30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz-Jízda na červenou  (Přečteno 26139 krát)

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
[?] Příkaz-Jízda na červenou
« kdy: 29 Července 2015, 14:51:33 »

Dnes jsem vyzvedl příkaz- více přílohy.

Před příkazem:

jsem na 1.výzvu(přišla 11.5.2015) udal občana Rumunské národnosti.

2.výzva přišla 1.6.2015-Píšou tam, že na tu první jsem ani nezaplatil, ani nesdělil údaje o totožnosti řidiče.proto mně k tomu znovu vyzývají.
Buď jim to nestihlo dorazit nebo tam mají bordel.. nevím na tuto výzvu jsem poslal znovu doporučený dopis z udáním stejného občana Rumunska.

Jak teď dál? podat odpor?

Přílohy:

« Poslední změna: 30 Července 2015, 22:23:13 od kekle »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2015, 15:17:08 »

Radit nedokáži ani si netroufám, nicméně
- na první straně odůvodnění o tom Rumunovi píší, že ho obesílali 2x a 2x se zásilka vrátila jako nevyžádaná (co se tím dá podniknout, netuším; posílat znovu bonzační dopis je asi zbytečné; navíc po zahájení SprDele nelze vrátit správní řízení na stav proti konkrétnímu řidiči),
- neúplně anonymizováno (čj.  i spisová značka, jednou dokonce celá RZ - na poslední straně),
- anonymizovat též variabilní symbol pro zaplacení.

Pokud to nepůjde jinak, tak bych za příznivých okolností šel po faktické neexistenci přestupku. K tomu je podstatné zjistit, v kolikáté sekundě červené ten pyrátský Rumun projel a zda se v pravém pruhu vyskytovalo nějaké vozidlo, které zastínilo návěstidlo pro odbočení vlevo na stožáru. Pro odbočení vlevo z Českobratrské do Sokolské k radnici jsou návěstidla na výložnících, a na stožáru vpravo. Princip obhajoby: návěstidlo na výložníku v takové výšce (spodní okraj cca 6m na úrovní vozovky, 5 m nad úrovní hlavy řidiče, červená o další téměř metr výše) je vidět za jízdy maximálně ze vzdálenosti 12 až 15 m, blíže již nikoli; návěstidlo vpravo nebylo vidět, někdo tam právě projížděl. Pokud se Rumun pohyboval rychlostí 15 km/h (4,16m/s), protože před ním jel pomalu trolejbus, tak ve vzdálenosti 15m od stopčáry byla ještě zelená, ale stopčárou projížděl za 3,6s, tedy již v době červené. Dá se s tím ještě všelijak pracovat (reakční doba), ale lze uhrát maximálně 2. sekundu červené, do 3. sekundy to již takto do autu uhrát nejde. Stejně by to bylo nejspíš na posudek od znalce podle typu auta, výšky řidiče a rozhledových poměrů směrem nahoru.
Nemám v tomto směru s úřady/policajty žádnou zkušenost, vede mně k tomu geometrie, fyzika a znalost uspořádání návěstidel v místě.

Třeba matadoři poradí něco schůdnějšího.
« Poslední změna: 29 Července 2015, 19:56:07 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2015, 16:45:45 »

Co to znamená, když se pošta vrátí jako nevyžádána?

A napadla mě ještě jedna myšlenka, pokud by dopravu v té době řídil policista (nebo jiná, k tomu oprávněná osoba), nejednalo by se o přestupek.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #3 kdy: 29 Července 2015, 18:04:10 »

Njn, rumunský Helmut nějak nespolupracoval, a to dává možnost úřadu použít formulku "nebyl zjištěn". Měl by jste zjistit, v jakém jazyce ho obesílali a co přesně znamená to nevyžádána. Taky to může být nějaký rumunský překladatelský oříšek.
A úplně nejlepší by byl dopis od rumunského soudruha, že nerozumí co po něm chtějí a že Vás zmocňuje k jeho zastupování.
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #4 kdy: 29 Července 2015, 20:02:33 »

Ano díky za upozornění zatemňoval jsem to narychlo.

Mám podávat ten odpor ?
do toho spisu pro zjištění těch sekund půjdu asi nahlédnout osobně, nevím zda mi to pošlou poštou.
Jak bych měl zjistit v jakém jazyce ho obeslali ? mám se jich tam normálně zeptat?
To zmocnění, bylo by lepší kdyby soudruh napsal mně a já to přeposlal magistrátu ?

Sorry za tak moc otázek..  ;)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #5 kdy: 29 Července 2015, 20:31:39 »

Za mě (tedy obrana neexistencí přestupku): Napřed co nejrychleji získat kopii kompletního spisu včetně obrazového záznamu, pakliže tento existuje. Anonymizovat a někam dát na stažení. Problém se mnou je, že teď budu týden absolutně mimo dosah, takže se na to technicky nepodívám. Pokud ty nebo někdo jiný nazná, že je to technicky bránitelné, odpor ano.
Pro tento případ bude asi nutné upozornit úřad, že trváš na ústním jednání, prý to není ve SprDeli zvykem. A nebo právě vhodnější mlčet a vytáhnout v odvolání, že nebylo nařízeno. Nevím, k tomu se musí vyjádřit matadoři.
Spis také může mít nějaké formální či procesní vady, zde jsem dokonale mimo.

Když jsem vyzval řidiče, kterému byl služební vůz svěřen v době, kdy jezdil celkem často přes tento semafor, aby zpytoval své svědomí, tak se přiznal, že několikrát patrně obdobný přestupek - nepřestupek udělal přesně z příčin, které popisuji. Dlouho tam však nejel (tak 4 až 5 let), v té tobě tam asi špionážní zařízení nebylo.
« Poslední změna: 29 Července 2015, 20:56:09 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #6 kdy: 29 Července 2015, 20:36:31 »

Odpor je v případě SprDelu "zadarmo" - víc už to tedy (myslím) nebude.

