30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] nedání přednosti v jízdě  (Přečteno 12429 krát)

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
[WIN] nedání přednosti v jízdě
« kdy: 08 Prosince 2015, 16:08:36 »

Před nějakou dobou jsem byl zastaven fízly, že jsem jim údajně nedal přednost na kruhovym objezdu. Na místě jsem s nima nic neřešil a řek jsem jim, aby to poslali do správního řízení. Včera jsem byl pozván na podání vysvětlení. Tam mi bylo puštěno video z onboard kamery ve fízláckym autě, ze kterýho je patrný, že fízlové nemuseli kvůli mně nijak brzdit, dělat nějaký úhybný manévry, atd... Soudružka úřednice mi ovšem řekla, že ona tam to nedání přednosti prostě vidí. Zkoušela to na mě po dobrym, po zlym, nakonec pochopila, že se mnou nic nenadělá, tak sepsala nějakej canc, že s přestupkem nesouhlasim, a že jsem rozuměl poučení. Já jsem tam akorát rukou dopsal, že poučení jsem nerozuměl.
Zajímalo by mě, jestli teď jako soudružka úřednice může rozhodnout, že ona to tam prostě vidí a hotovo, nebo se bude muset opřít o nějakej znaleckej posudek, o názor dopravního experta Standy Humla nebo tak něco.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2015, 16:46:11 »

Soudružka samozřejmě může protiprávně rozhodnout bez jakéhokoliv důkazu, klidně mozkovým myšlením.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2015, 19:58:36 »

Soudružka samozřejmě může protiprávně rozhodnout bez jakéhokoliv důkazu, klidně mozkovým myšlením.
Byl jsem nedavno na urade a opet mi potvrdili, ze centrum mozkoveho mysleni se nachazi v analni oblasti.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #3 kdy: 23 Ledna 2016, 12:34:09 »

Měl bych ještě jednu otázku k tomuto případu. Ještě před tim, než jsem byl na podání vysvětlení, jsem posílal žádost o kopii spisu. Ta mi nepřišla a na místě mi soudružka úřednice řekla, ať se seznámim se spisem teda přímo tam. Nějak jsem to neřešil, ale po nějaký době mi přišel dopis (od jinýho úředníka), že kopii spisu mi poskytnou, ale nejdřív musim zaplatit asi 90 Kč a to do lhůty 60 dnů. Zajímalo by mě, jestli teda těch 60 dnů mám od nich klid, nebo mě můžou pozvat na nějakou další debatu i v týhle době.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2016, 13:25:49 »

pokud byla žádost v režimu 106, je o ní vedeno separátní řízení a na projednání věci to nemá vliv
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #5 kdy: 23 Ledna 2016, 19:10:34 »

Podle mně jste se neměl vůbec vyjadřovat, ale požádat o CD se záznamem, kopii spisu a lhůtu na vyjádření. Pak si detailně rozebrat video snímek po snímku, zkusit dopočítat rychlosti, vzdálenosti a časy a můžete dát úřední slepici podnět k oprášení příslušné kapitoly v učebnici kinematiky hmotného bodu.:-)

Každopádně důkazní břemeno je na jejich straně, to ale neznamená, že to nerozhodnou ve Váš neprospěch a kraj jim to nepodrží.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #6 kdy: 24 Ledna 2016, 00:48:57 »

Podle mně jste se neměl vůbec vyjadřovat, ale požádat o CD se záznamem, kopii spisu a lhůtu na vyjádření. Pak si detailně rozebrat video snímek po snímku, zkusit dopočítat rychlosti, vzdálenosti a časy a můžete dát úřední slepici podnět k oprášení příslušné kapitoly v učebnici kinematiky hmotného bodu.:-)

