30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: [?] výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany  (Přečteno 31768 krát)

Jack Daniels

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #15 kdy: 01 Dubna 2016, 18:24:45 »

ok. díky moc za pomoc. dám vědět, jak se to bude vyvíjet.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #16 kdy: 25 Dubna 2016, 16:40:21 »

Jak to dopadlo? Aplikují turbomodel nebo poslali Výzvu k vysvětlení?
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #17 kdy: 26 Dubna 2016, 11:03:28 »

BTW, jako přílepek k Výzvě k úhradě určené částky jsem zahlédl u známého tento formulář na teplý bonz řidiče (což naznačuje IMHO turbomodel).
Přijde mi že toho chtějí nějak moc. Podle mě mají nárok pouze na:
  • jméno a příjmení řidiče
  • Narozen - řidič
  • Doručovací adresa řidiče
  • jméno a příjmení provozovatele
  • den vyplnění
  • podpis provozovatele
Proč by někdo měl dávat telefon, email nebo snad podpis řidiče?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #18 kdy: 26 Dubna 2016, 18:12:05 »

CO je jako vysvětlivka těch hvězdiček. Možná to tam dali a napíšou dole drobným písmem, že to nemusí vyplňovat. Kdo vyplní má "bonusové body" :-D
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #19 kdy: 26 Dubna 2016, 18:20:50 »

Podle mě se na to ptají jen proto, aby mohli vyvolávat, jestli nechce někdo dojít zaplatit blok a nechat úřadu vydělat. Mě se ptali pomahači na telefon a mail i když sepisovali domnělý přestupek do správka. Nicméně teď už vím, že odpověď "Registruju se na seznamku nebo sepisujete záznam?" nebyla ta, kterou očekávali. 
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #20 kdy: 27 Dubna 2016, 00:32:26 »

Hvezdicky prave nejsou nikterak vysvetleny
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #21 kdy: 23 Ledna 2018, 16:49:56 »

V Říčanech pirátilo (asi +15 v širém poli za značkou obce) moje auto někdy před dvěma lety. Na žádost o podání vysvětlení jsem s těžkým srdcem udal kamaráda Helmuta a doplnil pár dalších věcí. Oni mu napsali do Helmutova, dopis se jim kupodivu vrátil jako nedoručitelný, načež mi udělili flastr příkazem. Podal jsem odpor s nějakými kecy a už se neozvali (je to asi rok a půl).
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #22 kdy: 15 Dubna 2019, 08:04:32 »

Oživím téma Říčan, probíhá mi tam už asi půl roku jeden Helmut, co byl obeslán a dopisem se přiznal, nedávno znova obeslán na adresu, kde už není k zastižení... No a druhý cca měsíc starý případ, moje auto řídila žena a nestihlo se reagovat do 15ti dnů a čekám jestli budu obeslán ještě k bonzu řidiče nebo zahájí rovnou turbosprdel, má prosím někdo zkušenost, jakou verzi používají? Na konci výpalného mají tedy formulář na bonz, tak spíše předpokládám turbo verzi :( V případě turbosprdele je ještě nějaká možnost jim nedat ani korunu a nestrávit zbytek života učením právnických kliček?
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #23 kdy: 15 Dubna 2019, 11:57:12 »

Říčany používají turbo a nenechají se rozhodit ani odpovědi ve smyslu "řidiče sdělím, ale chci nejdřív poučit".

Těch 15 dnů je lhůta pro výpalné, Helmuta jim tam klidně pošlete, na toho dost možná ještě máte čas.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #24 kdy: 15 Dubna 2019, 12:22:31 »

No a druhý cca měsíc starý případ, moje auto řídila žena a nestihlo se reagovat do 15ti dnů
Řidiče je možné efektivně udat do 60 dnů od chvíle, kdy se orgán o přestupku dozvěděl. Udání řidiče tedy ještě stíháte.
IP zaznamenána

komls

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #25 kdy: 13 Června 2019, 14:46:36 »

Zdravím, někdo aktuální zkušenost s řešením překročení rychlosti v Tehově (spadá pod Říčany)? Asi zbytečně radioaktivní starosta tam chce plošně zavést 40ku po celé obci, na což koupili super drahý úsekový radary - vtipný je, že na nový bezpečný chodníky nemají, ty by jim přinesly jen vícenáklady na údržbu.

