30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení  (Přečteno 17621 krát)

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
[WIN] Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« kdy: 10 Listopadu 2015, 17:22:01 »

Vážení zmrdobijci,
mám tu kauzu společensky nepřijatelného chování 67 km/h na 50 Plzeňská. Změřen někde zabukařaným PaCHem z Passatu, následně zastaven, ztotožněn. Neřekl a nepodepsal nic. Auto na fyzickou osobu. Přišel příkaz, podán odpor, už asi za týden dorazila pozvánka na správní řízení.
Vyžádán náhled do spisu, přikládám.

Nějaká šance?
Předem děkuji
« Poslední změna: 27 Srpna 2016, 00:54:53 od HOHO »
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2015, 17:22:40 »

přílohy
« Poslední změna: 10 Listopadu 2015, 17:28:46 od HOHO »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2015, 22:07:47 »

To je vsechno co v tom spise bylo?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2015, 23:00:09 »

Ten uhel mereni je znacny 20-35 stupnu, zkontrolujte si, jaky ma byt uhel maximalne, mohlo by to byt mereni v rozporu s navodem k obsluze.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2015, 00:00:08 »

To je vsechno co v tom spise bylo?
ještě mám předvolání a pak výpis karty řidiče a to je vše

Ten uhel mereni je znacny 20-35 stupnu, zkontrolujte si, jaky ma byt uhel maximalne, mohlo by to byt mereni v rozporu s navodem k obsluze.
našel jsem návod (snad správný) a píšou 22°. Pak tam je dost dalších předepsaných parametrů, ale v tomhle zoomu fotky nelze vyčíst... Jako např. jestli není objekt v nějakém vyzařovaném poli, jestli to nebylo v zatáčce atd. Podle spisu měřili tady: https://www.google.cz/maps/@50.0649326,14.3190202,3a,75y,99.49h,70.19t/data=!3m7!1e1!3m5!1sXwvqPnXWRWNAKX3ulyzEKw!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DXwvqPnXWRWNAKX3ulyzEKw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D339.85596%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=en

ale kde přesně stáli nevím. Možná jestli někdo neví kde to tam maj rádi :)
« Poslední změna: 11 Listopadu 2015, 00:17:55 od HOHO »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #5 kdy: 11 Listopadu 2015, 00:20:55 »

Já bych šel přímo na místo zločinu a změřil, zda je splněna podmínka měření v oblouku (strana 12 a 13 návodu). Pro dosah radaru 30 m by vzdálenost vrcholu oblouku vůči tětivě o délce 10 m měla být pod 18 cm. což jest identické konstatování, že poloměr zatáčky by měl být větší, než 990 370 m (dosah radaru kolmá vzdálenost vozidel má být menší, než 3 % poloměru oblouku). Dokáže někdo z map odečíst poloměr oblouku?
Mně to vyšlo na poloměr 420 m pomocí kalibrace podle délky úsečky na mapy.cz (zde konkrétně 108 m). S tím by se docela dalo nedalo zabojovat. Přiložen printscreen a pro odborníky ACAD dwg.

EDIT: napřed jdu hledat chybu u sebe, lišíme se o dvojnásobek
EDIT2: přeškrtnuté x kurzívou pasáže, nějak jsem to úplně nad ránem popletl
« Poslední změna: 11 Listopadu 2015, 02:03:45 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2015, 00:53:21 »

Já bych šel přímo na místo zločinu a změřil, zda je splněna podmínka měření v oblouku (strana 12 a 13 návodu). Pro dosah radaru 30 m by vzdálenost vrcholu oblouku vůči tětivě o délce 10 m měla být pod 18 cm, což jest identické konstatování, že poloměr zatáčky by měl být větší, než 990 m (dosah radaru má být menší, než 3 % poloměru oblouku). Dokáže někdo z map odečíst poloměr oblouku?

Těžce vědecky jsem schopen tohoto, R vychází takto na cca 850 500 m.
EDIT: měl jsem to blbě já  :-X

EDIT2: jak jste prosím došel k tomu poloměru 990m?
V návodu se píše "Tato maximální vzdálenost D nesmí být větší než 3% poloměru zatáčky" ale to je vzdálenost od radaru do středu pruhu. Ta tabulka na straně 13 není nadepsaná co to je ani...
« Poslední změna: 11 Listopadu 2015, 01:46:41 od HOHO »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #7 kdy: 11 Listopadu 2015, 01:47:50 »

Protože si pletu pojem (kolmá vzdálenost) a průjem (dosah radaru), pokoušet se vydolovat z paměti a googlu zbytky znalostí středoškolské geometrie takhle pozdě v noci a zároveň se to pokoušet naroubovat na neznámý text je docela risoto. Bohužel trochu jinou metodou mi též vyšlo 70 m. Hned se mi to zdálo divné, když jsem si začal hrát s hodnotami cosinu okolo 22°, s rychlostí to nic moc nedělalo.
I kdybychom vzali v úvahu to, že měli nastaven dosah 30 m, tedy podle jejich tabulky D = 11,2 (Vás však změřili na kratší vzdálenosti - v pravém pruhu), tak vyjde minimální poloměr 370 m, což jest bohužel dostatečné. Takže tudy cesta nevede.
« Poslední změna: 11 Listopadu 2015, 01:57:36 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #8 kdy: 11 Listopadu 2015, 09:00:54 »

