30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci  (Přečteno 25255 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #30 kdy: 25 Ledna 2016, 17:11:17 »

Ano Kverulant,máte pravdu. Už mi bylo řečeno, že tahám vlajku nahoru zbytečně brzo. A když to říkáte i vy, tak ji jdu zase složit a schovat.
Takže můžu čekat celou komedii od začátku? Pokud to začnou, tak znovu vysvětlením a  60-denním šetřením?
Bohužel se mi to stává (předpovídal jsem sprdel). Udělali z nedočkavosti chybu, ale nic jim nebrání ji napravit. Pro úspěch bude klíčové neuznání měření za automatizované. A to možná rozhodne až soud. Ale jednou to přijít musí a tohle je zrovna dost dobrý případ. Oprašte i ten můj podnět k informaci podle 106 kolik ten den vybrali pokut či zahájili správních řízení. Ale nespěchá to, stačí až Vás znovu předvolají nebo pošlou sprdel.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #31 kdy: 25 Ledna 2016, 17:29:47 »

Četl jsem to jen zběžně, ale IMHO už ten sprdel nemůžou odstíhat. Tím, že jednou zahájili sprdel (a není podstatné, že chybně), si jednou pro vždy znemožnili ten skutek odstíhat jako přestupek. Jakékoliv další prověřování je tedy v ten okamžik zcela zbytečné a nějaké dodatečné splnění podmínek pro projednání sprdele (tj. že jakoby budou něco prověřovat a pak to formálně odloží) není možné. § 125f(4) ZPPK není v zákoně pro srandu králíkům, pokud na chvíli pomineme, že celý sprdel je paskvil, tak i de lege lata to bylo vymyšleno jako přísně subsidiární úprava k přestupku.

Kdyby jim ten opakovaný sprdel prošel, tak se tím úřadu nabízí geniální model - u každého skutku rovnou zahájit sprdel, pak se chytit za nos a zrušit to, protože k tomu ještě nebyly podmínky, nicméně následně jen chvíli počkat a věc jakožto přestupkovou odložit, protože i kdyby znali pachatele, tak jako přestupek už to stejně projednat nelze. A rozjet sprdel načisto.

To odložení není formalita, protože jen a pouze z tohoto usnesení (před novelou jen přípisu) lze seznat, proč úřad k tomuto kroku přistoupil, a je to tedy naprosto zásadní pro přezkoumatelnost splnění podmínek pro sprdel. V tom aktuálním případě by mě dost zajímalo, co do toho dodatečného odložení napíšou, protože správně je § 66(3)e přestupkového zákona, tj. odpovědnost za přestupek zanikla, což ale neumožňuje rozjet sprdel. Když zkusí klasické § 66(3)g přestupkového zákona (přičemž pomlčí o tom, že i kdyby pachatele měli, tak ho stejně nemůžou stíhat), tak půjde následný sprdel rozbít přesně na tom.

Tj. suma sumárum daný případ by měl jít vyhrát už na téhle procesní situaci, do které se úřad svým šlendriánstvím dostal. Kraji se asi moc nebude chtít mu to shodit, když mu ten postup v podstatě sám poradil, ale o to lepší je tam potenciální fun factor :-) Samozřejmě paralelně to zkusit rozbít i všemi dalšími způsoby (včetně zpochybnění automatizovaného měření) není na škodu.
« Poslední změna: 25 Ledna 2016, 17:32:35 od hh »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #32 kdy: 25 Ledna 2016, 17:44:50 »

Nejspíš máte pravdu, ale necháme se správním orgánem překvapit.
Bude se nejspíš řídit tím, co mu nadřízený orgán poradil, a to je (viz str.2) , pokračovat ve zjišťování pachatele a poté znovu zahájit sprdel.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #33 kdy: 25 Ledna 2016, 18:30:23 »

Pak lze ovšem namítat, že úřad už přestupek uzavřel a nelze ho znovu otevírat :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #34 kdy: 26 Ledna 2016, 13:59:19 »

Aha, tak příště budu vědět.

