30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování u přechodu  (Přečteno 8164 krát)

Ian

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Parkování u přechodu
« kdy: 26 Června 2014, 15:47:33 »

Zdravím všechny.

Mám jenom takový dotaz k odtaženému vozidlu mé drahé maminky. Je lékařka, přijela k ordinaci, nemohla najít místo a tlačil ji čas, tak zaparkovala čumákem tak 2 m před přechodem. Podotýkám, že za sklem měla ceduli s oním obrázkem (caduceem?), razítkem a telefonem. Jedná se o Karlín. Zajímavé je, že odtah nařídila PČR. Přišla standardní výzva k zaplacení od městského úřadu.

Samozřejmě se jí do boje moc nechce a já bych ji nerad tahal někam dál či jí způsobil nějaké problémy na úřadech. Jedná se mi to, jakou naději na nezaplacení pokuty tento případ má. Bohužel odtahu auta si všimla až večer po ordinačních hodinách. (parkování 12:50, 12:55 odtah, 18:45 telefon na PČR) Z toho vyvozuji, že argumentace nebezpečím z prodlení nemá valné šance. Nicméně je ochotná dosvědčit, že po konci ordinace měla odmluvenou návštěvu pacienta a já jsem pro ni musel dojet a odvézt ji tam. Což je vlastně pravda. O výjimce k parkování lékařů vím, do té ale parkování před přechodem nespadá.

Dále jestli by se mělo smysl dohadovat s nimi o vzdálenosti od přechodu. V Karlíně je známá zóna 30 a parkovací místa jsou značena běžně do vzdálenosti mnohem menší, než zákonem daných 5 m. Navíc by mě zajímalo vyjádření k situaci, kdy předpisově před přechodem parkuje dodávka na 50 km/h vs. 2 m s miniautem (poslední Mazda2) v zóně 30. Osobně vidím variantu b) jako mnohem bezpečnější.

Resumé nejspíš stejně bude, že ji tatík havlista a naprostý dodržovač přesvědčí, že vinna byla a že zaplatit 600 teď se ji rozhodně vyplatí (což je nepochybně pravda, ale...).

Předem díky za názory.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u přechodu
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2014, 17:36:56 »

Jeden z prvych hintov - cim zmerali tie 2 metre?

Pokial sa Ti ale nechce explicitne s nimi srat a mas s tym mat za usetrenych 600 este aj problemy v rodine, zvaz to ...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Ian

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u přechodu
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2014, 19:31:01 »

Ale jistě, certifikaci měřidla a zadokumentování měření bych samozřejmě požadoval...
IP zaznamenána

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u přechodu
« Odpověď #3 kdy: 27 Června 2014, 10:26:06 »

Pokud je z fotodokumentace zřejmé, že vzdálenost vozidla od přechodu je polovinou jeho délky (a vozidlo má 4 m), obstrukce s měřidlem je zbytečná a nedůstojná toho, kdo chce úspěšně bojovat s úřady. Lepší je hrát to na poruchu a nepojízdnost vozidla.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u přechodu
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2014, 11:04:56 »

Odhad vzdálenosti z fotografie nenahrazuje měření vzdálenosti. Stejně tak musí policista změřit rychlost vozidla, které jede přes limit, i když je to zjevné (sviští stovkou na úseku, kde všichni ostatní jedou povolenou 50).
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u přechodu
« Odpověď #5 kdy: 27 Června 2014, 11:26:15 »

to ovšem nic neznamená, měření musí být provedeno schváleným zařízením s platnou kalibrací a musí být záznam kdo měření provedl a kdy, odhad z fotky opravdu nestačí
IP zaznamenána