30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Parkování na chodníku  (Přečteno 14066 krát)

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #15 kdy: 28 Března 2017, 02:53:18 »

Vážený kolego "opas"i, pečlivě jsem zvážil Váš návrh ohledně podepsaného udání řidiče. Věřím, že by to téměř jistě vyřešilo stávající problém, ale právě s ohledem na další perspektivu mých budoucích přestupků, které se zavedením modrých zón, zvýšené agresivity MP, špehovacích ELTODO aut a snahy o výběr výpalného za každou cenu, značně omezuje možnosti mého podnikání.
V praxi se totiž každá návštěva školy odehrává tak, že někde musím zastavit, dojít se do té školy domluvit kde se má ta přednáška konat a kde mám řešit naložení a vyložení potřebného vybavení. To je právě těch kritických cca 20-30 minut. Vzhledem k tomu, že většinou přijíždím ke škole v době kolem 7:30, tak tam nějaký MP stojí a dá se mu situace vysvětlit, což ku podivu, zatím funguje. Bohužel při odpoledních přednáškách není komu co vysvětlovat.

Do toho boje s úřadem jsem se pustil zcela záměrně. Mohl jsem si koupit klid za 300,-, nebo nahlásit Helmuta, či použít jiný úhybný manévr. Nicméně chci se obhájit tím, že se nejedná o parkování na chodníku, ale o zastavení na nezbytně dlouhou dobu k vyložení nákladu a to na místě určeném pracovníkem školy.

Je mi jasné, že vzhledem k mému nedokonalému právnímu vědomí tu záležitost asi projedu, ale přesto z "Vyššího principu mravního", se o to chci alespoň pokusit.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #16 kdy: 28 Března 2017, 03:45:12 »

Pokud chcete bojovat a obhajovat údajný přestupek jako neexistující, tedy zastavení po dobu nezbytnout pro naložení či vyložení nákladu srv. § 2 písm. o) ZPPK, beze svědků se neobejdete. Jak již bylo konstatováno, čím více, tíme lépe, ale smysluplně. Na staff školy v tomto momentně nemůžete brát zbytečné ohledy, oni si Vás objednali a zajistili Vám podmínky pro práci takové, jaké zajistili a nyní je na nich, aby Vás podrželi nad vodou.
Mělo by to mít na úřad i výchovný účinek, pokud se to bude opakovat 3x, počtvrté už Vás obesílat nebudou a rovnou to smetou se stolu.
Co je Vám přesně kladeno za vinu? Pokud je to parkování na chodníku, zjistěte si z posportu komunikací, zda je to opravdu chodník. Pasport vede TSK a zdá se, že informace podávají bez obstrukcí a na úvod stačí telefonická domluva. Před ÚJ si prostudujte http://road-fens.cz/, zejéna FSM 8.1, 8.2 a 10.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #17 kdy: 28 Března 2017, 07:26:39 »

...
Do toho boje s úřadem jsem se pustil zcela záměrně. Mohl jsem si koupit klid za 300,-, nebo nahlásit Helmuta, či použít jiný úhybný manévr. Nicméně chci se obhájit tím, že se nejedná o parkování na chodníku, ale o zastavení na nezbytně dlouhou dobu k vyložení nákladu a to na místě určeném pracovníkem školy...

Pokud takhle stáváte často, je to jistě pragmatický přístup, rozhodnutím ve váš prospěch budete mít v kapse papír, kterým pak bude moci mávat v dalším obdobném případě. Proto jsem vám v 15 Březen 2017, 07:04:41 navrhoval nebrat ohledy na zaměstnance školy, enzym, jak je vidět, tento názor sdílí také.
Jenom zdůrazním dosti podstatnou informaci, protože asi nemáte ty zkušenosti a (možná) stále naivně věříte ve slušnost a spravedlnost: máte co dočinění s ultrazmrdy, kteří se neštítí ničeho. Nepodceňte svědky a kromě zaměstnanců školy je vhodné navrhnout i jednoho či dva přátele, kteří tam tenkrát přijeli vozem s vámi, aby vám pomohli s vyložením nákladu, ...
...protože se jedná o vybavení o váze cca 80 kg, tak jsem to ve svých, téměř 60ti letech uvítal...

