30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: námitka podjatosti  (Přečteno 49298 krát)

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #60 kdy: 26 Ledna 2016, 11:14:25 »

Dnes přišla zajímavá odpověď na námitku podjatosti ( za pár dní je prekluze, byla to jen sranda, nejde ani o zdržování už )
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #61 kdy: 26 Ledna 2016, 12:40:51 »

Ta pasáž o šabloně překročila meze zdravé drzosti. Podle jakého zákona soudruzi usoudili, že námitku podjatosti si musí každý nevolník napsat pěkně z gruntu, když sami se v používání šablon vysloveně vyžívají?

Ale zároveň nám dávají do rukou zajímavou zbraň. Jen velmi mírnou modifikací jejich textu jsem dospěl ke zformulování reakce na výzvu k úhradě určené částky:

Velká část textu Vaší výzvy je doslova opsána z jakési šablony, která je s největší pravděpodobností vytvořena osobou, která se zabývá činěním obdobných úkonů vůči obchodním společnostem v řízení o přestupcích, majících za cíl nikoliv poukázat na případné skutečné ohrožení bezpečnosti či plynulosti silničního provozu, ale naopak pouze vymoci pokutu a takovými výzvami dosáhnout vylepšení městského rozpočtu - a zániku reálné odpovědnosti za přestupky. Tyto skutečnosti mne přivedly k závěru, že Vaše výzva je pouze vyděračského charakteru a nese znaky tzv. zneužití práva, které soudní ani jiné právní ochrany nepožívá (viz např. rozsudek Nejvyššího správního soudu čj. 1 As 27/2011, ze dne 4. 5. 2011, dostupný na www.nssoud.cz).
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #62 kdy: 26 Ledna 2016, 13:48:34 »

Bohorovná nadřazenost a drzost úřednictva tímto překročila veškeré mezky…
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #63 kdy: 26 Ledna 2016, 15:36:11 »

Citace
Velká část textu Vaší výzvy je doslova opsána z jakési šablony, která je s největší pravděpodobností vytvořena osobou, která se zabývá činěním obdobných úkonů vůči obchodním společnostem v řízení o přestupcích, majících za cíl nikoliv poukázat na případné skutečné ohrožení bezpečnosti či plynulosti silničního provozu, ale naopak pouze vymoci pokutu a takovými výzvami dosáhnout vylepšení městského rozpočtu - a zániku reálné odpovědnosti za přestupky. Tyto skutečnosti mne přivedly k závěru, že Vaše výzva je pouze vyděračského charakteru a nese znaky tzv. zneužití práva, které soudní ani jiné právní ochrany nepožívá (viz např. rozsudek Nejvyššího správního soudu čj. 1 As 27/2011, ze dne 4. 5. 2011, dostupný na www.nssoud.cz).

Můžu to použít v aktuálním odvolání? Mám tam něco podobného, ale ne tak elegantního.  :)
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #64 kdy: 27 Února 2016, 05:54:30 »

hmmm... to s tou šablonou se mi líbí  :) Zařadím do repertoáru  ;)

Ještě mě k námitce podjatosti napadlo následující - řekněme, že jsem zmocněncem v kauzách několika pacientů s tím, že všechny kauzy řeším na tom samém magorátě, z toho dvě dokonce u stejného parazita - dá se to nějak využít k vyrábění námitek podjatosti?
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #65 kdy: 07 Března 2016, 22:58:29 »

Jedou teď podle tohoto judikátu 9 As 121/2014-33 (http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2014/0121_9As__1400033_20141121084215_prevedeno.pdf) kde se počítá s podjatostí jen u osob "bezprostředně se podílejících na pravomoci výkonu správního orgánu", takže podle nich můžou být podjaté jen osoby, které jsou uvedeny jako oprávněné ve spisu. A jejich podjatost pak zamítne nadřízený ze stejného ouřadu.

napadla mě taková věc ...
dostavím se ústní jednání a nahléhnu do spisu /dosud jsem to neudělal/ . Během jednání se pověřené osoby zeptám co se děje s uloženou pokutou a zda rozpočet počítá s výběrem pokud v daném kalendářním roce. Po tom co obdržím odpověd vznesu námitku podjatosti vůči pověřené osobě.
Pokud její nadřízený ihned pověří jinou osobu tak se ji  zeptám na totéž a vznesu námitku proti ní,
pokud se vedoucí odboru ujme věci sám tak vznesu námitku proti němu atd ...... ideální by bylo aby o námitce musel rozhodovat až kraj tak jak je to popsáno v jednom članku na D-fensovi ...   http://dfens-cz.com/fsm-summer-2015-update/
« Poslední změna: 07 Března 2016, 23:10:26 od tomoking »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #66 kdy: 07 Března 2016, 23:10:49 »

Jenze ono to spis bude tak ze nadrizeny to nepreda jine osobe, ale pouze vyda usneseni o tom ze opravnena osoba podjata neni a je po srande.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #67 kdy: 07 Března 2016, 23:35:59 »

Pokud bude obzvláště poťouchlý, tak vydá pouze oznámení o tom, že námitka podjatosti je podána nekonkrétně, podání s označením "námitka podjatosti" pojali podle obsahu jako nějaké neurčité podezření a sdělí, že "o námitce podjatosti nemůže být ani kvalifikovaně rozhodováno". S nějakým usnesením, které by musel platně doručit, se nebude ani namáhat.
« Poslední změna: 08 Března 2016, 01:54:23 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.
Stran: 1 ... 3 4 [5]