30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předjetí na zákazu - prosím o radu  (Přečteno 26999 krát)

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #15 kdy: 11 Prosince 2015, 19:05:15 »

Mam to za par.125c odst.1 pism.f bod 7 - predjizdeni pod zakazem, kde to upravuje mistni znaceni. Ach jo :( stejny trest jako za alkohol, to jsem tedy fakt necekala :(

A k tomu ještě bohužel psychotesty.  :(
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #16 kdy: 12 Prosince 2015, 07:29:50 »

Mam to za par.125c odst.1 pism.f bod 7 - predjizdeni pod zakazem, kde to upravuje mistni znaceni.

Do té skutkové podstaty spadá veškeré nedovolené předjíždění, nejen zakázané značkou (př. předjíždím tak, že předjížděné ohrozím)

Těch 7 bodů je za ujetí od nehody...

7 bodů je i za nedovolené předjíždění (předjíždění vozidla v případech, ve kterých je to zákonem zakázáno) 

...opravdu jsem se bála, že někdo přiletí, nebude čekat auto jedoucí 35 a napálí to do nás zezadu

No jestli je lepší toho řidiče předjet tak, že způsobím nehodu sám, nevím. Bez rozhodnutí a nejlépe spisu se nemá smysl bavit. Zda to má pro vás vůbec cenu tady asi těžko někdo rozhodne. Pokud ano, tak je možnost opatřit spis, v poslední den lhůty podat blanketní odvolání a v dodatečné lhůtě něco připravit, Zpět se dá vzít odvolání vždycky.
« Poslední změna: 12 Prosince 2015, 07:31:45 od 3rl »
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #17 kdy: 14 Prosince 2015, 06:41:55 »

Přestupek se stal v listopadu a vy už máte rozhodnutí? To je teda fofr....
Každopádně jak radili kolegové - vložte sem anonymizovanou kopii spisu, pak se s tím dá možná něco dělat. Ale doufejte, že tam mají takové chyby, že to bude moct kraj vrátit. Protože nové důkazy můžete navrhovat pouze do rozhodnutí.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #18 kdy: 14 Prosince 2015, 23:51:40 »

ono když se ukáže, jak se na lopatu sedá...
tak je rozhodnutí "natotata"
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #19 kdy: 15 Prosince 2015, 19:02:35 »

Přestupek se stal v listopadu a vy už máte rozhodnutí? To je teda fofr....
Každopádně jak radili kolegové - vložte sem anonymizovanou kopii spisu, pak se s tím dá možná něco dělat. Ale doufejte, že tam mají takové chyby, že to bude moct kraj vrátit. Protože nové důkazy můžete navrhovat pouze do rozhodnutí.
V sankčním řízení zásada koncentrace neplatí, dovozeno judikaturou s odkazem na čl. 6 EÚLP. Nová tvrzení i důkazy můžete v pohodě uplatnit i v odvolacím řízení. Jediné, o co tím přicházíte, je dvojinstančnost - pokud nalézací řízení proignorujete a vše řešíte až v odvolání, už nemáte řádný opravný prostředek v případě, že se vám pak rozhodnutí II. instance nelíbí.

Pozor, platí opravdu jen ve správním trestání, obecně ve správním řízení s vydáním rozhodnutí koncentrace nastupuje (upozorňuju preventivně, aby si někdo zkušenosti z boje proti silniční buzeraci nepřenesl do jiného typu řízení a pak se nedivil ...).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #20 kdy: 15 Prosince 2015, 19:18:44 »

Spis má zpoždění, že by rezignace?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pepik8

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #21 kdy: 15 Prosince 2015, 19:49:01 »

Volala jsem paní hned v pondělí, ale řekla mi, že se mám zastavit ve středu, že to dříve nestihne..
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #22 kdy: 15 Prosince 2015, 19:59:02 »

Kdy přesně jste rozhodnutí převzala?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #23 kdy: 16 Prosince 2015, 00:11:29 »

Volala jsem paní hned v pondělí, ale řekla mi, že se mám zastavit ve středu, že to dříve nestihne..
Vy jste tam neměla volat, ale dojít pro spis. Pokud tam přijdete včas a v úřední hodiny, měli by Vám ho bez problémů zpřístupnit, jinak krátí Vaše práva. Nicméně Vy evidentně více věříte té "hodné paní" co je tak strašně ochotná než zdejším lidem....a hádám  podle toho taky dopadnete.

Kdy přesně jste rozhodnutí převzala?
Pravděpodobně to převzala toho 10.12 osobně na místě což by znamenalo podat odpor do 28.12 (25 je pátek a svátek, pak so a ne).

BTW: Přesně takhle irelevantně se chová většina ženskejch...řidičák jednou nohou v prádelně a stačí servilní úsměv svině co jí o ten řidičák usiluje a všechna taktika a strategie je v pi...   šak víte kde.... a to nemluvim o situaci kdy je tam nějakej fešák v uniformě ;)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #24 kdy: 16 Prosince 2015, 01:57:26 »

Vážená dámo, několikrát Vám zde bylo řečeno obsahově "co nejdříve zajděte pro spis", nikoli "zatelefonujte té ježibabě, která Vás za 10 dnů zbaví řidičského oprávnění na 6 měsíců, zda náhodou mezi babskými klepy o cukroví a neschopných manželech nemá chvíli času na Vás a váš spis". Až Vám tady někdo poradí "nejpozději 28.12. podejte blanketní odvolání s žádostí o určení lhůty na doplnění" tak jí také budete telefonovat a když tam nebude - co by také dělala na úřadě Vánocích, tak budete čekat, až přijde? Prostě dnes půjdete na úřad, necháte si udělat úplnou kopii spisu včetně všech zdánlivých zbytečností a s nikým se nebudete o případu věcně bavit. Pokud snad nechápete ani toto - úřad vydal rozhodnutí a jakákoli komunikace s kýmkoli na toto téma Vám může pouze uškodit a to včetně informace, že možná podáte odvolání. Proč si pořizujete úplnou kopii spisu nikoho nemá co zajímat, je to Vaše právo a Vy jste se rozhodla jej využít, tečka.
Komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci.

