30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25  (Přečteno 20713 krát)

Mary

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[WIN] Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« kdy: 22 Února 2016, 10:55:48 »

Zdravím všechny,
Rád bych se zeptal. Ráno kolem deváté hodiny mě zastavila hlídka, nadýchal jsem 0,14 -0,24 a 0,25. Přiznal jsem vypití tří desítek předešlý den v době od 18:00 do 21:00 hodin. Jaké mám vyhlídky?
« Poslední změna: 08 Srpna 2016, 10:01:39 od plikous »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #1 kdy: 22 Února 2016, 11:13:32 »

No tak jsem nevěděl, jestli si mám jako první kopnout do mrtvoly, ... ale jo, kopnu si.

Vyhlídky byste měl řádově lepší, kdybyste se s fízly nebavil. S fízly se nebavíme! A pokud se s nimi někdo baví, tak se předpokládá, že tu hru hraje na nějakém vyšším levelu než I'm too young to die a sleduje tím nějaký relevantní cíl. Co jste sledoval přiznáním se k něčemu, co možná bylo a možná nebylo přestupkem, ale zcela jistě bez toho vašeho přiznání by to nebylo možné prokázat, mi poněkud uniká ...

Další postup je třeba založit na tom, že detektor pralinek nic neprokázal (mez 0,24 překročena v jednom ze 3 měření, naměřené hodnoty se liší o více než 10%), a na tom, že i kdyby něco takového v krvi fakt bylo, tak jste to nemohl předpokládat (vzhledem k množství, době od konzumace atd.) - tj. prokázat absenci zavinění byť ve formě nevědomé nedbalosti.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #2 kdy: 22 Února 2016, 11:37:57 »

Podstatné jsou dvě věci.
Odebrali vám pomahači ŘP. Pokud ano tak jak moc vám ztráta ŘP na nějaký čas vadí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #3 kdy: 22 Února 2016, 11:44:18 »

No tak jsem nevěděl, jestli si mám jako první kopnout do mrtvoly, ... ale jo, kopnu si.
Vyhlídky byste měl řádově lepší, kdybyste se s fízly nebavil. S fízly se nebavíme!

No v tomto případě (zastaven v 9:00 hodin - konzumace 3x10st pivo 18-21hod.)  o nic nejde neb ty piva musely být dávno pryč (70kg vážící muž může za volant již v jednu hodinu v noci). Možná je to rozumnější, neb v případě popírání by mohli chtít ještě krev a ta vzhledem k tomu, že to stoupalo mohla dopadnout hůře.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2016, 12:21:51 »

Jako nechápu, v čem to je "rozumnější" přiznat ten zbytkáč. Jasně, pokud by chlap se standardním metabolismem vypil tolik a tehdy jak to přiznal, měl by odbouráno. Po foukání měla PČR test z pralinkovače, sice pozitivní, ovšem někde na hranici, kterou jejich vlastní metodika stanoví pro použitelnost výsledku toho testu jako důkazu. Neboli takový důkaz osamoceně stojící je prostě slabý (nemá cenu se teď pitvat v detailech té metodiky).

Ovšem když k tomu hraničnímu foukání přidá, že je postaveno najisto, že řidič někdy před jízdou chlastal (k čemuž se sám přiznal), tak bude výstup z "volného hodnocení důkazů" hned jiný. Přičemž pro orgán nebude žádný problém zapojit kreativitu a výpověď řidiče rozebrat na prvočinitele, tj. z prohlášení "vypil jsem 3 desítky včera večer mezi 18 a 21" vydestilovat 3 tvrzení - a) konzumace alkoholu zahájena včera v 18, b) konzumace ukončena včera v 21, c) zkonzumováno množství xy, a ty následně hodnotit tak, že v bodě a) je výpověď spolehlivá, ale v bodě b) a c) už tak úplně ne ...

Případnou krví se to nijak extra nezhorší, navíc nevím o tom, že by existoval nějaký standardizovaný postup PČR tahat na krev každého popírače - IMHO tam berou na žádost řidiče, při ataku hranice 1 promile a pak v případech, kdy je výsledek foukání nějak hodně špatně.

Nicméně k věci ... především tu chybí info o zadržení ŘP (při těchto hodnotách by neměli sbírat). Dále nemá smysl předjímat postup PČR ani úřadu, je třeba počkat na další krok ... je jistá, byť malá šance, že to nechají plavat sami. Stanovit strategii a odhadnout šance půjde teprve až po případném sdělení obvinění a nahlédnutí do spisu.

Optimismus předřečníků nesdílím, pokud bude protivník schopný, tak tahle kauza prohrát rozhodně jde ...
« Poslední změna: 22 Února 2016, 12:34:05 od hh »
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2016, 14:11:23 »

Souhlasim s hh, nadychal jsem podobne hodnoty a blbec jsem vse rekl Pachum.Ted jsem ve spravnim a bojuji o RP. Kdyby jsi potreboval nejake vyjadreni, mohu poslat do SZ.
IP zaznamenána

Mary

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #6 kdy: 22 Února 2016, 14:50:39 »

Děkuji všem za dosavadní příspěvky a komentáře.
Dobrá zpráva je, že řidičák mi zůstal.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #7 kdy: 22 Února 2016, 15:02:01 »

Tak to je důležité. Mimo jiné i proto, že pokud Vám ho nesebrali, pak tedy jste nikoho neohrozil a pak tedy nedošlo k naplnění materiálního aspektu přestupku…
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #8 kdy: 22 Února 2016, 16:14:49 »

Moje doporučení je čekat až (zda vůbec) něco přijde, pak si zajistit spis a plácnout to sem. Do té doby studovat zde :
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2.msg3#msg3
a projít si zde řešené případy zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?action=search;search=alkohol
a hlavně tento :
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6.msg7#msg7

« Poslední změna: 22 Února 2016, 16:19:35 od pk202 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #9 kdy: 22 Února 2016, 16:43:01 »

Jako nechápu, v čem to je "rozumnější" přiznat ten zbytkáč.

