30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: námitka podjatosti  (Přečteno 49304 krát)

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #15 kdy: 04 Září 2015, 13:31:07 »

NJN... Tam to snese absolutne vse - jejich argument:to si nechte na pripadne odvolani nebo soud...

Jak to bude az bude na spravni 3 roky nevim ale mozna se uz uplne urvou z retezu a budou to sekat hlava nehlava
Když tak jim to kraj vrati a onis vami udelaji repete....
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #16 kdy: 04 Září 2015, 19:40:47 »

Ono tezko byt nepodjatym jako URCENA UREDNI OSOBA a tim padem SOUCASNE , žalobcem,obhajcem a soudcem
KDYZ: 1-peníze na plat jdou z obecniho rozpoctu jehož je prave projednavana pokuta prijmem

Vážený orgáne,
o Vaší nepodjatosti mě přesvědčí až Vaše informace, že Vámi vybrané peníze jsou převáděny na cestovatelský účet, z kterého se hradí poznávací cesty poslanců PS za jejich kamarády z jiných PS po celém světě, za účelem výměny zkušeností z budování demokracie, naší nejvyšší hodnoty. Spokojím se ale i s dobrovolným převodem, na základě rozhodnutí místního zastupitelstva, na Fond ohrožených dětí, Lékaři bez hranic apod. Skutečně si myslíte, že Vám někdo uvěří, že by jste v tom případě byli tak aktivní v instalování kamer, rozdávání lístečků a obecně dopravní buzerace pod záminkou naší větší bezpečnosti (další mantra). Jestli ano, tak mě s ním prosím seznamte, abych mu mohl pomoci vyřešit jeho psychický problém odvozem na příslušné psychiatrické pracoviště. 
Takže napište si k tomu cokoli, pro řidičskou veřejnost jste PODJATÍ a jde Vám o peníze až na prvním místě.
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #17 kdy: 07 Září 2015, 11:28:13 »

 ;D - na to odpovi ze je to dle zákona a ble ble ble. Obcane - zákony jsou tu pro SPOLECNOST a to co chce určujeme mi UREDNICI protoze proto.Okoreni to zneuzitim prava a kydama ze se vlasne nikomu nic nestalo a ze Vase prava nebyla omezena-vzdyt se můžete soudit....Nakonec ucel sveti prostředky - urad nebo PCR prokazatelne porusil zákon ? - no a CO...?Zamitame :o


IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #18 kdy: 09 Listopadu 2015, 20:40:51 »

rozumim tomu spravne , ze podanim namitky podjatosti rekneme tyden pred ustnim jednanim (rekneme jiz po dvou radnych omluvach ) se ustni jednani konat nebude ?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #19 kdy: 09 Listopadu 2015, 20:42:03 »

rozumim tomu spravne , ze podanim namitky podjatosti rekneme tyden pred ustnim jednanim (rekneme jiz po dvou radnych omluvach ) se ustni jednani konat nebude ?

správně. a pokud bude (v nepřítomnosti), je to v rozporu se zákonem :)
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #20 kdy: 09 Listopadu 2015, 21:00:00 »

dekuji !
a jeste se zeptam, .... namitka podjatosti se ma podat ihned po tom co se dozvim, ze je urednik podjaty ..... jak mam oduvodnit fakt, ze podavam namitku podjatosti ztovna tyden pred ustnim jednanim ?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #21 kdy: 09 Listopadu 2015, 21:03:23 »

zrovna včera jsem se dozvěděl, že (námitka), čímž splňuji podmínku bezprostřednosti....
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #22 kdy: 09 Listopadu 2015, 21:14:43 »

Kolik můžu podat námitek podjatosti v jednom správním řízení?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #23 kdy: 09 Listopadu 2015, 21:19:46 »

nevím o tom, že by byl počet námitek zákonem nějak omezen :)

jinak se vše podstatné lze dočíst zde: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/spravni_rad/

zde konkrétně §14
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #24 kdy: 09 Listopadu 2015, 21:45:11 »

zrovna včera jsem se dozvěděl, že (námitka), čímž splňuji podmínku bezprostřednosti....

