30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] alkohol do 0,3  (Přečteno 53346 krát)

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #15 kdy: 28 Prosince 2015, 10:05:16 »

Tak se mi dnes ve schránce objevil dopis - časem ho vyzvednu a anonymizovaný ho sem vložím.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #16 kdy: 28 Prosince 2015, 18:41:32 »

Předpokládám, že v DS.  :)
Jinak si počtěte třeba toto : http://30kmh.cz/index.php?topic=545.0
Je tam většina informací, které potřebujete.
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #17 kdy: 30 Prosince 2015, 17:08:30 »

Přikládám spis..., bohužel DS nemám.
Celkem vše popsáno popravdě, až na to, že alkohol nemohl být cítit. Cca 5 min. před jízdou jsem si čistil zuby, vypláchl ústní vodou a vzal žvýkačku..Začátek konzumace kolem 16h, konec 16:45hod. První jsem vypil 1x 12st. pivo, poté dvě nealka. Uloven 19:55hod.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #18 kdy: 30 Prosince 2015, 20:31:26 »

Najdi si googlem 7As 105/2010 nebo si pročti  http://www.osbid.cz/2012/06/rozsudek-nss-zbytkovy-alkohol/.

Prostě jsi neměl žádný důvod se domnívat, že něco bude v krvi.
A u jednání se na tento rozsudek odkaž, ať se s tím musí vypořádat.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #19 kdy: 03 Ledna 2016, 00:07:02 »

Pročtěte i FSM, D-F popisuje celkem rozsáhlé důvody, proč je ten krám úplně k ničemu. Můžete se točit na dodržení mnoha podmínek měření, na započítání chyby od doby kalibrace, na nerealistické kalibrační metodice atd. atd., z jakéhož důvodu tam přistály úplný nesmysy, protože jste tou dobou už určitě měl veškerý alkohol odbourán :D

Je to ale jen podpůrná a zdržovací věc. Samozřejmě největší blbost byla na začátku jim cokoli říkat, jinak by to úřad asi zahodil rovnou…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #20 kdy: 03 Ledna 2016, 14:24:05 »

Jaký navrhujete postup? Osobně bych to viděl tak, že na první jednání přijdu a uvidím co po mě budou chtít. Samozřejmě budu tvrdit, a to se i stalo, že jsem jednal nezaviněně a domníval se, že už žádný alkohol v dechu mít nebudu, jako v minulosti, kdy jsem to odzkoušel čínským měřidlem.. Na prvním jednání bych se moc ústně vyjadřovat nechtěl, spíš bych je chtěl vyslechnout a požádat je, že se ke všem skutečnostem vyjádřím písemně.  Existuje možnost, když se dostavím osobně jen vyslechnout a pak sdělit, že se vyjádřím písemně nebo už musím vše vysvětlit na místě?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #21 kdy: 03 Ledna 2016, 14:31:42 »

Můžete postupovat jak chcete. Na první jednání se můžete klidně jen přijít seznámit se situací, prohlédnout si spis, říct nějaké to prohlášení jako že jste se domníval, že už nic mít nebudu a vyjádříte se písemně ve lhůtě poskytnuté úřadem. A nech poskytnou onu lhůtu. Nebo neříkat vůbec nic, ofotit si spis a chtít se vyjádřit písemně. Je to vaše procesní právo.

Pokud sami nedodají žádné materiály od manuálu po kalibrační list, je to bod do odvolání. Můžete je popíchnout na konci ve vyjádření k materiálům před vydáním rozhodnutí, což nejspíš budou velkohubě ignorovat, a o to víc je to bod do odvolání, protože jste jim poradil a i přes to se na to vysrali :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #22 kdy: 03 Ledna 2016, 14:39:21 »

Spis uz jsem si byl nafotit a soucasti spisu je i kalibracni list..viz prilohy vyse.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #23 kdy: 03 Ledna 2016, 14:51:55 »

Jo, už to vidim. To máte dobrý, litopad je ke konci platnosti kalibrace - bude se to už rozcházet hodně. Stále můžete taky rozporovat to, že směs dusíku s ethanolem jaksi není lidskej dech, čili podmínky kalibrace neodpovídají realitě.

A pořád tam není manuál ani se nijak nevypořádali s dodržením podmínek měření tímto manuálem stanovených. ;D Jen pozor na to, že v článku je uveden 7410, tady měřili 7510, tak to možná bude trochu rozdílné, specifikace si už najděte sám. Ale tipuju z větší části +- totéž. Například ta relativní vlhkost 20-68 %, tam už je důvodná pochybnost, že to překročili a výsledky jsou ovlivněny. V listopadu bejvá dost zima a vlhko, kor večer…najděte si nějaké údaje z meteostanic v okolí.

Každopádně tohle všechno až později v řízení, nemusíte jim ukazovat zbraně hned, aby si to napravili, že. Ale studovat můžete už teď :-)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #24 kdy: 06 Ledna 2016, 15:03:12 »

Tak dnes jsem si byl vyslechnout na úřadě co mě hrozí - sděleno: 2500,-pokuta, 6 měsíců zákaz + 1000,-spr. řízení + psychotesty.
Sdělil jsem jim, že se ke všemu vyjádřím písemně - nehodlám přijít o ŘP. S písemným vyjádřením mi pomohl "Plikous" a mám 15 prac. dní na poslání. Jen od října už jsou dva roky na prekluzi, docela dlouhá doba..

Pročítal jsem návod na Drager 7510, kde je uvedeno, že v případě pozitivní dechové zkoušky je doporučeno provést druhou dechovou zkoušku po 10-15 minutách. Dá se také nějak napadnout postup měření, když byla opakovaná zkouška po 5 min.?

Vkládám zápis z dnešního jednání..
« Poslední změna: 06 Ledna 2016, 15:49:36 od George »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #25 kdy: 06 Ledna 2016, 19:24:01 »

Doplnil bych to ve dvou rovinách:

1. ten důvodnej předpoklad, že už po těch hodinách nenadýcháte, můžete přihodit nějakou tu kalkulačku, pokud máte víc než 60 kilo, tak už by po té době mělo být dost pod 0,2 (mě vyšlo při 60 kilo už asi 0,19 nebo tak)
2a. úřadu bych jen obecně uvedl, že máte důvodné podezření vyplývající z dokumentace přístroje, že nebyly dodrženy podmínky měření, a jelikož orgáni neprovedli vyšetření krve, lze se důvodně domnívat, že měřil s výrazně vyšší odchylkou než 0,20 nebo kolik to je (tuším 0,2 a fyziologická hladina 0,04?) a tím pádem není jednoznačně prokázáno, že jste ještě měl vůbec jakýkoli alhokol
2b. orgán se taky vůbec nezabýval přesností orientačního přístroje jako takového, navíc po takové době od kalibrace, s ohledem na výše uvedené žádáte vyjádření soudního znalce z příslušného oboru metrologie, protože orgán jistě není kvalifikován na to, provádět výpočty vedoucí ke zjištění maximální možné aktuální odchylky v době měření

Nevím co ostatní tady, ale já osobně bych neuváděl žádné další konkrétní informace, nechte orgána, aby se na to vysral. Pak, jakmile bude chtít pozvat k seznámením se s podklady před vydáním rozhodnutí (VkS), nahlédnete do spisu, jestli je něco nového (zda přibudou manuály a jiné relevantní listiny, případně vypořádání se orgána s tím, co jste po něm chtěl, včetně žádosti o soudního znalce) a když ne, podáte podjatost, protože očividně jedná zaujatě a zcela ignoruje vaše námitky aniž by se s nimi vypořádal.

Nejspíš na to bude srát dál a vydá rozhodnutí, pak tedy teprve uvedete kompletní výčet vad v odvolání (uvedená doba mezi měřením, dále jak jsem uváděl omrknout zda byla splněna vlhkost, teplota, zajištění aby v okolí měření nebyly žádné alkoholové a jiné výpary ovlivňující přesnost atd.). Pokud ani nepošle VkS, tak přeskočíte rovnou sem a budete samozřejmě rozporovat i toto porušení SprŘ (VkS je povinná, je vaše právo se na to podívat).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #26 kdy: 06 Ledna 2016, 21:22:08 »

vyšší odchylkou než 0,20 nebo kolik to je (tuším 0,2 a fyziologická hladina 0,04?)
Obráceně, 0,2 je fyziologická a 0,04 odchylka analyzátoru. :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #27 kdy: 06 Ledna 2016, 21:26:15 »

Tak takle. Po skoro půl roce od kalibrace to ale bude mnohem víc, u 7410 D-F píše že drift je 0,6 % z měřené hodnoty měsíčně. Četli doufám všichni FAQ? Je tam link http://dfens-cz.com/fsm7-drager-v-rukou-policajta/
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #28 kdy: 06 Ledna 2016, 22:30:49 »

Když jste jim podepsal, že se stavem dokazování souhlasíte, tak budete odsouzen podat ty námitky, co Vám byli doporučovány až v odvolání. V zásadě to není chyba, protože obvykle každé kolo odvolačky přidá půl roku.
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #29 kdy: 07 Ledna 2016, 05:34:07 »

Když jste jim podepsal, že se stavem dokazování souhlasíte, tak budete odsouzen podat ty námitky, co Vám byli doporučovány až v odvolání. V zásadě to není chyba, protože obvykle každé kolo odvolačky přidá půl roku.

Mam se do 15 dnu vyjádřit a podat namitky.Jen  jsem jim řekl, ze to nebudu vysvetlovat ustne, ale pisemne, coz jetam i napsane na druhe strance cca v pulce.
IP zaznamenána