30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] správní delikt za parkování  (Přečteno 11235 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #15 kdy: 21 Prosince 2015, 19:59:12 »

Tak pozor, řízení je zahájeno okamžikem, kdy je zahájení oznámeno obviněnému. Viz §46 správního řádu.
IP zaznamenána

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #16 kdy: 21 Prosince 2015, 22:24:12 »

opas:
přečetl jsem si § 46(1) a § 47(1)
Na co konkrétně pozor? Jestli se nepletu, tak potvrzujete to, co jsem napsal já: že správní řízení zahájili 26.10.2015 doručením příkazu fikcí.
Předtím jsem od nich dostal jenom výzvu (tzn. tehdy to byl ještě přestupek).
Seznam dokumentů, které jsem obdržel, mám u prvního i druhého případu okopírován ze spisu. Mezi výzvou a příkazem tam nic není.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #17 kdy: 21 Prosince 2015, 22:47:17 »

Reaguju na kverulanta, který odkazuje na spis. Tak jen nadhazuju, že spis právě až tak zásadní není. Tam si papírově mohou zahajovat co chtějí, kdy chtějí. Zásadní je doručení.
IP zaznamenána

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #18 kdy: 30 Ledna 2016, 23:48:21 »

Mám pokračování mých sprdelů. K jedničce jsem se jim vyjádřil a zatím nic, tak to možná nechají být.

V případu č.2 vydali rozhodnutí, dám sem kompletní spis, ale něco z něho ještě nemám a musím pro to zajít na úřad. Rozhodnutí jsem převzal 25.1.2016 a na odvolání mám 15 dnů, takže cca do 8.2.2016.

Dál mně 28.1.2016 vhodila pošta do schránky výzvu k vyzvednutí zásilky, jde o případ č.3 (seznámení a vyjádření). Chtěl bych to převzít desátý den, tzn. 8.2.2016.

Všechny tři moje případy má na starosti jeden úředník.

Pro spis č.2 chci jít teď v pondělí 1.2. a hned ho sem dát. Když mně bude vnucovat tu výzvu k seznámení s případem č.3, tak předpokládám, že mi tím bude doručena a přijdu o 7 dnů, co by ještě ležela na poště?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #19 kdy: 31 Ledna 2016, 17:44:16 »

......  Když mně bude vnucovat tu výzvu k seznámení s případem č.3, tak předpokládám, že mi tím bude doručena a přijdu o 7 dnů, co by ještě ležela na poště?
Nic Vám vnucovat nebude, jednak nemá důvod a druhak neví, že jste si ještě nevyzvedl. Případně stačí říct, že víte, ať si myslí co chce, co víte.
IP zaznamenána

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #20 kdy: 02 Února 2016, 21:49:18 »

V příloze je můj spis. Nevěděl jsem, co všechno anonymizovat...

Před jejich rozhodnutím jsem se vyjádřil ve smyslu, že nestihli přestupek projednat ve lhůtě jednoho roku a odpovědnost za něj tedy zanikla. Nic dalšího jsem tam nepsal. Vycházel jsem z informace na listu Soupis spisu (zkopírován 18.12.2015), kde je u Výzvy provozovateli uvedeno datum 23.7.2015. Nepodíval jsem se já blb na datum na doručence a taky jsem tehdy ještě nevěděl, že úřad dopisuje datum odložení přestupku na papír od MP.
Teď už ten Soupis ve spisu není, dali tam místo něho Obsah spisu.

Můžu v odvolání proti rozhodnutí požadovat to, o co jsem nepožádal předtím? A třeba argumentovat tím, že mě chybou v Soupisu spisu uvedli v omyl?
Chtěl bych od nich vědět, kde přesně je hranice mezi chodníkem a vozovkou, jak ji má řidič rozeznat a aby doložili, kde přesně moje auto stálo, např. fotkou z boční strany.
Předpokládám, že materiální znak asi nemá cenu s magistrátem vůbec řešit.

Moje auto parkovalo u adresy Dědická 23. Fotky ve Street view jsou starší, došlo tam k přeasfaltování a vypada to tam takhle: http://dgdf.rajce.idnes.cz/nastenka/
Jinak to vytahaný bláto není ode mě, takový prasárny nedělám jezdit po trávě.

Ve vedlejší ulici (Kroměřížská číslo osm) je stejná situace, ale tam mají zákaz vjezdu, takže ví, že tam nesmí parkovat. Ve Street view opět stará fotka, zákaz vjezdu tam ještě není. Aktuální foto bych dodal.
« Poslední změna: 13 Dubna 2016, 19:29:32 od qwer »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #21 kdy: 03 Února 2016, 08:54:36 »

Můžu v odvolání proti rozhodnutí požadovat to, o co jsem nepožádal předtím? A třeba argumentovat tím, že mě chybou v Soupisu spisu uvedli v omyl?

I ve fázi odvolání můžete navrhovat nové důkazy.. ale mělo by být zdůvodněné proč nebyly navržené už dřív.

Aby úřad něco udělal nepožadujte.. napište že to udělat měl a jaký problém vznikl když to neudělal.
Třebas že se nezabývali tím jestli to je chodník a tak neprokázali přestupek.
IP zaznamenána

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:správní delikt za parkování
« Odpověď #22 kdy: 20 Února 2016, 19:48:21 »

zdravím pánové a díky za rady,
minulý pondělí jsem podal blanketní odvolání k rozhodnutí v případu č.2. Teď jsem splácal zdůvodnění s použitím textů od jkrause. Přikládám v příloze a prosím o posouzení.
Jelikož mě má ve všech třech mých případech na starosti osoba, kterou školí ve společným kanclu úžasný pán úředník z níže uvedeného vlákna, čekám delší boj.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2157.msg24237#msg24237

Co konkrétně magistrát v tom vlákně porušil zahájením sprdele 19 měsíců po spáchání přestupku? Vždyť oni na to mají u starších přestupků až 2 roky, ne? (jeden rok na odložení přestupku a potom další rok na zahájení sprdele).
« Poslední změna: 13 Dubna 2016, 19:29:58 od qwer »
IP zaznamenána