30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu  (Přečteno 17638 krát)

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Zdravím,
rád bych se jako začátečník poradil o postupu s řešením údajného přestupku projetí dočasným zákazem vjezdu. Při výjezdu z ulice mi veřejná bezpečnost dávala přednost a následovalo zastavení. Při zastavení jsem samozřejmě nic nepodepsal, nepodával žádné informace a pouze prudil s dodržováním zákona o polici. Vozidlo je psané na PO, ztotožněn jsem byl já, přičemž vlastním již dlouhou dobu datovou schránku FO. Předvolání k podání vysvětlení doručili poštou a převzal jej stejnojmenný rodinný příslušník (pošta ignoruje datum narození).
Napadají mě následující možnosti postupu:
1. Úplná ignorace, nechat rozhodnout a následně rozporovat neplatné doručení (toto mi nepřipadá nijak stoprocentní a nechce se mi riskovat).
2. Přes datovku odeslat odmítnutí podání vysvětlení a zároveň požádat o zaslání kopie spisu datovkou.
3. Dostavit se k podání vysvětlení, vysvětlení odmítnout a ofotit si spis. Má cenu to případně nějak natahovat omluvenkou?
Osobně se přikláním k možnosti 2, nezanedbal jsem něco?

Díky. :)

MOD: Výborně.
Přesně tohle je důvod, proč je fórum 30kmh.cz na světě:
- v prosinci 2015 se začátečník ptá, jak reagovat na nesmyslné obtěžování slušného člověka státní mocí.
- padne pár rad od znalých.
- v červnu 2016 sem tentýž (ale už ne začátečník) napíše, že úřad to vzdal.
« Poslední změna: 13 Června 2016, 07:36:02 od frantisek »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2015, 20:38:41 »

Oni viděli to projetí zákazové značky nebo to bylo vyjetí z té ulice, do které je zákaz? Byla dočasná značka dobře viditelná a umístěna v souladu s TP65? Stalo se to před dvouletou prekluzí?

Jednička mi přijde asi jako nejlepší řešení
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2015, 20:42:52 »

Neviděli projetí, viděli pouze vyjetí z ulice. Značka byla umístěná pouze na levé straně vedle zábrany, aby se nedalo projíždět v protisměru. Což tuším v souladu není. Nepletu se? A stalo se to v listopadu, takže odpověď je tuším ne.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #3 kdy: 21 Prosince 2015, 20:57:50 »

Pokud se zdá jednička riskantní, vidím nejméně dvě možnosti obrany

1. do ulice jsem vjel dříve než byla značka umístěna
1. do zákazu vjezdu vjel jiný řidič, jeho identita je mi známá, ale nesdělím ji v souladu s LZPS (čl. 37 odst. 1) - tady SprDel nelze
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #4 kdy: 21 Prosince 2015, 21:05:55 »

Díky za rady, zvážím to. Jde mi o to, aby se jim nepodařilo prokázat, že jsem se s písemností mohl seznámit, když ji vyzvedl stejnojmenný rodinný příslušník bydlící na stejné adrese. Kdyby jen zůstal dopis ve schránce, nemám obavy...
Byla tedy značka platná v případě umístění pouze na levém okraji vozovky?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #5 kdy: 21 Prosince 2015, 21:29:48 »

Předpokládám, že byla otočena do protisměru, tedy vyjíždějící řidič ji neviděl a nemohl o ní vědět, dříve než ji minul - v této situaci nemá valný význam její platnost zpochybňovat. Jestli byla umístěna platně je potřeba zkonzultovat s TP65 a použít případně jako podpůrný argument, ale radši bych se tomu vyhnul, aby to nebylo použito proti řidiči.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2015, 21:35:17 »

Osobně bych volil návrh kolegy vvvvvv č.2 kombinovaný s písemným odmítnutím dostavení se k podání vysvětlení.
http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.0

2. do zákazu vjezdu vjel jiný řidič, jeho identita je mi známá, ale nesdělím ji v souladu s LZPS (čl. 37 odst. 1) - tady SprDel nelze

