30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti úsekovka, výzva  (Přečteno 28305 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
[?] Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« kdy: 17 Února 2016, 22:32:44 »

Ahoj všem,

v dlouhodobě zapůjčeném voze mi byla naměřeno údajné překročení rychlosti úsekovým měřením. Provozovateli přišla výzva k uhrazení. Anonymizoval jsem i rychlost aby podle ní nebyl případ dohledatelný, ale je to § 125c / 1f) 4. Střední překročení rychlosti - v obci do 20 km. Čas také anonymizovaný ze stejného důvodu, ale stalo se za tmy.

Teď mé otázky:
1. někdo zkušenosti s Plzní? Budou to dál řešit při neuhrazení? Celkově jaký navrhujete další postup.
2. Lze mě nějak zplnomocnit k tomuto případu, aby s tím provozovatel měl co nejmíň starostí?

Díky
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2016, 22:40:15 »

klasický model... záleží jestli chcete zaplatit a mít pokoj, nebo se pouštět do boje a nevzdat se jen tak... ;)
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2016, 22:50:27 »

Díky za přehledný diagram. Myslel jsem, že pokoj má spíš ten kdo neplatí :D Ale dobře. Dělají v Plzni turbomodel? Je lepší v tomto případě nechat to spadnout do sprdele, nebo mě má provozovatel naprášit?
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2016, 22:55:03 »

jak to stíhaj v plzni netušim... ale tohle je teprve žádost o odpustek, takže dle mého neplatit... úřad pak nejprve vyzve provozovatele v určení řidiče - to můžete být klidně Vy - pak by běželo klasické SŘ, nebo Vás nenapráší a pak teprve nastane SPRDEL.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2016, 23:39:47 »

A co z toho je lepší? Jaká je šance se z toho dostat bez placení? :) Lze už v tuto chvíli požádat o spis?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2016, 23:48:15 »

Nastudujte si zde variantu Helmut. V principu se jedná se napráskání cizince, který přijme poštu a potvrdí přestupek a potom se již odmlčí. Tím vyviní provozovatele, který splnil, co se žádalo. Je zde pár spousta variant (fiktivní, EU, exotika, sro., zahraniční společnost, Helmut bydlící v ČR ....)  a vše záleží na Vaší volbě.   
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #6 kdy: 18 Února 2016, 00:19:39 »

Super. Má tady na fóru někdo ověřenou Helmutovu schránku? Ještě se můžu podívat u nás po obci po nějakých. Je tu spoustu opuštěných domů, nějaký by snad mohl mít schránku :D

EDIT: kdy je ten správný čas k napráskání? Myslím, že doručeno bylo fikcí, ale teď nevím přesně kdy. Zjistím.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #7 kdy: 18 Února 2016, 10:51:51 »

Většinou je snaha se na SprDel nedostat. Ideální je zahájit řízení o přestupku z řidičem, který je nevymahatelný. Ať už Helmut nebo jemu pdoobní. Pokud úřad zahájí přestupek neměl by mít šanci se vrátit a zahájit SprDel s provozovatelem. Bohužel u našich úřadů ani toto není jisté.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #8 kdy: 18 Února 2016, 14:31:29 »

Pokud úřad zahájí přestupek, tak se samozřejmě může ke sprdeli vrátit, pokud řízení o přestupku zastaví z důvodu, že obviněnému nebylo spáchání skutku dokázáno (tj. zastavení podle § 76(1)c PřesZ). Pokud přestupkové řízení skončí z jakéhokoliv jiného důvodu (nešlo o přestupek, obviněný zemřel, stal se poslancem, je stíhán pro vraždu a nemá smysl řešit přestupek ...) tak teprve se úřad dostane do procesní situace, kdy ten skutek nemůže stíhat.

Taktika tedy je nejdřív úřad přimět přestupkové řízení zahájit (nebo mu aspoň dodat dostatek podkladů, aby v případě, že to rovnou odloží, se toto odložení dalo rozporovat jako nezákonné) a pak když ho zahájí, tak ho co nejdéle udržovat při životě (nejlépe až do prekluze), nebo zařídit, aby bylo zastaveno z jakéhokoliv jiného důvodu než § 76(1)c. Případně aby to odnesl někdo, komu to nevadí (neexistující/mrtvý Helmut, místní bezdomovec, Standa Huml, migrant ze Sýrie na cestě k Frau Merkel ...).
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #9 kdy: 18 Února 2016, 14:43:11 »

Mám připraveného jednoho helmuta, co je už na pravdě boží, neboť zahynul tragicky při nehodě. Počítám, že tak v pondělí ho napráskám mú DKnL . Má i adresu v Čechách a krásné parte.Možná by si mohl zařádit i jinde. Byl by to zajímavý test úřednictva napříč republikou.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #10 kdy: 18 Února 2016, 15:38:48 »

Počítej ale s tím, že úředníci jsou ochotni vyslýchat i příbuzné nebohého řidiče.

EDIT: Oprava pravopisné chyby
« Poslední změna: 19 Února 2016, 15:41:19 od vvvvvv »
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #11 kdy: 19 Února 2016, 13:42:32 »

Muzu poskytnout Helmutovu schranku v Ostrave.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #12 kdy: 23 Února 2016, 11:18:42 »

Tak výzva bude ignorována, budeme čekat zda úřad bude konat dál. Jen provozovatel nechce úřadům práskat (až přijde výzva k určení totožnosti řidiče) fiktivní osobu (helmuta). Chce jim jen říct, že auto jsem měl půjčené já, ale že neví kdo v tu chvíli řídil. Může to vůbec takhle udělat? Můžu to pak já svalit na helmuta? :)

Ještě je ve hře alternativní postup. Ve skutečnosti má na smlouvu auto půjčené firma s.r.o. a ta ho půjčila mně (tak to opravdu je). Nebylo by vzhledem k délce řízení lepší nahlásit, že auto má půjčené ta firma?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #13 kdy: 23 Února 2016, 11:43:38 »

Jeden známý byl v jistém státním podniku na velmi vysoké pozici. Pokud došla taková výzva, tak odpověděli v tomhle smyslu: „Ano, podle našich záznamů vedených pro dané vozidlo jsme zjistili, že ten den měli na služební cestě v užívání tito řidiči: xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx. Vzhledem k tomu, že se na cestě neustále střídali, neni v našich možnostech toto střídání podrobněji zaznamenat v knize jízd, čímž  se omlouváme a více již úřadu nemůžeme vyhovět. Dotčeným řidičům jsme udělili napomenutí a domníváme se, že byli tímto za svou nezodpovědnost již dostatečně potrestáni. Pokud si myslíte, že Vám můžeme být v mezích zákona ještě nějak nápomocni, dejte nám vědět…“

Tím to vždycky skončilo.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #14 kdy: 23 Února 2016, 11:59:59 »

Ano, v predsprdelnich dobach se to takto delalo.
IP zaznamenána