30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti v obci přes 40km/h  (Přečteno 2103 krát)

bubic1

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Překročení rychlosti v obci přes 40km/h
« kdy: 21 Ledna 2021, 16:07:35 »

Zdravím všechny,

Chci se zeptat... Zatím je to jen domněnka, ale myslím že do pár dnů to přijde.

Jel jsem na Strakonické ve směru z Prahy ven okolo Hornbachu a zde měřil poolicajt, schovaný za betonovou zdí. V ten moment jsem se bohužel rozvášnil a chtěl jsem předjet auto, které jelo pomaleji a tak jsem na to šlápl a už to nechával jen dojet. Měl jsem na radaru určitě něco okolo 100 km/h, takže předpokládám že je to překročení rychlost přes 40km/h v obci. Stále nevím kolik jsem jel, ale dejme tomu že takto to přijde. (nikdo mě nezastavil)

Auto je psané na firmu, přijde jako první tedy "Výzva k podání vysvětlení" s tím, že budou chtít od provozovatele aby nahlásil osobu která řídila.

Jak dál?

Četl jsem zde spoustu příspěvků, že lidi využívají helmuta, jak se to používá? Je to možné v tomto případě použít?

Předem děkuji za odpověď.

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci přes 40km/h
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2021, 16:14:51 »

Dokud nic nepřišlo, tak hlavně klid.

Auto je psané na firmu znamená co? Firma jste vy? Nebo jste zaměstnanec?

Nepřijde Výzva k podání vysvětlení, ale Výzva k zaplacení výpalného (určené částky).

Do 60 dnů je možné udat řidiče. Máte nějaký vliv na to, co provozovatel (tedy firma) napíše?
IP zaznamenána

bubic1

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci přes 40km/h
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2021, 16:18:21 »

Jsem zaměstnanec, ale můžu ovlivnit co firma napíše.

Právě jsem si nebyl jistý s tím, jestli když je překročení o tolik, jestli stále přijde výpalné nebo ne...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci přes 40km/h
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2021, 16:33:20 »

Pokud neuděláte nějakou blbost, tak se nic horšího, než peněžní sankce stát nemůže, takže se nemusíte bát.

Pokud byste však blbost udělal a k jednání se přiznal (někde jinde mimo podání vysvětlení), nebo byste šel na ústní jednání, kde by vás identifikovali, tak můžete i přijít o řidičák. Pokud něco přijde, doporučuji to prodiskutovat zde na fóru. Fakt, že provozovatel (firma) je ochotný hrát s vámi je pro vás jedině pozitivní.
« Poslední změna: 21 Ledna 2021, 16:35:59 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

bubic1

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci přes 40km/h
« Odpověď #4 kdy: 21 Ledna 2021, 17:20:51 »

Děkuji za info.

kdyby něco dorazilo, určitě zašlu.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci přes 40km/h
« Odpověď #5 kdy: 21 Ledna 2021, 17:22:31 »

Za překročení o 40+ km/h v obci by Výzva k úhradě určené částky přijít neměla, protože přestupek není možné projednat příkazem na místě. Dá se ale očekávat nějaká prosba o nacionále řidiče, se kterým by to úřad mohl zkusit zkoulet i se zákazem řízení.
IP zaznamenána

bubic1

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci přes 40km/h
« Odpověď #6 kdy: 21 Ledna 2021, 17:26:52 »

A na výzvu reagovat tedy jak, kdyby dorazila?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci přes 40km/h
« Odpověď #7 kdy: 21 Ledna 2021, 17:57:02 »

bubic1> Podle toho, kdy obsílka přijde a podle jejího obsahu. V tuto chvíli je asi zbytečné vymýšlet co by kdyby, možností je více.
IP zaznamenána