Každopádně důkazní břemeno je na jejich straně, to ale neznamená, že to nerozhodnou ve Váš neprospěch a kraj jim to nepodrží.
Obavam se, ze pod pojmem kinematika si bezny vzorek urednice oddeleni dopravne-spravnich agend predstavi neco jako sledovani filmu o matematice v kine. Navic pohyb realnych vozidel po silnici bezpochyby spada do oblasti dynamiky - a tam uz urednice bude uplne v prdeli ;-).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #7 kdy: 25 Ledna 2016, 11:24:24 »

K samotné podstatě (tedy mimo vedení správního řízení, na to jsou jiní borci) - až budete mít video, dejte ho sem nebo nějak uložte a dejte na něj odkaz. Rozbor videa považuji za svoji silnou stránku.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #8 kdy: 25 Ledna 2016, 18:09:40 »

Obavam se, ze pod pojmem kinematika si bezny vzorek urednice oddeleni dopravne-spravnich agend predstavi neco jako sledovani filmu o matematice v kine. Navic pohyb realnych vozidel po silnici bezpochyby spada do oblasti dynamiky - a tam uz urednice bude uplne v prdeli ;-).
Terminologická off topic vložka: Šlo-li o dopočítání rychlosti vozidla z nějakého videozáznamu, pak to zcela jistě spadá do oblasti kinematiky. Kinematika je deskriptivní, fenomenologická disciplína, které se zabývá popisem mechanického systému, aniž by se snažila chování toho systému nějak vysvětlit, predikovat atd. Tím vysvětlováním a predikcí se zabývá právě ta dynamika, což je ale v daném případě irelevantní (pokud se tedy současně nechystáte prokázat, že té nedovolené rychlosti bylo dosaženo způsobem vylučujícím zavinění řidiče ...).
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #9 kdy: 26 Ledna 2016, 10:46:49 »

Pokud je pravda, že policisté nemuseli "náhle změnit směr nebo rychlost jízdy", jak píšete, pak rozhodně nemohlo dojít k nedání přednosti v jízdě. Nicméně jak tu už psali ostatní, soudružka může mozkovým myšlením ten přestupek vidět a změřit a pak už jsme v situaci, kdy je třeba tahat větší kalibry - znalecké posudky, odvolání a v nejhorším případě soud. Dejte sem to video a uvidíme, jaké jsou šance.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #10 kdy: 27 Ledna 2016, 12:23:19 »

mikky: a pokud by to úředník nebo soud shodil, tedy že se o žádný přestupek nejednalo, tak má od policajtů krásný důkaz o zneužití pravomoci jimi samotnými :d
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #11 kdy: 11 Února 2016, 13:42:55 »

Takže opět nějaký novinky k tomuto případu...
Peníze za kopii spisu jsem poslal někdy koncem ledna. Teď mi přišel dopis z magistrátu, tak jsem se těšil, že se konečně podívám v klidu na to video, ale oni mi poslali akorát další předvolání k ústnímu jednání. A pozvala si mě opět ta kráva, u který jsem už jednou byl. Prachy za kopii spisu chtěl nějakej jinej úředník. Připadá mi, že úředník A neví, co dělá úředník B.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #12 kdy: 11 Února 2016, 13:45:58 »

Tak tam běž, poslechni co co baba chce, k ničemu se nevyjadřuj a nech si rovnou zkopírovat spis s tím, že se vyjádříš písemně do deseti dnů.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #13 kdy: 11 Února 2016, 13:46:07 »

opakuji: žádost o informaci dle 106 a SŘ o přestupku jsou dvě různá nesouvisející řízení, takže skutečnost, že to vyřizuje někdo jiný, je logická
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:nedání přednosti v jízdě
« Odpověď #14 kdy: 04 Března 2016, 16:13:56 »

Tak mám už konečně k dispozici videozáznam z fízláckýho auta.
Nechci video vystavovat úplně veřejně, takže pokud by se chtěl někdo podívat na to nejdůležitější, tak heslo pošlu SZ.
odkaz je zde: http://uloz.to/xnHd4Hs9/fizli-avi
Případně zašlu kompletní video, ale to má cca 40 minut.
IP zaznamenána