30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Parkování na chodníku - Praha  (Přečteno 6255 krát)

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:[LOST]Parkování na chodníku - Praha
« Odpověď #15 kdy: 13 Dubna 2016, 09:58:11 »

Takže tímto ses dostal na seznam platících, mě už se ani neobtěžujou cokoliv posílat  ;)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:[LOST]Parkování na chodníku - Praha
« Odpověď #16 kdy: 13 Dubna 2016, 10:16:29 »

Bohužel je to spíš nejasné, takže jsem na to ve finále hodil bobek a odpustek jim halt poslal.
O to víc si budu brousit zuby na další případy, kdy bude situaci k boji příznivější.
Silně pochybuji o tom, že budeš mít lepší příležitost, obvykle je na tom SO lépe, než v tomto případě. Zde jsi se mohl dokonale procvičit v argumentaci. Pokud čekáš na něco ještě méně nejasného, taxe se nedočkáš, SO ani nezahájí řízení a oznámení od opicajtů hodí do koše - pokud to nebude Brno.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:[LOST]Parkování na chodníku - Praha
« Odpověď #17 kdy: 13 Dubna 2016, 10:35:15 »

@Plikous: Jak jsem již psal výše, z minulosti tam bohužel už firma stejně pravděpodobně je. Nezbývá než se snažit to v budoucnu zvrátit.

@enzym: Dva takové už jsem měl a rozstřeloval, očekávám do budoucna další - typicky parkování na zákazu zastavení/stání, kdy je tam akorát svislá značka a "lze ji nevidět".
Bohužel tohle a nebo parkování v Karlíně kolem přechodů je těžký oříšek.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:[LOST]Parkování na chodníku - Praha
« Odpověď #18 kdy: 13 Dubna 2016, 10:52:17 »

Bohužel tohle a nebo parkování v Karlíně kolem přechodů je těžký oříšek.
S tím rozdílem, že parkování kolem přechodů je provozní prasárna, protože §5 (1) h) ZPPK => všichni okolo jedoucí řidiči by měli podstatně více zpomalit, než kdyby 5 m před přechodem nikdo nezavazel ve výhledu. Většina samozřejmě nezpomalí a pak stačí děcko či telefonující/smskující/gamesující pako na (smart)founu, chodec je v nemocnici a řidič známo kde. Zde jste nikoho neomezil, neohrozil, nezacláněl a znaky to má spíše veřejného parkoviště, než chodníku.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[LOST]Parkování na chodníku - Praha
« Odpověď #19 kdy: 13 Dubna 2016, 16:38:23 »

@Plikous: Jak jsem již psal výše, z minulosti tam bohužel už firma stejně pravděpodobně je. Nezbývá než se snažit to v budoucnu zvrátit.

A příště bude zase riziko prohry.. protože je vždycky.. a zase bude lepší jim poslat pár stovek a mít klid.. a tak dále.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:[LOST]Parkování na chodníku - Praha
« Odpověď #20 kdy: 13 Dubna 2016, 23:47:35 »

S tím rozdílem, že parkování kolem přechodů je provozní prasárna, protože §5 (1) h) ZPPK => všichni okolo jedoucí řidiči by měli podstatně více zpomalit, než kdyby 5 m před přechodem nikdo nezavazel ve výhledu. Většina samozřejmě nezpomalí a pak stačí děcko či telefonující/smskující/gamesující pako na (smart)founu, chodec je v nemocnici a řidič známo kde. Zde jste nikoho neomezil, neohrozil, nezacláněl a znaky to má spíše veřejného parkoviště, než chodníku.
Pravda, ale vytržená z kontextu reality. Parkování pod viaduktem prakticky v křižovatce a u kolejí - dvakrát mě tam kvůli takovejm málem smetla tramvaj - se tu také nepranýřovalo.
Ani tohle
, což je z toho ranku o kterém je řeč.
Provozní prasárna je i neponechání dvou volných jízdních pruhů, přesto se tu přes to většina povznášíme a doufáme v selský rozum, ne?
V tamních jednosměrkách (s cyklopruhem v protisměru!) se musí jezdit opatrně furt, když nechce člověk přijít do průseru.

Váš výklad fotky je sice optimistický, ale já si věc přebral tak, jak to vypíchl výše i Behemot - pasport je jasnej, bohužel, přestupek řešen na základě bonzu, takže včetně nějakého "podložení" společenské závažnosti-materiálního aspektu a mě zůstal v ruce tak asi ten sníženej obrubník a červená zámkovka. S takovejma kartama mi přišlo rozumnější to složit.

Ať už si o mě přemoudřele myslí například 2M co chce. Když šlo o body a x stovek za rychlost, tak jsem se správním neváhal a jel kvůli tomu přes půl kraje. Tady je poměr odpustek/správko skoro 10 a případná jeho realizace v době, kdy se mi to fakt nebude hodit. Jestli je tenhle kalkul opravdu tak zavrženíhodný, tak mi to řekněte a já sebekriticky zvážím smazání místního účtu ;)
Vrhat se do všeho s plnou silou? Pyrrhova vítězství prostě někteří (já určitě) nedocení, nezlobte se na mě.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[LOST]Parkování na chodníku - Praha
« Odpověď #21 kdy: 14 Dubna 2016, 14:07:30 »

Ať už si o mě přemoudřele myslí například 2M co chce.

Ale já chápu názor zaplatit tři stovky a mít klid.. Ale usmívám se nad dovětkem že někdy příště.. protože někdy příště budou karty rozdané stejně jako teď.

