30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předjetí na zákazu - prosím o radu  (Přečteno 26998 krát)

pepik8

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
[?] Předjetí na zákazu - prosím o radu
« kdy: 10 Prosince 2015, 20:24:50 »

Dobrý den,
ráda bych požádala o radu - na silnici mezi obcemi jsem pár metrů před koncem zákazu předjíždění předjela takové to pomalé "dětské" auto. Byla jsem už druhé auto, které ho předjíždělo, řidič jel cca 35 km/hod.  Při zařazování do pruhu došlo údajně ke škrtnutí o toto auto, které zajelo do škarpy. Necítila jsem žádnou ránu, pokračovala jsem dál v jízdě. Po informaci od dalšího řidiče v další vesnici jsem se na místo vrátila, řidič mezitím zavolal policii. Dnes jsem byla u správního řízení, kde jsem dostala zákaz řízení na půl roku a 7 bodů. Podle rady od jedné bývalé pracovnice správního oddělení bych se měla zkusit odvolat - horší to být nemůže a mohla by vyjít prekluze. Ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti a postup, který by jste doporučili. Na odvolání mám 15 dnů. Ještě pro upřesnění - bylo to už po setmění, bylo dobře vidět téměř půl kilometru přede mě. Že předjíždím pod zákazem jsem nevěděla, značky jsem si nevšimla, opravdu jsem se bála, že někdo přiletí, nebude čekat auto jedoucí 35 a napálí to do nás zezadu, řidič jel opravdu docela zmateně. Je možné něco z toho použít do odvolání? Moc díky za rady :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2015, 23:32:18 »

Škoda že jste to nechala dojít až tak daleko. Kdybyste se začala aktivně bránit dříve byla by větší šance.
Nicméně nikdo vám nemůže poradit dokud si nezajistíte úplnou kopii spisu a nebudeme se na ní moci podívat.
Taky hodně záleží na tom kdy se skutek stal.
IP zaznamenána

pepik8

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2015, 10:53:40 »

Diky za odpoved. Ted uz je mi to jasne, cekala jsem jen pokutu a body, tak jsem to nechtela nejak komplikovat, vubec me nenapadlo, ze bych mohla prijit o ridicak. Stalo se to v listopadu, meni to neco? Jako prvni si tedy mam vyzadat spis - to uz je soucasti odvolani nebo to mam udelat do te 15-ti denni lhuty?
« Poslední změna: 11 Prosince 2015, 10:55:46 od pepik8 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2015, 10:56:12 »

Diky za odpoved. Ted uz je mi to jasne, cekala jsem jen pokutu a body, vubec me nenapadlo, ze bych mohla prijit o ridicak. Stalo se to v listopadu, meni to neco?

Mění to dost... Kdyby to bylo v březnu, dá se to uhrát na prekluzi. Listopadové přestupky ji už mají ale dvouletou, takže prosté zdržování už nepomůže.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2015, 11:10:11 »

Těch 7 bodů je za ujetí od nehody, což mi nekoresponduje s tím, že jste se tam vrátila, poté, co jste se o tom dozvěděla. Chtělo by to nějakého toho svědka, co Vás na to upozornil.
Druhá možnost byla (teď už asi ne) se k nehodě nepřiznat (řídila osoba blízká) a Vy jste tam přijela jen na kontrolu.
V tom případě by byli nahraní úplně. Jenže to by jste to sem musela dát dříve.
Třetí možnost je najít si nějakého zkušenějšího zástupce, který jim to rozseká, právě na tom, že nebyla naplněna skutková podstata toho přestupku, naopak jste se vzorně vrátila. 
IP zaznamenána

pepik8

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2015, 11:11:43 »

Aha, tak to pani vubec nezminovala, rekla mi rok :( a co by jste tedy radil? Vykaslat se na to hned a prijmout ten trest nebo to zkusit jestli by to treba neuznali?
IP zaznamenána

pepik8

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #6 kdy: 11 Prosince 2015, 11:12:53 »

Tech 7 bodu je za predjeti pod zakazem, byt to bylo par metru pred koncem :(
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #7 kdy: 11 Prosince 2015, 11:19:26 »