V první řadě nepopírám, že nejlepší je pachům nic neříkat.

Ale pro nadýchané hodnoty <0,24 to vidím takto :
Pokud si nejsem na 200% jistý že mám totální nulu a pachové to postaví tak že buď něco "přiznám" nebo pojedeme na krev (často to slyším) je lepší říci něco podobného, protože 0,24-0,24 = NULA, takže to přiznání 3x10 pivo před 12 hodinama stejně nakonec použiji při obhajobě (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6.msg7#msg7). Ovšem pokud budu statečně mlčet, na krvi jsem za 10-15 minut takže odbourám cca 0,025 možná 0,075 takže mi tam nakonec najdou přes 0,1% a papíry putují neodvratně do čistírny....

Samozřejmě je nutné pečlivě tu situaci vyhodnotit a být si zcela jistý svojí nulou, nebo naopak vědom si možného zbytkáče, který může někdy přetrvat docela dlouho např pokud je alkohol po vypití dlouho zadržován v žaludku.

No a vzhledem k tomu, že v tomto případě dokonce alkhol stoupal, tak to podle mně dopadlo úplně perfektně a vydundat si krev by byla toální zkáza. 

Takže já se zbytkáčem, pokud bych opravdu dva dny předem nepil pouze mlíko raději budu "srabácky" z opičkami konverzovat než bych se nechal vzít na krev.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #10 kdy: 22 Února 2016, 16:59:59 »

Případnou krví se to nijak extra nezhorší...

Bohužel se to kurevsky zhorší. Zatím jsem nezaznamenal v žádném ze zdejších materiálů že by nějaké Dragerové měření bylo výrazně vyšší, než vyšla krev. Spíše se dá říci, že to obvykle sedělo. Na krvi jste nejpozději do 30 minut (v 99% případů) neb žijeme v hustě osídlené zemi. Takže při jízdě na krev Vám ubyde cca 0,05 a ještě asi 0,02 (u krve je také nějaký malý odečet) Zatímco z Drageru Vám odečtou 0,24. Navíc krevní zkoušku nikdy nepochybníte, ale drager se dá zpochybnit i když máte na disleji o něco málo více naž 0,24.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #11 kdy: 22 Února 2016, 17:06:14 »

No tak především jsem ještě nezažil ani neslyšel, že by u takto nízkých hodnot z drageru někoho vozili na krev. Já vím, jiný kraj, jiný mrav, ale obecně se benga do té krve moc nehrnou, pro ně je to taky pěkný opruz - zabijou tím spoustu času, budou zevlovat někde v čekárně, navíc dost možná to dopadne negativně, tj. náklady ponese plně jejich chlebodárce, takže za dobu, za kterou mohli nasbírat 10 plusových čárek, naberou jen jednu tučnou mínusovou.

Také při letmém pohledu do § 16(2) z. č. 379/2005 Sb. tam čtu něco jako, že [když to vypadá, že drager funguje - parafrázováno] odborné lékařské vyšetření se neprovede. Ale připouštím, že detailně to nemám nastudované a taky je mi jasné, že v terénu to může probíhat jinak než v zákoně.

Každopádně když už tedy něco takticky přiznat za účelem plausibilního vysvětlení nízké hladiny, tak snad radši jedno nealko před hodinou a půl než N > 1 plnotučných kousků večer. Nebo onen pověstný teplý chleba, jablečný mošt, ústní vodu ...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #12 kdy: 22 Února 2016, 17:12:34 »

Bohužel se to kurevsky zhorší. Zatím jsem nezaznamenal v žádném ze zdejších materiálů že by nějaké Dragerové měření bylo výrazně vyšší, než vyšla krev. Spíše se dá říci, že to obvykle sedělo. Na krvi jste nejpozději do 30 minut (v 99% případů) neb žijeme v hustě osídlené zemi. Takže při jízdě na krev Vám ubyde cca 0,05 a ještě asi 0,02 (u krve je také nějaký malý odečet) Zatímco z Drageru Vám odečtou 0,24. Navíc krevní zkoušku nikdy nepochybníte, ale drager se dá zpochybnit i když máte na disleji o něco málo více naž 0,24.
YMMV. Já tedy když chlastám, tak neřídím, ale v rámci kontrolní kontroly když mám čas a náladu, tak pralinkovač odmítnu a provádím průzkum bojem bez rizika. Dosavadní statistika je - 7 zastavení, z toho 4x mě nechali jet (bez dýchání a bez krve, zjevně pochopili, jakou hru hraju) a 3x to tedy dohráli, přičemž mezi zastavením a penetrací žíly uběhlo 120 (Praha), 185 (Pelhřimov), resp. 145 (Jevíčko) minut. Těch 30 minut by nedala pomalu ani záchranka ...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #13 kdy: 22 Února 2016, 17:45:04 »

Já tedy když chlastám, tak neřídím, ale v rámci kontrolní kontroly když mám čas a náladu....

Promiň, že Ti to neuvěřím a hlavně doufám že na to nenaletí někdo kdo bude v tu dobu "potřebnej"..
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,14 - 0,24 a 0,25
« Odpověď #14 kdy: 23 Února 2016, 10:01:32 »

I na krvi ti lékař do nějakých malých hodnot (tuším do 0,2 nebo 0,19?) napsal jako výsledek čistá 0. Takže nic jako 0,1 v papírech z krve nebude. Fyziologická hladina platí nejen pro detektor pralinek...
IP zaznamenána