30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany  (Přečteno 31944 krát)

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #30 kdy: 18 Června 2019, 13:32:11 »

Ricany musia byt hlavne banda jebnutych nacistickych zmrdov, teraz som tade siel asi po roku a ten hlavny tah od D1 smerom na sever je uz okamerovany kompletne cely v useku niekolko km snad, dokonca dali radar do toho pola medzi koncom Rican a Pacov a samozrejme tam znizili rychlost. Este ze uz onedlho pominie dovod preco som tade obcas jazdil...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Neuhauer

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #31 kdy: 18 Června 2019, 13:49:31 »

Áno, je to tak. Říčansko je zamorené ako Pripjať. Síce je to offtopic a nechce sa mi tu fňukať, keď sa tu majú riešiť praktické veci, ale zvlášť výživné to muselo byť v čase, kedy opravovali D1 v úseku Mirošovice-Popovice. Častá tvorba kolón vábila mnohých zvoliť obchádzku tohoto úseku. Takže radary: Mirošovice, Mnichovice, Strančice, Všestary, Světice, Říčany - jednou ranou vás mohli namerať všade, keď ste sa chceli vrátiť na D1 buď pri Popoviciach, alebo v Říčanoch. Jediná výnimka (zatiaľ) sú Všechromy, ale tam osobne si myslím, že to nemajú kam umiestniť vďaka charakteru cesty cez dedinu.
IP zaznamenána

komls

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #32 kdy: 19 Června 2019, 08:07:02 »

Mne prišla výzva zo Všestar až na SK. Tuším 7 kíl. V októbri 2018. Nereagoval som. Zatiaľ nič. Ale v miestnom plátku som čítal, že Říčany sú zahltené a riešia veci s oneskorením 6+ mesiacov.

No tak mi přišla výzva asi za 10 dní i s fotkama z kamer, spolujezdec zakryt dle regulí a to nebylo ani za moc peněz...

Jsem tudy dlouho nejel, takže pro mě novinka...Ale z diskuzí na stránkách města jsem vyrozuměl, že tam ta 40 zas tak dlouho není a zakamerování se teprve rozjíždí první etapou...Takže se omlouvám za informační šum, chtěl jsem případným potenciálním sponzorům ušetřit trochu nervu...
IP zaznamenána

hulibrk

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #33 kdy: 19 Června 2019, 22:16:08 »

Jsem tudy dlouho nejel, takže pro mě novinka...Ale z diskuzí na stránkách města jsem vyrozuměl, že tam ta 40 zas tak dlouho není a zakamerování se teprve rozjíždí první etapou...Takže se omlouvám za informační šum, chtěl jsem případným potenciálním sponzorům ušetřit trochu nervu...

Na říčansku je to těžké. Nicméně k té 40 v Tehově: je ne zcela standardní, že ji mají pod kamerami. Např. v sousedních Všestarech měli léta letoucí 40, ale co mají kamery, tak museli omezení na 40 odstranit. Totéž by se dělo v Babicích, kdyby se kamery instalovaly -- policajti by bývali úsekové měření schválili jen za podmínky, že zmizí rychlostní zóna (Babice jsou též zóna 40). Čemuž jednak ne zcela rozumím a jednak mi už hlava nebere, jak tedy ty kamery zklidní tu dopravu...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #34 kdy: 19 Června 2019, 23:35:43 »

jednoduše
pojede tacho 50, což je v reálu tak 44
čili není důvod nechávat 40
překvapuje mě, že jim do toho schvalující pčr trochu háže vidle
IP zaznamenána

Neuhauer

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #35 kdy: 20 Června 2019, 09:25:21 »

Ono hlavne meraný úsek vo Všestaroch je tak strašne poničený kus vozovky, že výrazne speedovať sa tam dá len na úkor poškodenia vozidla, alebo značného nekomfortu pri jazde. Sa divím, že do toho Všestary vobec šli. Ale očividne, ja sám som príklad, že speedovať sa tam dá. Šiel som tuším 65-3kmh.