Vrhat se do všeho s plnou silou? Pyrrhova vítězství prostě někteří (já určitě) nedocení, nezlobte se na mě.

Co plnou silou.. je to Praha.. tam byla slušná šance že to zahodí buď rovnou po ignorování odpustku nebo jakmile narazí na odpor.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:[LOST]Parkování na chodníku - Praha
« Odpověď #22 kdy: 14 Dubna 2016, 15:42:37 »

Pravda, ale vytržená z kontextu reality. Parkování pod viaduktem prakticky v křižovatce a u kolejí - dvakrát mě tam kvůli takovejm málem smetla tramvaj - se tu také nepranýřovalo.
Ani tohle
, což je z toho ranku o kterém je řeč.
Svůj příspěvek jsem nezamýšlet jako moralitu, i když teď zpětně vidím, že tak vyzněla. Běžně hledám argumenty, použitelné protistranou s cílem připravit obranu proti protiútoku. Zde šlo o porovnání "nebezpečnosti" těchto dvou formálních znaků přestupu:
- stání na místě, které vypadá jako veřejné parkoviště, ale může býti chodníkem, v zapadlé uličce, kde občas něco projede, má nulovou  nebezpečnost a téměř nikoho neobtěžuje, anžto chodec vejde do silnice buď před autem, nebo o 5 m dál tam, kde začíná tráva
- stání na místě, kde se snižuje pozorovací úhel pro řidiče vůči chodcům na přechodu již tak neškodné není
Vámi zmíněné "neponechání dvou volných jízdních pruhů" je obtěžující pro projíždějící řidiče, ale to je tak všechno. Jde o souboj stejných váhových kategorií, což pro situaci chodec x auto neplatí.

EDIT/PS: Asi je v tom i kus mé řidičské fobie z chodců náhle se vyskytnuvších na přechodu - viz můj starší příspěvek jako výsledek použití sofistikovanho matematického aparátu - trojčlenky.
Citace
trocha osvěty - jak se teoreticky chovat při jízdě k přechodu. Záleží na tom, jak moc velký je výhled na chodník. Pokud je z pravé přechod kryt vyznačeným parkovištěm až těsně k přechodu, je výhled nulový, chodec je vidět ze vzdálenosti cca 10 m. Z toho vychází maximální rychlost k takovému přechodu 30 km/h. Pokud je výhled na chodník ze vzdálenosti nad 30 m, lze jet 50 km/h, ale s nohou na brzdě. Pokud je výhled 22 m, lze jet 40 km/h s nohou na brzdě.
Považuji za dost unfair vůči ostatním řidičům i chodcům snížení rozhledového úhlu řidiče na přechod, protože v tom případě by měli řidiči své vozy zpomalit na 30km/h - což téměř nikdo samozřejmě nedělá. I tuto "moralitu" nutno posuzovat vždy individuálně - za určitých příznivých poměrů nevadí ani vůz (např. sedan bez ztmavených oken/kabriolet), postavený těsně u přechodu.
« Poslední změna: 14 Dubna 2016, 17:21:45 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:[LOST]Parkování na chodníku - Praha
« Odpověď #23 kdy: 16 Dubna 2016, 12:41:09 »

Ať už si o mě přemoudřele myslí například 2M co chce.

Ale já chápu názor zaplatit tři stovky a mít klid.. Ale usmívám se nad dovětkem že někdy příště.. protože někdy příště budou karty rozdané stejně jako teď.

Vrhat se do všeho s plnou silou? Pyrrhova vítězství prostě někteří (já určitě) nedocení, nezlobte se na mě.

Co plnou silou.. je to Praha.. tam byla slušná šance že to zahodí buď rovnou po ignorování odpustku nebo jakmile narazí na odpor.

Ale já s vámi v jádru souhlasím, bohužel tady to vyšlo tak, že samotné "zlegalizování" stání na daném místě mi užitek nepřinese, protože  kvůli výše uvedeným rizikům se tam s klidem parkovat nedá.
Vyhodil jsem tři stovky (a trochu své hrdosti) teď, proti tomu, abych v blízké budoucnosti investoval více (peněz a/nebo času) v době, kdy budu čerstvým a novopečeným otcem, což má prostě větší důležitost ze všech pohledů :)

@2M: Také si asi v hlavní problematice rozumíme - já zmiňoval Karlín proto, že tam jsou tolerovány horší věci (stání ve dvou řadách, ulice Vítkova - no problem. Že je brzo ráno a ty spěcháš na jednání a za boha by tě nenapadlo, že vedle tebe někdo odstaví dva pekáče tak, že nemůžeš vyjet? Parkování na kriplech, v křižovatkách, na! přechodech - všechno běžná věc.)
Naproti tomu nedodržet tam do písmenka vzdálenost od zebry, ačkoliv v těch přecpaných uličkách se stejně musí jezdit krokem, mi jako zločin nepřijde. Jestli tam někdo poletí rychlejc než okolnosti dovolujou (i 50kmph je tam místy zabijácká rychlost), tak už to nějaký super rozhled u přechodu nevytrhne.


Na druhou stranu přesně jak říkáš - na jiných místech vrchnost takhle nebezpečné parkování legalizuje a udělá z rozhledu na přechod tvůj problém - z mého denního ježdění typicky tady, na googlu je to dokonce i s autem. A to to místo ještě následuje po buzeračním úseku, kde je 30kmph a pravidelně tam pouští děs MP - ergo do kopečku člověk ztrací energii a čas a plno lidí to pak chce dohnat a to přesně v tomhle místě...  :x
IP zaznamenána