30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] predvolani na ustni jednani o prestupku po zruseni rizeni o spravnim deliktu.  (Přečteno 15447 krát)

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil

Já vůbec nevidím žádnou přílohu…
Taky ne, ale podle času postu kolegy vvvvvv a času editace postu s přílohou předpokládám, že byla na doporučení sestřelena ;)
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

omlouvam se, prilohu jsem stahl. zde je lepe anonymizovana. dekuji vvvvvv.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

No, fakticky tam nevidím problém, až na tu podjatost. Co to s tím má společnýho? Tohle jim pošlete jako vaše vyjádření k nezákonnosti celýho postupu. Jestli namítáte podjatost, tak podjatost konkrétní osoby (osob) a proč by konkrétně měly mít nějaký osobní zájem ve věci a proč by měly být vyloučeny z projednávání. To nemá s tímhle jejich postupem nic společnýho.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

tak ono to vsechno vyplyva z toho vyjadreni. a ta podjatost je tam uz jen jako tresnicka na dortu, abych dotycneho urednika popichl. oni na to, ze je to nezakone, stejne bdou muset reagovat ve vyjadreni k podjatosti. nebo se pletu?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

No tak tam jednoznačně napište, že v tom spatřujete podjatost dané úřední osoby. Přihodil bych typickou věc že s ohledem na to, že příjem z pokuty je příjmem úřadu (nicméně s ohledem na zřejmé zneužívání tohoto ustanovení k odírání občanů, možno přihodit pár případů z novin, třeba ten Králův Dvůr nebo D-F článek o Rosicích, je to ve zřejmém rozporu s původním záměrem zákonodárce a právě proto to nelze použít k ospravedlnění postupu tím, že jim to zákon povoluje), tak namítáte podjatost všech úředních osob včetně starosty a tajemníka a požadujete současně přesun celé věci na jiný úřad nejlépe v jiném kraji, na kterém se společně domluvíte nebo tak něco.

Každopádně pokud je to nadepsané podjatost, tak podáváte námitku podjatosti a cokoli je v textu se týká podjatosti. Tu pokud vám zamítnou, tak budou dělat, že k samotému případu jste nic neřekl (a v podstatě neřekl). Pokud to chcete použít k vyjádření se do spisu, tak napište separátní papír ve věci vyjádření do spisu. Maximálně se můžete z jednoho podání odvolat na druhý. Nebo aspoň nadepsat novou hlavičku a další VĚC: XYZ. Takhle to míchat dohromady je hodně blbej nápad. Máte to napsaný i v zákoně, z podání je musí být jasno, kdo ho činí a k čemu ho činí. Když tam napíšte námitka podjatosti, tak to činíte k podjatosti. Se samotným správním řízením to nemá nic společnýho.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

to zni logicky a tedy to rozdělím. děkuji.

jen se zeptám, když obojí podám během jednání, měli by mi to potvrdit nebo nějak zaznamenat, že to bylo podáno?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

Jj. Já to běžně posílám v jedné obálce, ale jako jednotlivé listiny, aby bylo zřejmé, k čemu a co podávám…

Když jim dáte na místě papíry, tak se to zpravidla dá do spisu a do záznamu z jednání napíšou, že jste dodal listiny a požadoval zařazení do spisu.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

prochazim tak ruzna temata a narazil jsem na vas boj na tema osobnich udaji cizich osob na screenu obrazovky a napadlo me, ze soucasti meho spisu je samozrejme informace ohledne vozidla a soucasti teto informace je zaroven i vypis predhoziho majitele s rodnym cislem a tak dale, coz mam samozrejme ofoceno. nedalo by se to take nejak zakomponovat do pribehu?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

Můžete podat podnět na ÚOOÚ a zkusit jim zařídit pokutičku…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

no, priznam, ze me to docela laka. byl byste ochoten poskytnout mi vzor?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

Poslal jsem jim to normálně e-mailem
Citace
Zdravím,

mám zde oznámení na pochybení správního orgánu (Úřad MČ Praha 1, Odbor občansko správních agend, Oddělení správního řízení, oprávněná osoba Zdeněk Tomek).

Žádal jsem si o kopii spisového materiálu k mému řízení, orgán vyhověl, ovšem zaslal mi mj. screenshot z jejich evidence provedený naprosto dilentantním způsobem, kdy jsou na pozadí vidět osobní údaje tří cizích osob, které se mého řízení vůbec netýkají a orgán mi to nemá vůbec co posílat, viz přiložený scan dotyčné listiny. Kvalita není nijak extra, nicméně údaje jsou čitelné. V případě potřeby doplnění dalších údajů mne neváhejte kontaktovat, nejlépe elektronicky.