Určitě tam s vámi někdo takový přijel, máte přece problémy se srdcem a bolavá záda...
IP zaznamenána

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #18 kdy: 30 Března 2017, 13:11:57 »


Co je Vám přesně kladeno za vinu? Pokud je to parkování na chodníku, zjistěte si z posportu komunikací, zda je to opravdu chodník. Pasport vede TSK

Přesně je mi kladeno za vinu, že dne toho a toho jsem v tolik hodin na jisté adrese jednal při řízení motorového vozidla RZ... v rozporu s povinnostmi uloženými mi zákonem, když jsem vjel na chodník určený pro chodce, kde po té vozidlo zastavil a nechal stát, čímž jsem neoprávněně použil chodník bez zákonem dovolených důvodů.

Výše popsaným jednáním, byť i z nedbalosti jsem porušil povinnosti uložené mi závazně v ust,§ 53 ods. 2 zákonač.361/2000 Sb a naplnil tak skutkovou podstatu přestupku podle ust. §125c odst. 1 písm. k) tohoto zákona.

Za tento přestupek se jmenovanému podle ust. § 125c odst 5 písm. g) citovaného zákona, za použití ust. § 3 a 50 odst. 3 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů

v příkazním řízení ukládá pokuta...

---------------------------------------------------------------------------------

Na dotaz na TSK mi přišla tato odpověď:

Na základě Vaše dotazu jsme prověřili plochu a sdělujeme, že stavba na pozemku ani pozemek není ve správě TSK.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #19 kdy: 30 Března 2017, 13:32:43 »

TSK nemusí mít pozemek ve správě. Pokud je to u školy, může to být města. Majitel se dá zjistit z katastru. Pokud je to fakt u školy, tak by měl existovat nějaký projet na stavbu školy s plánkem. A tam by měli být plochy popsaně. Stavební úřad, nebo odbor správy majetku místně příslušného obecního/městského úřadu by měl něco takového mít. A úředním papírem se vždy lépe argumentuje než domněnkou městapáčka....
IP zaznamenána

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #20 kdy: 23 Května 2017, 00:46:59 »

Tak tady máme pokračování mé kauzy a začínám z toho být trochu jelen.

Takže, jak jsem psal výše, dostavil jsem se na předvolání dne 5.4. 2017. Protože však oprávněná předvolávající osoba byla nemocná, tak se mě ujala švitořící, asi padesátiletá náhradnice a chlácholivým hlasem mi nabídla možnost, že zaplatím-li  ihned Kč 100,-, tak bude problém vyřešen a řízení ukončeno. (Již ze samotných výší pokut jsem zmaten. Nejdříve za 300,-, pak za 1500,-, nyní za 100,-, to je jak na tureckým trhu). Když jsem jí oznámil, že nemám v úmyslu se jakkoliv dobrovolně vykoupit z přestupku, který je mi kladen za vinu a že se chci naopak seznámit s mechanismem vyšetřování pro budoucí případy, došlo k proměně ze švitorky ve strohou úřednici.

Sepsali jsme tedy protokol o ústním jednání o přestupku. V otázce svědků jsem, zdá se, pochybil, neboť na její výzvu jsem nebyl schopen dodat jména, adresy a datumy narození, které po mě požadovala. Nicméně jsem předložil emailovou korespondenci se školou, ze které jednoznačně vyplývá, že jsem byl na 12:30 do školy opravdu pozván na přednášku.
V závěru protokolu o ústním jednání pak stojí:

Vzhledem ke skutečnosti, že obviněný navrhl doplnění provedených důkazů, či provedení nových důkazů, bylo dokazování ukončeno.Konstatuje se, že provedeným dokazováním byl zjištěn skutkový stav věcí, o němž nejsou důvodné pochybnosti, a to v rozsahu nezbytném pro rozhodnutí. Obviněný se při ústním jednání seznámil s podklady pro rozhodnutí.

