30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] správní delikt za parkování  (Přečteno 11248 krát)

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
[?] správní delikt za parkování
« kdy: 19 Prosince 2015, 19:26:16 »

Dobrý den,
můžu rovnou poprosit o přemístění tohoto tématu do neveřejné sekce?
Mám několik spr. deliktů za parkování, tlačí mě u nich čas, je k tomu dost papírů a asi to nestihnu anonymizovat. Navíc jsou tam např. datumy, které skrývat nechci.
Předem děkuji.
IP zaznamenána

Union

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #1 kdy: 20 Prosince 2015, 19:07:49 »

..a? Nejsi ty jen "z druhé strany barikády?" :-I
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2015, 19:23:12 »

Tak teď tomu nerozumím. Oznámení prispevku přišlo podruhé. Ale v neveřejné sekci už jsme. Ostatně...zpřístupnění této sekce jsem dotyčnému potvrdil, stejně jako všem předchozím žadatelům, i přes SZ. Nic víc v tuto chvíli udělat nemůžu.

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2015, 19:24:27 »

Tak teď tomu nerozumím. Oznámení prispevku přišlo podruhé. Ale v neveřejné sekci už jsme. Ostatně...zpřístupnění této sekce jsem dotyčnému potvrdil, stejně jako všem předchozím žadatelům, i přes SZ. Nic víc v tuto chvíli udělat nemůžu.

Asi je tim mysleno, ze neni jednim znas, ale jednim z nich  ::)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2015, 19:34:22 »

Jo jo, poznámku kolegy Uniona jsem pochopil. Reagoval jsem spíš na chování zakladatele vlákna.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2015, 19:45:47 »

Aaa, už tomu rozumím. Jednou to nahlásil tazatel a jednou Union. Proto ta dvě hlášení. Toho jsem si nevšiml. Takže to tady chvilku nechám takhle viset pro vysvětlení a pak tady po sobě uklidim.
IP zaznamenána

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #6 kdy: 20 Prosince 2015, 20:09:31 »

Zdravím,
Unione, já ne, to bych se přece tak blbě neprozradil 8). Myslel jsem ale, že do tohoto tématu se dostanu jenom já, admin a moderátoři. Po zjištění, že já můžu do jiných vláken a tím pádem se sem může dostat krysa, jsem radši hodně redukoval množství zveřejněných informací.

Chtěl bych místní odborníky poprosit o radu. Magistrát mě coby provozovatele viní ze čtyř parkování na chodníku, všechny případy zjistila Městská. Ze všech čtyř už udělali správní delikt.
Pozn.: nemám žádnou datovou schránku.


1)

09.2013 zjistila MP parkování
03.2014 dle soupisu spisu provedena výzva provozovateli vozidla (asi vhozena do schránky)
10.2015 ve schránce výzva + poučení o 10. dnech
10.2015 vhozen do schránky příkaz k zaplacení 1500+1000 Kč
10.2015 podal jsem odpor bez uvedení důvodu
12.2015 ve schránce výzva + poučení o 10. dnech
12.2015 ve schránce výzva k seznámení s podklady a vyjádření se do 10.dnů
12.2015 jsem se byl podívat do spisu.

Lhůta pro moje vyjádření končí 23.12.2015.
Ve spisu není žádná fotka. Nevím tím pádem, kde přesně auto parkovalo. Podle MP to byla adresa, na které nikdy žádné auto na chodníku nestálo. Myslím, že asi parkovalo na stejném místě, jako v níže uvedeném případu 2)

Mám se jít vyjádřit a např. žádat fotky nebo strážníky MP o upřesnění místa parkování? Anebo je nechat vydat rozhodnutí a to následně napadnout?



----------------------------------------------------


2)

02.2014 zjistila MP parkování
07.2015 dle soupisu spisu provedena výzva provozovateli vozidla (asi vhozena do schránky)
10.2015 ve schránce výzva + poučení o 10. dnech
10.2015 vhozen do schránky příkaz k zaplacení 1500+1000 Kč
10.2015 jsem podal odpor bez uvedení důvodu
12.2015 ve schránce výzva + poučení o 10. dnech
12.2015 ve schránce výzva k seznámení s podklady a vyjádření se do 10.dnů
12.2015 jsem se byl podívat do spisu. Jsou v něm dvě fotky - na jedné auto na místě parkování (je v příloze), na druhé je detail registrační značky, nic víc. Jiná fotka ve spisu nebyla.

