a v případě neúspěchu to bude za 2500 Kč, na druhou stranu tím zase získáte cenné zkušenosti - zde bych doporučil bojovat, protože a) Praha (velká šance, že to umře samo, případně prekluduje někde na ministerstvu), b) jde vcelku o prd a tedy o ideální případ si to zkusit a c) je zde reálná šance na úspěch i jinak než cílením na prekluzi

6) pokud zvolíte variantu boj, tak můžete zkusit některý obvyklý úhybný manévr (tj. nějakého vhodného řidiče udat, viz fórum, ve vhodný okamžik si založit DS), nebo prostě na druhou výzvu udat sám sebe (bez dalšího vysvětlení, a třeba i nepodepsaným dopisem, aby to magistrát trochu přibrzdilo - tímto sebeudáním též může v Praze věc skončit) a následně pak argumentovat např. tím, že nešlo o stání (parkování), ale o zastavení na dobu nezbytně nutnou pro naložení a složení nákladu, případně tím, že v dané situaci, kdy k situaci došlo při plnění veřejně prospěšné činnosti (přednáška pro děti) a na základě pokynu pracovníka té školy, je společenská škodlivost takového jednání nulová (budete samozřejmě navrhovat provedení výslechu všech zainteresovaných lidí z té školy, což dál řízení zpomalí ...), také bude záležet, jak moc špatně to příslušník MP zadokumentoval ...
IP zaznamenána

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2016, 11:03:56 »

Děkuji Vám, pane, za odpověď. Vlil jste mi do žil trochu naděje, že boj má smysl, protože opravdu necítím, že jsem nadělal více škody tím krátkodobým parkováním, než tou činností ve škole, kterou považuji za rozhodně smysluplnější.
Myslím, že Váš bod 6 tak nějak nejvíce odpovídá mým představám, zejména v té jeho druhé části.
Nahlédnutím do KN jsem zjistil, že se jedná o způsob využití: jiná plocha, druh pozemku: ostatní plocha, majitel: HLAVNÍ MĚSTO PRAHA, Mariánské náměstí 2/2, Staré Město, 11000 Praha 1.
Mám takový pocit, že to bylo na udání, protože v okolí parkují desítky aut více-méně nepovoleným způsobem tak, že nenechávají volný třímetrový pruh v každém směru, nebo 5 m od křižovatky. Takže patrně žádná spontánní akce MP, ale cílený postih.
Patrně nějaký dobroser potřeboval učiniti své občanské povinnosti zadost.   
Průběžně dám vědět, jak se věci vyvíjí dále.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #3 kdy: 07 Dubna 2016, 13:38:48 »

Takže - jinými slovy - nejde ani o parkování, ani o chodník ;)

Neznám sice dané místo, ale představuji si to nějak takto (i když to je vedené jako zeleň...): goo.gl/UkZeEB
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2016, 14:31:04 »

způsob využití ostatní plocha je docela fajn, ono to sice nevylučuje, že jde o účelovou pozemní komunikaci, ale bude se to SO mnohem hůř prokazovat a hlavně se mu to na první pokus téměř jistě nepovede korektně
IP zaznamenána

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2016, 15:04:21 »

...Neznám sice dané místo, ale představuji si to nějak takto (i když to je vedené jako zeleň...): goo.gl/UkZeEB


Ano. Přesně tak to vypadá i když se jedná o jinou školu. Shodou okolností i tu vaší jsem navštívil, ale tam mě nasměrovali rovnou na jejich dvůr.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #6 kdy: 07 Dubna 2016, 15:51:31 »

Jestli to vypadá jako na tom obrázku, tak není co řešit, to není pozemní komunikace (vzhledem k tomu, že to v katastru není vedené jako ostatní komunikace, tak by museli prokázat, že to materiálně vykazuje znaky účelové komunikace, což se jim u takovéhoto nádvoří fakt nepovede). A jak všichni víme, není pozemní komunikace, není sprdel.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #7 kdy: 08 Dubna 2016, 12:14:34 »


Shodou okolností i tu vaší jsem navštívil, ale tam mě nasměrovali rovnou na jejich dvůr.