To bych řekl že neprojde poté co se už dvakrát omluvil. Nějak si nedovedu představit že by uznali že námitka byla vznesena bez zbytečného odkladu. Já to dělám tak že na ústní jednání jdu a tam vznáším námitku podjatosti poté co zjistím že třeba ve spisu něco chybí (typicky seznam součástí) apod.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #25 kdy: 09 Listopadu 2015, 21:52:56 »

záleží na namítané skutečnosti. pokud by to chtěl ouřada zpochybnit, musel by to dokázat. samotný fakt, že se obviněný 2x omluvil nemá žádnou souvislost s tím, kdy zjistil namítanou skutečnost
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #26 kdy: 09 Listopadu 2015, 22:27:09 »

pred jednanim bych pozadal urad v souladu se Zákonem o svobodném přístupu k informacím o udaj tykajici se planovaneho prijmu z dopravnich pokut v rozpoctu  mesta  na rok 2015 a info jak se jim tento plan dari realizovat , na zaklade odpovedi bych podal namitku podjatosti .....
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #27 kdy: 10 Listopadu 2015, 06:50:43 »

Přesně tak, klíčové je načasování té žádosti o informace o příjmech. A pár dnů by asi šlo uhájit studiem relevantních zákonů a judikatury - nechceme přece podávat námitku zbytečně, že? :)

Což mě přivádí ke konstruktu, o kterém jsem už několikrát přemýšlel v noci, když jsem vypil moc kávy.

Podle správního řádu rozhoduje o námitce podjatosti (ke které se přihlédne) představený formou usnesení. Ale usnesení se (§ 76 > § 72) oznamuje písemně, a je třeba ho doručit. Není tedy možné paralyzovat celé správní řízení tím, že na jakoukoliv komunikaci s úřadem odpovím námitkou podjatosti? Pokud je podána bezodkladně, musí k ní přihlédnout a rozhodnutí, ať už je jakékoliv, řádně doručit. Takže bych mohl odkládat třeba ústní jednání až do prekluze.

Selský rozum mi říká, že to fungovat nebude, ale proč vlastně ne? Je ve SprŘ něco, co nevidím, nebo úřad prostě rozhodne i „v podjatosti” a NSS nakonec řekne, že je to správně, protože jen zjevně zneužívám práva?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #28 kdy: 10 Listopadu 2015, 07:06:17 »

Selský rozum mi říká, že to fungovat nebude, ale proč vlastně ne? Je ve SprŘ něco, co nevidím, nebo úřad prostě rozhodne i „v podjatosti” a NSS nakonec řekne, že je to správně, protože jen zjevně zneužívám práva?

No myslím že nebude, protože by pokaždé muselo jít o jiný (bezprostředně zjištěný) důvod podjatosti.....a tolik důvodů asi nenajdete.

Navíc (jak se tady dá dočíst) oni prostě rozhodnou a kraj to podrží....
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #29 kdy: 10 Listopadu 2015, 08:31:34 »

Tak hlavně se nám tady začíná rozmáhat takový nešvar. Úřad vydá meritorni rozhodnutí, kde se s namitkou podjatosti popasuje dle toho judikatu, kde se píše, že podání se posuzuje dle obsahu, nikoli názvu, ono podání/namitka nebyla mirena proti konkrétní osobě a proto se na to podání nenahlizelo jako na námitku podjatosti a tudíž usnesení vydávat nebudou. Odvolací orgán (MHMP-v prvním stupni rozhodovala městská část) už to jednou podržel ve smyslu, že "takové řešení je sice nestandardní a dalo by se považovat i za vadu řízení, nicméně tato "vada" nemá takový charakter, aby učinila celé rozhodnutí nezákonným". Stejný postup teď v jedné živé kauze aplikuje Olomoucká odvolacka.

V jiné části Moravy mi zase tvrdili, že po dobu vyřešení podjatosti sice nemůžou činit kroky, které nesnesou odkladu, ale že to neznamená, že se jako nedostavim bez radne omluvy. Že tam prostě musím přijet, byť bych tam jen posedel a popil kávu :) Názor odvolacího orgánu se už asi nikdy nedozvim, neboť na podané odvolání už nikdy nikdo neodpověděl.
IP zaznamenána