Současně bylo ústní jednání v HH:MM ukončeno za účelem úvahy správního orgánu a přípravy rozhodnutí ve věci.

Po vydání rozhodnutí ve věci, které bude tvořit samostatnou součást spisové dokumentace, bude jeho písemné vyhotovení oznámeno doručením na shora uvedenou adresu obviněného.


Tak jsem čekal na rozhodnutí, ale dnes mi dorazilo opět předvolání k ústnímu jednání o přestupku. Když porovnám to první i toto druhé předvolání, tak jsou téměř identické. Čili jestli tomu dobře rozumím, tak opět pojedu na magistrát, abych zopakoval to co jsem již jednou vypovídal. Působí to na mě dojmem, že ta původní úřednice vůbec nezaregistrovala, že po dobu její nemoci mě lustrovala její kolegyně.

Mám v úmyslu se tam zase vypravit, protože mě fakt zajímá, jestli se bude projednávat něco nového, či jestli mají jen bordel ve spisech.

Za případné názory vám budu velmi vděčný.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #21 kdy: 23 Května 2017, 05:53:41 »

Tak tady máme pokračování mé kauzy a začínám z toho být trochu jelen.

Takže, jak jsem psal výše, dostavil jsem se na předvolání dne 5.4. 2017. Protože však oprávněná předvolávající osoba byla nemocná, tak se mě ujala švitořící, asi padesátiletá náhradnice a chlácholivým hlasem mi nabídla možnost, že zaplatím-li  ihned Kč 100,-, tak bude problém vyřešen a řízení ukončeno. (Již ze samotných výší pokut jsem zmaten. Nejdříve za 300,-, pak za 1500,-, nyní za 100,-, to je jak na tureckým trhu). Když jsem jí oznámil, že nemám v úmyslu se jakkoliv dobrovolně vykoupit z přestupku, který je mi kladen za vinu a že se chci naopak seznámit s mechanismem vyšetřování pro budoucí případy, došlo k proměně ze švitorky ve strohou úřednici.

Sepsali jsme tedy protokol o ústním jednání o přestupku. V otázce svědků jsem, zdá se, pochybil, neboť na její výzvu jsem nebyl schopen dodat jména, adresy a datumy narození, které po mě požadovala. Nicméně jsem předložil emailovou korespondenci se školou, ze které jednoznačně vyplývá, že jsem byl na 12:30 do školy opravdu pozván na přednášku.
V závěru protokolu o ústním jednání pak stojí:

Vzhledem ke skutečnosti, že obviněný navrhl doplnění provedených důkazů, či provedení nových důkazů, bylo dokazování ukončeno.Konstatuje se, že provedeným dokazováním byl zjištěn skutkový stav věcí, o němž nejsou důvodné pochybnosti, a to v rozsahu nezbytném pro rozhodnutí. Obviněný se při ústním jednání seznámil s podklady pro rozhodnutí.

Současně bylo ústní jednání v HH:MM ukončeno za účelem úvahy správního orgánu a přípravy rozhodnutí ve věci.

Po vydání rozhodnutí ve věci, které bude tvořit samostatnou součást spisové dokumentace, bude jeho písemné vyhotovení oznámeno doručením na shora uvedenou adresu obviněného.


Tak jsem čekal na rozhodnutí, ale dnes mi dorazilo opět předvolání k ústnímu jednání o přestupku. Když porovnám to první i toto druhé předvolání, tak jsou téměř identické. Čili jestli tomu dobře rozumím, tak opět pojedu na magistrát, abych zopakoval to co jsem již jednou vypovídal. Působí to na mě dojmem, že ta původní úřednice vůbec nezaregistrovala, že po dobu její nemoci mě lustrovala její kolegyně.

