30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz-Jízda na červenou  (Přečteno 26114 krát)

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #15 kdy: 30 Července 2015, 22:17:41 »

Možná blbá otázka ale nechají mně to tam nafotit ?  :P
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #16 kdy: 30 Července 2015, 22:31:11 »

Možná blbá otázka ale nechají mně to tam nafotit ?  :P
Nechají, ale jednodušší je říci si o okopírování.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #17 kdy: 11 Srpna 2015, 03:40:24 »

A kdo sakra vjíždí do křižovatky 48 sekund po červený?
Obecně to není nejlepší nápad, ale v té konkrétní situaci a v ten konkrétní den a hodinu to možné je docela dobře. Rozjela se vozidla pro přímý směr, byl první na stopčáře = sedě zabořen do opěradla svoje návěstidlo na výložníku neviděl, základní vpravo je přes dva pruhy, patrně bylo zakryté někým jedoucím přímo/vpravo, z protisměru nikdo (což se na této křižovatce stane tak v neděli a ve svátek do 15 hodin, jinak je tam furt plno). Výsledek - v zamyšlení vtažen do křižovatky, není to až tak vzácný jev.
Bez obrazového záznamu situace dost dobře posoudit nejde.
« Poslední změna: 11 Srpna 2015, 03:42:32 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #18 kdy: 11 Srpna 2015, 06:37:51 »

Sorry že skáču do vlákna ale tohle by mě taky zájímalo, jak je to u SprDelu s ústním jednání?
Když beru tak co řeším SprDele tak vždy bylo jen: výzva - příkaz - rozhodnutí
Ústní jednání je základním prvkem správního řízení a nelze bez něj vydat platné rozhodnutí.
Když si dáš do vyhledávače slovo "ústní", tak Ti vyskočí asi 150 odkazů.
http://www.profipravo.cz/index.php?page=article&id_category=16&id_article=257169&csum=8da535a7

To je sice pravda, ale u SPRDELu se jede podle správního řádu a ten na rozdíl od přestupkáče nestanovuje povinnost nařídit ústní jednání, takže se na to sázet nedá.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #19 kdy: 11 Srpna 2015, 23:36:46 »

To je sice pravda, ale u SPRDELu se jede podle správního řádu a ten na rozdíl od přestupkáče nestanovuje povinnost nařídit ústní jednání, takže se na to sázet nedá.
Správní řízení je správní řízení a je jedno, jestli se týká sporu mezi sousedy, pytlačením, černou stavbou nebo přestupků všech druhů = vše je to správní delikt a tam je na ústní vyjádření právo, jinak je řízení zatíženo neopravitelnou procesní vadou.

http://www.profipravo.cz/index.php?page=article&id_category=16&id_article=257169&csum=8da535a7
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #20 kdy: 12 Srpna 2015, 00:18:25 »

Špatný příklad. Pořádně si přečtěte odstavce 25-28, ústavní soud to vůbec neshodil kvůli absenci ústního jednání, ale pro nepřezkoumatelnost rozsudku NSS, protože se s námitkou absence ústního jednání nevypořádal. V rozsudku mimo jiné cituje téměř doslovně ustanovení o ústním jednání ze správního řádu.

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #21 kdy: 12 Srpna 2015, 01:52:46 »

Mám zrovna jedno správní řízení o SPRDELi a nebylo nařízeno ústní jednání, myslel jsem, že je to závažná chyba, ale oni teda fakt můžou rozhodnout bez toho?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #22 kdy: 12 Srpna 2015, 20:11:10 »

Zdá se, že by kolega Tacecek mohl mít pravdu a já doposud žil v bludu.
bod 3. u  http://iuridictum.pecina.cz/w/Spr%C3%A1vn%C3%AD_%C5%99%C3%ADzen%C3%AD
Ještě mi to vrtá hlavou, protože jsem se zatím nesetkal s tím, že když účastník sdělí,  že podrobněji se vyjádří při ústním jednání, tak že by byl odmítnut.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #23 kdy: 13 Srpna 2015, 07:07:04 »