Ještě jsem si vzpomenul na vyjeté koleje - v požadavcích je něco stanoveno - viz. http://30kmh.cz/index.php?topic=1142.0 (poslední strana dokumentace dole) - to neznamená, že tam jsou, ale stálo by za to to zkontrolovat.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #7 kdy: 29 Července 2015, 20:55:13 »

Máš na mysli větu "v místě instalace indukčních smyček musí být komunikace prosta vyjetých kolejí a prasklin v povrchu"? Tudy cesta patrně nevede (resp.technicky určitě ne), to je podmínka pro instalaci smyček, aby se nerozpadly za pár měsíců. Jak silnice pracuje v čase, dobře udělaná indukční smyčka se dost dlouho přizpůsobuje bez vlivu na funkci. Až se konečně poruší/přetrhne/zkratuje, přestane fungovat najednou úplně, žádné mezistavy nemá.

Anonymizace pořád nedostatečná:
- číslo přestupku, pod kterým je veden u MP,
- číslo kulatého razítka, možná ho používá jediný referent/kancelář, nevím.
« Poslední změna: 29 Července 2015, 21:46:43 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #8 kdy: 29 Července 2015, 22:24:04 »

Pro tento případ bude asi nutné upozornit úřad, že trváš na ústním jednání, prý to není ve SprDeli zvykem. A nebo právě vhodnější mlčet a vytáhnout v odvolání, že nebylo nařízeno. Nevím, k tomu se musí vyjádřit matadoři.

Sorry že skáču do vlákna ale tohle by mě taky zájímalo, jak je to u SprDelu s ústním jednání?

Když beru tak co řeším SprDele tak vždy bylo jen: výzva - příkaz - rozhodnutí
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #9 kdy: 29 Července 2015, 22:49:39 »

Sorry že skáču do vlákna ale tohle by mě taky zájímalo, jak je to u SprDelu s ústním jednání?
Když beru tak co řeším SprDele tak vždy bylo jen: výzva - příkaz - rozhodnutí
Ústní jednání je základním prvkem správního řízení a nelze bez něj vydat platné rozhodnutí.
Když si dáš do vyhledávače slovo "ústní", tak Ti vyskočí asi 150 odkazů.
http://www.profipravo.cz/index.php?page=article&id_category=16&id_article=257169&csum=8da535a7
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #10 kdy: 30 Července 2015, 05:11:18 »

Konečně jsem si to pořádně a pozorně přečetl celé - vjezd 48 s po začátku signálu Stůj. Tak z toho na faktickou neexistenci přestupku vybruslit nejde, já už ti nemám dál jak poradit. Nepochybuji, že na 1. máje tam bylo pusto a prázdno, neexistence materiálního znaku ale bude patrně dost obtížně udržitelná strategie sama o sobě.
Ještě by se tam dala najít nějaká pofidérní šance - pokud si ten Rumun pouze popletl pruhy a v levém jel přímo, je to sice prasárna, ale pod SprDel nespadá. Tam by však důkazní břemeno bylo na tobě a muselo by ze záznamu být vidět, že vozidlo jelo přímo, nebo alespoň poněkud neurčitě spíše přímo než vlevo.

Pokud něco smysluplného nevymyslí matadoři přímo ze spisu, skoro bych řekl, že dál se tomu věnovat je ztráta času - pokud ti ovšem nejde o získání praxe ve správním řízení.
« Poslední změna: 30 Července 2015, 06:10:58 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #11 kdy: 30 Července 2015, 14:58:08 »

Každopádně odpor podat, jinak to budeš muser zaplatit! A kdo sakra vjíždí do křižovatky 48 sekund po červený?
IP zaznamenána

Snowman

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #12 kdy: 30 Července 2015, 19:03:06 »

Zjistil bych skutečně ještě tu rumunštinu. Neobeslání v rumunštině Rumuna do Rumunska je porušení Evropské úmluvy o ochraně lidských práv na základních svobod (článek 6 odst. 3 písm. a) a rovněž článku 5 odst. 3 Úmluvy o vzájemné pomoci v trestních věcech mezi členskými státy Evropské unie, vypracované Radou na zákadě článku 34 Smlouvy o Evropské unii, která se vztahuje rovněž na přestupky a vyžaduje zasílání listin v jazyce státu, ve kterém se adresát nachází, pokud nerozumí jazyku odesílatelského státu. Tyto skutečně lze uvést pro argumentaci, že úřad nepokračoval řádně v řešení přestupku (porušoval procesní předpisy).
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #13 kdy: 30 Července 2015, 20:34:07 »

Každopádně odpor podat, jinak to budeš muser zaplatit! A kdo sakra vjíždí do křižovatky 48 sekund po červený?

Ano taky to nechápu, pořád si nemůžu vzpomenout že jsem ten den vůbec jel vůbec tou křižovatkou...

A abych zjistil ten jazyk, jak půjdu nahlédnout do spisu na ty fotky, tam bude i kopie toho dopisu co měli poslat Rumunovi ?
« Poslední změna: 30 Července 2015, 20:35:38 od kekle »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #14 kdy: 30 Července 2015, 21:37:09 »

A abych zjistil ten jazyk, jak půjdu nahlédnout do spisu na ty fotky, tam bude i kopie toho dopisu co měli poslat Rumunovi ?
Jestli poslali, tak tam ta kopie musí být včetně odpovědi poštovního úřadu proč nedoručil.
IP zaznamenána