Podle mě to auto nikoho neomezilo, kromě strážníků, kteří za to mají peníze, jinak by je taky neomezilo. Stojí vůbec na chodníku?
Chodník se od silnice liší pouze barvou asfaltu (fotky v příloze). Nebyla a není tam žádná zákazová ani jiná značka. Moje auto parkovalo u řady kamenů naskládaných na trávě.
Ve vedlejší ulici je stejné napojení chodníku a silnice, ale tam je zákaz vjezdu mimo zásobování (foto v příloze).

Co teď dělat? Lhůta pro moje vyjádření podle mě končí opět 23.12.2015

----------------------------------------------------


3)

09.2014 zjistila MP parkování
09.2014 po pěti dnech zjistila MP opět  parkování na stejné adrese
01.2015 dle zmínky v příkazu doručena provozovateli výzva
02.2015 dle zmínky v příkazu doručena provozovateli výzva
10.2015 ve schránce výzva + poučení o 10. dnech
10.2015 vhozen do schránky příkaz k zaplacení 2500+1000 Kč
10.2015 podal jsem odpor bez uvedení důvodu


Tato dvě parkování bylo možná ve skutečnosti jedno delší. Uvidím podle fotek ve spisu, jestli se auto hnulo.
Co teď? Požádat je a jít se podívat do spisu?

Má cenu to u správních deliktů nějak natahovat? Dočtu se někde pravdu (ne domněnky) ohledně prekluze, zastavování a spouštění doby?

fotky tady (nejdou zobrazit s vypnutým javascriptem)
http://dgdf.rajce.idnes.cz/nastenka/
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #7 kdy: 20 Prosince 2015, 20:19:02 »

Jednička je po prekluzi.

Doporučuji taky http://30kmh.cz/index.php?topic=818.0 - to by mělo snížit maximální výšku možné pokuty.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #8 kdy: 20 Prosince 2015, 20:24:16 »

Ty tam parkuješ za zákazem vjezdu? Nebo jak to tam je? Můžeš sem dát street view?
IP zaznamenána

Union

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #9 kdy: 20 Prosince 2015, 23:13:21 »

qwer: ok, omlouvám se, moje paranoia..
Stejně se nevyhneme tomu, že i tady si občas počte "škodná" a tak by měl i tady každý tazatel podle toho postupovat.

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #10 kdy: 21 Prosince 2015, 00:12:32 »

Ty tam parkuješ za zákazem vjezdu? Nebo jak to tam je? Můžeš sem dát street view?
Bez lokalizace a prozkoumání dopravního značení není co radit, zvlášť když už je to vše ve sprdeli.

Doporučuji taky http://30kmh.cz/index.php?topic=818.0 - to by mělo snížit maximální výšku možné pokuty.
To lze použít jen u přestupků do 3 měsíců po sobě.

A s tou prekluzí je možné, že dopadá nebo brzy dopadne na více případů.
IP zaznamenána

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #11 kdy: 21 Prosince 2015, 00:14:53 »

Jednička je po prekluzi.

Doporučuji taky http://30kmh.cz/index.php?topic=818.0 - to by mělo snížit maximální výšku možné pokuty.

Po prekluzi? V březnu 2014 mně (podle spisu) vyzvali k zaplacení odpustku nebo udání řidiče. V příkazu jsem se dočetl, že výzvu doručili 8.4.2014. Na tu jsem nereagoval, proto přestupek odložili a rozjeli správní delikt.
Podle mě to není po prekluzi, jestli to chápu správně?