V případě že je výslovně požadováno ústní jednání, tak by měli vyhovět, případně se to dá použít v odvolání jako podpůrný argument.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #24 kdy: 13 Srpna 2015, 21:32:46 »

Rozdíl je v tom, že v čistém správním řízení nařídit můžou, ale nemusí. Jiná věc je, jak dlouho tento se gramatický výklad udrží, protože podstata věci by měla být stejná, jako u přestupku (kde musí vždy). Nejde pak o to, že účastník o nařízení žádá, ale jak žádost zdůvodní, tzn. je potřeba mít sdělit reálně vypadající důvod - nejlépe návrh důkazu svědectvím atd.
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #25 kdy: 20 Srpna 2015, 12:53:50 »

Musí být mou podaný odpor podepsaný mým podpisem ?
Ouřad mi poslal výzvu k doplnění podání-kdy tato písemnost není opatřená podpisem osoby, která jej činí
-Na základě výše uvedeného správní orgán konstatuje,že podaný odpor proti příkazu nesplňuje náležitosti podání dle ustanovení  § 37 zákona č. 500/2004 Sb. správní řád.

K čemuž se fyzické osobě dle ustanovení  §39 Odst.1 správní řádu určuje lhůta 5 pracovních dnů ode dne oznámení tohoto usnesení- myslí se tím od dne kdy jsem to vyzvednul na poště ? protože jsem byl na dovolené a vyzvednul jsem to až poslední den kdy to bylo možné...


Dnes tam jedu nahlednout do spisu co donesu hned hodím sem.... byl jsem tam v pátek a ejhle.. Ouřadové dělají jen do 12:00 to je prácička.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #26 kdy: 20 Srpna 2015, 13:02:12 »

Jasné, že se to musí podepsat, nicméně doplňování podpisu je jedna ze zdržovacích taktik, takže správně  ???

Těch 5 dní platí samozřejmě od doručení, takže vyzvednout to poslední možný den je taky správně.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #27 kdy: 20 Srpna 2015, 15:29:35 »

Rozdíl je v tom, že v čistém správním řízení nařídit můžou, ale nemusí......
Pokud nebylo změřeno automatem, tak jedním z důkazů by měl být ústní výslech svědků a tam máte právo být účasten. Ať už jsou to svědci vaši nebo SO. Já jsem vždy formuloval odpověď, že další důkazy nebo jejich návrhy předložím při ústním jednání, čím jsem si ho prakticky vynutil.
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #28 kdy: 20 Srpna 2015, 18:26:27 »

Tak. Spis má asi 30 listů + CD
Fotky nahrávám

+ do skenu vložím ten zbytek a nahraju později, ale co tu ještě nahrát ? 30 listů se mi moc skenovat nechce.

je tam asi 4x lustrace mého vozidla.
Osvědčení o proškolení z ovládání dokumentačního zařízení Unicam Pro MP
Doručenky pro všechny dopisy

+2x dodejka do Rumunska Pro mého známého.Ale dopis který mu poslali Nikde ve spisu není...

A potom tam je Odložení věci neboť správní orgán nezjistil do 60 dnů skutečnosti odůvodnující pro zahájení řízení...
Na co to tam je?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz-Jízda na červenou
« Odpověď #29 kdy: 20 Srpna 2015, 18:44:27 »

Rozjela se vozidla pro přímý směr, byl první na stopčáře = sedě zabořen do opěradla svoje návěstidlo na výložníku neviděl, základní vpravo je přes dva pruhy, patrně bylo zakryté někým jedoucím přímo/vpravo, z protisměru nikdo (což se na této křižovatce stane tak v neděli a ve svátek do 15 hodin, jinak je tam furt plno). Výsledek - v zamyšlení vtažen do křižovatky, není to až tak vzácný jev.
Bez obrazového záznamu situace dost dobře posoudit nejde.
Po shlédnutí fotek - tipl jsem to přesně, Rumun byl asi zamyšlen.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.