Máme tu i kalkulačku, ale nemá tu dobře viditelný odkaz.. http://30kmh.cz/calc.html
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #35 kdy: 27 Ledna 2016, 09:18:51 »

Ještě mě napadli 2 argumenty k obraně proti "automatizovanému" měření, které lze v podobném případě použít :

a) ...na Vaši výzvu o zjištění přestupku automatizovaným systémem měření rychlosti sděluji, že dle mých informací byl dopravní prostředek v době měření provozován v režimu automatizovaného systému řízení, to znamená, že byl zapnut tempomat a osoba sedící na místě řidiče se se zavřenýma očima věnovala mozkovému myšlení (myslela na šukání, na vyjebání s úřady apod.) ....
b) Doplňte do správního spisu rozhodnutí o instalaci zmiňovaného automatizovaného systému měření, jinak budu nucen považovat tvrzené výsledky měření za nezákonně získané důkazy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #36 kdy: 28 Ledna 2016, 12:56:04 »

a) ...na Vaši výzvu o zjištění přestupku automatizovaným systémem měření rychlosti sděluji, že dle mých informací byl dopravní prostředek v době měření provozován v režimu automatizovaného systému řízení, to znamená, že byl zapnut tempomat a osoba sedící na místě řidiče se se zavřenýma očima věnovala mozkovému myšlení (myslela na šukání, na vyjebání s úřady apod.) ....

To nebude fungovat.. na přestupek stačí i zavinění z nedbalosti a řidič mohl a měl vědět kolik jede. A ještě má povinnost se za jízdy věnovat řízení a mohli by to dát jako přitěžující okolnost.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #37 kdy: 28 Ledna 2016, 22:55:34 »

Mno, myslel jsem, že to bude pochopeno jako parodie na tvrzené automatické měření za pouhé fyzické přítomnosti chráničů, ale je pravdou, že ne každý má můj smysl pro humor.  :)
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #38 kdy: 17 Května 2016, 14:30:19 »

Zdravím všechny.  Dlouho jsem neaktualizoval, tak napravuji. Chci přiznat, že asi od půlky případu, mi radí služba Nezaplatím.cz, s motorkou to bude jistější.
Úřad mě tedy opět vyzval k vysvětlení, dle rady jsem se přiznal k řízení. Pak úřad zahájil proti mě přestupkové řízení a předvolal k ústnímu jednání. Z toho jsem se omluvil a pak nastala prekluze.
K tomu musím říct, že já to natahoval a úřad taky nijak nespěchal.
Jestli z toho mám radost, to nevím. Kdybych tomu víc rozuměl, měl víc kuráže, byl bych radši, kdyby se vyřešil problém, co je vlastně radar bez obsluhy.
Musel jsem ale napsat pár připomínek k novému bodovému systému na ten jejich připomínkový mail. Snad tím málem přispěju k tomu, že se chytnou za nos a pokuty z nás neudělají bezdomovce.
Každopádně jejich argument na bezpečnost provozu nejlíp vystihuje toto:    "Zároveň chceme, aby byla zavedena jednotná sazba za tento přestupek, a to 1500 blokově a 1500 – 5000 ve správním řízení – chceme tím řidiče motivovat k zaplacení pokuty na místě."
Zároveň v národní strategii bezpečnosti provozu mají, jako jeden z bodů, použít mýtné brány na měření rychlosti. Pamatuju, když ji zaváděli, jak se zaklínali, že brány měřit nebudou.
No, tady to nepatří a zase se mi zvedá tlak. Kdyby byl zájem, můžu tu ještě hodit ty dopisy, ale nic zajímavého, nebo nového v nich není.
Děkuju za rady a podporu a hodně pevné nervy s bojem s touto hydrou.
IP zaznamenána