Mám v úmyslu se tam zase vypravit, protože mě fakt zajímá, jestli se bude projednávat něco nového, či jestli mají jen bordel ve spisech.

Za případné názory vám budu velmi vděčný.

Příště babě řekněte, že chcete kompletní kopii spisu a lhůtu pro vyjádření. Pak jí ty svědky můžete poslat klidně později.
IP zaznamenána

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #22 kdy: 23 Května 2017, 10:18:00 »

"Vzhledem ke skutečnosti, že obviněný navrhl doplnění provedených důkazů, či provedení nových důkazů, bylo dokazování ukončeno.Konstatuje se, že provedeným dokazováním byl zjištěn skutkový stav věcí, o němž nejsou důvodné pochybnosti, a to v rozsahu nezbytném pro rozhodnutí"

Tohle je perla. Na dalším jednání trvejte na provedení svědeckých výpovědí, svědky identifikujte klidně jako "školník školy XY" apod. Pokud bude úřednice trvat na přesné identifikaci svědků, sdělte jí, že potřebné dodáte ve lhůtě (třeba 2 týdny).

Pokud si nebudete něčím jistý, nevyjadřujte se s tím, že s vyjádříte písemně po prostudování spisu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #23 kdy: 23 Května 2017, 11:27:13 »

Protože však oprávněná předvolávající osoba byla nemocná, tak se mě ujala švitořící, asi padesátiletá náhradnice

Máte kopii spisu? Je tam náhradnice psaná jako oprávněná úřední osoba?

Jestli chcete na druhé jednání jít tak bych tam chtěl kopii spisu.. pak jim vynadal že tam musíte neustále chodit.. pak si vyžádal čas na vyjádření k podkladům.. a tím by to mohlo skončit.
IP zaznamenána

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #24 kdy: 06 Června 2017, 21:45:51 »



... Je tam náhradnice psaná jako oprávněná úřední osoba?



Tak mě tak napadlo, jestli mám nějaké právo po té úřednici požadovat aby se mi legitimovala. Osobně jí neznám a že má někdo na dveřích nějakou cedulku... co já vím, s kým vlastně mluvím.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #25 kdy: 06 Června 2017, 22:04:12 »

Emanuel: samozřejmě, máte právo požadovat po úřednici, aby se legitimovala. Už jsem použil několikrát a nikdy s tím nebyl problém (žádám vždy recipročně v okamžiku, kdy úředník požádá o můj OP).
IP zaznamenána

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #26 kdy: 08 Června 2017, 10:04:54 »

Tak se odehrálo poslední dějství.

Mé námitky, že se, dle mého názoru nejedná o chodník, mi bylo předloženo vyjádření MÚ Praha 12, o tom, že se o chodník jedná a námitka ohledně doby nezbytně nutné k vyložení nákladu byla smetena s tím, že se nevztahuje na chodník, ale na vozovku.

Vzhledem k tomu, že nejsem dost právně vzdělán, s čímž asi orgán počítal, tak jsem přistoupil na jejich návrh přiznání a zaplacení pokuty Kč 100,-. Nepochybuji o tom, že střelci by to táhli dál, ale čas, který jsem tomu dosud věnoval a perspektiva ztráty dalšího mě uvrhla mezi ovce.

Na otázku jak mám tedy výhledově problém řešit, se mi dostalo kvalifikované odpovědi, že se mám se strážníky domluvit ;D.

Takže všem přátelům, kteří se mnou zde ztráceli čas, děkuji za příspěvky.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #27 kdy: 08 Června 2017, 15:20:57 »

Sice s křížkem po funuse, nešlo by uplatnit § 52, odst.7 ?
IP zaznamenána