Možná je problém v tom, že nechápete svoje postavení. Jste důvodně podezřelá ze zločinu, stát Vás obžaloval a v první instanci odsoudil. Zločin není tak závažný, abyste musela před soud a aby Vás žaloval státní zástupce a obhajoval advokát. Žaluje, vyhodnocuje důkazy a rozhoduje o vaší vině správní orgán prostřednictvím pověřené úřední osoby, která volným způsobem vyhodnotí nashromážděné důkazy a rozhodne (takže je to vlastně trojjediná vládkyně nad osudem Vašeho ŘO a peněženky - zažaluje, vyhodnotí důkazy které nashromáždila obžaloba a důkazy, které svědčí ve prospěch obviněného a nestranně a spravedlivě rozhodne o žalobě, kterou sama podala; ve jménu obžaloby, obhajoby a soudce, úřad, klaňme se - podobnost s jiným rituálem není čistě náhodná). Jak vidíte na první pohled, nezaujatost a nepodjatost rozhodování jsou zaručeny, zejména když jsou pokuty plánovaným a sledovaným příjmem obce = orgánu, který o pokutě rozhoduje. Obhajujete se sama, případně si můžete zvolit zástupce. Slovy D-FENSe je to baby verze soudu. Ta ježibaba je na Vás milá a příjemná protože jste jí přinesla na Vánoce prémie. Kdyby tu pokutu k prémiím nepotřebovala, zaručeně by nerozhodla tak rychle.
« Poslední změna: 16 Prosince 2015, 04:46:32 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pepik8

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #25 kdy: 16 Prosince 2015, 07:54:42 »

Převzala jsem ho 10.12. Volala jsem jí předem, že se pro to zastavím, předpokládám, že to musí vše kopírovat, na to mi řekla, že dřív než ve středu to připravit nestihne.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #26 kdy: 16 Prosince 2015, 09:13:37 »

Že by ten úřad byl tak zahlcený, že nestihne během pondělí připravit jeden spis na nahlížení, případně udělat jeho kopii, je blbost. Navíc to nemusí dělat ten úředník, který věc vyřizuje, pokud má např. dovolenou, nařízená ústní jednání na celý den atp., vyřídí to někdo jiný.

U normálně fungujícího úřadu je obvyklý postup tam např. ráno zavolat a domluvit si termín někdy na odpoledne, což šetří čas hlavně pro nahlížejícího - většinou tam přijdu, ukážu doklad a PM (pokud už není ve spisu), vyzvednu kopii, v zběžně prolistuju originál pro kontrolu, že je kopie kompletní, podepíšu protokol a jdu. V jámě lvové stráveno pár minut, kde se blbě parkuje se to vejde do limitu pro zastavení ...

Pokud bych potřeboval spis hned nebo by se mi stalo, že by s nahlížením dělali obstrukce, tak správný postup je přijít v pracovní době na úřad, vyhledat příslušnou úřední osobu (případně její zástup, nadřízeného ...) a dožadovat se nahlížení, v případě že odmítnou vyřídit hned trvat na pořízení úředního záznamu. Tím se jim následně dá zatopit a dobře se při tom bavit (když pak čtete v rámci řešení stížnosti ty jejich slinty o tom, jak byli všichni hrozně zaměstnaní ...).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #27 kdy: 17 Prosince 2015, 12:06:00 »

Paní pepik8 se patrně rozhodla, že je jí milejší slušná ježibaba, která jí napařila pokutu, sebrala ŘO na 6 měsíců a zařídila psychedelické testy, než banda pirátů, která se jí snaží sebrat zamlžené růžové brýle a přitom nabízí pomocnou ruku za podmínky, že i ona vyvine alespoň minimální aktivitu.

Nebo je to úplně jinak, spis je velmi rozsáhlý, originál scany jsou obludné velikosti a tím pádem spis nejde nahrát, anžto neumí zmenšit datový objem dokumentů.
« Poslední změna: 17 Prosince 2015, 12:08:39 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #28 kdy: 17 Prosince 2015, 12:48:38 »

spíš bych řekl, že pozdě honí Bycha a ještě tak činí víkendovým tempem mávaje si vycházkovou hůlčičkou... Inu, třeba jí tvrdá pěst dělnické třídy otevře oči, když už ne toto fórum. Nicméně je to klasická ukázka toho, jak majorita společnosti ignoruje neustále sílící úřednický fašismus a pak čumí jak z jara, že se jich to taky týká
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí na zákazu - prosím o radu
« Odpověď #29 kdy: 17 Prosince 2015, 15:04:52 »

Možná má pocit, že tady sedí vyškolená  placená armáda právníků, která jí obratem dodá neprůstřelné odvolání. Takže proč spěchat že....
IP zaznamenána