Tak děti mi tam už delší dobu nechodí, nicméně přátelské vztahy stále udržujeme.
IP zaznamenána

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #8 kdy: 15 Března 2017, 00:36:44 »

Dobrý večer, přátelé.

Je to již téměř rok od podezření že jsem spáchal přestupek a mezitím se událo pár akcí.

Rekapitulace:

1. Mělo k tomu dojít  10.3.2016. Bohužel, lísteček od policie si vzaly na památku asi nějaké děti (zastavil jsem před školou).

2. 24.3.2016 přišla "výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky". Smůla byla v tom, že jsem následující den odjížděl na dva týdny do zahraničí, na věc jsem zapomněl a po návratu bych to stejně v předepsané lhůtě nestihl, takže jsem to nechal plavat.

3. 21.2.2017 přišla výzva, abych, jako provozovatel vozidla, udal řidiče.

4. 23.2.2017 jsem tedy napráskal sám sebe, ale v roztržitosti jsem to zapomněl podepsat.

5. 1.3.2017 přišel příkaz o uložení pokuty.

6. 7.3.2017 podán odpor

7. 9.3.2017 přišlo předvolání k ústnímu projednání na 5.4.2017

Mám v úmyslu se na jednání dostavit. (i když se mi zrovna ten termín moc nehodí, ale jako plně vytíženému OSVČ se mi vlastně nehodí žádný, kromě doby od 23:00 do 05:00)
Nechci rozporovat, že tam to vozidlo stálo, ale bylo tam umístěno na nezbytně nutnou dobu k vyložení nákladu, navíc na pokyn zaměstnance školy a v rámci obecně prospěšné činnosti.
Tím se dostávám k tomu, co mě trápí. Jak je to se svědkama. Je mi trochu proti mysli do toho zatahovat hodnou paní učitelku, která si přednášku objednala a i paní vrátnou, která mě to parkování doporučila. Cítím s nimi, že za dobrotu na žebrotu by měly být předvolány někam na úřad k výpovědi. Napadá mě, že bych je teď neuváděl a nechal to až na případné odvolání...bude-li jaké.

Máte nějaké návrhy? Je to moje první zkušenost s úřadem a tak se učím. Děkuji.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #9 kdy: 15 Března 2017, 07:04:41 »

Navrhnout desítky svědků není problém, ředitele, učitelku, školníka, svačinářku, uklízečku, popeláře, kteří zrovna vyváželi popelnice, důchodce, který venčil psa... ale samozřejmě smysluplně. Čím víc jich bude, tím méně je budou chtít vyslýchat - je to práce a té se paraziti štítí. Raději to shodí ze stolu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #10 kdy: 15 Března 2017, 09:07:08 »

Pošlete jim PODEPSANÉ udání, že parkovala manželka.
Do roka nezahájili řízení, takže prekluze.
IP zaznamenána

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #11 kdy: 17 Března 2017, 03:50:13 »

Děkuji za radu, ale asi to již nepůjde. Jednak jsem v té době neměl manželku a pak jsem již udal sám sebe.
Ale i tak děkuji, že jste mi odpověděl.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #12 kdy: 17 Března 2017, 08:59:53 »

Pokud jste to nepodepsal, tak to nelze považovat za platné.

Zjevně vám nedocházejí všechny souvislosti. Zkuste zapřemýšlet znovu :-)
Můžete prakticky udat kohokoli, třeba rodiče.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #13 kdy: 27 Března 2017, 10:42:13 »

Jestli tomu spravne rozumim, tak prikazem zahajili rizeni v rocni lhute, ne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #14 kdy: 27 Března 2017, 10:44:13 »

Jestli tomu spravne rozumim, tak prikazem zahajili rizeni v rocni lhute, ne?

ale příkazem někomu jinému.
IP zaznamenána