Za odkaz díky, celý jsem to pročetl. Takže z 8500 bych se tím měl dostat na 3500. Ideálně bych ale chtěl skončit na nule.
Taky jsem si až teď přečetl, že jednička není stání na chodníku, ale opačně zaparkovaný auto podélně u chodníku. Nechápu, jak u TTčka poznali, že je obráceně  :)


Ty tam parkuješ za zákazem vjezdu? Nebo jak to tam je? Můžeš sem dát street view?
Neparkuju. Zákaz vjezdu je na jediné fotce (stažena z mapy.cz) a ta je z jiné ulice, cca 100m od místa kde stálo moje auto, všechny ostatní fotky jsou z místa udělení pokuty.
Oni na té jejich ulici díky značce ví, že tam nesmí vjet, ale na té mé ulici žádná značka není. Myslel jsem, že by mně to třeba mohlo pomoct.

Ve streetview jsou fotky z 10/2011, to tam ještě nebyl zákaz vjezdu
http://dgdf.rajce.idnes.cz/nastenka#jinaulic2.jpg

Přesnou adresu se sem bojím dát.



Union: nic se neděje, vypadalo to divně, že jsem strašně spěchal a pak dlouho nic nenapsal
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #12 kdy: 21 Prosince 2015, 13:08:17 »

Po prekluzi? V březnu 2014 mně (podle spisu) vyzvali k zaplacení odpustku nebo udání řidiče. V příkazu jsem se dočetl, že výzvu doručili 8.4.2014. Na tu jsem nereagoval, proto přestupek odložili a rozjeli správní delikt.
Podle mě to není po prekluzi, jestli to chápu správně?
Existuje subjektivní a objektivní lhůta pro projednání správního deliktu.
Úřad musí zahájit řízení do 1 roku od okamžiku, kdy se o správním deliktu dozvěděl, což v případě 1 je max. 60 dní po ignorování výzvy z dubna 2014. Tedy by to překlopení musel provést do 30.6.2015. Zdá se ale, že to bylo až v 10.2015.
http://www.brno-advokati.com/k-subjektivni-lhute-zaniku-odpovednosti-za-spravni-delikt/
IP zaznamenána

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #13 kdy: 21 Prosince 2015, 17:02:02 »

Děkuju. Přečetl jsem odkaz a k tomu spoustu vláken tady. Do středy (lhůtu pro vyjádření mám do 23.12. u obou případů) bych se tam chtěl stavit.

K jedničce jim teda vznesu námitku, že je po prekluzi a nebudu řešit chybějící fotky.
Kdy úřad překlopil na správní delikt? Je to v den, kdy mně fikcí doručil příkaz (26.10.2015)?
Nemůže potom tvrdit, že překlopil dřív?
A co lhůta 1 rok od spáchání přestupku (zjištěn 22.9.2013)? Pokud do jednoho roku nevydali rozhodnutí ani nezahájili správní řízení?


A není dvojka taky po prekluzi? Tak, jak jste tady o tom psal v noci?

Parkování zjištěno 28.2.2014, takže lhůta na projednání přestupku jeden rok.
Výzva provozovateli vozidla 23.7.2015
Příkaz doručen fikcí 26.10.2015
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #14 kdy: 21 Prosince 2015, 18:59:56 »

Nemůže potom tvrdit, že překlopil dřív?
A co lhůta 1 rok od spáchání přestupku (zjištěn 22.9.2013)? Pokud do jednoho roku nevydali rozhodnutí ani nezahájili správní řízení?

A není dvojka taky po prekluzi? Tak, jak jste tady o tom psal v noci?

Parkování zjištěno 28.2.2014, takže lhůta na projednání přestupku jeden rok.
Výzva provozovateli vozidla 23.7.2015
Příkaz doručen fikcí 26.10.2015
Existuje spis a tam by mělo být chronologicky vše. Měnit nebudou, nikdo nemá jistotu, že už ten spis nemáte.
Nechci vynášet kategorické soudy, protože není úplně jasné, co je obsahem, té které listiny. V tom se musíte zorientovat sám podle podnětů, ale je to dost pravděpodobné. Úřady na nějaké termíny nehledí, cílem jsou prachy a ne nějaký korektní postup.   
IP zaznamenána