30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předjíždeni před přechodem  (Přečteno 5170 krát)

zdenek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Předjíždeni před přechodem
« kdy: 28 Července 2016, 19:44:57 »

Stala se mi taková věc. Předjížděl jsem stojící kolonu po vedlejší silnici na křižovatce tvaru T, když jedno ze stojících vozidel vyjelo a narazilo mi do pravých dveří auta. Paní se semnou nebavila a zavolala policii. Když pak přijela policie, tak se s paní přátelsky pozdravili čau a aniž by se kohokoliv zeptali, jak a co se stalo, tak policista tvrdil, že podle mechanismu poškození dveří prý paní stála a já jsem se o ni otřel. Na to jsem oponoval, že to tak nebylo, i když jsem měl svědka a paní se prořekla, že mi tam vyjela, ale že jsem tam neměl co dělat. (Paní vyjela, protože objížděla zaparkované auto. Vedle mě seděl spolujezdec a ten když si všiml, že paní vyjela, tak jsem zabrzdil a protože jsem kolonu objížděl malou rychlostí, tak jsem zastavil skoro na místě a paní mi narazila do pravých dveří. Policista si tvrdil pořád svoje a když jsem nesouhlasil, tak předal věc ke správnímu řízení. Když mi došlo předvolání, tak se v něm píše, že jsem předjížděl pomalu jedoucí kolonu vozidel v místě kde jsem neměl rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí, k těsné blízkosti přechodu pro chodce a v době kdy protisměrné části vozovky jelo vozidlo, tak jsem se zařazoval před pomalu jedoucí vozidlo řidičky, která jela ve stejném směru jízdy a že došlo ke středu pravé boční části s levou přední částí karoserie vozidla řidičky, která před střetem vozidel zastavila. Tím pádem mi hrozí odebrání řidičského průkazu. Nehoda se stala asi tak 5-6metrů před přechodem pro chodce, který není označen svislou dopravní značkou a jen vodorovnou. Prosím o radu, jak bych měl postupovat.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždeni před přechodem
« Odpověď #1 kdy: 28 Července 2016, 19:58:26 »

Zdravím,
v první řadě je třeba zajistit spis, takhle nemá cenu cokoli radit, snad jen to, že s fízlama se nebavíme. K čemu a od koho jste byl předvolán?
IP zaznamenána

zdenek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždeni před přechodem
« Odpověď #2 kdy: 28 Července 2016, 20:41:12 »

Ke správnímu řízení. Městský úřad Otrokovice.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždeni před přechodem
« Odpověď #3 kdy: 28 Července 2016, 20:46:18 »

Ke správnímu řízení. Městský úřad Otrokovice.

Na Vašem místě bych si nejdříve zjistil podle jména kdo Vás vlastně naboural, to že si týká s fízlama značí že buď často bourá nebo že to bude nějaká svině z nějakýho úřadu. Hoďte sem aspoň to anonymizované předvolání co Vám přišlo.
« Poslední změna: 28 Července 2016, 20:48:02 od t4455 »
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždeni před přechodem
« Odpověď #4 kdy: 28 Července 2016, 23:48:26 »

Napište to podle pravdy:
Vážený správní úřade český, k dané věci sděluji, že jsem předjížděl kolonu v místě kde jsem měl dostatečný rozhled a kde to předpisy umožňují a rychlostí kterou jsem považoval za bezpečnou a nikoho neomezující. Nečekal jsem však, že do mého boku zničehonic narazí jiné vozidlo. V dané situaci si ani nyní nedokáži představit jak bych mohl nehodě zabránit. Dovoluji si navrhnout k předvolání svědka xy, který byl celé události přítomen. Pach a pusu, Zdenek.

Případně k tomu přihoďte cokoli ze spisu co hovoří ve váš prospěch.
IP zaznamenána

zdenek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždeni před přechodem
« Odpověď #5 kdy: 29 Července 2016, 07:10:18 »

Tak to i nějak bylo. To jak mi to napsali z úřadu si vymyslel sám policista aby to bylo ve prospěch jeho kamarádky. Jdu tam v pondělí tak uvidím. Jinak dekuji za rady.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždeni před přechodem
« Odpověď #6 kdy: 29 Července 2016, 09:09:30 »

Škoda že jste si toho policistu nenahrál.
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždeni před přechodem
« Odpověď #7 kdy: 29 Července 2016, 20:23:59 »

Zásadní v této kauze je neplést si pojmy! Pokud jste se pohyboval kolem stojících vozidel, tak se váš úkon jmenuje odjíždění, za což ztráta řidičského  oprávnění nehrozí. Pokud by se vozidla pohybovala, tak by šlo o předjíždění, a za určitých okolností by hrozila ztráta řidičského oprávnění. Proto to fízl tlačí, jako že kolona jela. Ve správním nesouhlasit, a požadovat znalecký  posudek, který jednoznačně určí, kdo jel a kdo stál v momentě srážky.
IP zaznamenána

zdenek

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždeni před přechodem
« Odpověď #8 kdy: 29 Července 2016, 21:59:34 »

Dík  za info. Policajt po nehodě  tvrdil,že paní stála a já jsem do ní vjel bokem, pak do správního už zapsal, že pomalu jela. Kdybych se o ni otřel bokem tak mám  odřený bok a ne promáčklé dveře dovnitř. Prostě se to snaží zmanipulovat ve prospěch paní. Na to že auta stála a paní mi tam vyjela mám svědka. I na chování policajta. Nikoho na místě nevyslechl ale všechno hned věděl jak se stalo.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždeni před přechodem
« Odpověď #9 kdy: 29 Července 2016, 23:07:34 »

Co policajt na místě tvrdil je jedno, předpokládám že nehodu neviděl, není tedy svědkem a jeho práce je pouze zdokumentovat situaci na místě. Vzhledem k tomu že jste si ho nenahrál tak vám jeho chování nijak nepomůže. Důležité je tedy co je ve spisu, na základě toho se budete bránit.
IP zaznamenána