30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci  (Přečteno 25288 krát)

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #15 kdy: 28 Října 2015, 12:45:39 »

Mám tu třeba tohle.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #16 kdy: 28 Října 2015, 16:43:43 »

Ano, to je přesně to, o čem je tu řeč. Zákonodárci přijmou nějaký zákon a potom si přijde nějaký Tržil, co má v prdeli díru a udělá si k němu výklad, aby slavná policie nemusela hnout prdelí a mohla si s pachateli jenom dopisovat.
Vše, jak máte postupovat je již výše psáno. Protože ani správní orgán není vykladačem zákona a judikát k tomu (myslím) zatím není, tak by měl požádat prostřednictvím ministerstva dopravy legislativní odbor Poslanecké sněmovny, co tím automatizovaným systémem měření mysleli. Jestli se to vztahuje i na mobilní měřiče v autech, u kterých sedí několik bezmozků
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #17 kdy: 29 Října 2015, 10:07:19 »

vtipný je tohle: Cílem je umožnit rychlé, neformální vyřízení méně závažných přestupků, které nebude administrativně a ekonomicky zatěžovat ani policejní, ani správní orgán a zajistit vymahatelnost deliktů, které by jinak zůstaly nepotrestány.
A pak to naroubujou na 110km/h v obci.
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #18 kdy: 13 Ledna 2016, 23:05:47 »

Tak na začátku listopadu poslán odpor a teď se mašinka dala zas do pohybu. Jen mi není jasné, proč mi píše krajský úřad a ne okresní město, jak předtím.
Až to vyzvednu, uvidím.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #19 kdy: 13 Ledna 2016, 23:33:15 »

vtipný je tohle: Cílem je umožnit rychlé, neformální vyřízení méně závažných přestupků, které nebude administrativně a ekonomicky zatěžovat ani policejní, ani správní orgán a zajistit vymahatelnost deliktů, které by jinak zůstaly nepotrestány.
A pak to naroubujou na 110km/h v obci.

A zároveň jiný úřad neváhal do rozhodnutí napsat že překročení rychlosti v obci o méně než 20km/h je velmi závažný přestupek a napálit to řidiči jako přitěžující okolnost.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #20 kdy: 14 Ledna 2016, 00:28:55 »

Ještě máte v rukávu najít nebo zjistit podle 106 InfZ, kolik řidičů bylo v dané době pokutováno na místě popř. zvolilo správní řízení. Pokud by to bylo bez obsluhy, tak zde není šance zjišťovat přestupky online a ihned řidiče stavět.
Mohlo by stačit pár vět na správní orgán :
Kolik správních řízení bylo zahájeno na základě měření rychlosti MP dne .... v době.... na místě.
Může si vyžádat někdo jiný. Stačí odpověď 1 a více.   
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #21 kdy: 14 Ledna 2016, 09:47:20 »

Díky za rady a jak píšu, uvidím po vyzvednutí.
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #22 kdy: 23 Ledna 2016, 16:12:40 »

No tak snad vyřešeno!
Jen mi tam vrtá hlavou to, že jsem nestihl ten odpor. Vyzvedl jsem ho 23.10 v pátek a doba měla začít běžet až od pondělí 26.10, ne?
A 8 pracovní den je přece 4.11  ??? Nebo jsem to špatně pochopil....stárnu a mám právo na omyl.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #23 kdy: 23 Ledna 2016, 16:31:35 »

gut, congrats :) lhůty nejsou uváděny v pracovních, alebrž v kalendářních dnech, pouze když konec lhůty vyjde na víkend/svátek, posouvá se na následující pracovní den
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #24 kdy: 23 Ledna 2016, 16:56:31 »

Aha, tak příště budu vědět.
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #25 kdy: 24 Ledna 2016, 08:47:22 »

A ještě si všimněte, že i krajský úřad má pochybnosti o tom,že Ramer 7 je měřidlo bez dohledu,
Dál ještě po tomto případu a mnoha dalších, zde projednávaných,jsem vyděšený znalosti práva,zákonů a svých povinností úředníků, které tato práci živí.
Neměli by mít taky "objektivní odpovědnost"?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #26 kdy: 24 Ledna 2016, 10:14:01 »

Neměli by mít taky "objektivní odpovědnost"?

Tojej právě to co je na celé věci smutné. Žádný úředník nikdy nemá odpovědnost za nic. To už by musel udělat fakt mega průšvih, aby mu to někdo omlátil o hlavu. Jinak se to většinou zamete pod kobereček.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #27 kdy: 24 Ledna 2016, 13:05:06 »

No tak snad vyřešeno!
Nechvalme správní orgán před prekluzí.
Já to pochopil tak, že příkaz byl zrušen, protože správní řízení bylo zahájeno dříve než po 60 dnech šetření.
Kraj sice navrhuje, aby si orgán položil otázku, zda jsou splněny podmínky pro sprdel = takže si ji položí, ale jeho názor zatím neznáme a do prekluze daleko. Může jít do boje nebo také může čekat, jestli se někde nevynoří judikát či rozhodnutí ministerstva, že RAMER 7CCD je ten pravý mobilní automatický systém. Hlídka umístí, nastaví, zapne a jde si honit (neznámé pachatele) do křoví nebo řešit nějaký polní pych. A po návratu sbalí fidlátka, jede na základnu vytáhnout data a dopisovat si s lumpama.
Podobných příkladů tu je rozpracováno víc a někdo to dotáhne k judikátu nebo sdělení právního výboru sněmovny. Chtěl bych vidět tu prdel, kdyby měli vracet všechny nezákonně vybrané prachy.
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #28 kdy: 25 Ledna 2016, 07:30:21 »

Ano Kverulant,máte pravdu. Už mi bylo řečeno, že tahám vlajku nahoru zbytečně brzo. A když to říkáte i vy, tak ji jdu zase složit a schovat.
Takže můžu čekat celou komedii od začátku? Pokud to začnou, tak znovu vysvětlením a  60-denním šetřením?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - rychlost v obci
« Odpověď #29 kdy: 25 Ledna 2016, 14:12:31 »

Ano Kverulant,máte pravdu. Už mi bylo řečeno, že tahám vlajku nahoru zbytečně brzo. A když to říkáte i vy, tak ji jdu zase složit a schovat.
Takže můžu čekat celou komedii od začátku? Pokud to začnou, tak znovu vysvětlením a  60-denním šetřením?
Domnivam se, ze vezmou v potaz to tvoje odepreni vypovedi a od nej se odpichnou - nechaji to po vraceni z kraje 60 dni lezet a potom zahaji novou SprDel s tim, ze se jim nepovedlo najit pachatele. Pokud se tedy neboji toho, ze jim to kraj napodruhe zase shodi - tentokrat na to automaticke/neautomaticke mereni, ktere jim navrhuje k uvaze.
IP zaznamenána