30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: [?] výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany  (Přečteno 31910 krát)

Jack Daniels

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« kdy: 31 Března 2016, 10:53:32 »

Zdravím všechny zúčastněné.

Mojí manželce přišel, jakožto provozovatelce vozidla, pozdrav z říčan. Dovolím si předestřít mé myšlenkové pochody a budu moc rád, když se k nim někdo zkušený vyjádří.

Jejímu vozidlu naměřil automatizovaný technický prostředek 69 kmh na 50, ve velmi brzkém ránu - tma, prázdná silnice. Ul. Říčanská (mezi Kolovratskou a Březinovou). Výzva příhodně obsahuje i formulář k napráskání řidiče a složenku. Úřad nám také velmi ochotně zaslal v rámci výzvy foto, na kterém - vzhledem ke tmě - není rozpoznatelné ani to, že auto někdo řídil, natož kdo to opravdu byl. Úřad také již ve výzvě konstatuje, že "k nehodě nedošlo", což jsem schopen vzhledem k 20 let starému autu poznamenanému Pražskými parkovišti případně i rozporovat, pokud by to bylo výhodné.

Jelikož jsem v tom autě tou dobou zcela náhodou seděl, tak vím, že na silnici bylo pusto, prázdno, a tudíž se mi opravdu nechce platit 900,- jako odpustek.   

Varianty, jak je teď vidím já:
(1) nereagovat - patrně nepraktické.
(2) žena napráská mě, já se budu bránit v přestupkovém řízení, neboť není šance, že by mě úřad identifikoval - patrně nevhodné, ale "čisté", chtělo by se mi do toho pouze v případě, že by žena vyměkla
(3) neexistující helmut z číny, japonska, nebo odněkud tak
(4) existující helmut (pro mě dostupná maximálně tak francie, ale tahat do toho kamarády se mi nechce). případně helmut z česka, který mě pověří jednáním plnou mocí.

Nejvíce se kloním k neexistujícímu helmutovi, který bude mít doručovací adresu v čr, přizná se lámanou češtinou, a zmizí. Máte někdo lepší nápad? Předem díky!
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #1 kdy: 31 Března 2016, 11:16:41 »

pokusim se zobecnit sve dosavadni zkusenosti jako odpovedi na predlozene otazky:
(1) pouze odklad, po case prijde pozadavek na podani vysvetleni anebo se urad pokusi o turbo model (k dohledani zde v diskusi)
(2) pokud se ubranis, skonci to sprdeli na zenu
(3) ano, to je cesta - pouzil jsem a stale je to v reseni (cca 8 mesicu je ticho po pesine)
(4) to je asi idealni

neexistujici helmut s dorucovaci adresou a schrankou prinasi nebezpeci v tom, ze urad nemusi nechat po uplynuti lhuty pro vyzvednuti vhodit do schranky - ty se potom k dopisu nedostanes. Nekde je tu myslenka (snad i pouzita) proaktivniho priznani helmuta, ktereho jsi ty sam (zena) po vyzve uradu vyzval k priznani a on se priznal.

K vyseuvedenym resenim bych jeste pridal deathmuta (zesnuleho helmuta) - pouzil jsem ho v jednom dost podobnem pripade, ale jeste nemam reakci uradu - pet mesicu uz ho hledaji ...
IP zaznamenána

Jack Daniels

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #2 kdy: 31 Března 2016, 12:01:31 »

Na deathmuta nemam zaludek. Varianta s vyjadrenim, ze se v danem useku stala nehoda (jako prevence sprdele) je spatna?
« Poslední změna: 31 Března 2016, 12:15:00 od Jack Daniels »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2016, 12:13:42 »

V poslední době je hit virtuální Helmut s reálnou českou doručovací adresou, popřípadě s plnou mocí, pokud úřad nevhazuje do schránky.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #4 kdy: 31 Března 2016, 12:43:55 »

varianta s nehodou je urcite mozna, ale mam pocit ze to i tady uz nekdo zkusil a urad to promptne oznacil za ucelove tvrzeni a pozadoval dukazy. Nevybavuji si jak to (jestli vubec nejak) dopadlo.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #5 kdy: 31 Března 2016, 13:12:52 »

Nejdříve je nutné se zamyslet, kterážto nehoda je obhajitelná jako nesplnění písmena
c) porušení pravidel nemá za následek dopravní nehodu § 125f odst. (2) ZPPK.
Takže pokud uvažujete o aplikaci nehody jako antisprdelního séra, zkuste tu nehodu nějak popsat a zamyslet se nad tím, jaké máte důkazy pro podporu svého tvrzení.
Tvrzení obecné nehody bude dost nenapadnutelně smeteno jako účelové - již odzkoušená cestička, jak se zmiňuje pan pizl.
« Poslední změna: 31 Března 2016, 13:15:37 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Jack Daniels

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #6 kdy: 31 Března 2016, 13:33:10 »

OK, to beru. Jako dukaz nehody bych mohl jedine nafotit omlacene auto, jak jsem psal vyse. Pochopitelne nemam jak dokazat, ze se stala primo na danem miste, nebot jsem tu cihlu padajici z nakladaku prede mnou v soku nezdokumentoval. Muzu se tam pochopitelne vratit, ale to je podle meho asi kravina.
Chapu tedy situaci jako najit si vhodneho Helmuta ze zeme s bezvizovym stykem, zridit mu schranku a zvonek, a pak videt dal, zda se nechat zplnomocnit, nebo jej nechat odjet domu do Vietnamu.
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #7 kdy: 31 Března 2016, 13:38:11 »

Nevím, jaká je praxe v Říčanech, ale vzhledem k tomu, že je to malé město, snažil bych se vyhnout tzv. turbomodelu a udal Helmuta. Aby to nepřeklopili do sprdelu bez výzvy k podání vysvětlení.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #8 kdy: 31 Března 2016, 13:50:09 »

Ad cihla
Pochopitelne nemam jak dokazat, ze se stala primo na danem miste, nebot jsem tu cihlu padajici z nakladaku prede mnou v soku nezdokumentoval.
V tom případě však nehoda není přímým důsledkem rychlosti, ale podle okolností
- z Vaší strany nedodržení bezpečné vzdálenosti,
- ze strany řidiče NV zakázanou přepravou osob v nákladovém prostoru, které navíc hází cihly.
Pokud by cihla padala z výšky 3 m přímo na zem, bude na zemi za 0,8 s, což nelze považovat za bezpečnou vzdálenost. Při rychlosti 70 km/h by to bylo cca 15 m.....
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #9 kdy: 31 Března 2016, 14:01:09 »

... - ze strany řidiče NV zakázanou přepravou osob v nákladovém prostoru, které navíc hází cihly.
Vsechny ex-vojenske V3S v uprave bez sklapeni maji povolenu prepravu osob na korbe ... :-D - sorry, ale musel jsem. Predstava zaskodnika metajiciho cihly z nakladaku mi zpusobila prudke zlepseni nalady :-).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #10 kdy: 31 Března 2016, 14:43:41 »

Nevím, jaká je praxe v Říčanech, ale vzhledem k tomu, že je to malé město, snažil bych se vyhnout tzv. turbomodelu a udal Helmuta. Aby to nepřeklopili do sprdelu bez výzvy k podání vysvětlení.
V rámci průzkumu bojem by bylo naopak vhodné mít čistý (modelový) případ turbomodelu, tj. kompletní ignorace výzvy a v případě zahájení sprdele promptní označení viníka (klidně i s nějakými důkazy) a argumentace pouze nezákonností turbomodelu (ve všech stupních, až po přezkum a soud). Zejména pokud je to nějaká bagatelní věc bez bodů či vysoké sankce.
IP zaznamenána

Jack Daniels

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #11 kdy: 31 Března 2016, 18:11:25 »

enzym: jasně, chápu :-)
hh: na tohle si, jakožto začátečník, příliš nevěřím. pokud by se toho ujal nějaký zdejší matador, pak bych o tom asi byl ochoten po zvážení nějakých pro/proti jít, ale neslibuju to. přece jen, provozovatelem je manželka, a nevím, jak by se na tuhle variantu tvářila, už přesvědčování o výhodnosti Helmuta bylo lehce nepříjemné :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #12 kdy: 31 Března 2016, 18:37:10 »

O Helmuta v zásadě nepřijdete, prostě jen zaignorujete výzvu a čekáte na následující výzvu k podání vysvětlení. Reagoval jsem hlavně na to, že byla vyjádřena obava z toho, že by úřad rozjel turbosprdel, IMHO je to spíš výhra. Když to úřad neudělá, pokračuje původně zamýšlená procesní taktika, třeba Helmut.
IP zaznamenána

Jack Daniels

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #13 kdy: 01 Dubna 2016, 10:13:38 »

ok. takže při následném podání vysvětlení bych práskl helmuta, jak bylo v plánu teď.
podání vysvětlení by mělo jít písemnou formou, nemýlím-li se? nebo budu (manželka) muset do říčan? zas tak blízko to nemám. pokud písemně, pak s tím nemám žádný problém a vidím to jako fajn strategii.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #14 kdy: 01 Dubna 2016, 10:25:57 »

Ano, oni vás sice asi pozvou na nějaký termín osobně, protože PřesZ ani SprŘ nic jako písemné podání vysvětlení explicitně neupravují, ale když jim pošlete písemně nějaké informace a dodáte, že to je vše, co jim k věci chcete/můžete sdělit a je tedy zbytečné se navzájem okrádat o čas osobní návštěvou, tak jsou v zásadě všichni spokojeni. Úřad má informace, ze kterých může vycházet, a když to nikam nepovede, tak aspoň může tvrdit, že činil nezbytné kroky, provozovatel nemusí nikam jezdit a nejde mu dát pořádkovou pokutu, protože by v dané situaci trvání na osobní účasti, kde by si aktéři akorát řekli dobrý den a na shledanou, postrádalo smysl.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6