Protože si pletu pojem (kolmá vzdálenost) a průjem (dosah radaru), pokoušet se vydolovat z paměti a googlu zbytky znalostí středoškolské geometrie takhle pozdě v noci a zároveň se to pokoušet naroubovat na neznámý text je docela risoto. Bohužel trochu jinou metodou mi též vyšlo 70 m. Hned se mi to zdálo divné, když jsem si začal hrát s hodnotami cosinu okolo 22°, s rychlostí to nic moc nedělalo.
I kdybychom vzali v úvahu to, že měli nastaven dosah 30 m, tedy podle jejich tabulky D = 11,2 (Vás však změřili na kratší vzdálenosti - v pravém pruhu), tak vyjde minimální poloměr 370 m, což jest bohužel dostatečné. Takže tudy cesta nevede.
Navo jsem nestudoval, ale pokud pisete, ze merena vzdalenost musi byt mensi nez 3% polomeru zatacky(nehlede na to, ze oni nejeli za vami v pruhu), tak pokud by polomer zatacky byl 300m, tak ta vzdalenot je 0.03*900 = 9m, i kdyby zacatka mela polomer 900m tak to je 27m coz splneno neni v obou pripadech = mereni v rozporu z navodem k obsluze = mereni neni platne => policejni vopice zpet do skoly.

Nehlede na to, nemaji mit ke kazdemu mereni protokol, kde je dispozicni schema?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #9 kdy: 11 Listopadu 2015, 09:07:53 »

Navo jsem nestudoval, ale pokud pisete, ze merena vzdalenost musi byt mensi nez 3% polomeru zatacky(nehlede na to, ze oni nejeli za vami v pruhu), tak pokud by polomer zatacky byl 300m, tak ta vzdalenot je 0.03*900 = 9m, i kdyby zacatka mela polomer 900m tak to je 27m coz splneno neni v obou pripadech = mereni v rozporu z navodem k obsluze = mereni neni platne => policejni vopice zpet do skoly.
Také jsem se sám takto v prvním čtení nachytal (vyšel mě stejný poloměr - 900 m), jde však o kolmou vzdálenost mezi místem měření a jízdním pruhem, ve kterém měří, tj. 11,2 m (přilehlá odvěsna k radaru) pro dosah radaru 30 m (přepona), tj. záběr na dva jízdní pruhy. Měřidlo stálo.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #10 kdy: 11 Listopadu 2015, 13:40:43 »

Takže jestli to dobře chápu, tak měřili co se týče poloměru zatáčky OK a na to to neuhraju. Mimochodem nechápu, když nám vyšlo že poloměr musí být větší než těch 70m při dosahu radaru 30m, tak proč píšou na straně 12 že lze měřit do poloměru 100m?

Jinak já mám správní poprvé naživo a jestli má mít spis další věci nevím. Ale byl jsem taky překvapen že jsou to jenom takto 3 strany a nazdar...
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #11 kdy: 16 Listopadu 2015, 22:43:41 »

Chlapi myslíte teda že je to beznadějný a pomůže jenom případně aktivní přístup k délce řízení? Nedalo by se je nějak oprudit alespoň doplněním spisu o ten plánek měření nebo podobně?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #12 kdy: 17 Listopadu 2015, 00:34:49 »

Padla tady spousta teorií, chlapci se pocvičili v goniometrii, ale chtělo by to tím oficiálním způsobem měření začít. Z těch fotek vůbec nevyplývá na jakou vzdálenost měřili, potažmo jak byl zaručen úhel měření 22st., jestli nějak vzali v úvahu poloměr zatáčky, jak mají zdokladovánu polohu auta vůči ose jízdy (nestačí mít jenom pevný úhel 22st. u Rameru vůči osu vozu).
Takže dost prostoru pro prudění tam bude.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #13 kdy: 17 Listopadu 2015, 01:35:45 »

Stačí při jednání vyžádat tyto informace a jsou povinni se s tím vypořádat a je vhodné to nechat do doplnění - jestli vůbec bude - bejt a nebo je vhodný jiný postup?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #14 kdy: 17 Listopadu 2015, 11:23:46 »

Můžete třeba při jednání požadovat některé tyto informace (obratně formulováno tak, aby z toho jednoznačně nevyplývalo, že chcete výslech PaChů) a v odvolání, potom namítat, že PaChy nevyslechli a neměl jste možnost je pokoupat na způsob měření v zatáčce. Bude zajímavé zjištění, jak budou schopni zdokladovat pozici vozu u okraje třeba za 6 měsíců.  :)
IP zaznamenána