Člověku, který si tam takhle v sobotu po 20. frčí předepsaných 50 (tachometrově 55) pošlou liebesbrief i s fotkama a výpalným 900. Jako uznání pro bezpečnost mám, ale tohle je teda sviňárna na entou...Ale vzhledem k tomu, že vyřizují do 14 dnů od zdokumentování, tak se trochu bojím, že to jen tak nevyšumí...
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #26 kdy: 13 Června 2019, 16:19:45 »

Nezáleží na tom, v jaké obci radar fyzicky je. Když to řeší říčany, tak budete jednat s říčany a nějaký starosta Tehova vám může být jedno.

Dosavadní zkušenosti mám takové, že Helmuta obeslali, on se přiznal a zatím 2x promlčeno a třetí promlčení za dveřmi. Jiné taktiky vedly ke sloučení do společného řízení a příkazu. Po odporu zatím ticho (cca 6 měsíců).

Jinak jsem do toho vloňském roce šťoural a radary nekupují okolní obce, ale pronajímá si je město Říčany od soukromé firmy. Tedy Tehov to nejspíš nebude stát nic. Navíc se zdá, že místní PČR přestala této aktivitě fandit a schvalování úseků pro měření se vloni zadrhávalo, takže část radarů vůbec neměří.
IP zaznamenána

komls

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #27 kdy: 14 Června 2019, 10:04:50 »

Nezáleží na tom, v jaké obci radar fyzicky je. Když to řeší říčany, tak budete jednat s říčany a nějaký starosta Tehova vám může být jedno.

Starostu zmiňuji jen jako původce radarů a je mi srdečně jedno, co to je za pána...

Papíry přišly z magistrátu Říčan, proto se ptám na zkušenosti s vyřizováním na tomto úřadě, popř. nejlepší strategii. Díky za info, zkusím pokorného Helmuta...

Jinak doufám, že po vlně hurá nákupů mikrovlnek přijde do módy spíše ŽAVES (žádný velký sraní)...
IP zaznamenána

hulibrk

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #28 kdy: 17 Června 2019, 10:37:07 »

Zdravím, někdo aktuální zkušenost s řešením překročení rychlosti v Tehově (spadá pod Říčany)? Asi zbytečně radioaktivní starosta tam chce plošně zavést 40ku po celé obci, na což koupili super drahý úsekový radary - vtipný je, že na nový bezpečný chodníky nemají, ty by jim přinesly jen vícenáklady na údržbu.

Člověku, který si tam takhle v sobotu po 20. frčí předepsaných 50 (tachometrově 55) pošlou liebesbrief i s fotkama a výpalným 900. Jako uznání pro bezpečnost mám, ale tohle je teda sviňárna na entou...Ale vzhledem k tomu, že vyřizují do 14 dnů od zdokumentování, tak se trochu bojím, že to jen tak nevyšumí...

Bez urážky, ale v Tehově je 40 plošně (resp. zónově, zóna je přes téměř celý intravián) již léta letoucí. Naopak ke cti tehoveckého starosty je třeba přičíst to, že konečně napadlo někoho povolit 70 v uzemí nikoho mezi koncem Tehova a Hačalkou směrem na Světice, kde ještě do minulého týdne bylo třeba jet mezi poli 50, protože to bylo stále v intraviánu obce. Tím rozhodně nepodporuju rozmach úsekových měření v okolí, proti jeho zavedení v Babicích jsem i aktivně bojoval. Ale je třeba podávat přesné informace.
IP zaznamenána

Neuhauer

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #29 kdy: 18 Června 2019, 10:35:53 »

Mne prišla výzva zo Všestar až na SK. Tuším 7 kíl. V októbri 2018. Nereagoval som. Zatiaľ nič. Ale v miestnom plátku som čítal, že Říčany sú zahltené a riešia veci s oneskorením 6+ mesiacov.
« Poslední změna: 18 Června 2019, 10:38:13 od Neuhauer »
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6