Vykaslat se na to hned a prijmout ten trest nebo to zkusit jestli by to treba neuznali?
Okamžitě utíkejte pro úplnou kopii spisu a anonymizované dejte sem podle návodu. Bez úplného spisu Vám nikdo nic relevantního neřekne. A ta paní z úřadu není hodná příjemná sousedka, ale nepřítel v podobě pověřené úřední osoby - to už Vám snad došlo. Do 15 dnů od doručení musíte za pomoci zkušených bijců dát dohromady a poslat odvolání. Vzpamatujete se konečně, nikdo Vám nic neuzná a nikdo z úředníků Vám nepomůže, máte jedinou šanci - odvolání, které správní řízení, rozhodnutí a jeho odůvodnění, případně i procesní postupy, rozcupuje napadrť.
Mam to za par.125c odst.1 pism.f bod 7 - predjizdeni pod zakazem, kde to upravuje mistni znaceni. Ach jo :( stejny trest jako za alkohol, to jsem tedy fakt necekala :(
Tak trochu mimo ducha tohoto webu - předjíždět tak neopatrně, že do pojízdné nákupní tašky brnknete v okamžiku, kdy to nečeká, je opravdu prasárna - na rozdíl od alkoholu do 0,5 promile, a zaslouží si řidičák do prádelny. Dle mého je nepodstatné, zda to bylo na zákazu předjíždění či nikoli. To však nic nemění na mém přesvědčení, že člověk má být potrestán pouze úředně bezvadným postupem na základě nezpochybnitelných a korektně provedených důkazů, takže též já se budu snažit přijít na něco, co by Vám pomohlo.
« Poslední změna: 11 Prosince 2015, 11:43:09 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pepik8

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #8 kdy: 11 Prosince 2015, 11:29:12 »

Mam to za par.125c odst.1 pism.f bod 7 - predjizdeni pod zakazem, kde to upravuje mistni znaceni. Diky, hned v pondeli tam zajdu. Vaham, protoze na aute jsem hodne zavisla a pokud je lhuta dvouleta, pochybuju ze se to tam protlaci a pres svatky nepotrebuju jezdit, takze by mi ubehlo 14 dni bez nejakych vetsich omezeni. Ach jo :( stejny trest jako za alkohol, to jsem tedy fakt necekala :(
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #9 kdy: 11 Prosince 2015, 11:46:33 »

Tak zařazovat se tak těsně, že je předjížděný ohrožen, natož aby skončil v příkopu je minimálně čuňárna bez ohledu na nějaké zákazy.  Papíry do čistírny jsou ok, nicméně IMO za nesprávnou věc :-)

IP zaznamenána

pepik8

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #10 kdy: 11 Prosince 2015, 11:50:33 »

Ja si nejsem vedoma toho, ze bych o nej zavadila, proto jsem prave pokracovala v jizde, ale pak jsem to uznala, protoze jsem si rikala ze sam tam asi nesjel, ale jak rikam, ze bych o nej byt skrtla jsem necitila. Ale nebudu se vymlouvat, jiste jsem na tom podil mela. Diky za odpovedi.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #11 kdy: 11 Prosince 2015, 11:53:43 »

Nejde o to, jestli jste to cítila nebo ne. Jde o to, že asi máte ve zvyku zařazovat se hodně těsně před předjížděného. Je lhostejné, jestli tam byl kontakt, nebo jestli se ten začínající mládenec lekl pilota co mu to poslal těsně před čumák. Asi byste měla přehodnotit vaše řidičské návyky :-)
V každém případě ten spis nejlépe dnes, nejpozději v pondělí.
IP zaznamenána

pepik8

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #12 kdy: 11 Prosince 2015, 11:56:28 »

To doufam ze nemam, doted jsem nemela jediny prestupek, navic jsem jela s dcerou, takze jezdim fakt opatrne, tohle byla tak blba souhra okolnosti, ze to dopadlo takhle na pytel :(
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #13 kdy: 11 Prosince 2015, 12:37:26 »

Jen drobné rýpnutí.
doted jsem nemela jediny prestupek
Celkem odvážné tvrzení. Není bližší realitě výrok "Doposud mi nebyl prokázán žádný přestupek" či "Doposud jsem nebyla z žádného přestupku ani podezřelá"?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pepik8

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #14 kdy: 11 Prosince 2015, 12:50:20 »

Ano , Vase verze je lepsi, to naprosto uznavam ;)
IP zaznamenána