Žádám o následné zpravení o tom, jak bylo podání vyřízeno buď elektronicky, nebo na doručovací adresu:
Na to mě vyfakovali že prej tam žádný sankcionovatelný pochybení není, takže jsem jim odepsal
Citace
dle mého názoru mohlo dojít minimálně k porušení

(2) Fyzická osoba se jako správce nebo zpracovatel dopustí přestupku tím, že při zpracování osobních údajů

h) nepřijme nebo neprovede opatření pro zajištění bezpečnosti zpracování osobních údajů (§ 13)

a z toho důvody by bylo záhodno provést na úřadu MČ Praha 1 kontrolu povinností osob při zabezpečení osobních údajů dle § 13, když zde máte jasný důkaz, že dost možná zabezpečení není dostatečné, případně u něj osoby chybují.

Sami popisujete podobné případy např. v https://www.uoou.cz/povinnost-zabezpecit-osobni-udaje-zprosteni-odpovednosti/d-1760

Povinnost dle § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. a této povinnosti odpovídající skutková podstata správního deliktu je formulovaná jako odpovědnost za následek. Dojde-li tedy k následku předvídanému v § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. (neoprávněnému přístupu k osobním údajům apod.), což je v této věci nepochybné, znamená to, že se správce osobních údajů dopustil také správního deliktu. Odpovědnost za správní delikt je přitom postavena na objektivní odpovědnosti (tedy bez ohledu na zavinění), přičemž zákon č. 101/2000 Sb. upravuje v § 46 odst. 1 liberační důvod, jehož naplněním se pachatel správního deliktu může odpovědnosti zprostit.

Zde došlo ke obdobnému případu, Podmínky Správce nemohou v žádném případě stanovovat předávání osobních údajů cizím osobám, např. mě jako účastníkovi úplně jiného řízení, ustanovení § 14 jsou tedy v této věci irelevantní, když zřejmě došlo k úniku osobních údajů. Měli byste tedy zahájit šetření zda se toho dopustila přímo fyzická osoba (kterou zde máte i identifikovánu na stříbrném podnose), nebo pochybil Správce, tedy Úřad MČ Praha 1, špatným nastavením podmínek pro předávání kopií spisu po vyžádání dle zákona 106/1999 Sb.

Místo toho zde od stolu prohlašujete, že k pochybení nedošlo aniž byste vůbec provedli kontrolu splnění povinností správce a nadto doporučujete mě jakožto vůbec nezúčastněné osobě abych tuto vaši práci, za kterou i vás platím ze svých daní, suploval za vás já a já vám pak toto opět donesl? Je to snad vaše práce a máte speciální zákonné prostředky, zatímco já se mohu ÚMČ Praha 1 dotázat opět leda tak dle 106/1999 Sb.

Žádám tedy o důkladné přezkoumání této věci.
Následně už poslali glejt, že by teda jako k porušení mohlo dojít a že se teda milostivě uráčí to prošetřit. Pak poslali
Citace
V návaznosti na Váš podnět ze dne 1. června 2015, který jste zaslal Úřadu pro ochranu osobních údajů, sdělujeme, že po jeho prověření bylo zahájeno správní řízení ve věci plnění povinností při zpracování osobních údajů městskou částí Praha 1.
Ze spisového materiálu shromážděného v průběhu správního řízení vyplývá, že městská část Praha 1 při výkonu činnosti odboru občansko-správních agend nezajistila, aby při zaslání snímku obrazovky pořízené dne 9. února 2015 z evidence Úřadu městské části Praha 1 nedošlo ke zpřístupnění osobních údajů 3 subjektů údajů v rozsahu jméno, příjmení a bližší informace o spáchání přestupku, čímž došlo k porušení povinnosti stanovené v § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů.
Příkazem ze dne 15. června 2015, který nabyl právní moci dne 24. června 2015, byla městské části Praha 1 v souladu s § 45 odst. 3 zákona č. 101/2000 Sb. uložena pokuta a dále podle § 79 odst. 5 správního řádu povinnost nahradit náklady řízení.
Toť vše, jen se nenechat odbejt, všichni úředníci jsou líný kurvy, nezáleží, na kterým baráku seděj :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

vyborne. dekuji. ted koukam, ze je tam jen jmeno a rodne cislo. nicmene mam dojem, ze i rodne cislo podleha tomuto zakonu (byt je to nesmyslne, kdyz je trebas v rejstricich osvc atd)
« Poslední změna: 30 Ledna 2016, 18:35:36 od nechapavy »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

Tak tak.

Ten můj případ teď prekludoval (a to za rok nevydali ani jedno rozhodnutí, checht), tak na ně chystám dotaz na vyčíslení nákladů řízení, ať je přejdou móresy. Jen na poštovým za ty všechny žádosti zaplatili asi skoro tisícovku (byť to tam asi nebudou přímo počítat) a plus čas těch onucí, hehe. Pokutičku 2500 už zaplatili. A ještě se do nich pořádně obuju ohledně jejich platů, teď už to z nich hodlám vytřískat. Podaří-li se to zdárně projít bez pokuty, taky do nich můžete kopnout s náklady na řízení :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil

Myšleno nechat si proplatit svoje náklady na řízení?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

Ne, nechat je spočítat, kolik je ta prohra stála.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek