30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] alkohol do 0,3  (Přečteno 53183 krát)

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
[WIN] alkohol do 0,3
« kdy: 10 Listopadu 2015, 17:23:46 »

Dobrý den, mohu pozadat o pomoc ci radu jak se zachovat? Zastavila me policie v podvecernich hodinach, samozrejme nasledovala dechova zkouska. Prvni mereni 0,26, druha zkouska po peti minutach 0,24 promile. Priznal jsem jsem jedno vypite pivo cca dve hodiny pred jizdou. Ridicak mi sebran nebyl, na krev jsem nemusel a cekam dopis s predvolanim ke spravnimu rizeni. Co radite, da se nejak zachranit jeste ridicak po priznani? Hodnoty jsou z displeje ( neni odecteno 0,24) Dekuji moc
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2015, 17:30:00 »

Policii nikdy (opravdu nikdy) nic nepriznavame ... s policii se idealne ani nebavime. Policii nemuzete za zadnych okolnosti rict cokoli, co by Vam mohlo pomoci, ba naopak vsechno co jim reknete muze (a bude) pouzito proti Vam. Dale policii nic nepodepisujeme. Podepisoval jste protokoly o dechove zkousce nebo zaznam?

Mate stesti, ze Vam zustal RP. Hodnoty, ktere uvadite jsou po odecteni, nebo svitily na drageru?

S timhle se urcite da neco delat, nepropadejte panice, jen priste dodrzujte vyse uvedena pravidla + pokud vite, ze jste bumbal, nepredkladejte RP ... (a velmi bych Vam doporucil tady prostudovat toto forum a dozvedet se vice, to si dejte tak nejak za domaci ukol).
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2015, 18:07:12 »

Bohuzel jsem se ocitl ve veci neznane, priste ( doufam, ze uz nikdy ) nic rikat nebudu. Podepsal jsem asi protokol, do ktereho jsem vyjadril i svou litost a bohuzel i sve "priznani" :-( Hodnoty svitily na drageru, prvni hodnotu nevim jestli me vubec ukazali, ale na druhe jsem videl na displeji 0,24. Uvazuju, ze si vezmu advokata, pokud existuje nejaka sance na zachranu ridicskeho prukazu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2015, 18:19:26 »

Až Vám něco konkrétnío přijde z úřadu, tak to důkladně anonymizujte a hoďte to sem.
Neviděl bych to tak zle, důležité je to, že se to stalo v podvečer.

Nic jste nepil, oni Vám řekli „tady to jen podepište“ a Vy jste na to v tom šeru ani neviděl.
Problém by byl nastal, pokud byste to kajícné přiznání napsal do protokolu Vy sám. To už by se krapet komplikovala situace…
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2015, 18:29:20 »

Bohuzel jsem to do protokolu uvedl, ze jsem po zapase vypil jedno pivo a dve nealko piva, i ze to bylo cca 2,45hod pred jizdou a myslel jsem si i se tak citil, ze uz nemohu nic nadychat a jsem schopen ridit. Jak to tak  ctu, tak me dochazi, ze jsem vlastne udelal vse spatne :-( Ma tedy cenu i pres to tvrdit, ze jsem nic nepil? Tvrdil jsem to i prvnimu PaChovi, ale u druheho jsem vymekl. Dekuji Vam za vas cas a pomoc.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2015, 19:47:07 »

Da se to rict tak, ze kdybyste nic spatne neudelal, bylo by na 99% vyhrano.
Vase chyba (pro zacatecnika pochopitelna) to ponekud komplikuje, ale prohrano vzhledem k hodnotam urcite neni. Dejme tomu, ze se sance snizily na 70%.
V kazdem pripade mate velkou vyhodu, ze Vam zustal RP.

Budte v klidu a studujte, az neco prijde, dukladne to anonymizujte a fouknete sem.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2015, 00:32:37 »

Nic tak hrozného se nestalo, mohlo být i hůř, získáte díky tomu zkušenost. Počtěte si a čekejte.
Mohl jste rozumně očekávat, že za 2 hodiny již budete po 1 pivu "čistej", tak jako v minulosti, když jste se měřil. Tady Vám uškodila ta 2 nealkoholická piva, která to chutné naředila a zpomalila vstřebávání.
http://www.vitalia.cz/clanky/odbouravani-alkoholu/
http://auto.idnes.cz/alkulacka.aspx
 
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #7 kdy: 11 Listopadu 2015, 09:25:55 »