Přestupkem je vjetí do zákazu vjezdu a nikoli napravování protiprávního stavu. Proto to hodili na "jiný přestupek".
Úplně stejné jako když Vás přichytí, jak si jdete vyzvednout chybně zaparkované auto. Také je přestupce neznámý.
« Poslední změna: 21 Prosince 2015, 21:38:47 od kverulant »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #7 kdy: 21 Prosince 2015, 21:40:07 »

Díky oběma, zašlu tedy datovkou žádost o spis, pokud budou rychlí, zjistím, co mají, ještě před podáním vysvětlení. Následně odmítnu účast u podání vysvětlení a současně podám vysvětlení "vím kdo tam vjel, identitu nesdělím." Myslím, že takhle by to mělo být ok, jestli se nepletu...
Edit: Takže už v samotném předvolání prakticky popřeli, že jsem něco spáchal, když píší, že jsem porušil zákon tím, že jsem vyjížděl...
« Poslední změna: 21 Prosince 2015, 21:42:21 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #8 kdy: 21 Prosince 2015, 21:48:02 »

Neposílejte to datovkou, ale klasicky poštou a nebo jim to hoďte na podatelnu. Existenci datovky si nechte pro sebe.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #9 kdy: 21 Prosince 2015, 21:53:38 »

Ok, na podatelnu to mám kousek. Je pravda, že by se jejich nevědomost o mé datovce mohla v budoucnu hodit...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #10 kdy: 15 Ledna 2016, 14:42:59 »

Máme tu pokračovaní. Poprvé na žádost o spis dle InfZ nereagovali, na stížnost již ano a spis byl zaslán. Obsahuje oznámení, úřední záznam (kde je popsáno zejména rozhořčení nad tím, jak nenosím OP a chovám se k policii arogantně), kartu řidiče a záznam z kamery hlídky, kde je samozřejmě viděl pouze vyjetí, jak jsem předpokládal. Chybí tam ovšem to písemné vyjádření k podání vysvětlení. Vidím to tedy na další stížnost, když neví, co je kompletní spisový materiál...

No a následně přišel příkaz, kde pokládají vysvětlení za irelevantní, protože mě viděli, jak jsem vyjížděl, takže podle jejich logiky jsem tam musel i vjet. Také jsem se dozvěděl, že jsem byl "zasRaven hlídkou".
Podávám tedy odpor a uvidíme, jak se to dál vyvine.
« Poslední změna: 08 Února 2016, 18:33:47 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #11 kdy: 12 Června 2016, 12:33:23 »

WIN, řízení zastaveno po ústním jednání. Spis má přes 60 stran, to bych se z anonymizování zbláznil, kdyby někdo chtěl nakouknout, stačí napsat SZ. Vzory všech dokumentů, kterými jsem orgán obšťastnil, poskytnu, jen co rozchodím počítač.

Díky za pomoc. :)
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #12 kdy: 13 Června 2016, 07:10:17 »

Výborně.
Přesně tohle je důvod, proč je fórum 30kmh.cz na světě:
- v prosinci 2015se začátečník ptá, jak reagovat na nesmyslné obtěžování slušného člověka státní mocí.
- padne pár rad od znalých.
- v červnu 2016 sem tentýž (ale už ne začátečník) napíše, že úřad to vzdal.

Pokud alespoň trochu věříte v mou mlčenlivost a máte svou kauzu komplet elektronicky, pošlete mi ji prosím.
Provedu anonymiziaci a vystavím jako vzorový příklad ;)

EDIT: spis mám a jako ukázkový příklad je to dokonalé. Večer anonymizuji a vrhnu to sem.

« Poslední změna: 13 Června 2016, 07:33:15 od frantisek »
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #13 kdy: 15 Června 2016, 21:05:28 »

Jak to vypadá s anonymizovaným spisem? Rád bych se něčemu novému přiučil  :)
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:[WIN] Výzva, magistrát, projetí dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #14 kdy: 16 Června 2016, 11:18:42 »

Mam to okostickovane, ale pada mi prevod do PDF - je toho hodne. Vlozim az najdu vykonnejsi PC.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)