Ešte by ma zaujímalo, ako tie radary fungujú. Merajú čas medzi vstupom a výstupom do zóny, z ktorého potom priemernú rýchlosť alebo len čas medzi tými dvoma bielymi čiarami? Často totiž počujem protichodné názory ako jazdiť v "medziúseku" a či sa spomaliť oplatí len medzi dvojčiarami na začiatku a na konci?
« Poslední změna: 20 Června 2019, 09:29:21 od Neuhauer »
IP zaznamenána

hulibrk

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #36 kdy: 20 Června 2019, 21:36:52 »

Ešte by ma zaujímalo, ako tie radary fungujú. Merajú čas medzi vstupom a výstupom do zóny, z ktorého potom priemernú rýchlosť alebo len čas medzi tými dvoma bielymi čiarami? Často totiž počujem protichodné názory ako jazdiť v "medziúseku" a či sa spomaliť oplatí len medzi dvojčiarami na začiatku a na konci?

Není to radar. Je to úsekové měření. Měří se čas vjezdu do zóny a čas výjezdu ze zóny, z čehož se počítá průměrná rychlost. Podle Lagrangeovy věty o střední hodnotě pak platí, že pokud bude vaše průměrná rychlost (vypočtená jako vzdálenost kamer resp. projížděných čar dělená časem) větší než rychlost povolená, musel jste někde v úseku povolenou rychlost překročit. Plus minut nejistota měření, což se schová do "tolerance", která je na říčansku fixně 3 km/h. Z čehož vyplývá, že v měřeném úseku překročit povolenou rychlost de facto můžete (ne de jure, navíc s rizikem, že i v měřeném úseku může za bukem strašit manuální měřič, i to jsem už na říčansku viděl), ale určitou část úseku musíte zase projet kompenzačně pomaleji, abyste nepřekročil ten kýžený průměr.

Dvojčáry jsou ze dvou důvodů. Jednak proto, aby se nedal waypoint objet protisměrem (což na říčansku lze např. ve Struhařově), ale také proto, aby se snímala i zadní značka (motorky, čtyřkolky a jiné podobné stroje by jinak byly nepostižitelné). 
« Poslední změna: 20 Června 2019, 21:43:54 od hulibrk »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #37 kdy: 21 Června 2019, 08:03:15 »

Docela by mě zajímalo jestli už došlo k nějakému průzkumu bojem ve vztahu "materiální aspekt přestupku x překročení rychlosti v úsekovce"...? Přeci jen, ten musí být docela umění prokázat (ano, ano, vím že na takové banality jako důkazní břemeno SO nereflektuje, ale zajímá mě, jestli už to někde někdo zkusil...)
IP zaznamenána

Neuhauer

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #38 kdy: 21 Června 2019, 13:18:03 »

To Hulibrk - ďakujem, toto je cenný koment pre lámy ako som ja. Zdá sa, že som podcenil technickú prípravu a vysvetľoval si celý systém v podstate úplne naopak. To sa teda divím, že mi výzvy nechodia defacto každý deň. Väčšinou v úseku jazdím mierne nadpriemer - povedzme že na 50 jazdím do 60 tacho, ale stane sa mi že aj rýchlejšie. Dokonca sa stáva, že v meranom úseku aj predbieham - slimáka čo na 50 musel 20, takže som zrýchlil dajme tomu na 70 počas krátkeho okamihu pár sekúnd.

Je možné, že na zasielanie výziev do zahraničia zatiaľ rezignujú, resp. nepokračujú vo vymáhaní v prípade, že no reply. Ale toto sa určite zmení v dohľadnej dobe, mám obavu.
IP zaznamenána

SunWuKung

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #39 kdy: 21 Června 2019, 17:52:54 »

Dvojčáry jsou ze dvou důvodů. Jednak proto, aby se nedal waypoint objet protisměrem (což na říčansku lze např. ve Struhařově), ale také proto, aby se snímala i zadní značka (motorky, čtyřkolky a jiné podobné stroje by jinak byly nepostižitelné).

Skutecne je tomu tak? Resp. znate konkretni pripad, kdy z ricanskeho reviru byl obeslan nejaky motorkar, jehoz cvakli zezadu?
IP zaznamenána

hulibrk

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #40 kdy: 24 Června 2019, 21:21:24 »

Dvojčáry jsou ze dvou důvodů. Jednak proto, aby se nedal waypoint objet protisměrem (což na říčansku lze např. ve Struhařově), ale také proto, aby se snímala i zadní značka (motorky, čtyřkolky a jiné podobné stroje by jinak byly nepostižitelné).

Skutecne je tomu tak? Resp. znate konkretni pripad, kdy z ricanskeho reviru byl obeslan nejaky motorkar, jehoz cvakli zezadu?

Příkladem nemohou sloužit. Znám všehovšudy dva motorkáře a oba jezdí na pohodu, nemají pokuty odnikud, tedy ani z říčanska. Nicméně kuloárně (agentura JPP) se ke mně dostala informace, že kdosi dostal pokutu z říčanska na SPZ přívěsného vozíku. Neověřeno, přijde mi to jako nesmysl, ale jak jsem slyšel...
IP zaznamenána

Neuhauer

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #41 kdy: 25 Června 2019, 09:24:28 »

Takže tým odstránením značky 40km/h teda platí 50tka? To by znamenalo, že v podstate zvýšili stávajúci limit o 10km/h a umožnili prejazd vyššou rýchlosťou, aj keď len marginálne. To je potom ako v súlade s tým "skľudňovaním dopravy", čo bol propagandistický dovod zavádzania merania?
IP zaznamenána

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #42 kdy: 27 Června 2019, 00:13:53 »

Ze zmíněných stacionárů mám teď s Říčanama rozjednaná dvě turba (tvořená dvěma haldama sloučených) a ještě mi tam padne něco.
1. je ve stadiu odvolání k KÚ SČK (místní slečna Bc. má talent na kvaliu vedení správka)
2. po odporu.

Každopádně:
- jedou turbo.
- na podání vysvětlení kašlou.
- pouze seznámení s poklady a bez ústního jednání...
- s materiálním aspektem se slušně řečeno nemažou.

bude-li aktivní vývoj, budu referovat.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #43 kdy: 02 Července 2019, 08:51:05 »

Skutecne je tomu tak? Resp. znate konkretni pripad, kdy z ricanskeho reviru byl obeslan nejaky motorkar, jehoz cvakli zezadu?

Tyto "dvojčáry" se začaly objevovat až v poslední době (cca 2 měsíce?). Před tím to byly klasické úsekovky, které fotily jenom zepředu. Takže vzhledem k jejich rychlosti určitě zatím žádný motorkář zatím obeslán nebyl. Ale možná bude, kdo ví.

Ještě hodím jednu myšlenku do pléna. Radary si město pronajímá od soukromé společnosti. Za tímto účelem existuje smlouva zveřejněná v registru smluv. Ve smlouvě je napsáno, že nedílnou součástí smlouvy je asi 7 dodatků a příloh, které ale v registru zveřejněny nejsou (stav cca před rokem). Pokud správně chápu, jak funguje registr smluv, tak taková smlouva je od počátku neplatná. Má tohle nějaký potenciál?
IP zaznamenána

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:výzva - rychlost do 20 kmh v obci, říčany
« Odpověď #44 kdy: 02 Července 2019, 13:22:10 »

Zkuste sem prosím prásknout link do zmíněného rejstříku. Myslím, že by se v té smlouvě mohlo najít něco, co se bude hodit.
IP zaznamenána