Bohuzel jsem to do protokolu uvedl, ze jsem po zapase vypil jedno pivo a dve nealko piva, i ze to bylo cca 2,45hod pred jizdou a myslel jsem si i se tak citil, ze uz nemohu nic nadychat a jsem schopen ridit. Jak to tak  ctu, tak me dochazi, ze jsem vlastne udelal vse spatne :-( Ma tedy cenu i pres to tvrdit, ze jsem nic nepil? Tvrdil jsem to i prvnimu PaChovi, ale u druheho jsem vymekl. Dekuji Vam za vas cas a pomoc.
Proti debilite ochrani jen kondom(ne vzdy), bohuzel az nasledujici generace.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #8 kdy: 11 Listopadu 2015, 11:31:52 »

Bohuzel jsem to do protokolu uvedl, ze jsem po zapase vypil jedno pivo a dve nealko piva, i ze to bylo cca 2,45hod pred jizdou a myslel jsem si i se tak citil, ze uz nemohu nic nadychat a jsem schopen ridit.

To není taková katastrofa.. když to postavíte že ten čas byl konec konzumace a pivo bylo jako první takže konzumace piva proběhal ještě podstatně dřív tak byl důvod se domnívat že už nebudete mít alkohol.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #9 kdy: 11 Listopadu 2015, 13:32:43 »

Souhlasim s 2M - do karet Ti hrajou dve veci:
1) zustal Ti ridicak v ruce
2) Namerene hodnoty jsou hranicni

Ted uz se s nikym hlavne nebav a nepanikar. Pockej na to, az prijde neco od uradu a pak to sem okamzite posli. Zaroven si pak (tedy az Te urad obesle) zazadej o spis a anonymizovany ho sem dej taky. Ta situace neni tak beznadejna, jak se zda. Mam kamarada, ktery nadychal kolem 0,2 a navic napsal do spisu, ze mel pred hodinou jedno pivo, ze ho to moc mrzi a uz to nikdy neudela. A dopadlo to dobre.

Takze hlavu a kalhoty vzhuru, brod je jeste daleko :-)
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #10 kdy: 14 Listopadu 2015, 09:20:07 »

Děkuji za rady(2M a OldSoldier). Jen nevím s jakou hodnotou oni pracují, protože pokud vezmou první měření 0,26 tak jsem v ....Snad budou vycházet z druhého měření 0,24. Myslíte, že pokud budu pozván ke správnímu řízení, že je lepší tam jít s advokátem než sám, abych zachránil ŘP? Ve schránce zatím nic, pak to sem hned vložím. 
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #11 kdy: 14 Listopadu 2015, 10:49:34 »

Užívejte si ŘP, každý takové štěstí neměl, narazil jste na chrániče, kteří už ví, že je to hraniční a nikoho tím neohrožujete. A klidně přestaňte spekulovat, vše bude v tom jejich zápise. Pokud se na to necítíte, tak máte spoustu času najít někoho, kdo Vám pomůže, i když si myslím, že o těchto situacích tady už většinu informací najdete.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #12 kdy: 16 Listopadu 2015, 10:59:55 »

Georgi, to by bylo, abys to prohrál ;-) In dubio pro reo, takže 0,24. A jak počítám, tak počítám, ale 0,24 - 0,24 = 0 (slovy nula).
Na druhou stranu sprorg bývá nevyzpytatelný, tak snad nenarazíš na nějakou zákeřnou svini.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #13 kdy: 16 Listopadu 2015, 11:07:02 »

Děkuji za rady(2M a OldSoldier). Jen nevím s jakou hodnotou oni pracují, protože pokud vezmou první měření 0,26 tak jsem v ....

Bohužel s tou první.. ta druhá ověřuje tu první.
Jen kdyby byl rozdíl víc než 10% tak měří dál a když by měli dvě hodnoty po sobě s menším rozdílem tak platí první z nich a druhá ověřuje.

Ale stejně mají tu toleranci odečíst a bavit se o hladině 0,02.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #14 kdy: 16 Listopadu 2015, 11:15:28 »

Děkuji za rady(2M a OldSoldier). Jen nevím s jakou hodnotou oni pracují, protože pokud vezmou první měření 0,26 tak jsem v ....Snad budou vycházet z druhého měření 0,24.

Měli by vycházet z toho nižšího, ale v zásadě tě mohou zkusit "udělat" i na základě Tvého přiznání jednoho piva.

Myslíte, že pokud budu pozván ke správnímu řízení, že je lepší tam jít s advokátem než sám, abych zachránil ŘP?

Tak tohle si rozhodni sám až na základě toho co přijde. Samozřejmě, že dobrý advokát je vždy určitá jistota. Tvůj případ by neměl být komplikovaný.

Ve schránce zatím nic, pak to sem hned vložím.

Pro jistotu bych nepospíchal a dopis vyzvedl v nejzašším možném termínu (viz "aktivní přístup k délce řízení")
IP zaznamenána